Oprawa graficzna TVN

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

madziulka
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 30 gru 2007, 13:41

Post autor: madziulka »

gdyby nie ten pomaraĂącz ... :roll: :rozglada:
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Mam nadzieje, Âże o 19.00 nie zobaczymy nowej oprawy faktĂłw, a la ta nowa oprawa :? KtoÂś wie ktĂłra firma wykonaÂła to 'coÂś"?
mateusz240
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 16 sie 2005, 10:06

Post autor: mateusz240 »

MoÂże mnie skrytykujecie, ale ta oprawa nawet mi siĂŞ podoba. Trzeba sie przyzwyczai i tyle. A moÂże dzisiaj bĂŞdzie nowa oprawa FaktĂłw, bardzo bym chciaÂł Âżeby tak byÂło.
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

niech tylko fakty sie nie zmienia w ta kreskówkê, b³agam zarz¹d :P, za du¿o bia³ego i ¿óltego, szkoda ¿e tvn nie poszed³ bardziej w niebieski, granatowy
TVN innowacja i nowoczesność...
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

Ta oprawa nie jest straszna, ale raczej nadaje siê do TVN Siedem ni¿ do g³ównego TVN. Pewnie bêdzie mo¿na siê przyzwyczaiÌ, ale na ten moment wydaje mi siê, ¿e jest za ma³o oryginalna, po prostu nijaka. Poprzednia by³a charakterystyczna, teraz - faktycznie, krok do ty³u. Za to efekty dŸwiêkowe, jak dla mnie, w porz¹dku, no ale to jest nieco bardziej rozwiniêta wersja tych poprzednich.

Mogli ju¿ zostaÌ przy tej œwi¹teczno-noworocznej, a zamiast bo¿onarodzeniowej kozy (czy to to tam chodzi³o) daliby wielb³¹da, zamiast choinki - palmê i by³oby pewnie lepiej.

Pozostaje mieĂŚ nadziejĂŞ, Âże "Fakty" nie pĂłjdÂą w tĂŞ stronĂŞ.
A strona WWW - OMFG :D Tragedia.
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

JuÂż mogÂła pozostaĂŚ ta stara oprawa - byÂła chociaÂż nowoczeÂśniejsza, niÂż ta nowa. SpodziewaÂłem siĂŞ czegoÂś lepszego, chciaÂłbym rzec - profesjonalnego (w koĂącu to TVN jest -a moÂże byÂła dotychczas? - najbardziej profesjonalnÂą telewizjÂą w Polsce). ByÂłem przekonany, Âże nowa oprawa bĂŞdzie wykonana w oparciu o life action (czeska TV NOVA ma ÂświetnÂą)

OgĂłlnie to Velvet siĂŞ tym razem dla TVN nie postaraÂł.
piotrek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 17:05

Post autor: piotrek88 »

Firma od oprawy Sopot festival, chyba takiej chaÂły by nie zrobiÂła, a velvet, teÂż przecierz znana jest z dobrych grafik... np. NoVA rzeczywiÂście jest dobra...

Mimo tego ze stara mi sie znudziÂła to uwaÂżam Âże byÂła lepsza, pod wzglĂŞdem grafik i muzyki
Ostatnio zmieniony środa 02 sty 2008, 13:03 przez piotrek88, łącznie zmieniany 1 raz.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Narazie jest ca³y czas tylko jeden rodzaj grafiki. Mam nadzieje, ¿e jest coœ jeszcze, poprzednia grafika mia³a wiele ró¿nych podgrafik, z rybami, balonami, z lataj¹cymi kólkami, a tu ca³y czas jedno i to samo. Bardzo d³ugo szuka³em jakiœ pozytywny aspekt tej zmiany i znalaz³em. W nowej opraiw logo jest wiêksze :?
piotrek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 17:05

Post autor: piotrek88 »

Greg Haus pisze:Narazie jest ca³y czas tylko jeden rodzaj grafiki. Mam nadzieje, ¿e jest coœ jeszcze, poprzednia grafika mia³a wiele ró¿nych podgrafik, z rybami, balonami, z lataj¹cymi kólkami, a tu ca³y czas jedno i to samo. Bardzo d³ugo szuka³em jakiœ pozytywny aspekt tej zmiany i znalaz³em. W nowej opraiw logo jest wiêksze :?
Ja nie uzaje akurat tego za zaletê, ale te¿ szuka³em czegoœ co podoba³o by mi siê i podobaj¹ mi siê te plansze z podpisami jak jest reklama jakiegoœ filmu z tym kó³kiem po lewo

______

Ja jeszcze mam pytanie czy ktoÂś widziaÂł czy sÂą nadal te belki pod logo z podpisem programu lub z zapowiedziÂą???

___
__
Ostatnio zmieniony środa 02 sty 2008, 13:08 przez piotrek88, łącznie zmieniany 1 raz.
Szlachcic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 30 maja 2005, 15:27
Lokalizacja: Winny Gród
Kontakt:

Post autor: Szlachcic »

Moje pierwsze, natychmiastowe skojarzenie po obejrzeniu "nowej" oprawy, to stylizacja na logo biura podró¿y Exim Tours, oraz motyw greckiej ³odzi, któr¹ ma ITAKA.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Telewizja tvn ma oprawê, która powinna nalezeÌ do stacji, która tematyk¹ nawi¹zuje do gatunku tv podró¿e, gdzie znajdziemy promocje last minute do Tunezji, czy Egiptu.

Owszem ciep³e kolory s¹ mi³e dla oka, ale tak powa¿nie realizuj¹ca swoje zalo¿enia stacja jak tvn, powinna postaraÌ siê o bardziej profesjonaln¹ oprawê ni¿ kó³ka i zmazy na bia³ym ekranie. Mo¿e ta oprawa œwietnie sprawdzi³aby siê 6 lat temu, gdy nikt nie widzia³ oprawy Velvetu. Szkoda, ¿e tvn tym razem nie postawi³a na innowacjê, tylko cofnê³a siê w czasie o te 6 lat.

MoÂże ktoÂś z pracownikĂłw technicznych podmieniÂł oprawy i ta, co zostaÂła wprowadzona 6 lat temu miaÂła byĂŚ na dziÂś, a ta co dziÂś 6 lat temu? ByĂŚ moÂże fekty tej pomyÂłki widzimy teraz na ekranie ;)

Szkoda, bo oprawa to przecieÂż wizytĂłwka, a personifikujÂąc twarz stacji. No, ale przecieÂż nie wyglÂąd zewnĂŞtrzny ma znaczenie, lecz wnĂŞtrze jest istotne. NieprawdaÂż? ;)
Zaczynamy gr? o milion z?otych...
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Nie jest Âźle. :) SÂłabo wyglÂąda belka z dniem i godzinÂą emisji danego programu/filmu - jest po prostu za duÂża. DÂźwiĂŞk bardzo fajny, zostaÂł nieco unowoczeÂśniony. "Reklama" najbardziej mi siĂŞ podoba. Przyzwyczaimy siĂŞ. ;)
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Post autor: object »

ByÂłem wrĂŞcz zaszokowany kiedy na medialinku wyczytaÂłem, Âże nowÂą oprawĂŞ tvn-u zrobiÂła niemiecka firma Velvet :shock: Ona wrĂŞcz nie pasuje do velvetu, przecieÂż oni nigdy takiego kiczu nie odstawiali!!!!!! :shock:
MyÂślaÂłem, Âże pĂłjdÂą bardziej w stronĂŞ life action, bo przecieÂż ostatnio ciÂągle robiÂą takie identy (przykÂład: Âświetna oprawa dla TV Nova- po prostu genialna!! :cicho: ).
Widocznie kierownictwo TVN-u poskÂąpiÂło na nowÂą oprawĂŞ i tyle :(
Mam nadziejĂŞ, Âże szybko to zmieniÂą :?

Oprawa Polsatu i TVP nieporĂłwnywalnie lepsza!!!
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

object pisze:Oprawa (...) TVP nieporĂłwnywalnie lepsza!!!
MĂłwisz o tym dÂżingielku TVP2 z lat 90-tych? Bez przesady.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Post autor: object »

MĂłwisz o tym dÂżingielku TVP2 z lat 90-tych? Bez przesady.
sprostowanie: oczywiÂście miaÂłem na myÂśli identy TVP1, a nie dwĂłjki :D

ale np. TV4 ma w tej chwili duÂżo lepszÂą grafikĂŞ niÂż TVN (muszĂŞ ich pochwaliĂŚ za ÂświÂąteczne jingle- naprawdĂŞ dobre :D , to zasÂługa zdolnych wrocÂławskich grafikĂłw, coÂś o tym wiem :D )
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

TV 4 ma rzeczywiÂście fajnÂą oprawĂŞ graficznÂą, Polsat rĂłwnieÂż, Jedynka - jak dla mnie - ÂśredniÂą. Oprawa TVN nie jest zÂła, choĂŚ mogÂłaby byĂŚ lepsza. ;)

Co do zmian w "Faktach" - nie spodziewa³bym siê jakichœ spektakularnych nowoœci, jak trzy lata temu, co najwy¿ej odœwie¿ona zostanie czo³ówka, zmienione wizytówki i tyle.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości