[Polsat] Wydarzenia

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Dziś ''Wydarzenia'' - mówiąc kolokwialnie - dały plamę. We wszystkich mediach temat śmierci Agaty Mróz, był najważniejszym, tu pojawił się dopiero na 4. miejscu. Sprawą ważniejszą okazał się raport Julii Pitery o kupnie dorsza za 8,16 zł czy spinek do mankietów za ponad 600 zł...
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Popołudniowe ''Wydarzenia'' były jeszcze emitowane po raz ostatni ze starego studia. Na koniec połączono się z J. Gugałą, który zaprezentował nowe studio. Widać też było nowe logo ''Wydarzeń''. Na koniec pozdrowił konkurencję. :D
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: Wydarzenia

Post autor: object »

Na początku nie byłem przekonany co do nowego studia ale jak zobaczyłem je podczas ,,Wydarzeń" popołudniowych to muszę przyznać że jest po prostu świetne!!!! :D :D :D
Dobre światło i ładna grafika potrafią zdziałać cuda! :tanczy:
Logo ,,Wydarzeń" średnie. Szkoda że nie zachowali tego powiększonego ,,W" i kuli ziemskiej w logo. To był przecież ich znak rozpoznawalny. Teraz jest nim strzałka (podobnie jak w PN).
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Prezentacja nowego studia Wydarzeń :arrow: http://pl.youtube.com/watch?v=z3y9LuZAtQs
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Wydarzenia

Post autor: Greg Haus »

object pisze: Logo ,,Wydarzeń" średnie. Szkoda że nie zachowali tego powiększonego ,,W" i kuli ziemskiej w logo. To był przecież ich znak rozpoznawalny. Teraz jest nim strzałka (podobnie jak w PN).
Przecież glob nadal jest - popatrz na ekran tylnoprojekcyjny!
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Wydarzenia

Post autor: r_r16 »

Moje pierwsze wrażenie - stwierdzam obiektywnie - świetnie! :D Super te przesuwające się bloki na początku. Studio Wydarzeń i Polsat News - naprawdę fajne tylko strasznie "puste". Dalej twierdzę, że TVN24 ma lepsze studio. Co do oprawy graficznej - czołówka fajna tylko wg mnie trochę taka "rysunkowa". Belki okropne - strasznie małe, nie podobają mi się. Zaś ozdobniki w ogóle nie pasują. Wielki plus oprawy graficznej to wspaniałe animacje. Oprawa dźwiękowa - fenomenalna! :D Ogólnie realizacja programu bardzo mi się podobała. Kilka wpadek - "Faktów po Faktach" na pewno nie przebiją. Wpadki można oczywiście wybaczyć - to w końcu pierwsze nowe wydanie. Było widać elementy grafiki Polsat News - taka sobie. Ogólnie Wydarzenia bardzo fajne. :) Ale byłem pewien, że jeśli Polsat News w 16/9 to Wydarzenia również.
michnik101
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 23 mar 2008, 18:07

Re: Wydarzenia

Post autor: michnik101 »

Mnie ogólnie rzecz biorą też się podobało. Jedyne co możnaby zmienić to ozdobniki podczas zapowiadania materiału (są za szerokie zdecydowanie) oraz troche oprawę dźwiękową...poza tym w porządku :)
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Chyba ''Wydarzenia'' pod względem oprawy i studia są teraz najlepszym programem informacyjnym w Polsce! Ogromne wrażenie zrobił na mnie początek - otwarcie drzwi i wjechanie z kamerą do studia. Widać, że jeszcze nie wszystko było dopięto na ostatni guzik. Gugała był trochę za blisko kadrowany, przez co wchodziły na niego ozdobniki. Nie zabrakło też wpadek podczas łączenia z M. Sygaczem (?) Na koniec pokazywali próby w nowym studio i już wiem, że jedną z moich ulubionych dziennikarek będzie Katarzyna Włodarczyk. :lol2: Jak wszystkie serwisy będą podobne do dzisiejszych ''Wydarzeń'' to Polsat przez najbliższy czas zostanie niepokonany. (Nie sądziłem, że to kiedyś powiem)
michnik101 pisze: ozdobniki podczas zapowiadania materiału (są za szerokie zdecydowanie)
Ja bym je widział u dołu ekranu. :rozglada:
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Wydarzenia

Post autor: Greg Haus »

http://www.youtube.com/watch?v=n0VAd31pY7k < znalazłem na YT, ale bardzo amatorskie , pewnie pojawią się lepsze
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Od jutra, na czas Euro 2008, ''Wydarzenia'' w Polsacie o 20.00, natomiast w Polsat News o zwykłej porze - 18.50.

Obrazek
Obrazek
foto: Sat Kurier

Niestety, ''Wydarzenia'' w Polsat 2 nie są w 16:9.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Jest już na YT lepsza jakość rozpoczęcie dzisiejszych ''Wydarzeń'' :arrow: http://pl.youtube.com/watch?v=A-2B-G4XatM
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wydarzenia

Post autor: pop »

Obrazek Obrazek
"Fakty", "Wiadomości"...

Obrazek Obrazek Obrazek
...i "Wydarzenia", które dziś chyba tylko przez wpadkę nie były nadawane w Polsacie w panoramie, a w Polsacie2 w formacie 16/9.

Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Nowe studio prezentuje się dość dobrze. Czołówka podoba mi się średnio, za to nowa muzyka jest po prostu świetna. Ozdobniki też są ładne, ale niestety zostały ucięte; mam nadzieję, że jutro - jeśli "Wydarzenia" już pojawią się w 16/9 - będą prezentowały się znacznie lepiej. No i wizytówki - najlepsze, jakie kiedykolwiek widziałem.

Jeśli chodzi o stronę graficzną, to "Wydarzenia" - przynajmniej dla mnie - są od dziś numerem jeden. Dobrze, że chwalą się formatem 16/9, może zmusi to konkurencję do podobnych zmian. Nie ukrywajmy, właśnie z tego powodu Polsat jest dziś krok, bardzo duży krok przed konkurencją.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: Wydarzenia

Post autor: object »

Też jestem mile zaskoczony zmianami. Na wizji studio wygląda świetnie!! Oprawa i muzyka również!!! Gdy zobaczyłem studio pierwszy raz myślałem że będzie znacznie gorzej.
Wielkie brawa dla Polsatu!!! :brawa: :brawa: :brawa:
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Wydarzenia

Post autor: ~ »

No postarali się. Trochę źle wyglądał ten operator spacerujący po studiu na początku. :)
Gugała mówił, że to jest największe studio w Polsce. :hmm: ciekawe ile w tym prawdy
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wydarzenia

Post autor: pop »

Dziś o 20. w Polsat2 "Wydarzenia" zostały nadane już w szerokopasmowym formacie 16/9. Niestety, wiele zdjęć musiało zostać przerabianych z formatu 4/3. I tak też będzie z materiałami archiwalnymi. Jednak trzeba przyznać, że jakość obrazu 16/9 w programie informacyjnym robi wrażenie.

A w Polsacie "Wydarzenia" zostały wyemitowane w panoramce (z paskami u góry i dołu ekranu), czy tak jak wczoraj - w 4/3, z uciętymi bokami?
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości