Wiosna 2015 w TVN

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Camilo »

Po pierwsze, @qmate, zastanówmy się do czego służy forum dyskusyjne. I uwierz, że nie muszę póki co nigdzie aplikować. Fakt, druga strona medalu jest taka, iż zaczynam już być powoli tym zmęczony, czemu - wydaje mi się - dałem wyraz nieco wyżej, zanim wkroczyłeś do akcji ;)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Trzeciak »

Camilo pisze: Czytasz siebie czy starasz się mnie atakować już w tej chwili? A czy wmawiałem Ci kiedykolwiek, że twierdziłeś, iż seriale mają lecieć zaraz po 20:00?
Gdzie ty widzisz, że chcę cię atakować? Ja tylko ze spokojem rozbudowałem swoją argumentację odnosząc się do Ciebie jak najmniej, a ty się rzucasz jak gdyby miał Cię rzeczywiście hejtować.
Camilo pisze:
Trzeciak pisze: Gdybym Ci powiedział parę miesięcy temu jak będzie wyglądała wiosenna ramówka TVN, to czynilibyśmy 3 strony bezsensownych wywodów, w których przekonywałbyś mnie, że to niemożliwe, bo rynek telewizyjny się zmienił i nie ma co liczyć na powrót tego, co było parę lat temu. Szanujmy swój czas i nie rozbijajmy g...a na atomy. Proszę.
Nie będę Cię atakował, ale sam byłeś przekonany, że na wiosnę nie zobaczymy "Kuchennych rewolucji", bo będzie "Piekielny Hotel" a jak się okazało - wcale tak się nie stanie.

Chyba rzeczywiście skończmy dyskusję, bo zaczyna się wymykać spod kontroli.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Camilo »

"Nie będę Cię atakował, ale coś Ci jeszcze wypomnę."
Nigdy o niczym nie byłem w 100% przekonany to tak nawiasem mówiąc. Mogłem najwyżej stwierdzić, że podejrzewam albo że prawdopodobnie.
I błagam, @Trzeciak. Szanujmy się chociaż, a przynajmniej swój czas.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: qmate »

@Camilo - jasne, że od tego jest forum :) Ale i tak nie przewidzicie do końca ramówek konkurencji, a co za tym idzie nie oszacujecie udziałów i zysków reklamowych, nie przewidzimy do końca jakości programów. Rozumiałbym, gdyby nie było powtórek, gdyby nie było Playera w Internecie i nie moglibyście z jakichś powodów śledzić danego programu. Ale nad udziałami/przychodami reklamowymi TVN'u chyba nie trzeba się tak martwić, choć wiem, że chodzi też o to, czy będą kolejne sezony czy nowości skończą się po pierwszej serii. Ale póki ich nie ma, to po co się stresować - a nuż będą to nudziarstwa?

Cieszmy się, że w ogóle będą nowe programy (sam zamierzam, po raz pierwszy od wielu sezonów, zobaczyć coś nowego w TVN - dwa nowe seriale i program pani Rozenek, no i oczywiście Prawo Agaty).
//////////
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Camilo »

Tu nie chodzi o to, że czegoś nie obejrzę, że coś się ze sobą pokryje i mój świat się zawali. Do telewizji, wbrew temu co może tu czasami widać, zachowuję stosunek zdroworozsądkowy, pamiętając, że to przede wszystkim maszynka do napędzania kasy. Najbardziej cenię sobie kanały newsowe i filmowe. Z tym, że śledzę cały rynek i oferta prezentowana przez głównych, ogólnotematycznych graczy była w ostatnich latach tak słaba i kiczowata, że gorzej już być chyba nie mogło i nadchodzący sezon zapowiada się po raz pierwszy od dłuższego czasu dość przyzwoicie: sporo nowych seriali, wyraźnie postawiony akcent na rozrywkę. Jak okażą się to wszystko nudziarstwa, to najpewniej główni gracze kompletnie stracą już pozycję na rzecz kanałów tematycznych. Sam włączę tylko YCD i może z ciekawości zobaczę na Playerze po pierwszym odcinku z tych nowych seriali komediowych, zwłaszcza jeśli wrzuciliby przedpremierowo. Nic więcej i tak dla siebie w tym nie widzę :)
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: kamico7 »

TVN akurat jest bardzo nieprzewidywalny i to on najczęściej dyktuje daną modę w telewizji i patrzenie na niego przez pryzmat co aktualnie rządzi na światowych telewizjach jest bezsensu :) Ja zanim TVN ogłosił że powraca YCD napisałem na forum tutaj że chyba TVN szykuje powrót programu to nikt się ze mną nie zgodził ,twierdząc że z tego formatu się powoli rezygnuje na świecie i talent show się wypalają , a jednak miałem dobre przeczucie i TVN ku zaskoczeniu wszystkich wrócił do YCD. Dlatego wszystko jest możliwe w TVN-ie jak i w Polsacie czy TVP.Coraz więcej plotek jest o tym że jesienią będziemy mieli 2 widowiska które by raczej nikt nie dał do jednej ramówki czyli X Factor i Mam Talent , a może się okazać to prawdziwe :) .Nie wszystko musi być oczywiste i czasem telewizje zaskakują swoimi decyzjami nawet reklamodawców którzy patrząc na obecne trendy spodziewali się innego programu :D Czy TVN-owi się uda i YCD osiągnie sukces zobaczymy i to będzie też taki test sprawdzający ile się mają te wszystkie tezy że taki program nie ma szansy już na sukces , bo rynek tego nie oczekuje :D jeśli faktycznie to będzie błąd TVN-u to znaczy że mieliście co po niektórzy racje
po31
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 212
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 16:01

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: po31 »

A gdzie niby pojawiła sie taka informacja że jakoby X Factor i Mam talent mialyby pojawic się w jesiennej ramówce stacji? Trzeba pamietac ze jest to raczej niemowliwe bo ewentualnie jeden program jak juz oba porgarmy sa produkowane przez ta sama produkcje
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: kamico7 »

Wiem że wydaje się to niemożliwe i trochę by było to bezsensu :D ale nie dlatego że ta sama ekipa to produkuje, bo akurat dla X'a dobrze by było gdyby produkowała go inna ekipa, bo ta robiła go bardzo słabo , ale dlatego że to są bardzo podobne programy . Ta informacja się pojawiła kilka razy na różnych forach. Ale to był tylko przykład bo akurat taka decyzja TVN-u by mnie jakoś specjalnie też nie zaskoczyła .Dobry przykład wziąłem , bo właśnie reakcja teraz widzę była od razu że jest to nie możliwe , ale właśnie wszystko jest możliwe a w TVN-ie już tym bardziej .Co do seriali , to ja raczej nie będę ich oglądał, bo to nie mój typ seriali , ja wolę bardziej takie tematyczne typu " Prawo Agaty" czy "The 100" niż takie typowe obyczajówki , ale 2 seriale w niedziele nie wiem czy to jest dobry pomysł , nawet nie wiem czy Mamy Cię w Niedziele jest dobrym pomysłem , strasznie zmienna ta Niedziela jest . A w ogóle co z "Na językach " ? powracają , czy nie. Ja bym wolał Mamy Cię w Poniedziałki , tam gdzie kiedyś leciał Szymon :D Ja najbardziej czeka na YCD i odcinki Live które mogą być świetne :( a bardziej niepokoi mnie jesienna edycja MT , która została pozbawiona prawie całej obsady.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Trzeciak »

To jest akurat niemożliwe. Zarazem "X Factor", jak i "Mam Talent" to formaty należące do FremantleMedia - więc siłą rzeczy ta firma musi produkować ten program. Poza tym oba programy korzystają z tego samego studia w Transcolorze (po zamknięciu tego w Farat Film).
Postawienie w niedziele na nowości - owszem jest dość ryzykowną taktyką, ale tutaj innego wyjścia specjalnie nie ma. "Lekarze" nie wrócą- tym bardziej, że jesienią osiągali dość słabe wyniki, "Project Runway" zmienił pasmo itp. Tutaj niewiele jest do stracenia.
A "Na językach" z pewnością wróci.
Inna sprawa - oprócz "Mam Talent" jesienią z pewnością się pojawią "MasterChef", "Top Model" czy "Kto poślubi mojego syna?" w TVN-ie. W jesiennej ramówce mają też wrócić nowe odcinki "Mamy Cię!". Na kolejny duży program nie ma już miejsca. To nie Polsat, który duże programy upycha gdzie się da.
kamico7 pisze:TVN akurat jest bardzo nieprzewidywalny i to on najczęściej dyktuje daną modę w telewizji i patrzenie na niego przez pryzmat co aktualnie rządzi na światowych telewizjach jest bezsensu :) Ja zanim TVN ogłosił że powraca YCD napisałem na forum tutaj że chyba TVN szykuje powrót programu to nikt się ze mną nie zgodził ,twierdząc że z tego formatu się powoli rezygnuje na świecie i talent show się wypalają , a jednak miałem dobre przeczucie i TVN ku zaskoczeniu wszystkich wrócił do YCD. Dlatego wszystko jest możliwe w TVN-ie jak i w Polsacie czy TVP.Coraz więcej plotek jest o tym że jesienią będziemy mieli 2 widowiska które by raczej nikt nie dał do jednej ramówki czyli X Factor i Mam Talent , a może się okazać to prawdziwe :) .Nie wszystko musi być oczywiste i czasem telewizje zaskakują swoimi decyzjami nawet reklamodawców którzy patrząc na obecne trendy spodziewali się innego programu :D Czy TVN-owi się uda i YCD osiągnie sukces zobaczymy i to będzie też taki test sprawdzający ile się mają te wszystkie tezy że taki program nie ma szansy już na sukces , bo rynek tego nie oczekuje :D jeśli faktycznie to będzie błąd TVN-u to znaczy że mieliście co po niektórzy racje
Daną modę w telewizji dyktują widzowie. :) Poza tym jakby tak przeanalizować, to co się dzieje na polskim rynku przez pryzmat rynków zagranicznych, to jednak zachodzą dość duże podobieństwa. ;)
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: kamico7 »

Ja wiem że XF i MT w jednej ramówce się nie pojawią i nawet nic ta nie wskazuje , ale nie skreślam takiej możliwości.Ale FrematleMedia ma chyba wystarczająco dużo ludzi żeby produkować kilka programów jednocześnie , a studio to jest chyba najmniejszym problemem :) No Widzowie dyktują daną modę , ale po tym jak telewizja im coś zaoferuje :). YCD też wszyscy skreślali a jednak się pojawił .W ogóle się okazało że kontakt z widzami ma dużą widzę co do tego jaki program się pojawi a jaki nie :) Bo to oni się pierwsi wygadali z tym że X Factor spada z anteny , co też zostało podważone na tym forum :) więc zobaczymy co będzie .Ale zgadzam się że wiosenne ramówki zapowiadają się mocno . A w ogóle ile odcinki MG będą trwały ? , bo może po nich jakiś serial dostanie miejsce :D no MT jesienią powróci i ciekawe kto zasiądzie w jury , bo Chylińskiej i Gucia bym już tam nie chciał , ze względu na to że są już w innych programach , a Prokop jeśli miałby prowadzić Mamy Cię , to już byłoby go za dużo :( znaczy ta obecna ekipa jest bardzo dobra , więc nie wiem po co rozbili ich po innych programach . Ale znając Miszczaka skład będzie taki sam
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: Trzeciak »

"YCD" mógłby już nie wrócić na antenę - gdyby nie słabe wyniki, jakie notowała "Bitwa o dom". Do dziś nie mogę zrozumieć dlaczego mimo dość średnich wyników, słabej formuły i braku pomysłu na realizację zdecydowano się na emisję trzeciej edycji wiosną zeszłego roku. Ale było, minęło.

Poza tym nie wydaje mi się, żeby Prokopa było za dużo. Mam co prawda wątpliwości czy sprawdzi się w "Mamy Cię!", ale w "Mam Talent!", czy "Dzień dobry TVN" jest całkiem dobrą osobowością.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: lukaszbialas »

Kiedy będzie konferencja ramówkowa TVN?
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: kamico7 »

Bitwa o Dom jedynie była fajna w 1 edycji , kiedy była nadawana chyba w niedziele jakoś rano. TVN przekombinował . Ja też byłem zaskoczony tą decyzją. Znaczy to co ma teraz Prokop to jest fajne dla widza , bo nie ma go wszędzie i wiosną go nie ma prawie wcale jedynie w DDTVN a jesienią jest jeszcze w MT, ale gdy do tego dojdzie jeszcze Mamy Cię ( też mi jego osoba za bardzo tam nie pasuje) to boję się że go będzie za dużo.Mogę się mylić , ale na razie mam takie przeczucie.Dlatego co już powtarzam od momentu kiedy Chylińska dostała pracę w MG ,że najbardziej na tych wszystkich decyzjach może ucierpieć właśnie Mam Talent. Ja raczej MG oglądać nie będę , bo tym razem w sobotę będę z TVP1 i Strażakami .Zobaczymy co będzie , no ja jestem zdania że zamiast MG TVN mógł postawić na jeszcze więcej seriali . Serial kryminalny mógł powstać i mógłby powstać crossover z Prawem Agaty który byłby bardzo pomocny dla obu seriali.Wiem że seriale nie mają teraz najlepszych warunków i oglądalności spadają.Na TVN-ie będę oglądał YCD i PA , może się skuszę na Project Runway .Jestem ciekaw wyników oglądalności . W ogóle to jest ostatni sezon z grupą ITI , bo jesień najprawdopodobniej z nowym właścicielem, więc może Jesień nie będzie już taka bogata , bo właściciel będzie chciał oszczędzać
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: SevenUP »

Nawet w UK nie ma 2 dużych programów w jednej ramówce i raczej u nas też to się nie stanie. Ale XF i tak wróci, oczywiście moim zdaniem. Jak nie na jesień, to na wiosnę ;)
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: Wiosna 2015 w TVN

Post autor: kamico7 »

Mam nadzieje że wiosną nie wróci , bo to jest typowo jesienny program :) a jeśli mają ten program robić tanio to niech sobie lepiej darują .To jest program gdzie ma być show , Emocje ,Zabawa :) To nie jest MBTM tylko to jest The X Factor ! nazwa zobowiązuje.Simon chyba się za głowę łapał jak widział naszą wersję . Czesi mają lepszą wersje :) widać tam zaangażowanie w produkcje . TVN-owi nawet się nie chciało stworzyć animacji i oprawy do PAT(deadlock). Mam nadzieje że YCD zamaże tą plamę jaką zrobił polski X
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości