Jesień 2013 w TVN

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: Jesień 2013 w TVN

Post autor: szym »

Powtórzę się, ale jakoś z sentymentem wspominam ramówki TVN, w których można było oglądać "Wyprawę Robinson", "Misję Martyna", "Najsłabsze ogniwo", "Kasię i Tomka" czy "Camera Cafe". Mam wrażenie, że kiedyś prezentacja ramówki była naprawdę dużym wydarzeniem, a dzisiaj to takie "byle odbębnić". Teraz telewizja, każda w zasadzie, idzie po linii najmniejszego oporu. Ile jeszcze wielkomiejskiego widza z najwyższym wykształceniem zostało w propozycjach TVN w godzinach 15:00-19:00? No właśnie.

Głównych kanałów nie oglądam już prawie wcale, bo niestety produkcje zagraniczne są olewane, a polskie mnie trochę obrażają. Rozumiem, dla zabawy obejrzeć sobie jakiś odcinek "Ukrytej prawdy" (obejrzałem jeden - z Wampirem :P ), ale chyba już więcej frajdy sprawiają tego typu programy na MTV. Amerykanie przynajmniej bardziej potrafią udawać przed kamerą, że coś dzieje się naprawdę. ;)

Na szczęście "Fakty" zostają w ramówce! :D I choć tęsknię za poprzednią oprawą i muzyką, nadal bardzo silnie, to te 26 minut dziennie TVN ma u mnie, jak w banku. Dobrze, że leci nadal program Martyny Wojciechowskiej, ale pora kiepska.

Tak się zastanawiałem ostatnio, czy to nie jest ten moment, w którym jakaś duża polska stacja powinna wypromować jakiś amerykański serial tak, by stał się on hitem. Pomyślałem o TVN, bo jednak marketingowo najlepiej stoi, a chyba w TVN takiego hitu nie było - Polsat miał "Prison Break", TVP chociażby "Lostów"... Sądzę, że znalazłem taki tytuł. To "The Following", jeżeli miałbym opisać: mieszanina "Dextera", "Skazanego na śmierć" oraz trochę "Skins" w pewnych obyczajowych wątkach. Serial wyświetlany jest na Canal+ Film i miał dopiero jedną serię. Naprawdę wciąga od pierwszej minuty i mógłby być hitem pasma po 22:00, no ale... nie zanosi się chyba na to.

Szkoda! Zostają torrenty i C+ Film. ;) Polecam serial każdemu. A moje niespełnione marzenie o kanale z dobrą oglądalnością i z aktualnymi hitami serialowymi nadal takim zostanie. (TVN7, do roboty).

PS: W "Faktach" pokazali komentarz p. Miszczaka, który mówił o tym, że jak inne stacje kopiują programy to należy pamiętać, gdzie są oryginały. Na początku pomyślałem, że chodzi o to, że Polsat będzie chciał skopiować "Wawa Non Stop" i stworzy jakieś swoje "Heja Katowice", ale później wpadłem, że chodzi pewnie o Top Chefa i coś tam z Domem na Polsacie... więc komentarz bardzo celny! Chociaż TVN przecież też tych programów nie wymyślił ;)

BTW, mówiąc o tej "Wawie" na TVN to pragnę zwrócić uwagę, że tego typu serial jako pierwsza zapowiedziała VIVA Polska. Nazywa się on "Miłość na bogato" i będzie pokazywany już od sierpnia.
:)
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Jesień 2013 w TVN

Post autor: lukaszbialas »

matik pisze:Ty ;)
Fragment wywiadu Wojewódzkiego z Patricią Kazadi na pewno był archiwalny ponieważ pochodzi z wiosennej serii programu. Tak samo fragmenty Uwagi i Faktów, więc radzę uważniej oglądać. :) Reszta faktycznie tu urywki nowych serii.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jesień 2013 w TVN

Post autor: matik »

Cały czas oglądasz nie to co trzeba. Pierwsze 45 sekund z konferencji która jest na TVN Player :)
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Jesień 2013 w TVN

Post autor: lukaszbialas »

matik pisze:Cały czas oglądasz nie to co trzeba. Pierwsze 45 sekund z konferencji która jest na TVN Player :)
To zupełnie inna sprawa :). Ja myślałem, że chodzi Ci o to co jest potem. :) Czyli wszystko jasne. :)
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Jesień 2013 w TVN

Post autor: qmate »

MasterChef, Kuchenne Rewolucje, Ugotowani, Perfekcyjna, Bitwa o dom, Na językach, Szpital, Ukryta Prawda, Wawa non stop

Jak to się ma do takich hitów jak emitowanie niegdyś przez TVN: Big Brother, Agent, Mamy Cię, Chwila prawdy, Milionerzy, Kasia i Tomek, Magda M., Niania, Kryminalni, Usterka
//////////
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Jesień 2013 w TVN

Post autor: Adrian ;P »

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gw ... -spotu-tvn

Teaser jest też tutaj. Zapowiada się coś nowego. Myślę, że 1 września gdy ujrzymy spot będzie on przypominał już te stare, właściwe gdzie po kolei zobaczymy gwiazdy każdego z programów. Bo jak napisano teaser nie jest częścią spotu, a ma jedynie wprowadzić widza w jego klimat.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Jesień 2013 w TVN

Post autor: tetar »

Ogladalem prezentacje jesiennej ramowki TVN - kiepskie show, improwizacja, chaos, nuda.
W mojej opinii prezentacja zrobiona bez przekonania - Miszczak jakis przymulony bajdurzyl, stracil rezon - moze po gigantycznej klapie nc+!

Ok. 10% oferty jesiennej jakos nadaje sie do ogladniecia reszta to szmira i odgrzewane kotlety!
Nie ma absolutnie nic co byloby solidnym odbiciem, swiezoscia i dawaloby przewage nad konkurencja.

Dla mnie TVN powoli umiera ... gdy ew. zniknie pewnie nie zauwaze!
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Jesień 2013 w TVN

Post autor: lukaszbialas »

tetar pisze:Ogladalem prezentacje jesiennej ramowki TVN - kiepskie show, improwizacja, chaos, nuda.
W mojej opinii prezentacja zrobiona bez przekonania - Miszczak jakis przymulony bajdurzyl, stracil rezon - moze po gigantycznej klapie nc+!

Ok. 10% oferty jesiennej jakos nadaje sie do ogladniecia reszta to szmira i odgrzewane kotlety!
Nie ma absolutnie nic co byloby solidnym odbiciem, swiezoscia i dawaloby przewage nad konkurencja.

Dla mnie TVN powoli umiera ... gdy ew. zniknie pewnie nie zauwaze!
To nie oglądaj. Jak dla mnie TVN ma cały czas najlepszą ofertę na polskim rynku. Myślę, że następna - wiosenna ramówka będzie jeszcze ciekawsza od tej zaprezentowanej dzisiaj. Ma pojawić się Project Runway i pewnie nowy serial cotygodniowy.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Jesień 2013 w TVN

Post autor: mojpierwszyraz »

Ale zaraz, wyjaśnijcie mi jedno - po co zmieniać coś, co jest dobre? Rozmowy w toku - na prawdę dobry talk show, porusza powazne tematy ale jest i w tonie obecnej sytuacji w telewizji. ja sam oglądam i czasem lubię. Ukryta Prawda - często porusza tak dziwne sytuacje, że aż przerażające. o społeczeństwie, o życiu. Nie oglądam bo nie przepadam, ale... jest ok. Nie przepadam za Szpitalem. Ma klimat, dobrze robiony, w stylu W11 ale... no nie urzeka mnie. Ale cieszę sie że robiony jest w konwencji serialu. I nowość WAWA Non Stop - wydaje mi się, że to sytuacja podobna do Niani - ten serial wydaje się być bardziej osadzony w sytuacji polskiej niż oryginał niemiecki. Słoiki, ich marzenia, plany. Do tego dramaturgia, konwencja reality i komedia. Fajny pomysł połączenia docu soap ze zwykłym serialem. Z tego może wyniknąć dobry codzienny serial. Dlaczegoby nie?
Bitwa o dom ponoć odmieniona, oby na lepsze. I cała reszta stabilna, więc... jest super. Owszem, Perfekcyjna, Ugotowani, Szpital - ja powoli bym to wycofywał np. do TVN7, a bardziej "uszlachetniał" TVN.
I naprawdę, czekam na to WAWa Non stop. Brzmi nieźle, oby wyniknęła z tego lepsza wersja Camery Cafe, Kasi i Tomka i Ukrytej Prawdy :D

A wiosna - Project Runway i nowy serial, do tego X Factor. Nie wiadomo czy nie nowy YCD lub Top Model. Kto wie co Miszczak wykombinuje w kolejnym sezonie? :)

A spot teaster świetny. Nowe. Ciekawe. Inne. Te spoty idą w innym kierunku niż kiedyś. Bardziej autopromocyjny, lepszy. Oby tak dalej.
tvn - latem programowo najgorsza!
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Jesień 2013 w TVN

Post autor: qmate »

mojpierwszyraz pisze:Ale zaraz, wyjaśnijcie mi jedno - po co zmieniać coś, co jest dobre?
Poważnie tak myślisz?
mojpierwszyraz pisze:Nie przepadam za Szpitalem. Ma klimat, dobrze robiony, w stylu W11 ale... no nie urzeka mnie.
Klimat? Nie oglądam tego programu, ale byłbym wdzięczny za rozwinięcie myśli, bo doprawdy trudno wyobrazić mi sobie jaki klimat może mieć produkcja tego rodzaju.

Mam Talent, You Can Dance, Top Model, X Factor i mnóstwo innych talent show a jeszcze w planach kolejny show modowy. Czy naprawdę nie macie już dość tego? Oglądałem dwa sezony Mam Talent i mi się znudziło. Te programy są przeraźliwie wtórne. Mam wątpliwości, czy emocje jurorów są autentyczne, czy wyreżyserowane i ujęte w scenariuszu (w każdym odcinku wzruszenie, wzburzenie, zachwyt a na koniec płacz i aplauz publiczności na stojąco).

Niektórzy może i mają talent ale ... co z tego. Miażdżąca większość osób, nad którymi jurorzy się zachwycają i wylewają łzy wzruszenia, nie robi kariery w branży medialnej. Bo niestety w naszym kraju, jak i na świecie, ostatnimi czasy kariery medialne robią osoby absolutnie przeciętne, nudne, niewyraziste, gwiazdki zapominane po jednym sezonie. Osoby, które nie mają czym zainteresować widza. Żal, że popularność buduje się na pokazywaniu d**y, bywaniu na "eventach" prezentując swoją nową torebkę za 2 średnie krajowe (a niech motłoch widzi), krytykowaniu innych, wulgarnym zachowaniu. Takie niestety mamy czasy.

O serialach paradokumentalnych nie wspominam bo to jest dno totalne. Aktorzy amatorzy i te żenujące historie, niepojęte dla mnie że ludzie to oglądają.

Da się dzisiaj zrobić interesujące produkcje. Przykład - serial Na Krawędzi, emitowany wiosną na Polsacie. W TVN będę oglądał Prawo Agaty (które jest bardzo interesującym serialem, robionym z pomysłem, gdzie cały sezon to nie tylko zbiór oddzielnych historii, ale też intrygująca całość) oraz Lekarzy. Nic więcej.
//////////
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Jesień 2013 w TVN

Post autor: tetar »

lukaszbialas pisze: To nie oglądaj.
Hm...zbyt proste "zyczenie" i czy o to chodzi TVN?

Ale fakt, TVN ogladam mniej z "sezonu na sezon" wiec "to nie ogladaj" samo przyjdzie.
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: Jesień 2013 w TVN

Post autor: szym »

mojpierwszyraz pisze:Ale zaraz, wyjaśnijcie mi jedno - po co zmieniać coś, co jest dobre? Rozmowy w toku - na prawdę dobry talk show, porusza powazne tematy ale jest i w tonie obecnej sytuacji w telewizji. ja sam oglądam i czasem lubię. Ukryta Prawda - często porusza tak dziwne sytuacje, że aż przerażające. o społeczeństwie, o życiu.
O RLY?! Naprawdę myślisz, że "Rozmowy w toku" to jest talk-show poruszający ważne tematy? Przecież to od dawna jest czysty kabaret z podstawionymi postaciami, dla widzów, którzy nie odróżniają fikcji od rzeczywistości, takich, którzy do aktora poznanego na ulicy zwrócą się po imieniu z serialu...

Co do "Ukrytej prawdy", tak - wampir, który zamienił się w Justina Biebera. Przerażające, o społeczeństwie, o życiu. :lol2:

I naprawdę, czekam na to WAWa Non stop. Brzmi nieźle, oby wyniknęła z tego lepsza wersja Camery Cafe, Kasi i Tomka i Ukrytej Prawdy :D
W momencie, w którym zestawiłeś te cztery tytuły w jednym zdaniu, myślę, że nie ma o czym gadać. :spiewa:
:)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jesień 2013 w TVN

Post autor: matik »

qmate pisze:
mojpierwszyraz pisze:Ale zaraz, wyjaśnijcie mi jedno - po co zmieniać coś, co jest dobre?
Poważnie tak myślisz?
Jeżeli stacja jest chętnie oglądana, to znaczy, że ramówka stacji jest dobra i dalej w to brną. Ale dobra, nie zawsze znaczy interesująca... :(
alik79
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: środa 15 cze 2011, 15:36

Re: Jesień 2013 w TVN

Post autor: alik79 »

Widzę że TVN od kilku sezonów swoje popołudniowe pasmo wzoruje na niemieckim RTL. Tylko że tam programy docu-soap zajmują czas do godziny 18. Od osiemnastej pojawiają się codzienne seriale fabularne.
Dlatego TVN powinien reaktywować codzienne seriale zamknięte (tj. Brzydula, Julia) najlepiej dwa o 18 i 18:30.

Jak już wzorujemy się na niemieckim RTL to czemu TVN nie zainwestuje w ramówkę TVN7 którego oglądalność ciągle rośnie dzięki obecności w DVB-T. RTL właśnie RTL 2 pokazuje docu-soap zarówno popołudniami jak i wieczorami. Ja bym tam przeniósł Wawa Non-stop, a także reaktywował Kocham. Enter który moim zdaniem był dobry. Dodatkowo do TVN 7 przeniósł sport nadawany dotychczas w TVN Turbo, a więc mecze Ligi Europy, Puchar Polski, Żużel.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Jesień 2013 w TVN

Post autor: lukaszbialas »

alik79 pisze:Widzę że TVN od kilku sezonów swoje popołudniowe pasmo wzoruje na niemieckim RTL. Tylko że tam programy docu-soap zajmują czas do godziny 18. Od osiemnastej pojawiają się codzienne seriale fabularne.
Dlatego TVN powinien reaktywować codzienne seriale zamknięte (tj. Brzydula, Julia) najlepiej dwa o 18 i 18:30.

Jak już wzorujemy się na niemieckim RTL to czemu TVN nie zainwestuje w ramówkę TVN7 którego oglądalność ciągle rośnie dzięki obecności w DVB-T. RTL właśnie RTL 2 pokazuje docu-soap zarówno popołudniami jak i wieczorami. Ja bym tam przeniósł Wawa Non-stop, a także reaktywował Kocham. Enter który moim zdaniem był dobry. Dodatkowo do TVN 7 przeniósł sport nadawany dotychczas w TVN Turbo, a więc mecze Ligi Europy, Puchar Polski, Żużel.
Pełna zgoda. TVN7 powinien mieć na swojej antenie własne polskie produkcje, a nie powtórki z TVN. Powinien być czymś w rodzaju TVN2. Kanał ogólnotematyczny, a nie powtórkowy. Sport też podniósł by z pewnością oglądalność, która i tak jest już dobra.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości