Abonament płacić czy nie ?

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Abonament:

Płacić!
4
21%
Nie płacić!
15
79%
 
Liczba głosów: 19

kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Abonament pÂłaciĂŚ czy nie ?

Post autor: kamuii »

Przyda siĂŞ temu tematowi osobny wÂątek ;)
A wiĂŞc jak z tym abonamentem pÂłaciĂŚ czy nie pÂłaciĂŚ ???
Ja jestem za "nie" i sama nie mam zamiaru pÂłaciĂŚ, jak juÂż mĂłwiÂłam uwaÂżam ze TVP nie wywiÂązuje siĂŞ ze swojej misji wiĂŞc i ja nie muszĂŞ...
Nie podoba mi siĂŞ fakt Âże ciĂŞÂżko zarobione prze polakĂłw pieniÂądze sÂą trwonione na gwiazorskie kontrakty w wiĂŞkszosci dla debili i pozerĂłw... takich jak Kammel Âładnych metroseksualnych chÂłopcĂłw ktĂłrzy myÂślÂą ze sa asami... zamiast na programy kulturalne. TVP zamiast telewizji edukacyjnej (jak to drzewiej bywaÂło) zapodaje odpowiednik TVN-owskiego "Ciao Debil" czyli Telepeerele ... poza tym jaies reality show siĂŞ nam szykuje.
Dowodem na to ze TVP schodzi i dalej ma zamiar schodziĂŚ na psy jest teÂż to Âże tworzÂą specjalny kanaÂł "kultura". Po jakÂą cholerĂŞ ? CzyÂżby doszli do wniosku Âże na 1 i 2 nie ma miejsca na kulturĂŞ ? A no tak zapomniaÂła lepiej czas zapeÂłniĂŚ MÂłynarskÂą i "Moda na hajs"... :?
Dla dzieici te¿ nie ma nic po¿ytecznego.Zniszczyli Ziarno, zamienili 5,10,15 w teleturniej i te¿ zniszczyli, za to zapodaj¹ kurs angielskiego dla równych sobie debili czyli Lippy and Messy ObrazekJu¿ dawno zapomnieli o po¿¹dnych programach edukacyjnych takich jak "Ulica Sezamkowa" oczywiscie wersja oryginalna... Serwis informacyjny zamienili w Waramosci z produkuj¹ca siê prezenterk¹ specjalnej troski czyli Wysock¹.
No i kolejny pomysÂł czyli kanaÂł tematyczny , religijny.... pytam jakim prawem ? Ja jestem katoliczka ale to nie paĂąstwo wyznaniowe i inni ludzie teÂż tu mieszkajÂą dlaczego ktoÂś ma pÂłaciĂŚ za tego typu telewizjĂŞ jeÂśli nie jest katolikiem ?
To tak jak by nam kazali pÂłaciĂŚ za telewizjĂŞ dla muzuÂłmanĂłw w ktĂłrej caÂły czas leciaÂły by nawoÂływania do modlitwy... przecieÂż to ta sama nieuczciwa praktykÂą ktĂłrÂą stosuje Rydzykowa propaganda wprowadzajÂąc telewizjĂŞ Trwam do kablĂłwek...
No i oczywiÂście nie zapominamy o pensyjkach dla szefĂłw czyli Warakomskie i ska...
Ale nie ma siê dziwiÌ ¿e zarz¹d idzie w t¹ strone w koùcu wybory wygra prawica... wiêc musza siê nachapaÌ bo czeœÌ sk³adu bêdzie na innych znajomych wymieniona a poza tym trzeba mieÌ odpowiedni¹ opcjê przecie¿...No ale jak do rz¹du wejdzie partia demokratyczna to przecie¿ Frasyniuk zamknie radyjko Rydzyka wiêc jak to pogodziÌ hmm ?
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Nie. Nie mam ochoty p³aciÌ za takie debilstwa jak Teleexpress, tysieczny odcinek klanu, czy na pensjê le¿¹cego w norce na swoim stole Kamila Durczoka, który na dodatek prowadzi bzdetne gadki z Monik¹ Olejnik i innymi prezeenterami. £WD w TVP3 maj¹ przedpotopowe studio i mam wra¿enie, ¿e pieni¹dze z abonamentu zamiaœÌ iœÌ na porpawê stanu TVP to id¹ na pensje dla tych wszystkich przydupasów.
Po za tym z jakiej racji abonament idzie tylko na TVP? A co z innymi misyjnymi programiami, ale juÂż w innych ogĂłlnodostĂŞpnych stacjach? UwaÂżam, Âże kaÂżdy misyjny program w stacji, ktĂłrÂą moÂże odbieraĂŚ m.in. 80% PolakĂłw, teÂż powinien otrzymaĂŚ wpÂływy z abonamentu, np. Fakty. Inne stacje potrafiÂą siĂŞ utrzymaĂŚ bez abonamentu i wspaniale im to idzie, to i TVP moÂże.
Na razie abonament pÂłacÂą moi rodzice i jak chcÂą to niech to robiÂą. Ja tego robiĂŚ nie bĂŞdĂŞ.
B@r
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 151
Rejestracja: sobota 05 mar 2005, 19:08
Lokalizacja: ?l?sk

Post autor: B@r »

Jednak ludzie wolÂą oglÂądac Telexpress czy WiadomoÂści.To chyba o czyms Âświadczy :twisted: TVP nie przerywa reklam jak to namiĂŞtnie robi tvn... :evil:
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

Ja nieogl¹dam TVP no chyba, ¿e sporadycznie jak jest jakaœ gala :) Ja niewidze powodu by p³aciÌ na telewizje, której nieogl¹dam :!: Powinna byÌ mo¿liwoœÌ wybierania stacji, na któr¹ p³ace. Osobiœcie bym wybra³ TVN24 :D
Wróciłem!!
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

ludzie wolÂą oglÂądac Telexpress czy WiadomoÂści.
SkÂąd wiesz czy wolÂą ? w niektĂłrych miejscach akurat wyboru nie majÂą... oglÂądajÂą to co jest i tyle.
Co do Kamila to dla mnie "Kamil dobrym dziennikarzem jest" ;) i moze sobie nawet i le¿eÌ mi to nie przeszkadza i moge p³aciÌ na niego.On na to ciê¿ko pracuje jest profesjonalny.ZA tysiêczny odcinek Klanu tez nie mam ochoty p³aciÌ. Z reszt¹ np. p³ac¹c za kabkówkê tez p³acisz TVP a wiêc o co chodzi ? te¿ uwa¿am ze powinna byÌ mo¿liwoœÌ w kablówkach wyboru stacji i ka¿da mia³a by jak¹œ tamcenê w tedy nie p³aci³am bym za kana³ portugalski czy jakiœ inny którego nigdy nie obejrze a za to staÌ by mnie by³o na inne...
Co do TVP to nie przerywajÂą reklamami ??? czyÂżby a jak inaczej nazwiesz rodzielanie pogody czy dobranocki ? To ze poemiĂŞdzy reklamami sÂą napisy koĂącowe niczego nie zmienia...
Android <3
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

To ja sondĂŞ dorzuciÂłem. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

1) KanaÂłu religijnego raczej nie bĂŞdzie - Dworak i ekipa prĂŞdzej spakujÂą swoje walizki.
2) Z ocenÂą Miasta marzeĂą naleÂży siĂŞ wstrzymaĂŚ. Program nie ruszyÂł wiĂŞc trudno powiedzieĂŚ o nim coÂś wiĂŞcej. Zwracam jednak uwagĂŞ, Âże jego celem jest pobudzenie lokalnych spoÂłecznoÂści - czyli to misja. Przynajmniej takie zaÂłoÂżenia przyÂświecajÂą twĂłrcom. Nie sÂądzĂŞ, ze bĂŞdÂą pokazywali tam mieszkaĂącĂłw Czaplinka uprawiajÂących seks w jeziorze etc. :lol: Z tego co wiem biedzie chodziÂło tam o zupeÂłnie inne sprawy.
3) Nie mam pojĂŞcia o dydaktyce jĂŞzyka angielskiego, ale chyba Lippy and Messy aÂż tak zÂłym programem nie sÂą. SÂądzĂŞ, Âże juÂż od dziecka trzeba przyzwyczajaĂŚ do innych jĂŞzykĂłw np przez jakieÂś piosenki i gry. Ale te sprawy zostawiam specom.
4) A ja czekam na TVP KULTURA. Zreszt¹ zapowiadaj¹, ¿e wraz z jego uruchomieniem nie ogranicz¹ i tak ograniczonej misji w TVP1 lub TVP2. Kamuii krytykuj¹c ten pomys³ do³¹czy³aœ do grupy przeciwników kana³ów tematycznych TVP, bo w³aœnie on u¿ywaj¹ takich argumentów. Istniej¹ pozycjê programowe - np kilkugodzinny wywiad z jakimœ twórc¹, przerywany krótkimi filmami - które nigdy nie znajd¹ siê na antenie zwyk³ej stacji. A co z archiwami - maj¹ le¿eÌ na pó³ce i kurzyÌ siê. A klasyka kina, która powinna byÌ emitowana przez ca³y rok na okr¹g³o? (Wszak ka¿dy prêdzej czy póŸniej odkrywa jej zalety, ale czemu ma czekaÌ na olejn¹ powtórkê dwa lata, lub szukaÌ p³yt ewentualnie kaset?)Wrêcz czekam na polski odpowiednik francusko-niemieckiego Arte.
5) Polska wersja ulicy Sezamkowej te¿ by³¹ bardzo dobra.
6) OczywiÂście kaÂżda ekpia olewa sobie w duÂżej mierze misjĂŞ - np codziennie po 15 powinnien byĂŚ program dla dzieci, potem dla mÂłodzieÂży.
7) Kamuii znajdziesz kogoÂś wyksztaÂłconego i z talentem, gotowego do prowadzenia programĂłw w TV za 1000 zÂł miesiĂŞcznie? (Pomijam sprawĂŞ Kamela, ale zauwaÂż Âże on i tak jest lepszy od gwiazd TVNu typu Wojciechowska czy SoÂłtyski, o Drzyzdze nie mĂłwiÂąc.)
8 ) Marcinie na inne argumenty Ciê nie staÌ? CzêœÌ juz dawno s³ysza³em, inne po¿yczasz sobie od £ukasza. A prawda jest taka, ¿e Klan mo¿na zaliczyÌ do misji - w którym innym serialu kobiety nak³aniane s¹ do zbadania piersi, który inny serial uczy tolerancji etc. na pewno nie NA wspólnej.... Bzdetne gadki s¹ w poranku TVN24 (i to takie, ¿e a¿ g³owa boli) - za to te¿ p³acisz, tylko ¿e op³ata "ukryta" jest w abonamencie kablówki.
9) Kablówki maj¹ obowi¹zek do³¹czenia do swojej ofert programów nadawców publicznych, ale ¿adnemu nie p³ac¹ za to ani jednej z³otówki!!!!
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 mar 2005, 17:02 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 1 raz.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

3) Nie mam pojĂŞcia o dydaktyce jĂŞzyka angielskiego, ale chyba Lippy and Messy aÂż tak zÂłym programem nie sÂą. SÂądzĂŞ, Âże juÂż od dziecka trzeba przyzwyczajaĂŚ do innych jĂŞzykĂłw np przez jakieÂś piosenki i gry. Ale te sprawy zostawiam specom.
no wÂłasnie a ja przypominam ze pisze prace z zakresu wÂłasnie nauki jĂŞzyka angielskiego ;) a wiĂŞc mam o tym pojĂŞcie i wierz mi ten program jest zÂły... zakÂłada ze Twoje dziecko to debil...Ja teÂż uwaÂżam ze angielski jest waÂżny ale akurat nie w takiej formie...
4) A ja czekam na TVP KULTURA. ZresztÂą zapowiadajÂą, Âże wraz z jego uruchomieniem nie ograniczÂą i tak ograniczonej misji w TVP1 lub TVP2.
:lol: bardzo smieszne....
Kamuii krytykuj¹c ten pomys³ do³¹czy³aœ do grupy przeciwników kana³ów tematycznych TVP, bo w³aœnie on u¿ywaj¹ takich argumentów. Istniej¹ pozycjê programowe - np kilkugodzinny wywiad z jakimœ twórc¹, przerywany krótkimi filmami - które nigdy nie znajd¹ siê na antenie zwyk³ej stacji. A co z archiwami - maj¹ le¿eÌ na pó³ce i kurzyÌ siê. A klasyka kina, która powinna byÌ emitowana przez ca³y rok na okr¹g³o?
nie nie uwaÂżam Âże majÂą siĂŞ kurzyĂŚ ale tez nie potrzebny jest do tego nowy kanaÂł i tyle... jest na to miejsce nap w 2 zamiast debilnych biesiad i innych KopydÂłowĂłw...
[quoet]5) Polska wersja ulicy Sezamkowej te¿ by³¹ bardzo dobra. [/quote] œmiem mieÌ na ten temat inne zdanie... nie by³a najgorsza i na pewno zostawia³a w tyle debilne teletubisie ale...
7) Kamuii znajdziesz kogoÂś wyksztaÂłconego i z talentem, gotowego do prowadzenia programĂłw w TV za 1000 zÂł miesiĂŞcznie?
Faustusie proponujĂŞ poczytaĂŚ przed ostatni nr... press!!! nie mowimy o takim rzÂądzie wielkosci nie mĂłwiĂŞ 1000 ale , 2000 zÂł za program Olejnik to trochĂŞ przesada policz sobie ile to jest miesiĂŞcznie... ludzie nie maja tyle na miesiÂąc co ona na dzieĂą za 30 min...
(Pomijam sprawĂŞ Kamela, ale zauwaÂż Âże on i tak jest lepszy od gwiazd TVNu typu Wojciechowska czy SoÂłtyski, o Drzyzdze nie mĂłwiÂąc.)
Jest tak samo daremny jak i Wojciechowska ;) SoÂłtysik jest wogĂłle poza wszelkÂą konkurencjÂą ;) a Drzyzga jest dobra ;)
A prawda jest taka, Âże Klan moÂżna zaliczyĂŚ do misji - w ktĂłrym innym serialu kobiety nakÂłaniane sÂą do zbadania piersi, ktĂłry inny serial uczy tolerancji etc. na pewno nie NA wspĂłlnej....
to prawda ju¿ o tym wspomina³am w innym w¹tku Klan akurat jest misyjny bo ró¿ne kury domowe dowiaduj¹ siê pozytecznych rzeczy ale to nie znaczy ¿e musi mieÌ 900 odcinków...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 mar 2005, 17:09 przez kamuii, łącznie zmieniany 1 raz.
Android <3
B@r
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 151
Rejestracja: sobota 05 mar 2005, 19:08
Lokalizacja: ?l?sk

Post autor: B@r »

A ,¿e daj¹ reklamy pomiêdzy Dobranock¹ a Pogod¹ to nie przeszkadza tak jak np.ogl¹dasz jakiœ film i Ci go przerywaj¹ po sto razy! Ja nie mam ochoty po raz setny ogl¹daÌ t¹ wiêkszoœÌ pwotórek(np.Oko za oko :lol: )tvn-owskich teleturniejów.Nie wiem czy te pytania w telegrze to s¹ dla debili?Otó¿ chc¹ zarobiÌ i jak dadz¹ banalne pytanie to wiêcej osób zag³osuje.Jedynym dobrym teraz teleturniejem tvn jest Najs³absze Ogniwo.Tvn miaq³ kiedyœ pasmo bajek dla dzieci-jak mnie pamiêÌ nie myli zawsze rano o 8 i po po³udniu od godz.13 lecia³o parê bajek dla dzieci-cykl siê chyba nazywa³ Bajkowe Kino.Ale oczywiœcie tvn ju¿ woli puszczaÌ meksykaùskie tasiemce pozbawiaj¹c ma³e dzieci bajek :twisted:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Mo¿liwoœÌ przekazywania op³at abonamentowcyh innemu nadawcy raczej wspomo¿e ojca dyrektora i jego imperium. Nikt na tym lepijenie wyjdzie.
PytaÂłem czy wiecie czym jest NOSPR - nikt nie odpowiedziaÂł na to pytanie. O kosztach utrzymania archiwĂłw tez pojĂŞcia chyba nie macie. Owszem moÂżna przekazaĂŚ zbiory do Archiwum Akt Nowych i Dokumentacji Mechanicznej, ale tam raczej prĂŞdzej zjedzÂą je szczury.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

doktorfaustus1 pisze:PytaÂłem czy wiecie czym jest NOSPR - nikt nie odpowiedziaÂł na to pytanie.
To chyba znaczy mniej wiĂŞcej tyle, Âże nikt nie wie. :] Dowiemy siĂŞ? :wink:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Hehehe prosze nauczyĂŚ siĂŞ korzytaĂŚ z Interentu - wchodzimy na stronĂŞ http://www.google.pl i wpisujemy "NOSPR" oraz wybieramy opcjĂŞ szukaj na stronach z jĂŞzykiem polskim.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

ja nie pÂłacĂŞ, legalnie, ale na obecny stan tvp nie miaÂłbym i tak zamiaru pÂłaciĂŚ :arrow:
Artur
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: czwartek 27 sty 2005, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur »

Dlatego, tak jak juz kiedys pisalem, uwazam, ze TVP powinna byc poprostu kodowana. Spojrzcie:
1) Jesli ktos placi abonament - wykupi sobie karte do dekodera (dekoder mogliby wypozyczac za darmo) i bedzie mogl ogladac tvp dalej.
2) Jesli ktos nie placi abonamentu, bo nie oglada tvp, to poprostu nic sie nie zmieni.
3) Jesli ktos nie placi, a oglada (bo chce ogladac), to zmusi sie go do placenia abonamentu.
4) Jesli ktos placi, a nie oglada, to sam zdecyduje, czy nadal placic, czy moze lepiej zaoszczedzic troche pieniedzy.
No, i wszyscy byliby zadowoleni.
Racjonalista
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 07 wrz 2004, 13:11

Post autor: Racjonalista »

Wasz fanatyzm siêga szczytów. Teleexpress z³y? W "Mamy ciê!" ¿arty s¹ podobne a czasem (raczej: zawsze) bardziej prymitywne. Wiadomoœci z³e? Bo kolory studia siê nie podobaj¹? Naprawdê, wiêkszoœÌ nie obchodz¹ jakieœ kolory, plansze, plazmowe ekrany itp. A Wysock¹ lubiê - przynajmniej nie jest prawiczkow¹ Pochanke.

Bardzo dobrze, oglÂądajcie sobie filmy i programy przerywane co kilkanaÂście minut reklamami, ogÂłoszeniami pÂłatnymi, toto-lotkami i innym szajsem.

ZrozumcieÂż, gdyby kaÂżdy pÂłaciÂł abonament, w TVP nie byÂłoby reklam - patrz zachodnia telewizja publiczna.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość