Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Poranek TVN24

Post autor: Camilo »

Dziś w TVN24 od rana podają, że Adele swoje "Hello" z najnowszego nagrania kieruje do Tadeusza Cymańskiego, który wczoraj w "Kropce nad i" nie wyłączył telefonu. Sympatyczna akcja na wzór radiowych poranków. Może czas na więcej tego?
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: michal_borkowski »

Aby tradycji stało się zadość, Marcin i Małgosia zawzięcie się dziś przekomarzali, do czego idealnym pretekstem stały się świąteczne prezenty. Żebrowski oczywiście zaznaczył, że chce coś "dużego i drogiego", w co włączył także reporterkę Olgę Bierut, która relacjonowała zakupy last minute z Wrocławia. "Muszę z nią porozmawiać" - stwierdziła ostatecznie M. Kukuła. "Marcin nie zasłużył na prezenty".
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

michal_borkowski pisze:Aby tradycji stało się zadość, Marcin i Małgosia zawzięcie się dziś przekomarzali, do czego idealnym pretekstem stały się świąteczne prezenty. Żebrowski oczywiście zaznaczył, że chce coś "dużego i drogiego", w co włączył także reporterkę Olgę Bierut, która relacjonowała zakupy last minute z Wrocławia. "Muszę z nią porozmawiać" - stwierdziła ostatecznie M. Kukuła. "Marcin nie zasłużył na prezenty".
Oglądałem to i muszę przyznać, że się nieco z tego pośmiałem :-). Miałem wrażenie, że weekendy bez duetu Joanna Kryńska - Marcin Żebrowski będą inne, nawet powiedziałbym gorsze, okazuje się jednak, że życie próżni nie znosi...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: michal_borkowski »

Dzięki sponsorowi Rajdu Paryż-Dakar, także w Poranku mamy pełny serwis sportowy - dziś prezentował go przed 9.30, Kacper Sosnowski.
To tylko moje skromne zdanie
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: matik »

Ostatnio tak jest codziennie. Serwis sportowy też jest (chwilowo oczywiście) w weekendowym Dniu po Dniu. Kasa misiu, kasa.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Też chciałem o tym napisać, że mamy serwisy sportowe - to akurat jest pomysł trafiony, choć podskórnie czułem, że ma to związek wyłącznie z Dakarem.
Przy okazji, jak oceniacie obecną ekipę gospodarzy WiW? Czy jest dobrze tak jak jest, czy widzielibyście tam inne osoby? Mnie podobało się, jak prowadziła (w zastępstwie) poranne pasmo Marta Kuligowska. Może po zdjęciu "Studia Active" z siostrzanego kanału, że się tak wyrażę - zasługuje na więcej? Tym bardziej że mimo zwyczajowej roli czytającej serwisy ratuje obecnie ten program, komentując jakąś wiadomość, dorzucając szczyptę humoru. W tych nowych politycznie trudnych czasach brakuje mi trochę tych ironicznych komentarzy Jarka Kuźniara... Weekendu bez M. Żebrowskiego sobie nie wyobrażam :P.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: matik »

Maciek_POZ pisze:Przy okazji, jak oceniacie obecną ekipę gospodarzy WiW?
Do Roberta Kantereita byłem na początku sceptyczny ale sprawdza się moim zdaniem o poranku, jednak moim zdaniem Marcin Żebrowski jest do zmiany od zaraz. Mam dość jego niesmiesznych żartów.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

Ja będę bronił Marcina, ma trochę dystansu do siebie - nie wszyscy musimy być piękni, młodzi i sprawni... Ja na przykład nie chciałbym być o poranku zarzucany ciężkimi treściami (co za dużo polityki to niezdrowo), to pozostawmy na serwisy dzienne. Z drugiej strony nie może być nudno, bo inaczej zamiast dobrze zacząć dzień i przy okazji się czegoś ciekawego dowiedzieć, to będzie można zasnąć nad śniadaniem (R.K. już mi parę takich drzemek zafundował). Przy czym pod słowem "ciekawy" nie mam na myśli fikuśnych przepisów kulinarnych z przyprawami dostępnymi w co setnym sklepie, czy kolejnych wygłupów modowych tzw. szafiarek. To zostawmy do DD TVN. Ważna jest też moim zdaniem interakcja prowadzący-gość, lub prowadzący-prezenter pogody. Wiadomo, jedni pewnie lubią się bardziej, inni mniej, ale zawsze lepiej ogląda się program, kiedy widać, że ekipa jest zgrana. Dlatego mam wątpliwość, czy na dłuższą metę eksperyment J. Kuźniar-A. Kalczyńska wypali, skoro się tak ładnie uwagami wymieniają na Twitterze :P Poza tym, jak oceniacie bywających na gościnnych występach P. Jaconia czy R. Mroza?
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: matik »

Z Porankiem jest o tyle problem, że pogoń za rozmowami i reklamami jest na tyle duży, że brak stałego schematu pasma. Raz jest pogoda z prezenterem, raz przez ponad 2 godziny nie. Trochę mnie to drażni, u konkurencji nie ma takich problemów (a przynajmniej w TVP Info). Brak też stałych cykli ekonomicznych jak kiedyś czy sportowych. Bardziej się skupiają na promocji TVN24 BIŚ. Ja to rozumiem ale przez to jest za duży przechył w jedną stronę. Jest to jednak stacja ogólna. No i za dużo też jest porannej publicystyki zamiast łączeń z reporterami czy analizy konkretnych zagadnień. Brak czegoś co było w latach 2007-2010. RM o poranku jest ok, PJ hmmm wolę jednak Marcina niż Piotra.
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4501
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Meteor »

matik pisze:Brak też stałych cykli ekonomicznych jak kiedyś czy sportowych. Bardziej się skupiają na promocji TVN24 BIŚ.
To jest problem całego TVN24, nie tylko poranków. Wejścia w trakcie DnŻ i FpP służą tylko promocji, kiedyś były m.in. tabele kursów walut i więcej danych giełdowych z krótką analizą. Poza tym było też więcej informacji zza granicy w serwisach TVN 24 i Faktach.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Camilo »

Po odejściu J. Kuźniara i ostatnio też A. Cegielskiej jestem jednym z tych widzów, których stracili i nie mogę znaleźć sobie nowego miejsca. Przerzuciłem się i na DDTVN, i na TVN24 BiŚ, i na Polsat News, i na stacje radiowe. Sporadycznie obejrzę tylko wydania prowadzone w zastępstwie przez R. Mroza - i tak jak pisałem niedawno w temacie jemu poświęconym, to jego najchętniej bym zobaczył w tym paśmie. Plus K. Zdanowicz. Obecnie nic mnie nie przekonuje, by rano włączać TVN24. Nic ani nikt ze stałej obsady.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: avatar »

Jakiś czas temu poranek stracił swoją świeżość, jakąś taką energię, która towarzyszyła temu programowi jeszcze za czasów kiedy prowadzono go w poprzednim studiu. Teraz głównym elementem jest wyścig o upchnięcie pomiędzy serwisami jak najwięcej reklam i gości aby mieć co pokazywać w pozostałych pasmach.
Co do prowadzących to Marcina będę bronił. Odpowiada mi jego styl. Jest specyficznym człowiekiem ale pasuje mi do weekendowych wydań. :D
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: ketjow »

Przyłączam się do "grupy wsparcia dla Marcina" :) Bardzo odpowiada mi jego poczucie humoru, na pewno bardziej niż Kuźniara... ale nie chce się nad Kuźniarem rozwodzić bo na niektórych ludzi ma się po prostu jakieś uczulenie. Także duet Marcin + Małgorzata Kukuła bardzo mi odpowiada. Kantereit też moim zdaniem się odnalazł w tej formule, dla niektórych może być "za nudno" ale mi pasuje jego styl prowadzenia. Co do zastępstw, szanuje Mroza bo widać że ma kompetencje, zna się i wie o czym mówi ale dla mnie jest trochę "za słodki", szczególnie kiedy tak często kończył rozmowy z reporterami czy innymi rozmówcami zaproszeniem na "ciepłą herbatę z imbirem bo jest bardzo zimno" :D no ale pewnie co osoba to opinia.

I zgadzam się z tym, że w formuła jest trochę chaotyczna co trochę drażni, powinni zafundować sobie jakieś "odświeżenie", ale widocznie skoro tak często tną wszystko reklamami, to "kasa im się zgadza" więc wątpię, że coś się zmieni w najbliższym czasie.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: avatar »

Zmieni się kiedy słupki oglądalności spadną. ;)
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend

Post autor: Maciek_POZ »

matik pisze:Z Porankiem jest o tyle problem, że pogoń za rozmowami i reklamami jest na tyle duży, że brak stałego schematu pasma. Raz jest pogoda z prezenterem, raz przez ponad 2 godziny nie. Trochę mnie to drażni, u konkurencji nie ma takich problemów (a przynajmniej w TVP Info). Brak też stałych cykli ekonomicznych jak kiedyś czy sportowych. Bardziej się skupiają na promocji TVN24 BIŚ.
Też to zauważyłem, że mamy coraz więcej reklam i rzeczywiście mniej stałości: za czasów Jarka Kuźniara i Agi Cegielskiej wejścia z prognozami były regularne. Dziś Ania Dec była przed 8:00 i przed 9:00 - nie mam danych o godzinach wcześniejszych, bo po prostu tak nie wstaję. O newsach sportowych pisałem wcześniej - tego w ogóle brakuje w TVN24. Polsat News pod tym względem jest stabilniejszy. Ekonomię pozostawiłbym ludziom z TVN24 BiŚ. Tematyki światowej też mogłoby być więcej - sam "Horyzont" to trochę mało.
Camilo pisze:Po odejściu J. Kuźniara i ostatnio też A. Cegielskiej jestem jednym z tych widzów, których stracili i nie mogę znaleźć sobie nowego miejsca.
Ja dalej oglądam, ale jest jakoś inaczej - czuję potężną pustkę. Brakuje mi dynamizmu J.K. i serdecznego uśmiechu A.C. Ale na "DD TVN" się nie przerzuce, choć "Otwarcie Dnia" czasem oglądałem - szkoda Karoliny :(.
Co do duetu R.Mróz-K.Zdanowicz to ciekawy pomysł, choć ja ustawiłbym Kasię jako prowadzącą... Przy okazji mielibyśmy wyrównalibyśmy nieco proporcje gospodarzy i gospodyń :P. Jednak pojawia się w tym momencie pytanie co z M. Kuligowską? Chyba że poszlibyśmy na trzy pary jak w "DD TVN" (Mołek-Meller, Wellman-Prokop, Kuźniar-Kalczyńska)

Avatar, ketjow - ciesze się, że nie jestem sam we "Froncie obrony Marcina". Ponadto ciekawi mnie co będzie, jak "Krynia" wróci z macierzyńskiego? Czy na powrót "wygryzie" Małgosię?
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości