TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

cmabb
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 21:08

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: cmabb »

Dzisiaj miał być Magazyn 24 godziny o 21 a go nie było, nadany został dłuższy serwis informacyjny z blue-boxu z Jakubem Szatkowskim, a następnie nadano reportaże polecane przez Ewę Ewart.
Obrazek
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: skorupa2006 »

Starają się z tą oprawą graficzną 3D. Dziś dość długi i ładnie przygotowany "referat" o przemycie kokainy.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: piotrek888 »

Nadają w 16:9 już na stałe
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: prze_kw »

Na TV który ma format 4:3 wygląda to tragicznie, nie da się oglądać - małe litery na belkach, z kolei na TV panoramicznym jest bdb (ale wiadomo dlaczego : ) ).
Liczą się tylko Fakty.
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: skorupa2006 »

Jak myślicie? Fakty w 16/9 na TVN HD od dzisiaj?
Ale zrobili niespodziankę - 3 kanały w jednym dniu w panoramie:D
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: epsztajnek »

Właśnie chciałem się spytać, czy to złudzenie optyczno-mózgowe dosięgło mnie z samego rana :devil: , ale widzę , że jednak trzeba będzie zacząć regularnie korzystać z przełącznika formatów na pilocie, no i przyzwyczić się do robienia capsów w niestandardowym formacie 1024x576 :hmm: ( dobrze, że wczoraj trochę potrenowałem :lol2: )
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: sybic »

czerk pisze:Na TV który ma format 4:3 wygląda to tragicznie
Tragicznie to mało powiedziane...
Zrobili dobrze, ale mniejszości...
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: skorupa2006 »

Patrząc z perspektywy czasu TVN zawsze chciała być innowacyjna, technicznie aktualna. Popatrzcie na Dolby Surround w którym zaczęli nadawać w 2001/2 roku? A później DD. W przypadku obrazu nie da się nadawać w dwóch formatach. Tzn. da się z safe-area ale to jest bez sensu. Ja się bardzo cieszę ze zmian. Chciałbym aby tylko powróciła stara grafika, głównie belki bo co do reszty nie mam zastrzeżeń (dla przypomnienia - http://www.youtube.com/watch?v=b9DiKaBR ... re=related - świetne, energiczne przejścia belki).
spn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 30 sie 2007, 20:33

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: spn »

sybic pisze:
czerk pisze:Na TV który ma format 4:3 wygląda to tragicznie
Tragicznie to mało powiedziane...
Zrobili dobrze, ale mniejszości...
Tragicznie to wygląda rozmyty obraz na ekranach 16/9, a raczej rozmyta grafika. :( Co do 4/3 to albo masz coś źle w dekoderze satelitarnym albo operator Twojej kablówki nie dba o klientów. Masz dostęp do Polsat News? Wyświetla Ci się poprawnie?
spn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 30 sie 2007, 20:33

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: spn »

skorupa2006 pisze:Patrząc z perspektywy czasu TVN zawsze chciała być innowacyjna, technicznie aktualna. Popatrzcie na Dolby Surround w którym zaczęli nadawać w 2001/2 roku? A później DD. W przypadku obrazu nie da się nadawać w dwóch formatach. Tzn. da się z safe-area ale to jest bez sensu. Ja się bardzo cieszę ze zmian. Chciałbym aby tylko powróciła stara grafika, głównie belki bo co do reszty nie mam zastrzeżeń (dla przypomnienia - http://www.youtube.com/watch?v=b9DiKaBR ... re=related - świetne, energiczne przejścia belki).
Ostatnie belki też były fajne. Te co pokazali dziś to rzeczywiście tragedia. Gorsza jest ich jakość :( Ale może w końcu zwiększą rozdzielczość.

Co do Faktów w 16/9 na TVN HD już dziś to wątpię. Chociaż z drugiej strony ucieszyłbym się na razie przynajmniej z Faktów w 16/9 z 'safe-mode' :( Ale poczekamy zobaczymy.
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: skorupa2006 »

Jakość belek już poprawiona - zwiększyli rozdzielczość. Zarówno na TVN CNBC jak i 24.
EDIT: STYLE I TURBO w 16/9! Zapowiedzi są w 4/3, ale program w panoramie. :tanczy:
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: skorupa2006 »

http://blogi.satkurier.pl/45712-polsat- ... rywal.html

Ciekawy tekst, ciekawy...Troche stronniczy, ale trudno :D:P
domino
Początkujący
Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: niedziela 09 maja 2004, 09:59

Początki TVN24

Post autor: domino »

Witam.
Kiedyś czytałem jakiś artykuł albo wywiad o początkach TVN 24, gdzie pisano, że w pierwszym dniu nadawania mieli jakieś duże problemy techniczne i Miecugow musiał prowadzić rozmowy z dziennikarzami na żywo przez kilka godzin.

Czy macie moze jakies linki albo skany z tego artykulu/wywiadu?
dude007
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 08:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: dude007 »

TVN24, podczas niedzielnego wieczoru wyborczego, po raz pierwszy użyje hologramu. Inga Rosińska, korespondentka stacji nadająca z Brukseli, pojawi się w studiu obok prowadzącego program Bogdana Rymanowskiego.

Holograficzna transmisja jest testowana przez TVN24 od kilku tygodni. - Uznaliśmy, że najlepszym momentem na jej publiczne zaprezentowanie będzie wieczór wyborczy - mówi Wirtualnemedia.pl Michał Samul, zastępca redaktora naczelnego TVN 24. - To będzie technologiczny skok polskiej telewizji - zapowiada.

Hologram w przekazie telewizyjnym zastosowała już CNN. Miało to miejsce w listopadzie 2008 roku. Do pionierskiego wywiadu użyto 44 kamer i 20 komputerów w każdym miejscu, z którego prowadzono transmisję. Obrazy z kamer były przetwarzane już w studio w Nowym Jorku. TVN24 nie zdradza technicznych szczegółów swojej próby.
pisze: wirtualnemedia.pl

Gratulacje ! TVN jak zwykle technicznie wyprzedza konkurencje. Jestem ogromnie ciekaw jak to będzie wyglądało.

Oto jak hologram wyglądał w CNN (podczas wyborów): http://www.youtube.com/watch?v=thOxW19v ... r_embedded
TVP - totalna video porażka
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: skorupa2006 »

Bardzo fajnie.
Myślę że będzie to bluebox w Brukseli z kamerami poruszającymi się pod takimi samymi kątami jak te w Warszawie w wirtualnym studiu. Ciekawe jaki będzie efekt.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości