TV Puls

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: TV Puls

Post autor: Greg Haus »

Jaka decyzja - dowiedzieć się o tym dzień przed ostatnim wydaniem :shock: No to kanał informacyjny moga sobie otwierać - jak nawet jednego serwisu informacyjnego nie potrafią zobić 8)
dona
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 21:25

Re: TV Puls

Post autor: dona »

W Wydarzeniach powiedział o tym Gugała. Byłam w lekkim szoku, myslałam, że coś palnął. A chwilę wcześniej oglądałam Puls Raport, o 18:49 przełączyłam... Wspólczuję dziennikarzom, w końcu sporo ich tam było zatrudnionych :shock: No i dowiedzieć się tam nagle, że już nie mają pracy :ech:
Szkoda, na prawdę szkoda, to był bardzo dobry program informacyjny...
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: TV Puls

Post autor: Greg Haus »



Dobrze podsumowuje rozpad puls raportu portal tvn24.pl

- Nie ma mnie w stacji. Nie dostałem żadnej informacji, oficjalnie nic nie wiem - tak jeden z kluczowych dziennikarzy TV Puls zareagował kiedy zapytaliśmy go "w jaki sposób zakomunikowano mu, że jego pracodawca rezygnuje z serwisów informacyjnych?". Nieoficjalnie wiemy, że prawie wszyscy pracujący przy "Puls Raporcie" dostaną wypowiedzenia. To około 130 osób.
Najpierw udziały w stacji kupił koncern Ruperta Murdocha News Corporation. Później rozpoczęto pracę nad nowym serwisem informacyjnym. W październiku 2007 roku ruszali z wielką pompą. Były wielkie plany, kampania reklamowa, godzina emisji, która zmuszała do bezpośredniej rywalizacji z publicznymi "Wiadomościami" i wielka gala, na której prezentowali się nowi dziennikarze "Puls Raportu".

130 osób na bruk

Teraz ci sami dziennikarze są w szoku bo muszą sobie szukać nowego zajęcia. Ich stacja w oficjalnym komunikacie poinformowała, że rezygnuje z emisji programów informacyjnych "na żywo".
Według naszych nieoficjalnych informacji prawie wszyscy z tych, którzy pracowali przy "Puls Raporcie" - ok. 130 osób - najprawdopodobniej dostanie wypowiedzenia. Z relacji dziennikarzy wiemy, że ich szefowa Amelia Łukasiak została w środę wezwana do gabinetu prezesa Pulsu Dariusza Dąbskiego, gdzie dwóch amerykańskich członków rady nadzorczej poprosiło ją o przekazanie zespołowi, że w firma rezygnuje z programów informacyjnych.

"W ogóle się nie spodziewaliśmy"

Dziennikarze byli w szoku. - Przygotowywaliśmy nowe studio, pracowaliśmy nad nową grafiką. Byliśmy chwaleni. Jest to totalne zaskoczenie. W ogóle się tego nie spodziewaliśmy... Tym bardziej, że rosła nam oglądalność. "Puls Raport" emitowany o 22:30 był wieczorem najlepiej oglądanym programem w stacji - mówi tvn24.pl jeden z nich.
Decyzja szefów Pulsu jest tym bardziej zaskakująca, że jeszcze kilka tygodni temu ci sami dziennikarze, którzy dziś stacji nie są już potrzebni, dostali podwyżki. Natomiast w zeszłym tygodniu TV Puls poinformowała, że zamierza uruchomić 24-godzinny kanał newsowy.

"Newsy" nieopłacalne - mimo wysokich standardów

Wśród oficjalnych powodów rezygnacji z "newsów" telewizja wymienia "przyczyny biznesowe" i "chęć dostarczenia widzom szerszego spektrum programów rodzinnych i rozrywkowych". W komunikacie telewizja Puls zwraca uwagę, że "pomimo ustanowienia wysokich norm w całej produkcji wiadomości oraz profesjonalnego poziomu i ogromnego zaangażowania zespołu, kontynuacja strategii codziennego nadawania programów informacyjnych na żywo, na tym etapie rozwoju spółki, z przyczyn biznesowych nie jest już możliwa".
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: TV Puls

Post autor: ~ »

Zatkało mnie jak się o tym dowiedziałem. Najbardziej mi szkoda Ziemca. Jakoś nie mogę w to uwierzyć. Taka wielka korporacja, tyle kasy wydali i koniec.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: TV Puls

Post autor: Greg Haus »

~ pisze:Zatkało mnie jak się o tym dowiedziałem. Najbardziej mi szkoda Ziemca. Jakoś nie mogę w to uwierzyć. Taka wielka korporacja, tyle kasy wydali i koniec.
Mnie dziwi jak można tworzyć nowe stuio, zmieniać oprawy - a następnie zrezygnować z emisji. To była nagła decyzja i tego nie rozumiem.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Re: TV Puls

Post autor: pawell »

Skomentuję to tak: nie do wiary. :shock: :shock:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Post autor: maxxx »

Popołudniu tak rzuciłem okiem na ten fragment z 'Rzeczpospolitej' zamieszczony przez Marcina.Nawet się długo nie zastanawiałem nad tym ,bo jakoś nie miałem czasu.Poza tym myślałem,że może to znów tylko kolejne rewelacje prasowe. :uhh:
Jestem w szoku :spiewa: To w jakim dopiero główni zainteresowani muszą być :shock: :shock: Nie byłem od początku jakimś ich wiernym widzem-przyznaje się bez bicia :rozglada: Jakoś tak od niedawna zdarzało mi się włączyć 'Puls Raport' :rozglada: I byłem pozytywnie zaskoczony.No,może to studio wydawało mi się trochę za mało przestronne.
Ale merytorycznie było naprawde bardzo wporządku.I mieli naprawdę kilku bardzo dobrych dziennikarzy i wielu dobrych,obiecujących..właśnie mieli :rozglada: Np taki K.Wachulec.Z tego co mi wiadomo po odejściu z Tvn24 miał do marca chyba zakaz pracy u konkurencji :cicho: Ledwie co się rozkręcił i dziś się musiał pożegnać.O innych nie wspominając.

Szkoda,że tak bezdusznie ich potraktowano.Można to nazywać różnie :albo zwykłe chamstwo albo prawo rynku.
Ale jakoś tak nie bardzo wierze w tą nieopłacalność..sami szczycili się coraz wyższą publikom i chęcią rozwoju :stop:
Poza tym np dla mnie TV PULS kojarzyła się z 'Puls Raportem' - jak pewnie dla wielu widzów.
Chca rozwijać inne programy ? Ciekawe jakie ? Chociaż jak są ambitni to czemu nie.W każdym razie roboty jest od groma :spiewa:

Reasumując :szkoda :( Zawsze konkurencja jest wskazana.A tak pozostawały same polskie giganty na placu boju :uau:
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Przede wszystkim wciąż nie mogę w to uwierzyć. To już koniec Pulsu, Rupert Murdoch może się wycofać z polskiego rynku. ''Przyczyny biznesowe'' - główny powód, trochę mi przypominają odsunięcie Lisa od ''Wydarzeń'', choć tu wypowiedzenia nie dostaje 1 osoba, lecz 200. Śmieszy mnie inna argumentacja, że ''stacja ma teraz położyć większy nacisk na realizację programów rozrywkowych i rodzinnych''. Nad profilem stacji trzeba było pracować 1,5 roku temu, a nie teraz kosztem 200 ludzi.
maxxx pisze:Biedni ci dziennikarze tez są
Wiele wskazuje na to, że w stacji pozostanie Ziemiec, a wraz z nim może ''najpopularniejsze twarze''. Szkoda mi zespołu i to bardzo. :neutral: Tworzyli go wspaniali ludzie, którzy dopiero się poznawali. Pochwalę się, że znam - choć to może przesadne określenie - część ich ludzi, głównie Kasię Niedźwiedź-Szałajko, Olę Ptasińską i po troszku Kasię Olubińską. :D

Ale jestem dobrej myśli, bo wielu reporterów tu uczyło się od podstaw pracy w telewizji, więc mając już jakieś doświadczenie, na pewno sobie znajdą pracę. Rękę do nich powinien wyciągnąć Polsat News, który zdaje się, że wzmacnia zespół reporterski, korzystając ze... średnich reporterów radiowych. Myślę, że znalazłoby się tam miejsce dla najlepszych - Drapały, Pyzy, Siegiedy, Niedźwiedź-Szałajko, Wachulca czy Wikły. Maślak mógłby wrócić do ''Wydarzeń'', a ponadto poprowadzić ''To był dzień na świecie''. Wiem, to tylko dalekosiężne wizje. Część na pewno będzie chciała wrócić na stare śmiecie, jak chociażby Bapcia, choć tak urokliwą osóbkę dalej oglądałbym w serwisach. :lol2:
Kolejny przykład na to,że nie warto palić za sobą mostów w poprzednich firmach
Warto :!: Dziennikarze mieli obiecane tworzenie od podstaw nowej telewizji, szanse rozwoju. A to, że się tak potoczy - było nie do przewidzenia.
Reasumując :szkoda Zawsze konkurencja jest wskazana.A tak pozostawały same polskie giganty na placu boju
Ale wśród wymienianych gigantów, bardzo często dodawany był Puls, że może za kilka lat. :spiewa: Teraz już tylko mówimy o tym w czasie przeszłym...

Ciekawe co z ''Pulsem o poranku''? Wszak to nie był program informacyjny, ale rządziła nim Amelia Łukasik, a tworzyła spora część zespołu ''Puls Raportu''. :cicho:
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: TV Puls

Post autor: maxxx »

Nie podejmę się polemiki personalnej ,bo na tyle nie znam ich ludzi :rozglada: Jedynie te główniejsze twarze,głównie serwisantów.Reporterów niektórych kojarze.
kamilo pisze:Warto Dziennikarze mieli obiecane tworzenie od podstaw nowej telewizji, szanse rozwoju. A to, że się tak potoczy - było nie do przewidzenia.
No to właśnie nie warto :lol2: Bo teraz mogą mieć ewentualną drogę powrotu do swoich poprzednich stacji.Wkońcu w Polsce ten konkretny rynek jest hermetyczny.
Ciekawe co z ''Pulsem o poranku''? Wszak to nie był program informacyjny, ale rządziła nim Amelia Łukasik, a tworzyła spora część zespołu ''Puls Raportu''.
Pewnie program zostanie.Ale jak ma nie być w Pulsie informacji to niech beda słowni :spiewa: Ciekawe czym teraz zapełnić chca ten program,który ponoć ma zostać wydłuzony.Wątpie żeby np taka Olga P. została dla takich serwisików porannych,chyba,że miała by ochotę zostac taka samotna informacyjną wyspą :lol2:
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

maxxx pisze:No to właśnie nie warto Bo teraz mogą mieć ewentualną drogę powrotu do swoich poprzednich stacji.Wkońcu w Polsce ten konkretny rynek jest hermetyczny.
Część wróci do korzeni bogatsza o nowe doświadczenia. Część pewnie popłynie dalej. :spiewa:
Wątpie żeby np taka Olga P. została dla takich serwisików porannych,chyba,że miała by ochotę zostac taka samotna informacyjną wyspą
Z tego co wiem, to Oldze ''Bapci'' P. też (może) grozić wypowiedzenie. Może to wszystko z szoku i zdenerwowania - nie wiem. Wiem, że bardzo się przejęła, co nie dziwota. Ale wyobrażasz sobie program informacyjny jedynie rano :?: :rozglada:
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Post autor: maxxx »

To żeś mnie wkręcił w dyskusję,zaraz mnie ktoś wezmie za jakiegos Pulsomaniaka :hmm:
Część wróci do korzeni bogatsza o nowe doświadczenia. Część pewnie popłynie dalej.
Tylko pytanie gdzie popłynie :roll: Ale jak ktoś ma łeb na karku to sobie zawsze poradzi 8)
Wiem, że bardzo się przejęła, co nie dziwota. Ale wyobrażasz sobie program informacyjny jedynie rano
To juz rozpuściłeś swoje informacyjne macki :lol2: No wyobrażać to sobie może i wyobrazam,ale było by to co najmniej dziwne. :rozglada:
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

maxxx pisze:To żeś mnie wkręcił w dyskusję,zaraz mnie ktoś wezmie za jakiegos Pulsomaniaka
Jakich tam maniaków? :shock: Ale Puls chociaż nie ''żeruje na ludzkich emocjach''. :spiewa:
Tylko pytanie gdzie popłynie
Mówię: :lol2: Teraz wszystko w rękach Polsat News. :aniol:
Ale jak ktoś ma łeb na karku to sobie zawsze poradzi
Obawiam się, że w ich przypadku to raczej ciężko mówić o łbie na karku. :rozglada:
To juz rozpuściłeś swoje informacyjne macki
Te informacje to takie pewne nie są - gwoli ścisłości. Poczekajmy, jak opadną emocje. Ale chociaż się znajomościami pochwaliłem. :lol2:
No wyobrażać to sobie może i wyobrazam,ale było by to co najmniej dziwne.
Po ostatnich 9 godzinach już mnie w Pulsie nic nie zdziwi. :? Miała być rewolucja telewizyjna roku, a co jest - każdy widzi... :stop:
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Post autor: maxxx »

kamilo pisze:Ale Puls chociaż nie ''żeruje na ludzkich emocjach''.
No raczej :lol2: Przecież nie odniesli korzyści wymiernych na łzach i zdruzgotaniu fanów :nie: Acha,chyba,że te niby finansowe,cięcie kosztów :mhm: :lol2: Ależ jestem złośliwy :spiewa:
Mówię: Teraz wszystko w rękach Polsat News.
Czyli ,że jakbyś był decydentem PN to około 19.00 twe oczy skierowane były by na siedzibe Tv Puls :spiewa:
Obawiam się, że w ich przypadku to raczej ciężko mówić o łbie na karku.
A to niby dlaczego ? :mhm:
Ale chociaż się znajomościami pochwaliłem
No całkiem fajne masz te znajomości-nie powiem :spiewa:
Miała być rewolucja telewizyjna roku, a co jest - każdy widzi...
Nawet dzidzi to widzi :?
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

maxxx pisze:No raczej Przecież nie odniesli korzyści wymiernych na łzach i zdruzgotaniu fanów Acha,chyba,że te niby finansowe,cięcie kosztów Ależ jestem złośliwy
Nie tyle łzami i zdruzgotaniem, co szokiem; nie tyle fanów - co widzów; :hyh:
Czyli ,że jakbyś był decydentem PN to około 19.00 twe oczy skierowane były by na siedzibe Tv Puls
No niezupełnie. :nie: Nie lubię stać bezmyślnie na dworze, więc ustawiłbym się o 20.00. :lol2: Trza dać ludziom czas spakować manatki. :rozglada:
A to niby dlaczego ?
Bo młodzi są, niedoświadczeni. Niewielu zbierze się na odwagę i zapuka do drzwi gigantów. :rozglada: Łukasikowa wygląda raczej na taką, co wszystko za nich załatwiała. :stop:
No całkiem fajne masz te znajomości-nie powiem
Mam jeszcze 2 w Polsat News. :spiewa: :spiewa: :spiewa:
Ostatnio zmieniony czwartek 17 lip 2008, 02:00 przez Camilo, łącznie zmieniany 1 raz.
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Post autor: maxxx »

Nabiliśmy postów,ja powiem na koniec tyle:ciszej nad tą trumną :stop: Ostre słowa ,ale adekwatne. :hyh:
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości