Nowa grafika

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
miko
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 154
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 09:42
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nowa grafika

Post autor: miko »

Są dostępne na http://www.fakty.tvn.pl więc nic straconego :)
Awatar użytkownika
miko
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 154
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 09:42
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nowa grafika

Post autor: miko »

A czy logo Faktów też ulegnie zmianie?

Bo jeśli tak to powinni wcześniej reklamować, że od 5 maja będą nowe Fakty i pokazać nowe logo, tak jak to było przed zmianami we wrześniu 2004r.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa grafika

Post autor: a-j-p »

przed zmianami we wrzesniu to nowe logo z tego co pamietam bylo reklamowane tydzien przed a tu masz jeszcze przeszlo 2 tygodnie
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa grafika

Post autor: pop »

r_r16 pisze:Napisane zostało to w takiej formie, jakby ten serwis sam dotarł do tych informacji. A tak nie było.
No chyba, że tak. :D A jakby ktoś chciał się w przyszłości dowiadywać czegoś od pracowników TVN, to nie polecam:
He, he. To dziękuję za info. Znowu się okazuje, że najciemniej pod latarnią :)
To reakcja Roberta Klonowskiego, kiedy powiedziałem mu, że zmiany w "Faktach" nastąpią najprawdopodobniej 5 maja. :D

A co do reklamy z 2004 roku - była bardzo fajna i czytelna: "To był krok w historii ludzkości (pokazanie zdjęć z lądowania na księżycu), teraz czas na kolejny". Potem pojawiły się inne spoty - z wszystkimi prowadzącymi główne wydanie "Faktów".
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa grafika

Post autor: pop »

Obejrzyjcie to - NBC "Nightly News" :arrow: http://pl.youtube.com/watch?v=6vDYH7ti_ ... re=related
Świetnie to wygląda, zapowiedź programu na stojąco, czyli podobnie jak w "Faktach", później czołówka i przedstawienie pierwszego materiału. Od zawsze podoba mi się to, że w Stanach niemal w każdym dzienniku lektor mówi nazwę programu i nazwisko prowadzącego. W "Faktach" też by to dobrze wyglądało - w trakcie lotu kamerowego po czołówce lub forszpanie (nie wiem jak to będzie) lektor - najlepiej Andrzej Ferenc - mówiłby coś takiego: "To poniedziałkowe >>Fakty<< w TVN, które przedstawi Kamil Durczok". Czołówka może nie jest zbyt - szukam odpowiedniego słowa... - żywiołowa, szybka, ale takie właśnie w programach informacyjnych są najlepsze. Dlatego bardzo podoba mi się muzyka z czołówki "Wydarzeń" Polsatu, świetna jest także z "World News" w ABC :arrow: http://pl.youtube.com/watch?v=mXfkGM7QKFc Hm, mam nadzieję, że kolejny raz nie przeżyjemy rozczarowania i Durczok rzeczywiście czymś zaskoczy. Chociaż bardziej prawdopodobne, że to o czym teraz piszę prędzej zobaczymy w "Wiadomościach". W końcu kto jak to, ale Kraśko na pewno będzie się wzorował na Amerykańskich programach informacyjnych...
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Nowa grafika

Post autor: ~ »

Ten lektor to dobry pomysł. Ale myślę, że do Faktów bardziej pasuje szybka muzyka. Fakty od zawsze były dynamiczne i chyba takie już powinny być. W tych amerykańskich serwisach kamery jeżdżą bardzo leniwie, a muzyka jest jak z wieczoru wyborczego. Moim zdaniem przy tak dużym studiu jakie mają Fakty lot kamery powinien być szybki.
Ciekawe co pan Durczok wymyślił. Szkoda, że nie będzie robił "kosmicznych" Faktów. :D
Już nie mogę się doczekać 5 maja.
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: Nowa grafika

Post autor: object »

Ale w tej Ameryce mają kiczowate studia. Studio ,,Faktów" jest nieporównywalnie lepsze. Zresztą wydaje mi się że każde studio serwisu informacyjnego w Polsce jest ładniejsze niż amerykańskie (no może poza studiem TVPinfo :P )
DawidInfo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2007, 18:19

Re: Nowa grafika

Post autor: DawidInfo »

object pisze:Ale w tej Ameryce mają kiczowate studia. Studio ,,Faktów" jest nieporównywalnie lepsze. Zresztą wydaje mi się że każde studio serwisu informacyjnego w Polsce jest ładniejsze niż amerykańskie (no może poza studiem TVPinfo :P )
Je bym jeszcze dodał studio Wiadomości. One też jest gorsze od amerykańskich.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Nowa grafika

Post autor: r_r16 »

Porównując studia amerykańskie do studia "Wiadomości" jak dla mnie wygrywa TVP. :D
Misiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 15:26

Re: Nowa grafika

Post autor: Misiek »

A tak swoją drogą ... może ktoś ma plik video z tą pamiętną reklamówką Faktów lub wie, gdzie można ją zdobyć ;)
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa grafika

Post autor: pop »

Oj, wątpię, by gdzieś można było ją znaleźć. Do niedawna nawet "Fakty" z 6-ego września '04 były na YouTube, ale niestety - podobnie jak większość nagrań z TVN - zostały usunięte. Ale reklama była bardzo dobra, świetnie oddawała chakarkter tamtym zmianon. Późniejsza reklama "Faktów" przedstawiająca wszystkich prowadzących była równie dobra.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
dude007
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 08:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Nowa grafika

Post autor: dude007 »

Mam tylko nadzieje że to nie będzie lekka zmiana terazniejszej ramowki tylko zupelnie nowa
No i to ze moze kos zauwazyl ale fakty skupiaja sie wylacznie na warszawie a przeciez istnieje jeszcze krakow wroclaw ..... podczas zegaru na poczatku widzimy warszawe w oprawie widzimy warszawe :shock:
I jeszcze jedno : chcialbym zeby fakty mialy duzo lotow kamerowych ( pamietacie kiedys byl gdzies tak przed koncem programu taki lot z gory a teraz juz zaniklo to)
Spoko bylo by tez gdyby fakty byly codziennie prowadzone dwojkami - mi osobiscie najbardziej podoba sie to jak jeden ze speakerow idzie pod ekran tylnoprojekcyjny :czy jakoś tak: i pokazuje jakies wykresy itd. ale w takim prowadzeniu ważny jest taki dialog gdzie prowadzacy wyjasniaja sobie pewne rzeczy i jest to ciekawe
A co wy na ten temat myslicie ??
TVP - totalna video porażka
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa grafika

Post autor: pop »

dude007 pisze:Mam tylko nadzieje że to nie będzie lekka zmiana terazniejszej ramowki tylko zupelnie nowa
W TVN nie będzie żadnej zmiany ramówki, lekko zostanie zmieniona ramówka TVN24, gdzie "Fakty, ludzie, pieniądze" skończą się ok. 19.25, a dalsza część programu będzie nadawana jedynie w TVN CNBC Biznes.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
dude007
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 08:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Nowa grafika

Post autor: dude007 »

Kurcze ,
Chciałem napisac o oprawie graficznej,
sorki źle napisałem.
Chodzi mi o zmiane 5 maja. :D
TVP - totalna video porażka
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: Nowa grafika

Post autor: object »

Nowe informacje!!! ,,Fakty" zmodyfikują logo i zmienią nazwę!!!!! Jednak wydźwięk fonetyczny pozostanie bez zmian (chyba że ktoś nie zna angielskiego) :lol2:

Obrazek
:lol:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości