TVP Info

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVP Info

Post autor: Trzeciak »

Camilo pisze:Autorski autorskim
Łatwo powiedzieć. Gdyby nie daj Boże stało się najgorsze, to raczej pomysł kontynuacji autorskiego programu Turskiego byłby co najmniej dziwny. Jeśli sam autor programu jest osobą nieaktywną (lub nieżyjącą) - to jest zwyczaj, że swoje życie kończy także autorski program. Tak się stało z programem "Dziwny jest ten świat" śp. Waldemara Milewicza, który z powodu tragicznej śmierci zakończył swoją obecność na antenie TVP.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP Info

Post autor: Camilo »

Nigdzie nie jest powiedziane, że odejście od projektu pomysłodawcy, oznacza koniec. W ten sposób na całym świecie przestałyby istnieć miliony różnorodnych marek. Czy ktoś wyobrażał sobie np. zamknięcie firmy Apple, gdy Jobs zaniemógł? Albo zamknięcie Mercedesa, Coca-Coli czy jakiejkolwiek innej marki?

Ponadto "7 dni świat" nie opiera się na osobowości prowadzącego, jak np. reportaże Milewicza z cyklu "Dziwny jest ten świat". A Turski nie był w całej historii jedynym prowadzącym, bo przewijał się też kiedyś Bogusław Wołoszański. Kontynuacja tego programu jest wskazana, nie ze względu na kasę, tylko ze względu na dobro widzów i zachowanie resztek misji w TVP.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVP Info

Post autor: Trzeciak »

Camilo pisze:Nigdzie nie jest powiedziane, że odejście od projektu pomysłodawcy, oznacza koniec. W ten sposób na całym świecie przestałyby istnieć miliony różnorodnych marek. Czy ktoś wyobrażał sobie np. zamknięcie firmy Apple, gdy Jobs zaniemógł? Albo zamknięcie np. Mercedesa?
Takie porównanie jest dla mnie nietrafione. Mówimy tutaj o autorskim programie (tudzież projekcie), czyli o czymś bardziej indywidualnym, niż organizacja.
Camilo pisze:Ponadto "7 dni świat" nie opiera się na osobowości prowadzącego, jak np. reportaże Milewicza z cyklu "Dziwny jest ten świat". A Turski nie był w całej historii jedynym prowadzącym, bo przewijał się też kiedyś Bogusław Wołoszański.
Tutaj się nie zgodzę, bo każdy autorski program (jak pisałem wyżej) jest projektem bardziej indywidualnym, a akurat osobowość Turskiego chyba odgrywała rolę bardzo dużą w tym programie.
Camilo pisze:Kontynuacja tego programu jest wskazana, nie ze względu na kasę, tylko ze względu na dobro widzów i zachowanie resztek misji w TVP.
To, że likwiduje się nawet legendarny program nie oznacza od razu, że ignoruje się dobro widzów stacji. Bez przesady. Misję TVP poprzez programy o tematyce zagranicznej można wypełniać na tysiące innych sposobów.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP Info

Post autor: Camilo »

Trzeciak pisze:Takie porównanie jest dla mnie nietrafione. Mówimy tutaj o autorskim programie (tudzież projekcie), czyli o czymś bardziej indywidualnym, niż organizacja.
Każdy projekt (bądź organizacja) zaczynały się od jednej osoby bądź bardzo wąskiego grona osób. Każdy. Prześledź historię dowolnej marki funkcjonującej od wielu lat z powodzeniem na rynku.
Tutaj się nie zgodzę, bo każdy autorski program (jak pisałem wyżej) jest projektem bardziej indywidualnym, a akurat osobowość Turskiego chyba odgrywała rolę bardzo dużą w tym programie.
Ten format jest dobry właśnie dlatego, że nad osobowością prowadzącego są tu wydarzenia z całego tygodnia i merytoryczne komentarze.
To, że likwiduje się nawet legendarny program nie oznacza od razu, że ignoruje się dobro widzów stacji. Bez przesady. Misję TVP poprzez programy o tematyce zagranicznej można wypełniać na tysiące innych sposobów.
To proszę powiedzieć to tym geniuszom z Woronicza. :spiewa:
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVP Info

Post autor: Trzeciak »

Camilo pisze:
Trzeciak pisze:Takie porównanie jest dla mnie nietrafione. Mówimy tutaj o autorskim programie (tudzież projekcie), czyli o czymś bardziej indywidualnym, niż organizacja.

Każdy projekt (bądź organizacja) zaczynały się od jednej osoby bądź bardzo wąskiego grona osób. Każdy. Prześledź historię dowolnej marki funkcjonującej od wielu lat z powodzeniem na rynku.
W przypadku takich projektów - kończy się co najwyżej na kilkudziesięciu osobach w redakcji programu, które są i tak w ramach stacji, więc nawet w obliczu likwidacji nie stracą pracy. Nadal nieudanie porównujesz pewne sprawy. Co innego marka pewnej organizacji, a co innego marka programu telewizyjnego.

P.S. Dla Ciebie, to może jedyny sensowny projekt, ale szkoda, że pomijasz tak samo warte programy jak "Studio Wschód", "Świat i Gospodarka" czy "Twoje Info".
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP Info

Post autor: Camilo »

Program telewizyjny jest dla mnie taką samą marką jak marka smartfona, napoju czy samochodu.

I czuję się zobowiązany do płacenia abonamentu tylko dlatego, że u mnie w samochodzie ciągle gra Trójka albo Czwórka. Jeżeli natomiast część z tych pieniędzy idzie na telewizję, bo musi, to uważam, że również mam w tej sprawie coś do powiedzenia. A jeżeli likwidacja jednego z niewielu dobrych programów będzie oznaczała wprowadzenie kolejnego badziewia, to jestem po prostu na nie.
P.S. Dla Ciebie, to może jedyny sensowny projekt, ale szkoda, że pomijasz tak samo warte programy jak "Studio Wschód", "Świat i Gospodarka" czy "Twoje Info".
Program "Świat i gospodarka" już nie istnieje, polityka wschodnia mnie jakoś specjalnie nie zajmuje, a "Twoje Info" leci o niedogodnej dla mnie porze, zresztą oddawanie anteny widzom to jeszcze nie jest misja.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVP Info

Post autor: Trzeciak »

Tytuł książki też mam porównać do marki samochodów czy smartfona. Poza tym samo oddanie anteny nie jest jeszcze miską, ale sposób w jaki to zrobiono jest już w pewnym sensie tak. Tak samo można powiedzieć odwrotnie, że samo "7 dni świat" nie jest całą misją.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP Info

Post autor: Camilo »

OK, niech "Twoje Info" nazywa się programem misyjnym. Sęk w tym, że oprócz "Hali odlotów" w TVP Kultura i "7 dni świat" nie widzę dla siebie nic, za co miałbym płacić abonament. A niedługo już nic nie zostanie. :D1
Tytuł książki też mam porównać do marki samochodów czy smartfona.
:rydzyk: Książkę będzie ciężko, ale czasopismo już tak.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 gru 2013, 01:30 przez Camilo, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVP Info

Post autor: Trzeciak »

A bardziej już - autorskie cykle w czasopiśmie ;).
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP Info

Post autor: Camilo »

A proszę Cię bardzo. Traktuj sobie wszystko jako markę. Właściwie książka też jest marką. Mnie po prostu ten argument o likwidacji "7 dni świat" nie przekonuje i tyle. Chcesz - znajdziesz sposób, nie chcesz - znajdziesz powód. I tyle w tej sprawie, bo rozmawiamy już 2 razy dłużej niż trwał dzisiejszy program, a oni i tak zrobią co zechcą. :D
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP Info

Post autor: Camilo »

Widownia spadła, wpływy z reklam spadły, to i trzeba pasa zacisnąć:
Kanał informacyjny Telewizji Polskiej na początku przyszłego roku zrezygnuje z części programów. Z powodu oszczędności wprowadzanych w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej materiały dziennikarskie będą niżej wyceniane niż dotychczas.

Z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł "Presserwis", wynika, że w styczniu z ramówki TVP Info znikną programy publicystyczne „Plus minus” (Tadeusza Mosza), „W przerwie” (Włodzimierza Szaranowicza) i „Konfrontacje”. Jak już informowaliśmy, nie będzie też audycji „7 dni – świat” Andrzeja Turskiego. Z kolei prowadzony przez Iwonę Radziszewską program „Skazani na sukces” wróci po Nowym Roku na trzy odcinki – a dalsza emisja będzie uzależniona od znalezienia sponsora.

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... iennikarzy
Na co tylko były we wrześniu te wielkie zapowiedzi o Szaranowiczu, "Plus Minus" i "7 dni świat" - tego nie wiem. Myślałem, że to filary nowej ramówki, a poszli pierwsi do odstrzału. Co więcej, będzie już chyba tylko gorzej.
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: TVP Info

Post autor: epsztajnek »

Ciekawiło mnie ostatnio, jaki jest sens likwidacji prognozy pogody o 21:55 i wstawienia na to miejsce bezsensownej "Panoramy-flesz" , w końcu pięć minut później, o 22 startuje właściwa "Panorama".
A teraz patrzę, że to w związku z wprowadzeniem "Z dnia na dzień"
Ramówkowe szaleństwo trwa :devil:
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP Info

Post autor: Camilo »

Chodzą słuchy, że red. Chmielowska-Olech wypadła już całkowicie z grafików Poranka TVP INFO...
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: TVP Info

Post autor: rogi »

Camilo pisze:Chodzą słuchy, że red. Chmielowska-Olech wypadła już całkowicie z grafików Poranka TVP INFO...
:) W końcu ktoś poszedł po rozum do głowy! Chyba największe nieporozumienie za czasów TVP INFO. Do tej pory zastanawiam się jak można było pozwolić tej pani poprowadzić premierowy program po zmianach. Ale, ważne, że ten koszmar się już skończył.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVP Info

Post autor: matik »

Chodzą też słuchy, że to Pani Beata sama zrezygnowała.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość