TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

PabloOoOo_90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 441
Rejestracja: wtorek 25 sty 2005, 18:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: PabloOoOo_90 »

Super telewizja inforamacyja :> to albo informacyjnÂą robiÂą albo ogĂłlnÂą :D komisjĂŞ ÂśledczÂą na tvp3 widziaÂłem w przerwie "CĂłrki generaÂła" ok 0:00 :]
Liczą się tylko FAKTY TVN codziennie o 19:00 w TVN.
Zapraszają : Justyna Pochanke , Piotr Marciniak i Grzegorz Kajdanowicz.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

1) Ta partia powstaje ju¿ od wczoraj. Nie wiem, który dzieù jest wa¿niejszy. TVP w odró¿nieniu od TVN24 nie transmituje takich spraw - wiadomo, potem ka¿da partia mia³aby pretensje, ¿e jej kongres lub zebranie nie jest w ca³oœci transmitowane przez publiczn¹ stacjê. Tak wiêc drogi Pablo pomyœl, a dopiero pisz. Myœlenie nie boli. Ba - myœlenie ma kolosaln¹ przysz³oœÌ.

2) GratulujĂŞ wszystkim zabierajÂącym gÂłos w tej dyskusji - Âżaden z Was nie widziaÂłem transmisji z WrocÂławia ani w TVP, ani w TVN24, ale kaÂżdy zabiera gÂłos. Ba. NiektĂłrzy mĂłwiÂą nawet o nudnych materiaÂłach w TVP. Jeszcze raz gratulujĂŞ wiedzy, a moÂże to jakieÂś zdolnoÂści paranormalne, ocierajÂące siĂŞ o telepatiĂŞ?

:arrow: Do tej pory nie udaÂło mi siĂŞ trafiĂŚ na materiaÂł historyczny w TVN24.
:arrow: Marcinie, TVP3 dawa³a komisjê œledcz¹, TVN24 dawa³a jedno i drugie, ale Wroc³aw bez g³osu (wyj¹tek - przemówienie Prezydenta RP) A przecie¿ mogli zdecydowaÌ siê na jedn¹ transmisjê, a np co ciekawsze fragmenty wyemitowaÌ póŸniej. Ludzie s¹ ju¿ znudzeni komisjami etc. Chyba mogli daÌ tylko najwa¿niejsze momenty komisji - nikt by na tym nie straci³. Tym bardziej, ¿e chwila by³a prze³omowa - Ogólnopolskie Uroczystoœci zakoùczenia II wojny œwiatowej we Wroc³awiu. Nie wiem co by³o wa¿niejsze - k³amstwa Mariana K, czy okr¹g³a rocznica.

:arrow: Nie wiem, w którym momencie drogi Tobi materia³y TVP by³y nudne i schematyczne. (Jak wszyscy wiecie jestem historykiem, byÌ mo¿e w przysz³oœci bêdê znêca³ siê nad dzieÌmi i m³odzie¿¹ opowiadaj¹c im o przysz³oœci. Zreszt¹ ju¿ teraz to robiê podczas praktyk oraz lekcji próbnych w krakowskich ogólniakach. Jednak ¿adna z moich dotychczasowych lekcji nie by³a sztampowa i prowadzona wed³ug jakiegoœ schematu. Staram siê walczyÌ z rutyn¹ i nud¹. Oczywiœcie trzeba mieÌ dobry pomys³. Czasami mi to wychodzi, czasami nie. Za ka¿dym razem staram siê wymyœliÌ coœ ciekawego, coœ czym zwrócê uwagê m³odzie¿y na dany problem historyczny. Tak wiec pozwólcie, ze powiem coœ o relacjach w TV, na które zawsze zwracam uwagê.)
Nie wiem co mo¿e byÌ nudnego w ciekawej rozmowie z kombatantem (tzw oral history), materiale z archiwalnych zdjêÌ. Czemu ani TVN ani TVN24 nie potrafi³y np dotrzeÌ do zdjêÌ z egzekucji Rudolfa Hossa - komendanta obozu Auschwitz - Birkenau. Od razu mówiê - nie szukajcie w ksi¹¿kach. Nie ma tam tych fotografii, dopiero w styczniu 2005r po raz pierwszy ujrza³y œwiat³o dzienne. A kto jej pokaza³ - TVP podczas relacji z rocznicy wyzwolenia obozu oraz kilka godzin póŸniej Wiadomoœci. Ma³o tego co nudnego mo¿e byÌ w rozmowie z kilkoma wybitnymi historykami (min. Kunert) , z czego jeden jest Niemcem i wyjaœnia nam niemieckie spojrzenie na ca³¹ sprawê. Uwierz - nie ma tego w polskich podrêcznikach do historii. (Pojawia siê dopiero w akademickich.) By³o tam du¿o analiz historycznych wspartych odpowiednimi zdjêciami i cytatami Jana Nowaka Jezioraùskiego. Oczywiœcie znowu widzowie TVN 24 skazani byli na g³os konferansjera, widzowie TVP na prezenterów. TVN24 pokaza³ odznaczenie medalami, TVP poda³a krótki ¿yciorys osób odznaczanych. TVP informowa³a równie¿ o sztandarach wprowadzanych na rynek, kompaniach WP, pieœniach granych przez orkiestrê. Kto wiêc zrobi³ ciekawsz¹ lekcjê historii? Która z relacji by³a lepsza? Nie musicie odpowiadaÌ, to pytanie retoryczne.
MĂłwiĂŞ to jako historyk - relacja TVP byÂła naprawdĂŞ ciekawÂą lekcjÂą historii, prĂłba podsumowania wojennej i powojennej historii PolakĂłw, NiemcĂłw i innych narodĂłw Europy.

PS Tobi skoro TVN24 ma tak dobre materiaÂły historyczne, to czemu Âżadnego wczoraj nie wyemitowali? HĂŞ?! :spoko: :okular:
Ostatnio zmieniony niedziela 08 maja 2005, 11:37 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 1 raz.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
PabloOoOo_90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 441
Rejestracja: wtorek 25 sty 2005, 18:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: PabloOoOo_90 »

Ja ci powiem BA Âże o TVN24 nie tu mowa bo TVN24 moÂże pokazywaĂŚ co chce a tvp nie pokazuje tego co powinna tvp3 oczywiÂście a tvp1 to inna sprawa: tvp3 robiÂła wczoraj takÂą samÂą relacjĂŞ jak TVN24 :] mowa tu jest o TELEWIZJACH INFORMACYJNYCH (chciaÂż TVN24 jest tylko takÂą) :]
Liczą się tylko FAKTY TVN codziennie o 19:00 w TVN.
Zapraszają : Justyna Pochanke , Piotr Marciniak i Grzegorz Kajdanowicz.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

TVP3 dawaÂła wczoraj KomisjĂŞ ÂśledzczÂą. Ale nie pokazaÂła caÂłych obrad. O 16.15 przerywajÂą, a w nocy puszczajÂą co ciekawsze fragmenty.

Ja nie porĂłwnuje stacji, ja porĂłwnuje relacje. Skoro TVN24 wreszie zrozumiaÂł, Âże nie wystarczy wysÂłaĂŚ jednej kamery na takÂą uroczystoÂśc, Âże warto postawiĂŚ tam kran kamerowy plus kilka kamer rozsianych po caÂłym rynku, to niech jeszcze do studia zaproszÂą publicystĂłw lub innych specĂłw, niech zrobiÂą materiaÂł filmowy etc. No ale im siĂŞ najwyraÂżniej nie chce. Ewentualnie robiÂą takie gĂłw.. jak wczoraj. Tj transmisja programu artystycznego bez gÂłosu. ZÂłota malina dla ludzi Waltera!


PS popracuj nad stylem - mam waÂżniejsz sprawy na gÂłowie niÂż zastanawianie siĂŞ o co Ci chodzi. Nota bene poczytaj regulamin tego forum.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Teraz dopiero dzieje siĂŞ coÂś fajnego. :D

TVN24 transmituje uroczystoÂści w Warszawie z okazji 60. rocznicy zakoĂączenia II wojny Âświatowej i chwilami pokazuje obchody we Francji. TVP1 transmituje papieÂża, a w TVP3 wÂłaÂśnie koĂączy siĂŞ jakiÂś program weekendowy i przed chwilÂą byÂły litery z nazwiskami producentĂłw, a teraz dali reklamy. Faustusie, idÂź oglÂądaĂŚ telewizjĂŞ informacyjnÂą TVP3. :D :D :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
PabloOoOo_90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 441
Rejestracja: wtorek 25 sty 2005, 18:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: PabloOoOo_90 »

i tvp1 miĂŞdzy niebem a ziemiÂą <lol2> to sÂą telewizje informacyjne <lol> :D
na tvp3 o ksi¹¿kach rozmawiaj¹ :D
Liczą się tylko FAKTY TVN codziennie o 19:00 w TVN.
Zapraszają : Justyna Pochanke , Piotr Marciniak i Grzegorz Kajdanowicz.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Ale numer. Teraz TVP to nie ma nawet okienka z podgl¹dem. Na 1 jest "Miêdzy niebem a ziemi¹" w dodatku z nieprawdziwym napisem "na ¿ywo" podczas materia³u, na dwójce film, na trójce program o ksi¹¿kach, na Polonii powtóka jakiegoœ koncertu, a na Kulturze Orkiestra Œwiêtego Miko³aja. :lol:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

pablo_xl pisze:i tvp1 miĂŞdzy niebem a ziemiÂą <lol2> to sÂą telewizje informacyjne <lol> :D
na tvp3 o ksi¹¿kach rozmawiaj¹ :D
Tak rozmowy o ksi¹¿kach to rzeczywiscie pora¿ka. Pablo masz racje - szkoda czasu na ksi¹¿ki. Gratulujê ! Program Miêdzy niebem a ziemi¹ jest nadawany na ¿ywo, wiêc nie wiem Marcinie czemu masz jakieœ w¹tpliwoœci.

A teraz dordzy forumowicze maÂłe sprostowanie - co roku 8 maja na Pl PiÂłsudskiego w Warszawie spotykajÂą siĂŞ kombatanci, jednak TVP nigdy tego nie relacjonuje. (Np TVN24 teÂż nie widziaÂła potrzeby takiej transmisji.) ZresztÂą teraz teÂż niczym nie zaskoczyÂła - znopwu same zdjĂŞcia i brak jakiegokolwiek komentarza. To nie sÂą uroczystoÂści o randze paĂąstwowej - nie ma tam prezydenta, byÂł tylko premier i marszaÂłek senatu. Oczywiscie nie oznacza to, Âże nie ma tam reporterĂłw TVP - informowaÂły o tym WiadomoÂści o godzinie 13.00 w relacji B. Ulki i E. Suchackiej.

Szkoda, Âże nikt nie odniĂłsÂł siĂŞ do mojej poprzedniej wypowidzi.CzyÂżby argumentĂłw brakowaÂło?

PS Marcinie masz juÂż w UPC TVP KULTURA?
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Jasne. To nic takiego. By³ tam tylko jakiœ premier Belka, który z³o¿y³ jakieœ suche kwiatki pod jakimœ grobem. Gdzieœ tam z boku krêci³ siê marsza³ek senatu, delegacje pa³acu prezydenckiego, prezydenta stolicy, sejmu... Do oko³a w ca³kowitym nie³adzie sta³y jakieœ obdartusy przypominaj¹ce wojsko, a jacyœ idioci zaczêli strzelaÌ z armat p³osz¹c ptaki. Tak Faustuszku? Och.. jak dobrze, ¿e TVP na ¿adnym ze swoich kana³ów tego nie pokaza³a, a wzamian mogliœmy ogl¹daÌ religijny program na TVP1, jakiœ stary film na TVP2 i magazyn o ksi¹¿kach na TVP3. A g³upi, prywatny, komercyjny, maj¹cy gdzieœ misjê TVN24 to transmitowa³...
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

1. czyli komisja Âśledcza Twoim zdaniem nie powinna byĂŚ poraÂżkÂą, skoro to nie jest
2. materiaÂł na Âżywo nadawany nie jest :]
3. Kultury nie mam - sprawdzi³êm w programie
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

1) Marcinie nie bardzo mogĂŞ zrozumieĂŚ punkt pierwszy Twojej wypowiedzi.
2) Wiêksza czêœÌ programu Miêdzy... nadawana jest na ¿ywo, wiêc nie przeszkadza mi napis "na ¿ywo" podczas emisji jakiegoœ materia³u. Podejrzewam, ¿e nie tylko mnie ale i wiêkszej grupie widzów.
3) £ukaszu drogi oczywiœcie cieszê siê, ¿e œwietnie orientujesz siê w tym, co TVP emitowa³a na swoich programach w okolicach 12.00 - jak widzisz ka¿dy z tych programów by³ misyjnym. Jednak sk¹d wiesz, ¿e TVP nie nada retransmisji tej uroczystoœci? (Chocia¿ wci¹¿ twierdzê, ¿e nie by³y to uroczystoœci o randze paùstwowej, a argumentu o tym co rok temu robi³a TVN24 przywo³ywaÌ nie bêdê poniewa¿ nie lubiê siê powtarzaÌ, a same transmisja i tak pewnie nie ró¿ni³a siê niczym od wczorajszej - tj kamera na placu i nic wiêcej.) Wstrzymaj wiêc swe konie i skoro lubisz ogl¹daÌ TVP przeanalizuj jej program - zapewniam, ¿e znajdziesz tam jeszcze kilkanaœcie pozycji dotycz¹cych zakoùczenia wojny - tj rozmowy studyjne, filmy dokumentalne i fabularne. Ju¿ 15.20 program w TVP1 60 rocznica zakoùczenia II wojny œwiatowej. Sk¹d wiesz, ¿e tam nie bêdzie relacji z przemówienia Belki?

(OczywiÂście takich pozycji dotyczÂących rocznicy zakoĂączenia wojny w TVN i TVN24 brak. Tam krĂłluje udawanie i farsa. A jutro Justynka na Placu Czerwonym bĂŞdzie udawaÂła jak bardzo stacja w ktĂłrej pracuje interesuje siĂŞ 60 rocznica zakoĂączenia II wojny Âświatowej. Czemu np do Auschwitz nie pojechaÂła na 60 roczniĂŞ wyzowlenia obozu? MoÂże siĂŞ jej nie chciaÂło? A moÂże baÂła siĂŞ zimna? NaprawdĂŞ nie rozumiem, dlaczego nagle jedzie do Moskwy. Wszak w Auschwitz byÂło okoÂło 30 szefĂłw paĂąstw etc, nawet Putin. A niestety Fakty informujÂące o 60 rocznicy wyzwolenia obozu byÂły poniÂżej wszelkiej normy - owszem pokazaÂły siĂŞ gwiazdy, ale na gwiazdrostwie siĂŞ skoĂączyÂło.)
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

doktorfaustus1 pisze:1) Marcinie nie bardzo mogĂŞ zrozumieĂŚ punkt pierwszy Twojej wypowiedzi.
Skoro nie obua Ciê, ¿e zamiast emitowaÌ transmisjêz Warszawy emituj¹ program o ksi¹¿kach to nie powinna Ciê te¿ oburzaÌ komisja œledcza zamiast Wroc³awia w TVN24. :]
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

doktorfaustus1 pisze:a same transmisja i tak pewnie nie ró¿ni³a siê niczym od wczorajszej - tj kamera na placu i nic wiêcej
Z pozosta³ymi k³amstwami mi siê ju¿ nie chce polemizowaÌ. Wklejê tylko fotki, ¿eby pokazaÌ jak siê nabiega³ jedyny operator TVN24, ¿eby mieÌ kilka ró¿nych ujêÌ, a przez to zatrzeÌ pozory "jednej kamery na placu i niczego wiêcej":

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Awatar użytkownika
Paweł:)
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2005, 11:40
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Paweł:) »

byÂło pare a nie jedna kamera bo przy jednej to chyba tyle ujĂŞĂŚ z jednej kamery sie nie da zrobiĂŚ :> doktorfaustus1 chyba tylko ciÂągle kÂłamie Âżeby tylko pokazaĂŚ jaka ta nasza tv "publiczna" jest super ale mnie on nie przekona :)
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

ArO pisze:Nowa partia ?? Gdzie ?? Ja sÂłyszaÂłem, Âże istniejÂąca zmienia tylko nazwĂŞ. :lol: :lol: :lol:
Nowa nazwa, nowi cz³onkowie ale i stara twarda ekipa z UW, jka choÌby Frasyniuk który aspiruje na przewodnicz¹cego. S¹ w niej 2 u ju¿ -bo jka ze inacze- spieraj¹ce siê frakcje. Stara frakcja -UW- i M³odzi-byli cz³onkowie m³odzie¿ówek SLD.
ich strona to demokraci.pl
nazwa Partia Demokratyczna
w pon w PINie o 8.45 rozmowa z W³adys³¹wem Frasyniukiem.
Trzon partii tworzÂą Jerzy Hausner, Tadeusz Mazowiecki, WÂładysÂław Frasyniuk.

Ciekawe czy wejda w ogĂłle do Sejmu. DziÂś w LoÂży Prasowej TVN24 spierano siĂŞ czy aby obecnie PolskÂą nie rzÂądziÂła wÂłasnie ta partia, bo premier z niej, z kolei Jaruga-Nowacka, wiceminister z UL- Unia Lewicy, ktĂłrej tak aproppo wiceprzewodniczÂącym zostaÂł Szymon Niemiec :jupi: ktĂłry nie wyklucza startowania na posÂła do Sejmu. ByÂłby to pierwszy poseÂł oficjalnie wspierajÂący Âśrodowiska homoseksualnego, sam wszak nim bĂŞdÂący.
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość