Polsat News

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: Polsat News

Post autor: object »

A ja już wiem jak będzie wyglądało OFICJALNE logo Polsatu News... Podczas ,,Wydarzeń" mignęło ono w jednym materiale na mikrofonie :D

Logo wygląda mniej więcej tak (zdecydowanie więcej niż mniej :P ):
Obrazek
http://www.voila.pl/332/zu14o/?1

Nie będzie pomarańczu jak spekulowała większość internautów, a granat w tarczy

wiemy już coraz więcej :D :D :D
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Start kanału 7 czerwca o godzinie 7.00!
http://img218.imageshack.us/my.php?imag ... 275uz8.jpg
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Polsat News

Post autor: r_r16 »

To logo jest... hmmm... okropne! :?
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: Polsat News

Post autor: object »

A co myślicie o logo? Bo mi się nie podoba.... Powinni nawiązać do Polsatu wstawiając słoneczko, a nie tę paskudną tarczę.

PS. Być może ta strzałka nie jest taka gruba tylko ,,chudsza" ale większość rzeczy jest niemalże identyczna

E D I T

a jednak dobrze zapamiętałem strzałka jest taka ,,gruba". Na potwierdzenie zdjęcie:
Obrazek
zdjęcie: Tinky Winky
żródło: http://www.mediasite.boo.pl/forum/topic ... .htm#34025
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Do tej pory trzymałem kciuki za kanał. Jednak im więcej znamy szczegółów, tym tej nadziei na lepszą jakość informacji we mnie coraz mniej.

Logo. Brzydkie i niezrozumiałe. Oby grafika nie była zrobiona na jego wzór. Podobno newsroom ma być najnowocześniejszym w Europie. Podobno...

Ludzie. W ostatnich tygodniach o 8.00 i 22.00 oglądałem TV Biznes. Były tam serwisy prowadzone przez przyszłych prezenterów informacyjnej stacji. Większość ludzi jest nieznana lub niekojarzona z nazwiska. Ci, by dorównać załodze TVN24, muszą jeszcze wiele popracować. Zespół jest zlepkiem TV Biznes, Superstacji oraz byłych dziennikarzy ''Wydarzeń'', a także pojedynczych osób z TVP i TVN24. Moją szczególną uwagę zwrócił Piotr Glicner. Ma dobrą prezencję i dykcję. Robi wrażenie znakomitego profesjonalisty. Ewa Gajewska z Superstacji - postać dość ciekawa o głosie niczym Krystyna Czubówna, ale jeszcze długa przed nią droga. Podobnie z Anną Słysz, która tak zżera trema, że raz zdarzyło jej się podziękować widzom za uwagę w połowie serwisu. Agnieszka Gozdyra i Katarzyna Włodarczyk - dobre, ale czegoś im brakuje, speszony Marek Kacprzak i niepewny Artur Kaczmarski. Publicystyka Grabarczyk i Gawryluk, będzie bardzo kontrowersyjna. Robert Bernatowicz, gospodarz Poranków, jest zbyt flegmatyczny i... powolny do rozbudzania widzów. W miarę spokojny jestem jedynie o Sakowską i Rojek. :D

Stacja ma zaistnieć dzięki Euro 2008. Nie sądzę, by tak było, bo kibice będą oglądać Polsat i Polsat Sport Extra, a nie powstającą i rodzącą się w bólach (jak wszystko) telewizję informacyjną.
Jeśli tematy społeczne, jakie mają dominować w stacji będą zbyt bardzo sensacyjne - kanał będzie uważany za tabloidowy.

Dostępność. Trzy miesiące FTA, później tylko w CP. Wg nieoficjalnych informacji podobno w kablówkach najwcześniej od 2009 roku. Jeśli tak, to oglądalność będzie niszowa. Raczej zbyt wielu widzów nie odbiorą konkurencji, bo ta ma stałą. Muszą zawalczyć o nowych, a to jest bardzo trudne.

Reasumując, nie wiem jaki sukces chcą osiągnąć, ale wiem, że go nie osiągną. Przebicie TVN24 jest nierealne, a równanie się z nimi przynajmniej przez kilka pierwszych lat niemożliwe. Sukcesem jak na razie będzie zaistnienie na rynku. Przed nimi kręta i wyboista droga, pełna trudności i prób.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polsat News

Post autor: pop »

Beznadziejne jest to logo. Jak to nawiązuje do kanału informacyjnego?
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: D00 »

POpieram pisze:Beznadziejne jest to logo. Jak to nawiązuje do kanału informacyjnego?
To spójrz na nowe logo Euronews:
Obrazek
I jak TO nawiązuje do kanału informacyjnego?
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

A co to za uzasadnienie, że logo Euro News również nie nawiązuje do kanału informacyjnego? :]

Nie będę oryginalny ze stwierdzeniem, że zamiast strzałki powinna być kula ziemska.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polsat News

Post autor: pop »

D00, włącz sobie Euronews. Na ekranie nie ma takiego czegoś. W Polsacie będzie.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Polsat News

Post autor: D00 »

POpieram pisze:D00, włącz sobie Euronews. Na ekranie nie ma takiego czegoś. W Polsacie będzie.
Włączyłem. Jest takie samo, ale białe. :)
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: Polsat News

Post autor: object »

A mnie strasznie denerwuje, że Polsat chce wszystko wkomponowywać w tę tarczę...
Owszem można to robić ale umiejętnie. Tak naprawdę to tego kanału nie powinno się czytać ,,Polsat News" a ,,News Polsat" bo właśnie taką zastosowali kolejność. Tak samo jest z Polsatem 2, który powinno się czytać ,,2 Polsat". Wszystko jest bez sensu i pokręcone. A wszystko to przez tę badziewną tarczę!!! :x :x :x
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Re: Polsat News

Post autor: podmark »

No to już wiemy, jak wygląda studio Polsat News :)
Obrazek
Całkiem niezłe, ale moim zdaniem wygląda gorzej, niż TVN 24.
Medialink pisze:Serwisy informacyjne co 30 minut, doświadczeni dziennikarze i technologia HD - to główne atuty kanału Polsat News, który debiutuje w sobotę.

Polsat News będzie na początku dostępny dla widzów za pośrednictwem platformy Cyfrowy Polsat, na pozycji nr 5. - Zapewni nam to dostęp do 2 mln gospodarstw domowych i około 7 mln widzów - informuje Maciej Stec, członek zarządu telewizji Polsat.

Od września kanał będzie zakodowany. Wkrótce być może pojawi się również w ofercie m.in. sieci kablowych.

Program "live" będzie trwał codzienie od godz. 7 do 24. Serwisy informacyjne będą nadawane co pół godziny. Ramówka kanału obejmuje trzy bloki programowe: serwisy newsowe, programy informacyjno-publicystyczne i pozycje magazynowe.

Na antenie kanału pojawią się m.in.: Dorota Gawryluk, Marek Markiewicz, Beata Grabarczyk, Grzegorz Dobiecki, Joanna Wrześniewska-Zygier, Jarosław Gugała, Tomasz Wróblewski, Wojciech Szeląg, Robert Bernatowicz oraz dziennikarze i publicyści związani z innymi mediami (m.in. Wojciech Kobosko, który poprowadzi program "Narożnik Newsweeka").

W gronie dziennikarzy, którzy zadebiutują w kanale informacyjnym, są m.in. Wioletta Gaska, Katarzyna Włodarczyk, Artur Kaczmarski i Konrad Krakowiak. Łącznie Polsat News zatrudnia ok. 400 osób, z czego prawie połowę stanowi zespół redakcyjny. Szefem kanału jest Henryk Sobierajski.

Na potrzeby kanału pracuje obecnie 8 ośrodków regionalnych. W najbliższym czasie powstanie również 6 ośrodków zagranicznych Polsatu News - w Waszyngtonie, Berlinie, Londynie, Moskwie, Brukseli i Paryżu.

Polsat News będzie pierwszym polskim kanałem informacyjnym nadawanym w formacie 16:9.
Na pewno startują z dużo lepszej pozycji, niż TVN 24. Od razu będą mieć wielomilionowy zasięg. No i zdziwiła mnie informacja o HD. Jak widać, Solorz chyba po raz pierwszy w życiu nie żałował pieniędzy.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Polsat News

Post autor: piotrek888 »

Tak się obawiałem w Polsacie zawsze wszystko jest takie cukierkowe i świecące w tym kierunku poszło kierownictwo polsatu tworząc to studio. Bardzo dziwny stół do serwisów w kształcie logo stacji nie wiem jak będzie funkcjonalny. Tvn24 wypada znacznie lepiej. Czekamy na funkcjonalność tego studia
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Polsat News

Post autor: ~ »

Studio ciekawe. Trochę ciasne się wydaje, ale w telewizji może to inaczej będzie wyglądać.
Tylko tak się zastanawiam co ma symbolizować ta strzałka w logo?
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Studio jest jakąś nowością. Widać, że nie wzorowali się na TVN24, tylko mają swój pomysł i inną koncepcję. Ciekawe rozwiązanie ze stołem. Szkoda, że w studio poza plazmami i telebimem nie ma niczego więcej. Zobaczymy, jak się to zaprezentuje podczas serwisów. Myślę, że będą w pełni korzystać z jego możliwości, a nie tylko wybranej części.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości