[TVN] Sopot Festival 2007

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Najlepszy wykonawca finału to:

Feel - "A gdy jest już ciemno"
11
30%
Emmanuel Moire - "Ca me fait du bien"
5
14%
Monrose - "Shame"
3
8%
September - "Cry for you"
6
16%
Thierry Amiel - "Coeur Sacré"
1
3%
Sophie Ellis Bextor - "Me and my imagination"
9
24%
The cloud room - "Hey Now Now"
2
5%
 
Liczba głosów: 37

r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Sopot Festival 20007

Post autor: r_r16 »

ja myÂślĂŞ, ze na koncercie galowym powinno byc tyle wykonawcĂłw co w 2005 roku a koncert galowy byl pierwszy bo norah nie mogla kiedy indziej
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

koncert galowy powienien miec swoja gwiadze jedna porzadna a nie jakies podrzedniaki, liczy sie ilos nie jakosc dla mnie przynajmniej
TVN innowacja i nowoczesność...
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Post autor: Kork »

Z mojego punktu widzenia Norah byÂła mniejszÂą gwiazdÂą niÂż Elton, czy choĂŚby Katie.

Po prostu Katie jest na Topie w tej chwili, jej piosenki lecÂą czĂŞsto w radio itp. a Norah jet narazie w fazie koncertowania a nie wydawania nowych pÂłyt.

Tak samo z Eltonem: znamy go my m³odsi, nasi rodzice i dziadkowie. Oczywiœcie dziadkowie g³ównie jako dziwnego pana, który sypia nie po Bo¿emu, ale zawsze to jakaœ popularnoœÌ i reklama dla festiwalu. O wystêpie Eltona mówi³o siê tak du¿o, zdecydowanie wiêcej ni¿ o Norah.

Ja sobie myœlê, ¿e po bardzo udanym SF 2006 TVN odpuœci³ sobie nieco reklamy: w Faktach, w tv, no i jeszcze festiwal sam siê nie reklamowa³ przez obecnoœÌ kontrowersyjnej znanej gwiazdy.
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

onet.pl pisze:Jak podaje "Dziennik BaÂłtycki", utwĂłr "Jest juÂż ciemno" zespoÂłu Feel, ktĂłry zwyciĂŞÂżyÂł podczas ostatniego Sopot Festival 2007, moÂże byĂŚ plagiatem. Lider grupy, Piotr Kupicha, odrzuca oskarÂżenia.
Na zakoĂączonym kilka dni temu Sopot Festival 2007, Feel zdobyÂł zarĂłwno Bursztynowego SÂłowika przyznawanego przez jury, jak i SÂłowika PublicznoÂści (52 proc. wszystkich gÂłosĂłw). W konkursowy dzieĂą, 1 wrzeÂśnia, katowicka grupa wystÂąpiÂła aÂż trzykrotnie, za kaÂżdym razem zdobywajÂąc aplauz publicznoÂści.

"Dziennik BaÂłtycki" informuje o pojawiajÂących siĂŞ spekulacjach, jakoby zwyciĂŞska piosenka grupy Feel byÂła plagiatem kompozycji Carly Simon, "Coming Around Again".
Jak mĂłwi dyrektor festiwalu, Piotr Metz, na razie jest zbyt wczeÂśnie, by wydawaĂŚ wyrok w tej sprawie. - SÂłyszaÂłem obie piosenki. Ale zawsze podchodzĂŞ do takich spraw, nie zakÂładajÂąc zÂłej woli uczestnikĂłw konkursu. W najbliÂższych dniach zwrĂłcimy siĂŞ do fachowcĂłw z proÂśbÂą o ocenĂŞ, czy w grĂŞ wchodzi plagiat. I ta ekspertyza pozwoli dopiero na dalsze kroki.

Co jeœli piosenka "Jest ju¿ ciemno" oka¿e siê plagiatem? ByÌ mo¿e grupa Feel bêdzie musia³a oddaÌ przyznane jej wyró¿nienia. Muzycy zespo³u s¹ zaskoczeni zaistnia³¹ sytuacj¹.

- Jestem sam tym wszystkim zszokowany. I jedno co mogê powiedzieÌ, to prosiÌ, ¿ebyœcie siê uzbroili w cierpliwoœÌ. Jestem szczerym ch³opem ze Œl¹ska, takim najfajniejszym na œwiecie i nigdy bym w ¿yciu nie kombinowa³. Sam czekam teraz na wyjaœnienia. Bo te niedomówienia nie mog¹ siê za nami ci¹gn¹Ì - powiedzia³ wokalista, Piotr Kupicha, zarzekaj¹c siê, ¿e nie opiera³ siê przy pisaniu "Jest ju¿ ciemno" na ¿adnej piosence, a zw³aszcza na kompozycji Carly Simon, której twórczoœci - jak mówi - po prostu nie zna.

Piotr Metz zapowiada, ¿e ca³a sprawa na pewno nie zostanie wyciszona. - W historii muzyki rozrywkowej jest tyle przyk³adów na ró¿ne pomy³ki i na plagiaty te¿, ¿e musimy byÌ ostro¿ni. Nie ukrywamy, ¿e chcemy sprawê wyjaœniÌ jak najszybciej. Zawieszenie tematu szkodzi festiwalowi i Bursztynowemu S³owikowi.
Ciekawa sprawa...
ZIMA
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Post autor: qmate »

a niech zabiorÂą im tego sÂłowika... hehe i dadzÂą komuÂś kto zasÂłuÂżyÂł

Tragiczne wyniki ogl¹dalnoœci Sopotu nie wziê³y siê chyba znik¹d. Najwa¿niejszy b³¹d: brak reklamy. W Faktach mówili bardzo ma³o o festiwalu, bardzo. Ponad to, ¿adnych reklam w prasie (ja przynajmniej nie widzia³em). A wystarczy³o daÌ reklamê do Tele Tygodnia, który czyta bodaj¿e 8 mln Polaków, i powiedzmy jeszcze Faktu, Wyborczej i innych dzienników i kolorowych pismaków. No i dlaczego nie dadz¹ reklamy na stronie tvn, tvn24?

Poza tym, po Opolu i TOPtrendach ludzie ju¿ nie czuj¹ chyba takiej potrzeby ogl¹dania festiwalu. Dlatego warto odci¹gn¹Ì jak najwiêcej widzów od konkurencyjnych festiwali, daj¹c jak ju¿ wczeœniej napisa³em koncert Dody albo porz¹dny film (nie ambitny! - taki, który obejrzy wiele ludzi).

I gwiazdy! Norah Jones jest fenomenalnÂą artystkÂą, ale PolakĂłw niestety za bardzo nie interesuje. Moja maÂła lista, kogo moÂżna by zaprosiĂŚ na festiwal:
Celine Dion- bez komentarza. rewelacyjna,
Rihanna - coœ co mog³oby przyci¹gn¹Ì trochê m³odzie¿y
Belinda Carlisle - na koncert wspomnieĂą, kto nie zna 'heaven is a place on earth" czy " Leave a light on for me"
Sandra - jak wyÂżej, "Everlasting love"

Madonna odpada. Przeci¹g³aby publicznoœÌ, ale œpiewaÌ na ¿ywo nie potrafi.
//////////
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

Wg mnie od samego poczÂątku pokazywania Sopotu TVN nie miaÂła szczĂŞÂścia do tej produkcji. Sam nie wiem skÂąd to siĂŞ wziĂŞÂło ale daÂło siĂŞ to odczuĂŚ. MoÂże poprostu TVN powinna sobie daĂŚ spokĂłj z tym festiwalem, ktĂłrego ranga trochĂŞ podupada :?:
ZIMA
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Jak podaje "Dziennik BaÂłtycki", utwĂłr "Jest juÂż ciemno" zespoÂłu Feel, ktĂłry zwyciĂŞÂżyÂł podczas ostatniego Sopot Festival 2007, moÂże byĂŚ plagiatem. Lider grupy, Piotr Kupicha, odrzuca oskarÂżenia.
ÂźrĂłdÂło: Onet.pl

CzytaliÂście to? Co o ty myÂślicie? Czy FEEL popeÂłniÂł plagiat?
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

r_r16 pisze:
Jak podaje "Dziennik BaÂłtycki", utwĂłr "Jest juÂż ciemno" zespoÂłu Feel, ktĂłry zwyciĂŞÂżyÂł podczas ostatniego Sopot Festival 2007, moÂże byĂŚ plagiatem. Lider grupy, Piotr Kupicha, odrzuca oskarÂżenia.
ÂźrĂłdÂło: Onet.pl

CzytaliÂście to? Co o ty myÂślicie? Czy FEEL popeÂłniÂł plagiat?
CaÂły artykuÂł juÂż jest wklejony 2 wypowiedzi wyÂżej. :?
ZIMA
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

TVN_FAN pisze:
r_r16 pisze:
Jak podaje "Dziennik BaÂłtycki", utwĂłr "Jest juÂż ciemno" zespoÂłu Feel, ktĂłry zwyciĂŞÂżyÂł podczas ostatniego Sopot Festival 2007, moÂże byĂŚ plagiatem. Lider grupy, Piotr Kupicha, odrzuca oskarÂżenia.
ÂźrĂłdÂło: Onet.pl

CzytaliÂście to? Co o ty myÂślicie? Czy FEEL popeÂłniÂł plagiat?
CaÂły artykuÂł juÂż jest wklejony 2 wypowiedzi wyÂżej. :?
Sorry - nie zauwa¿y³em. Ale wci¹¿ chcia³bym wiedzieÌ co o tym s¹dzicie?
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

slyszalem ta druga piosenke i zwrotki sa bardzo podobne refren caÂłkiem inny nie wiem nie znam sie kiedy zachodzi plagiat
TVN innowacja i nowoczesność...
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Sopot Festival 2007

Post autor: piotrek888 »

Dziś powtórka Sopotu nie wiem po co chyba tylko aby zapchać ramówkę


Z barku laku dobry kit!
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Sopot Festival 2007

Post autor: qmate »

Swoją droga już niebawem powinny pojawić się informacje i strona SF2008. Już w maju, czerwcu są eliminacje radiowe, więc to już nie długo.
//////////
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Sopot Festival 2007

Post autor: r_r16 »

Nie pierwsza powtórka w tym roku...
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Sopot Festival 2007

Post autor: Adrian ;P »

Mam nadzieję, że w tym roku jako 4 dzień Sopot Festival 2008 w poniedziałek podobnie jak 2 lata temu pojawi się ''Finał Finałów Tańca z gwiazdami'' edycji IV,V i VI :]
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości