[TVN] Rosyjska ruletka

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

[TVN] Rosyjska ruletka

Post autor: kamuii »

ZabĂłjcza zabawa w TVN

MichaÂł ChaciĂąski 10-02-2005, ostatnia aktualizacja 11-02-2005 15:17

13 lutego stacja TVN zaprezentuje pierwszy odcinek nowego reality show, ktĂłrego sednem jest pytanie, czy jego uczestnik zastrzeli siĂŞ, czy nie. Bohater programu "Rosyjska ruletka" Derren Brown wybiera osobĂŞ, ktĂłra zaÂładuje rewolwer jednym pociskiem.

Brown sprĂłbuje nastĂŞpnie przewidzieĂŚ, w ktĂłrej komorze jest nabĂłj, jednoczeÂśnie naciskajÂąc spust broni trzymanej przy wÂłasnej skroni. Program zostaÂł wyemitowany w brytyjskiej telewizji jesieniÂą 2004 r.

Zanim media podnios¹ larum i wywo³aj¹ niezdrowe podniecenie, proponujê zwróciÌ uwagê na najwa¿niejsz¹ czêœÌ tej informacji - postaÌ Derrena Browna. Na Wyspach Brytyjskich mówi¹ o nim iluzjonista-psycholog. To sztukmistrz mistrzowsko wykorzystuj¹cy w swoich pokazach umiejêtnoœci polegaj¹ce na odczytaniu lub przewidzeniu reakcji drugiego cz³owieka. Wœród jego ciekawszych sztuczek jest m.in. przechodzenie z zawi¹zanymi oczami zaminowan¹ œcie¿k¹, kieruj¹c siê jedynie g³osem sapera, który j¹ zaminowa³ i próbuje wprowadziÌ Browna na minê (!).

"Rosyjska ruletka" to tak¿e zbiór jego typowych motywów. W czêœci poœwiêconej wyborowi odpowiedniej osoby Brown prezentuje katalog swoich chwytów z "czytaniem umys³ów" poprzez obserwacjê ludzkich reakcji.

Czy zatem wystêp w "Rosyjskiej ruletce" by³ niebezpieczny? Nie. Po jego zakoùczeniu ujawniono, ¿e w programie nie wykorzystywano ostrej broni, a ca³oœÌ realizowa³a firma specjalizuj¹c¹ siê w pirotechnice i charakteryzacji u¿ywanych np. w filmach. Autentyczna jest tylko zgadywanka Browna.

Ciekawy jest jednak nie fakt, ¿e Brown namówi³ kogoœ na emisjê tak ryzykownego programu, tylko fakt, ¿e widzowie i dziennikarze uwierzyli w podan¹ w nim informacjê - w mo¿liwoœÌ œmierci na ekranie dla rozrywki.

Nie ma juÂż dzisiaj idiotyzmu, ktĂłrego byÂśmy siĂŞ po telewizji nie spodziewali. Telewizja przecieÂż nie powie nam, Âże zabawa jest udawana, tylko bĂŞdzie podkrĂŞcaĂŚ niezdrowe zainteresowanie potencjalnym zgonem.

Jednak "ustawiane" programy, takie jak wystĂŞp Browna, powodujÂą, Âże chyba coraz mniej wierzymy telewizji. A formuÂła reality shows, przynajmniej tych skandalizujÂących, powoli siĂŞ wyczerpuje. Bo na co komu reality show, w ktĂłrym zabrakÂło reality?

"Rosyjska ruletka - gra o Âżycie", TVN, niedziela, godz. 23.20

tego nie warto nawet chyba komentowaĂŚ... widaĂŚ tvn chce koniecznie szokowaĂŚ bo niczym innym nie jest w stanie przyciagnaĂŚ widzĂłw...
Android <3
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

Lepsze to niÂż Miriam. I wydaje mi siĂŞ, Âże wielu ludzi to obejrzy. A chyba o to chodzi w telewizji, prawda? :wink:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

no nie wiem czy lepsze czy Miriam :) dla mnie rĂłwnie kretyĂąskie...
Na pewno wiele ludzi obejrzy i wiem ze o to chodzi w telewizji ale czy to znaczy ze amy juÂż nie mieĂŚ zadnych zachamowaĂą ?
Android <3
Anonymus
Bywalec
Bywalec
Posty: 553
Rejestracja: sobota 12 cze 2004, 19:12
Lokalizacja: D-ca

Post autor: Anonymus »

No ale tytuÂł to mogli zmieniĂŚ bo jest prawie taki sam jak w polsacie "rosyjska ruletka"
Zobaczymy jakie zrobiÂą studio i jak ten program bĂŞdzie wyglÂądaÂł, ale, Âże to TVN to napewno full wypas :wink:
Każdego dnia toczy się życie - Jesteśmy po to aby je pokazać - Cała prawda całą dobę - TVN24
TVN - PROGRAMOWO NAJLEPSZA
Artur
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: czwartek 27 sty 2005, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur »

Anonymus pisze:Zobaczymy jakie zrobiÂą studio i jak ten program bĂŞdzie wyglÂądaÂł
Ale ten program to bedzie w wersji oryginalnej (brytyjskiej), tvn nie bedzie go sam produkowal.
Awatar użytkownika
jott kott
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 28 paź 2004, 18:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jott kott »

Dlatego to nuda jak flaki z olejem, nie ma nic bardziej beznadziejnego niÂż retransmitowane reality-show z lektorem. I to jeszcze takie "reality", ktĂłro ma byĂŚ kontrowersyjne, a od poczÂątku wiadomo, Âże to Âściema.
Anonymus
Bywalec
Bywalec
Posty: 553
Rejestracja: sobota 12 cze 2004, 19:12
Lokalizacja: D-ca

Post autor: Anonymus »

W sumiê jak zacz¹³em ogl¹daÌ to w niedzielê to tak mnie wci¹gnê³o, ¿e musia³em do samego koùca. Program strasznie trzyma³ w napiêciu.
Jednak TVN siĂŞ sprawdziÂł w tym przypadku, poniewaÂż oni wiedzÂą jaki program zagraniczny wybraĂŚ do puszczenia na ekrany, zeby nie byÂł wielka porazkÂą.
W sumie to od pocz¹tku raczej wiedzia³em, ¿e prowadz¹cy sam siebie nie zabije :x chocia¿ móg³ zgin¹Ì gdyby coœ siê nie powiod³o...
GoœÌ ma dobry dar dzia³ania na podœwiadomoœÌ ludzk¹ i dlatego wybra³ pod koniec do pojednynku najm³odszego uczestnika, ¿eby nie by³ a¿ tak bystry i robi³ to co on mu ka¿e. Aa ju¿ wiem w jaki sposób ten prowadz¹cy wie w której przegrodzie nie ma naboju... domyœliliœcie siê :?:
Każdego dnia toczy się życie - Jesteśmy po to aby je pokazać - Cała prawda całą dobę - TVN24
TVN - PROGRAMOWO NAJLEPSZA
Awatar użytkownika
faithless
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:14
Lokalizacja: Planeta TVN
Kontakt:

Post autor: faithless »

Ja sie nie domysliÂłem, Jesli mozesz to mi zdrac :)

"Miriam" byÂła fajna i "rosyjska ruletka" tagze :)
Lepsze to niz "amerykaniska Ksiaznczka" Polsatu :P :P :P
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości