[TVN] Przepis na życie

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: Przepis na życie

Post autor: adik1148 »

Ja sądzę tak samo :( 3 serie oglądałem już od nicnierobienia , nie była już taka light'ikowa ale i ambitna jak 2 pierwsze :(
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Przepis na życie

Post autor: matik »

wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Przepis na życie

Post autor: wafel »

Wczorajszy odcinek prześwietny (poprzedni sezon najwidoczniej był taki 'przejściowy') - bardzo brakowało mi tych wszystkich postaci, tego specyficznego klimatu ...

Wydaję mi się, że Przepis na życie to najlepszy serial obecnie produkowany w Polsce.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Przepis na życie

Post autor: matik »

Wczorajszy odcinek miał widownię rzędu 2,55 mln widzów.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Przepis na życie

Post autor: mojpierwszyraz »

Owszem, fajnie, miło, sympatycznie, świetna obsada. Ale liczyłem na coś odrobinę więcej. Dla mnie Prawo Agaty bije na głowę Przepis. Choć oba seriale lubię. A o Lekarzach nie wspomnę.
tvn - latem programowo najgorsza!
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Przepis na życie

Post autor: wafel »

mojpierwszyraz pisze:Owszem, fajnie, miło, sympatycznie, świetna obsada. Ale liczyłem na coś odrobinę więcej. Dla mnie Prawo Agaty bije na głowę Przepis. Choć oba seriale lubię. A o Lekarzach nie wspomnę.
Trudno porównywać Przepis na życie i Prawo Agaty.
Odcinki serialu z Agnieszką Dygant mają dość regularną budowę - w każdym odcinku mamy (minimum) jedną sprawę sądową, rozwój pozostałych wątków jest dość powolny (chyba, że ma on związek ze sprawami sądowymi).
Przepis na życie jest zupełnie inny. W tym serialu nacisk położony jest przede wszystkim na rozwój 'wątków obyczajowych' ... a praca (a przede wszystkim pasja) głównej bohaterki jest wkomponowana naturalnie w film - odwrotnie niż w przypadku Prawa Agaty (tzn. Prawo Agaty ma uniwersalną budowę; równie dobrze serial mógłby opowiadać o losach hydraulików - Rura Agaty, o losach nauczycieli - Kartkówka Agaty, czy lekarzy - Szpital Agaty :D ).
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: Przepis na życie

Post autor: ktos »

początek III sezonu super mam nadzieje że jak najwięcej odcinków tego sezonu będzie takich dobrych 8)
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Przepis na życie

Post autor: mojpierwszyraz »

@wafel
wiem, że porównywanie tego typu jest dość ryzykowne. ale chodzi o ogólne kwestie tego, jak ogląda się seriale TVNu. Przepis uwielbiałem. Ale I i II serię. III średnia, IV - mimo że to początek - może i lepsza od III ale... mam nadzieję że będzie lepiej.
tvn - latem programowo najgorsza!
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Przepis na życie

Post autor: wafel »

mojpierwszyraz pisze:@wafel
wiem, że porównywanie tego typu jest dość ryzykowne. ale chodzi o ogólne kwestie tego, jak ogląda się seriale TVNu. Przepis uwielbiałem. Ale I i II serię. III średnia, IV - mimo że to początek - może i lepsza od III ale... mam nadzieję że będzie lepiej.
Też mam taką nadzieję .. tym bardziej, że część zdjęć była kręcona w Toskanii :)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Przepis na życie

Post autor: matik »

wafel pisze:tym bardziej, że część zdjęć była kręcona w Toskanii :)
A właśnie, że nie. Niektóre zdjęcia kręcone były w Umbrii, która to nazywana będzie Toskanią. Taki chwyt został zastosowany, w celu obniżenia kosztów produkcji.
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Przepis na życie

Post autor: wafel »

matik pisze:
wafel pisze:tym bardziej, że część zdjęć była kręcona w Toskanii :)
A właśnie, że nie. Niektóre zdjęcia kręcone były w Umbrii, która to nazywana będzie Toskanią. Taki chwyt został zastosowany, w celu obniżenia kosztów produkcji.
A tego to nie wiedziałem ;p
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Przepis na życie

Post autor: mojpierwszyraz »

Mówiąc szczerze - myliłem się. Nowa seria to najlepsza po 1 i na równi z drugą. Myslałem że serial pójdzie na dno, a tu proszę... kapitalny wątek i w końcu znalazłem sens tego serialu, jego przekaz. Bowiem w tym sezonie w PnŻ ukazano wszelkie sposoby miłości i kochania, relacji międzyludzkich, nie zależnie od wieku i pozycji. Mądry serial, z którego każdy powinien czerpać pewne wzory.
Głupio tak chwalić to wszystko TVNowskie pod każdym wątkiem, ale jakoś dziwnym trafem ten sezon pod względem jakości programów które oglądam bije na głowę poprzednie, a konkurencję to nie wspomnę. Choć Przyjaciółki i Na Krawędzi także zaslugują na brawa :)
tvn - latem programowo najgorsza!
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Przepis na życie

Post autor: lukaszbialas »

TVN zdecydował o nakręceniu kolejnych sezonów Przepisu na życie i Prawa Agaty:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... jne-sezony
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Przepis na życie

Post autor: wafel »

Świetne decyzje :)

Ciekawe czy wszystkie 3 serialowe pozycje (czytaj: Pnż, Lekarze i Prawo Agaty) będziemy mogli oglądać (w takim 'zestawie') w czasie jednego sezonu ...
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Przepis na życie

Post autor: r_r16 »

Wątpię, bo z tego, co ostatnio słyszałem, dla TVN powstaje nowy serial. Viola Kołakowska w ostatnim odcinku Na Językach wygadała się, że jeszcze w kwietniu ruszają zdjęcie do projektu z jej udziałem.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości