[TVN] Milionerzy

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Milionerzy

Post autor: Greg Haus »

Pytania rzeczywiście dość łatwe. Ale i tak ogromny sukces bo wielu nawet mając przeczucia nie opowidziałoby bez kół na pytania za 250 i 500 tys. złotych. Dziewczyna lubi ryzyko, jest opanowana a to klucz do sukcesu. Muślę, że jeżeli weźmie koła ratunkowe to najpierw powinna użyć pytania do publiczności a dopiero potem 50/50, wtedy odpadnie duża część publiki która strzela. No i kolejny aspekt - ciekawe czy (jak to było kiedyś) , zmieni się muzyka podczas pytania za milion :D Myślałem, że nie doczekam chwili gdy w tej edycji padnie to pytanie - ale ono padnie :brawa: Gratulacje :tanczy:
marek01110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 17:07
Lokalizacja: Katowice

Re: Milionerzy

Post autor: marek01110 »

Przecieki są już wpisane do Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Milionerzy
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Milionerzy

Post autor: Greg Haus »

Na forach wszyscy są zwolenniami spiskowej teorii dziejów, że podstawiona, że za łatwe pytania itp. Jedyne co mnie dziwi, co wyczytałem na forum milionerów to fakt, iż w pierwszym pytaniu pisało zawodniczko i tu się rodzi pytanie, jeśli grałby zawodnik to by zmienili pytanie? Przecież pytania są chyba tylko w jednej wersji? Nikt nigdy nie mówił, że są wersje pytań, zależne od płci?
dynamitri
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 08 mar 2008, 18:38
Lokalizacja: East Ham, London, United Kingdom
Kontakt:

Re: Milionerzy

Post autor: dynamitri »

Ogolnie jest to dosc podejrzana sprawa jesli o mnie chodzi. Pytania naprawde byly koszmarnie latwe, zdarzalo sie w tej edycji ze trudniejsze od pytania za 500'000 zlotych dla tej studentki mieli gracze odpowiadajacy na pytanie za 1000 zlotych, czy niewiele wiecej .

Sporo rodzi sie watpliwosci - po pierwsze, zupelnie pierwsze pytanie . Zycza jej "zeby pytania byly latwe jak konstrukcja cepa", a ta w przeciagu dwoch segmentow programu przechodzi blyskawicznie przez 11 pytan, nie korzystajac praktyzcnie wcale z kol ratunkowych i ladujac z dwoma kolami przed finalnym pytaniem .

Dalej: cala historia (i histeria :D) dzieje sie kolejnego dnia zaraz po tym, gdy Polsat wychodzi z teleturniejem ktory jest solidna konkurencja dla "Milionerow", programem na amerykanskiej licencji, prowadzonym przez niezlego showmana jakim jest popularny aktor Cezary Pazura. W reklamowce "Strzalu w Dziesiatke" nawet sa wymienieni "Milionerzy" z nazwy i naigrywanie sie z tego, ze pytania sa trudne i wygrac nie idzie . I tu nagle ktos kto zbyt duzej wiedzy nie ma (bo pytania byly po prostu latwe i nie ma co tego ukrywac, pytanie o drzewce tez bylo proste - wystarczylo sobie sprawdzic w glowie: "jeden drzwi? jedne drzwi" itd., pytanie o Bruce'a Wayne'a i te odpowiedzi ? no litosci, zwykle pytanie byloby o jakas drugo- albo trzecioplanowa postac, takich milionerow znalem, za 500 tysiecy zaplanowaliby pytanie "Kim jest Cletus Kassidy?" i 99% ludzi nie wiedzialoby ze to Carnage ze Spider Mana a ja tez jakims wielkim maniakiem komiksow nie jestem) - no, ale do rzeczy. Nagle ktos, ktos zbyt duzej wiedzy nie ma tak daleko dochodzi.

I jeszcze to wyrezyserowanie, co do minuty i syrena przed pytaniem za milion zlotych. Tak, zeby za tydzien cala Polska siadla przed telewizorami.

Osobiscie mam nadzieje, ze ona NIE wygra tego miliona, mam nadzieje ze wylozy sie na pytaniu i wyjedzie z czterdziestoma tysiacami i wszystko to okaze sie tylko machina promocyjna majaca na celu wypchniecie "Milionerow" przed szereg i ich wygrana w kwestii ogladalnosci nad "Strzalem w Dziesiatke". W przeciwnym przypadku, na miejscu poprzednich graczy, czulbym sie oszukany - pytania za gorne stawki zwykly bywac pytaniami naprawde ciezkimi, trudnymi, z historii, geografii, tego typu rzeczy, a nie pytaniami na ktore jest w stanie odpowiedziec srednio rozgarniety czytelnik BRAVO SPORT (pytanie o Kake), czy osoba mowiaca poprawnie po polsku . Pytanie o liczbe pojedyncza/mnoga bylo pokroju pytania o "blad jezykowy" u innego gracza, bodaj tego samego dnia nawet (!), a bylo za kilka razy wiecej pieniedzy !

W ogole wydaje mi sie, ze ta edycja jest pod wzgledem pytan strasznie chaotyczna - fanem "Milionerow" jestem od poczatku i odnosze wrazenie, ze kiedys bylo faktycznie tak, ze pytania za male pieniadze byly smiesznie latwe i potem trudnosc rosla stopniowo, a w tej chwili zdarza sie ze na pytaniu za dwa-, piec-, dziesiec tysiecy mozna kleknac, a kolejne pytania okazuja sie smiesznie latwe, do rozwiazania na logike i nie wymagajace zbyt szczegolowej wiedzy :grozi:
dynamitri
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 08 mar 2008, 18:38
Lokalizacja: East Ham, London, United Kingdom
Kontakt:

Re: Milionerzy

Post autor: dynamitri »

szym pisze:
TVN na pewno ma jakieś sposoby przed tym, aby zarówno publiczność, jak i zawodnicy nie rozpowszechniali takich informacji.
Ta, jasne. Grożą im śmiercią? :rozglada:
Nie, po prostu podpisuje sie cyrograf ktory zabrania rozpowszechniania takich informacji. A jesli rozpowszechnisz, to oni i tak dojda do tego ktos Ty i Ciebie znajda.

Mowie to calkowicie serio, pracuje w mediach (nie w tvnie, obecnie za granica akurat), znam troche ludzi i zarowno telewizje jak i radio "od kuchni"

;-)
A jeszcze co do tej zawodniczki - nie, nie zazdroszcze, po prostu znajac "Milionerow" i majac na koncie obejrzanych setki, jesli nie tysiace odcinkow (nie tylko polskich), widze, ze cos tutaj jest nie tak, jak zwyklo bywac wczesniej .

Inna sprawa - ale to juz mniej sie odnosi do tego konkretnego odcinka: strasznie mi w tej nowej edycji brakuje dawnej muzyki . Tej, w ktorej aranz stawal sie coraz ubozszy z pytania na pytanie, a tempo zmniejszalo sie w miare rosniecia stawek, az pod sam koniec byla praktycznie sama stopa perkusyjna z nalozonym glebokim i mocnym echem imitujacym bicie serca .

Dawalo to strasznie specyficzny klimat, chlod, ciarki i emocje, ktorych mi w tych "Milionerach" brakuje - muzyka przy pytaniu za pol miliona nie byla wcale bardziej dramatyczna od tej ktora byla przy pytaniu za tysiac zlotych :?
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Milionerzy

Post autor: ~ »

dynamitri pisze: Inna sprawa - ale to juz mniej sie odnosi do tego konkretnego odcinka: strasznie mi w tej nowej edycji brakuje dawnej muzyki . Tej, w ktorej aranz stawal sie coraz ubozszy z pytania na pytanie, a tempo zmniejszalo sie w miare rosniecia stawek, az pod sam koniec byla praktycznie sama stopa perkusyjna z nalozonym glebokim i mocnym echem imitujacym bicie serca .

Dawalo to strasznie specyficzny klimat, chlod, ciarki i emocje, ktorych mi w tych "Milionerach" brakuje - muzyka przy pytaniu za pol miliona nie byla wcale bardziej dramatyczna od tej ktora byla przy pytaniu za tysiac zlotych :?
No właśnie muzyka w tej edycji nie odgrywa dużej roli, po prostu jest, bo musi być :/.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Milionerzy

Post autor: Greg Haus »

Muzyka już nie ta... A szkoda, bo tamta była o wiele lepsza. Ciekawe jak się zmieni przy pytaniu za milion. W czasie pytań z górnych kwot, zanika ten niebieski pasek, ciekawe czy w czasie ostatniego pytania też będą jakieś efekty wizualne.
dynamitri
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 08 mar 2008, 18:38
Lokalizacja: East Ham, London, United Kingdom
Kontakt:

Re: Milionerzy

Post autor: dynamitri »

~ pisze:No właśnie muzyka w tej edycji nie odgrywa dużej roli, po prostu jest, bo musi być :/.
Szkoda, dzwiek, czy muzyka, to jednak bardzo wazny element ktory buduje niesamowicie klimat - niestety, czesto jest spychany "na bok" i marginalizowany, zarowno przez tworcow, np. filmow, jak i nie jest dostatecznie mocno zauwazany przez odbiorcow .

Swoja droga - podobno SONY przejelo 2Waytraffic w tym miesiacu, ciekaw jestem czy wprowadza jeszcze jakies swoje zmiany w tym formacie - niemniej musze przyznac, ze "Milionerzy" byli duzo bardziej atrakcyjni w wersji Endemolu niz obecnej, 2Waytraffic [przynajmniej ci, ktorych mialem okazje regularnie ogladac - polscy, brytyjscy i amerykanscy]. W Wielkiej Brytanii tez sa, od zeszlego roku, "odswiezeni", i wypadaja wizualnie i klimatycznie gorzej (muzyka, oprawa graficzna tez zmienila sie).

A co do tej studentki - nadal mam mieszane uczucia, nie chcialbym zeby ona wygrala. Nie chodzi tutaj o zazdrosc - po prostu nie uwazam, zeby wykazala sie szczegolna wiedza, ktora zaslugiwalaby na taka nagrode. Przez ponad 500 odcinkow w samej Polsce grywali duzo bardziej inteligentni ludzie z duzo wieksza wiedza, ktorzy dostawali znacznie trudniejsze i znacznie bardziej szczegolowe pytania, przez ktore przechodzili i wykladali sie/wycofywali majac pieniadze rzedu 64/125 tysiecy po tym, jak dostali w twarz pytaniem pokroju "Ile koni bylo w armii Napoleona na bitwie pod Waterloo".

Szkoda, ze ktos tak miesza przy tym, jedna z fajniejszych rzeczy jakie naprawde zawsze cenilem w "Milionerach" bylo to, ze z wielkimi emocjami czekalo sie na prog 32'000, po ktorym - tak naprawde - zaczynala sie prawdziwa gra. Czekalo sie na to, zeby zobaczyc jaki Kosmos wymysla tworcy, zaginajac graczy - ciezko jest mi sobie w tej chwili przypomniec jakies konkrety, ale kazdy fan "Milionerow" przyzna mi racje, ze pytania za 125'000, 250'000, zwykly zwalac z nog i byc niesamowicie szczegolowe.

W tej chwili to juz jest ruletka, z tego, co widze. Mozna polegnac na pytaniu za 500 zlotych, 1000, a mozna spokojnie przejsc sobie na wcale nietrudnych pytaniach do 125 tysiecy, 250 tysiecy, pol miliona...?

Razem z muzyka odeszla gdzies postepujaca trudnosc pytan, w sumie chyba dwie najwazniejsze i najfajniejsze elementy ktore nadawaly klimat temu teleturniejowi. Mam tylko nadzieje, ze to, co sie stalo wczoraj, i pewnie bedzie mialo miejsce w tym tygodniu w mediach nalezacych do ITI [juz sie zaczelo, na Onet.pl na stronie glownej jest link do "artykulu" zatytulowanego "Krok do miliona" czy jakos tak], ze to wszystko to jest jedynie jednorazowa akcja, ze wzgledu na "Strzal w Dziesiatke" i konkurencje ze strony Polsatu, ktory w spotach reklamowych od kilkunastu przynajmniej dni naigrywal sie z "Milionerow" - z marketingowego punktu widzenia show z Pazura jest dla TVNu konkurencja, nawet jesli wszyscy sie zgodzimy ze Polsat to chala i Czarek Pazura jest odpustowy, to stacja musi zawalczyc, w przypadku braku reakcji poddaja sie walkowerem i ludzie moga zaczac przechodzic do konkurencji, bo statystyczny Kowalski nie jest zbyt lotny umyslowo i latwo poddaje sie reklamie i manipulacji. Mam nadzieje, ze to tylko jednorazowe, bo jesli tak bedzie dalej, i bedzie taki chaos z pytaniami "od sasa do lasa" i majacymi sie po prostu nijak do stawki o ktora sie walczy, to "Milionerzy" stana sie po prostu kolejnym quizem czy show z niezlymi pieniadzami do wygrania i pytaniami z wiedzy ogolnej - a takich to jest, po prostu, na peczki (sorry). Pozostanie tylko Hubert Urbanski, fajne studio i swiatla (bo muzyki juz nie ma :?), ale to troche za malo...

;]

Tak czy inaczej, mam nadzieje ze w sobote skonczy sie na spadku do ostatniego progu i program wroci na wlasciwe tory. Warto tez pamietac o tym, ze TVNowi z drugiej strony nie do konca musi zalezec na tym, zeby ktos wygral milion. Teleturniej zadebiutowal juz prawie 10 lat temu (!), a milion zlotych jest nadal mityczny, nieosiagniety przez nikogo, i przyciagajacy za kazdym razem telewidzow. Dlatego tez kolejny odcinek bedzie bardzo ciekawy :tanczy:
Asef
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 15:49

Re: Milionerzy

Post autor: Asef »

Wyczytałem na forum http://www.milionerzy.plejada.pl , że pytanie za Milion było inne niż te z Artemidą.Tak więc byc może się okazuje, że nie wiadomo dokładnie jak będzie, poczekamy do 5 kwietnia.Mam nadzieję, że tym razem padnie Milion.Bo wiecie dwa koła ratunkowe i jedno pytanie jest bardzo duża szansa, no ale trzeba też ryzykowac.
dynamitri
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 08 mar 2008, 18:38
Lokalizacja: East Ham, London, United Kingdom
Kontakt:

Re: Milionerzy

Post autor: dynamitri »

Asef pisze:Wyczytałem na forum http://www.milionerzy.plejada.pl , że pytanie za Milion było inne niż te z Artemidą.
Oficjalnym forum to Ty sie nie kieruj, tam nonstop moderacja czuwa i niewygodnych wypowiedzi juz nawet nie usuwaja, tylko po prostu nie dopuszczaja nawet do ich publikacji

;]
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Milionerzy

Post autor: Greg Haus »

dynamitri pisze:
Asef pisze:Wyczytałem na forum http://www.milionerzy.plejada.pl , że pytanie za Milion było inne niż te z Artemidą.
Oficjalnym forum to Ty sie nie kieruj, tam nonstop moderacja czuwa i niewygodnych wypowiedzi juz nawet nie usuwaja, tylko po prostu nie dopuszczaja nawet do ich publikacji

;]
Z wikipedi też szybko zniknęło to pytanie - po godzinie :)
Asef
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 15:49

Re: Milionerzy

Post autor: Asef »

Na wikipedii nadal widac to samo pytanie zwiazane z Artemidą.
dynamitri
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: sobota 08 mar 2008, 18:38
Lokalizacja: East Ham, London, United Kingdom
Kontakt:

Re: Milionerzy

Post autor: dynamitri »

Greg Haus pisze:
dynamitri pisze:
Asef pisze:Wyczytałem na forum http://www.milionerzy.plejada.pl , że pytanie za Milion było inne niż te z Artemidą.
Oficjalnym forum to Ty sie nie kieruj, tam nonstop moderacja czuwa i niewygodnych wypowiedzi juz nawet nie usuwaja, tylko po prostu nie dopuszczaja nawet do ich publikacji

;]
Z wikipedi też szybko zniknęło to pytanie - po godzinie :)
To akurat raczej dlatego, ze jest nieweryfikowalne (odcinek nie zostal jeszcze wyemitowany wiec nie ma ani zrodla ani powszechnie dostepnego dowodu na istnienie/pojawienie sie takiego pytania), anizeli dlatego, ze to mialby byc jakis konkretny przeciek - tak mi sie przynajmniej wydaje.
Wikipedia jakis czas temu, po tym, jak zostala przynajmniej kilkukrotnie publicznie napietnowana za bledy, niescislosci i falszywe informacje niewykrywane przez Adminow miesiacami nawet, wziela sie za siebie i strasznie walczy z edycjami i ludzmi umieszczajacymi informacje bez zewnetrznych zrodel, opierajace sie na original researchu itd., i to niezaleznie od tematyki artykulu. A forum na milionerzy.tvn.pl czy -//-.plejada.pl (nowy alias) jest scisle monitorowane, i to, co sie tam pojawia, jest dawno po aprobacie modow - wiec to raczej oni tworza chaos, mniej lub bardziej, kontrolowany, tymi pytaniami o mitologie, ktorych sie od wczoraj, od 19:00, pojawilo juz, w roznej postaci i formie, kilka. Tam akurat bym nie szukal jakichs przeciekow - predzej na niezaleznych forach, takich jak np. to :tanczy:
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Milionerzy

Post autor: pop »

Nawet "Brief" pisze o tym "pytaniu za milion" :arrow: http://www.brief.pl/wiadomosci,info,24093,210.html :uhh:
Brief pisze:Paulina podobno zadowoli się połową głównej wygranej.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
marek01110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 17:07
Lokalizacja: Katowice

Re: Milionerzy

Post autor: marek01110 »

Pojawiła się inna wzmianka o pytanie za milion na stronie http://milionerzy.plejada.pl/forum.html ... VtMDAxLmpz
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość