TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: tracer2013 »

michal_borkowski pisze:Z cyklu "Jak donoszą portale": Nowy właściciel TVN specjalizuje się w lifestyle'u, i to w pierwszej kolejności kanały tematyczne zostaną zarzucone treściami produkowanymi w innych krajach - ocenia w rozmowie z Super Expressem były prezes TVP Andrzej Urbański. Dodaje, że redakcje programów politycznych także nie powinny czuć się pewnie. Jego zdaniem z czasem może zniknąć całe TVN24. To jest możliwe. Nowy nabywca nie ma żadnego doświadczenia w kanałach informacyjnych - wyjaśnia Urbański. Podobnego zdania jest medioznawca prof. Wiesław Godzic. Do tej pory nowy właściciel TVN nie miał kanałów informacyjnych i nie angażował się w politykę, co jest słuszną strategią. W show biznesie chodzi o to, aby zarówno liberał, jak i konserwatysta nas oglądali - komentuje w tabloidzie. Kanał informacyjny TVN bez wątpienia będzie musiał zmienić swój charakter, zrezygnować z politycznych michałków czy drwin.
Czy rzeczywiście TVN24 czeka niezbyt świetlana przyszłość pod rządami nowego udziałowca i czy z tym jest związane m.in. ostatnie odejście Igora Sokołowskiego?
Nie chciałbym, aby znikło TVN24 .
TVN24 to najlepsza polska telewizja informacyjna (moim zdaniem ) . Mają tam bardzo fajne programy takie jak np. Tak Jest, Szkło Kontaktowe, Ciąg Dalszy Nastąpił
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: Trzeciak »

Akurat odejście Igora Sokołowskiego z nowym właścicielem specjalnie wiele nie ma wspólnego. To dwie niezależne od siebie sprawy.

A mówienie, że TVN24 (czyli jeden z rentowniejszych kanałów w TVN-ie) może zniknąć, bo nowy właściciel nie specjalizuje się kanałach informacyjnych jest dla mnie absurdalne. Jeśli się na czymś nie zna, to się za to nie bierze.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: michal_borkowski »

Z nowym właścicielem może nie, ale atmosferą panującą ostatnio w stacji - już tak.
To tylko moje skromne zdanie
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: Trzeciak »

To już bardziej wiedzą dziennikarze pracujący w stacji i sam zainteresowany.
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4504
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: Meteor »

@michal_borkowski, o dalszych transferach spekulowało się od dawna. Nie wiązałbym odejścia Sokołowskiego z ostatnimi wydarzeniami. Nie wierzę w to że zrezygnował z pracy w TVN24 nie mając nic uzgodnionego z nowym pracodawcą, a umowy negocjuje się przez jakiś czas. Trudno powiedzieć nawet czyja była to inicjatywa, czy I.Sokołowskiego czy tej firmy.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: michal_borkowski »

Domyślam się, że miał zapewnioną pracę, nikt nie odszedłby w ciemno, a atmosfera mogła się psuć już dawno, a nie wtedy kiedy o aferze z mobbingiem dowiedzieli się widzowie...
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: Camilo »

Mówiąc o odejściu Sokołowskiego, należy pamiętać, że razem z Tomaszem Sandakiem - obecnym szefem TAI, pracował w TVN Warszawa.

Co do spekulacji jakoby TVN24 miała czekać rewolucja, to Urbański i Godzic raczej chcieli zabłysnąć. W USA liczą się przede wszystkim CNN i FOX News, więc mówienie o docieraniu jednocześnie do liberała i konserwatysty jest jakimś żartem. Poza tym stacja jako wisienka na torcie TVN-u na pewno była oddzielnie omawiana podczas negocjacji nad sprzedażą i jakiekolwiek ruszenie takich programów jak "Szkło kontaktowe" spotkałoby się z niewyobrażalną dezaprobatą widzów i przeczyłoby zapowiadanym ewolucjom zamiast rewolucji.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: michal_borkowski »

No tak, ale Sandacz - jak o nim złośliwie piszą na forach - jest już dość długo w TAI. Sokołowski miał więc okazję by odejść już wcześniej. Na coś więc czekał. Pytanie - na co? I dlaczego odszedł teraz?
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: Camilo »

Na pewno nikt nie odchodzi z firmy, w której jest dobrze, by pójść w niepewne. Zwłaszcza, że za chwilę zmienia się kierownictwo w TVP i Sandacz może wylecieć. Z drugiej strony warto dodać, że nie licząc Państwa Cholewińskich, dopiero w tym roku zaczęły tam przybywać nowe twarze: Wielowieyska, Śliwowska, Steckiewicz, teraz on... Wygląda jakby od stycznia budżet zwiększyli. A nie wiemy jeszcze, czym Sokołowski się zajmie. Może akurat dostał dużo lepszą propozycję?
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: michal_borkowski »

Niektórzy przypuszczają, że poranne pasmo - wcale jednak nie musi tak być. Równie dobrze przyczyny mogły mieć solidne podstawy finansowe. Posada w TVP jest bardzo niepewna z uwagi na zawirowania tzw. polityczne - na co zwraca także wielu użytkowników forów o mediach.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: Camilo »

Śmiem wątpić w to poranne pasmo - we "Wstajesz i wiesz" ciągle podkreślał, że woli jednak pracę w późniejszych godzinach.
Układ polityczny w kraju nie zmienił się od lat, więc w TVP rewolucji o 180 stopni raczej nie będzie. Zresztą Sandacz owszem wyrzucił paru prezenterów z Info, ale generalnie przez lata władze się zmieniały często a prezenterzy trwali - i to wielu jeszcze od czasów TVP3. Niestabilnie to jest tam przede wszystkim na górze. Szeregowych pracowników - a w takich kategoriach ich musimy rozważać - nie dotyka to wbrew pozorom dużo częściej niż w prywatnych firmach.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: michal_borkowski »

Musiałbym prześledzić kto i za jakiego Dyr odszedł - a takiej wiedzy niestety nie posiadam. Pozwolę sobie tylko zauważyć, że obecny układ polityczny rządzi od 2007 roku, a więc kawał czasu - także dla Telewizji Publicznej. Co do programów, w jakich Igor mógłby się pojawić (jeśli chcemy pogdybać), to wachlarz jest szeroki: od popołudniowego pasma, "Z godziny na godzinę" (ale to chyba mało rozwojowe, biorąc pod uwagę to, co robił w TVN24), aż do "Minęła 20" (jeśli został doceniony po pamiętnej Debacie trzech tv). "Panorama dnia" mogłaby być z kolei poważniejszym testem do prowadzenia flagowych serwisów TVP jak "Wiadomości" czy "Teleexpress".
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4504
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: Meteor »

Układ polityczny jest od 2007, ale już w tym roku może się on zmienić. Wynik wyborów parlamentarnych trudno obecnie przewidzieć i myślę, że mogą zadecydować wydarzenia które będą miały miejsce krótko przed wyborami. Zdolność kolalicyjna obecnej głównej partii opozycyjnej to odrębna kwestia, ale wykluczyć zmiany władzy nie można. Nie jest też tajemnicą, że w niektórych środowiskach 3 litery "TVN" powodują otwieranie się noża w kieszeni i komuś mogą zamarzyć się "czystki". Prezenter to też nie jest szeregowy pracownik, szczególnie znany. A, że politycy mają w zwyczają mocno ingerować w media, to mieliśmy wiele przykładów.
Pamiętacie "Dziennik Telewizyjny" Jacka Fedorowicza?
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: Camilo »

Tylko kadencja obecnego zarządu TVP kończy się w kwietniu, a wybory parlamentarne dopiero na jesieni.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVN24 - dyskusja ogólna (dawniej: Moje zdanie o TVN24)

Post autor: Trzeciak »

Dokładnie urzędowanie obecnego zarządu TVP musi się skończyć najpóźniej 30 czerwca br., kiedy to właśnie najpóźniej musi być zwołane walne zgromadzenie rad nadzorczych Polskiego Radia i TVP.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości