[TVN] Wyprawa Robinson

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: pop »

Łatwo powiedzieć: powinni. To był najdroższy program w historii polskich mediów. Po zakończeniu emisji mówiono, pisano o niezadowoleniu zarządu TVN z tej "inwestycji". Gdyby wtedy oglądalność - szukam odpowiedniego słowa... - dopisała, to jestem pewien, że zdecydowano by się na kolejn(ą/e) edycje programu.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
damianeq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 03 sie 2008, 18:15

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: damianeq »

Może gdyby zaryzykowano i dano inny czas antenowy program ten by miał większą oglądalność. Ale rozumiem, że nie będąc pewien dobrych wyników TVN nie zaryzykuje na tak drogą inwestycję. Szkoda :(
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: Adrian ;P »

Przecież te stare godziny były bardzo dobre :?
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: Greg Haus »

Nie liczyłbym, że coś co okazało się niewypałem komercyjnym, doczeka się 2 edycji. Ja wciąż liczę na 4 edycję agenta - to podobne kilmaty, a dużo tańsza produkcja.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: Adrian ;P »

Powróciłem ostatnio do tego programu - co ciekawe strona Robinsona nadal funkcjonuje i można pooglądać wiele filmików :D Najlepsza dla mnie pozostaje i tak muzyka tego Wyprawy Robinson - żaden polski prorga nie miał takiej ścieżki dźwiękowej :brawa: I nadal liczę, że kiedyś zobaczymy 2 edycję według mnie najlepszego programu jakim był Robinson
felus1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 12:23

Wyprawa Robinson

Post autor: felus1234 »

co wy na to aby stacja telewizyjna TVN po 8 latach nakręciła drugą serię Wyprawy Robinson ? spotkałem się z ogromną rzeszą ludzi, którzy są tego samego zdania co ja, aby przywrócić te reality-show. Może tym razem telewizja TVN odniesie większy sukces niż poprzednio (chociaż i tak nic na tym nie stracili). Proszę o wypowiadanie się na ten temat :D jeśli będzie dużo osób ZA być może TVN pomyśli nad tym :D
Pawlous
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 19 lis 2008, 18:29

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: Pawlous »

WR była ok, ale jeśli mowa o tego typu programach zdecydowanie bardziej chciałbym nowej edycji AGENTA
felus1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 12:23

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: felus1234 »

rozumiem, Agent też był w porządku. Moim zdaniem TVN powinien nakręcić jakiś program w tym stylu, a nie tylko taniec z gwiazdami i jakieś serialiki i nic poza tym ;>
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: Trzeciak »

Tylko pytanie, czy wśród wielomilionowej widowni jest zapotrzebowanie na taką produkcję? Bo jednak kilkunastu znajomych to na razie zbyt mało.

Swoją drogą - era przygodowych reality-show chyba już gdzieś minęła i wątpię by w dzisiejszych czasach duże stacje kusiłyby się na takie formaty.
felus1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 12:23

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: felus1234 »

jak widać na świecie wiele milionów ludzi lubi oglądać survival. W innych państwach powstaje po kilka serii tego reality-show i chyba raczej nikt tam na brak zysków nie narzeka. Może chociaż TVN powinien puścić powtórki pierwszej serii i jeśli oglądalność była by w miarę dobra może skusiliby się nakręcić drugą serię. Ale raczej TVN woli puszczać serial po serialu, bo może mają mniej pracy i mniejsze wkłady finansowe.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: Trzeciak »

Dobrze, ale jesteśmy typowym rynkiem europejskim. A w tych bardziej rozwiniętych rynkach - takich programów nie emituje się na głównych antenach - tylko w stacjach "dugoligowych". Inna sprawa - "wyprawa Robinson" okazała się u nas klapą i tym bardziej nie ma sensu wracać do tego projektu.
arrow2
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 229
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 22:27

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: arrow2 »

TVN zrezygnował z realizacji drugiej edycji zaraz po pierwszej ze względu na ogromne koszty produkcji, które nie zostały zrównoważone poprzez wpływy z reklam. Biorąc pod uwagę, że obecnie rynek medialny przechodzi wielki kryzys finansowy to na ten moment nie ma nawet szans na realizację Wyprawy Robinson chociażby w Puszczy Białowieskiej.
:arrow: dwa
barteknowacki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 21:29

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: barteknowacki »

Haha, a to by było dobre, żeby ograniczyć gigantyczne koszty produkcji, nagrać Wyprawe w studio :D Kawałek wyspy, reszta to greenscreen, woda i warunki atmosferyczne to głównie CGI :aniol: Przy dopracowanej postprodukcji ludzie by się nie zczaili .

Choć drugą edycję też bym chętnie obejrzał, mam dość tych talent show wszystko na jedno kopyto. :D24
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: sybic »

barteknowacki pisze:Haha, a to by było dobre, żeby ograniczyć gigantyczne koszty produkcji, nagrać Wyprawe w studio :D Kawałek wyspy, reszta to greenscreen, woda i warunki atmosferyczne to głównie CGI :aniol: Przy dopracowanej postprodukcji ludzie by się nie zczaili .
Też mi się tak wydaje :)
barteknowacki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 21:29

Re: Wyprawa Robinson

Post autor: barteknowacki »

Może chociaż TVN powinien puścić powtórki pierwszej serii i
Jakiś tydzień temu pytałem o udostępnienie WP w TVN Player, w odpowiedzi otrzymałem wiadomość, że TVN nie posiada licencji na udostępnienie tych odcinków. Co w sumie nie jest dziwne, po 8 latach pewnie im wygasła, więc jeśli mieliby nagrywać nowy seezon, musieliby wykorzystać jak tylko się da, jak najdłużej emitować nagrania, powtórki, robić jakieś sondy SMS, po tym jakieś "wrażenia po" itp. O ile tych rzeczy nie ogranicza właśnie licencja.
Choć myślę że obecnie widowisko to miałoby sporo większą oglądalność niż ówcześnie, takich programów teraz praktycznie nie ma, byłaby to fajna odskocznia od wspomnianych już przeze mnie śpiewająco-tańczących gwiezdnych gwiazd z gwiazdami na lodzie of Poland :ech:

Ja bym na początek zakupił licencje na emisje już nakręconego seoznu Ekspedycji z innego kraju i wtedy zobaczył jak się kształtuje oglądalność. Potem by się myślało 8)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości