[TVN] Sopot Festival 2005-2009

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: ktos »

Niedziela

SOPOT FESTIVAL 2008 - 3.717.966 widzów

TVP2:
Hity na czasie miały - 2.165.442 widzów
a Najśmieszniejsi nad morzem /Kabaret/ - 3.122.011 widzów

http://www.medialink.pl/artykul/38862,,group3
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: Kork »

hmm no trzeba przyznać, że 2 dzień zdecydowanie lepszy od pierwszego. Szkoda tylko, że w ogóle tak krótko, nie wiem jak się im nawet opłaca budować scenę na dwa króciutkie koncerty.

Oprawa b. dobra - w poprzednich latach mieliśmy rewelację, ale w końcu trzeba było zaryzykować coś nowego, bowiem szczególnie w 05 i 06 scenografia była zbudowana z tego samego tylko inaczej ustawionego :D Scenografia, belki, grafika - jak dla mnie to wszystko fajnie ;D

Prowadzenie - 1 dnia dobrze, Mołek lepiej niż w poprzednich latach :) co do dnia drugiego Magda krótko była ,ale świetnie wypadła, a Szymon - na pewno miał masę zwolenników i wrogów wczoraj, ale się obronił - nie potrzebnie z Kurskim zaczął, ale potem jakoś fajnie wyszedł z tego i późniejsze żarty o premierze i o smsach myślę, że specjalnie wymyślił by naprawić błąd.

Muzycznie - wiadomo, że mają te gwiazdy swoje lata, ale to akurat nie była zbyt ambitna muzyka i jej wykonawcy już w latach 80-tych fałszowali więc i wczoraj nam to nie przeszkadzało i zabawy jakoś specjalnie nie zepsuło :)

Reklamy - mniej niż w poprzednich latach więc plus, aczkolwiek uważam, że naprawdę powinni jeszcze bardziej ograniczyć choćby dlatego, że trzeba tą imprezę traktować przede wszystkim nie jako wielki biznes, ale prestiż dla stacji no poza tym Mariusz Walter też kiedyś reżyserował koncerty w Opolu i Sopocie i chyba sam wie co to znaczy przerwać fajny koncert na 15 minut. :P

Chciałbym tylko nawiązać do wypowiedzi tu i tam się pojawiających, że taki koncert jak w niedziele był świetny, a ten sobotni był słaby - no cóż realizacyjnie lepszy niż poprzednie konkursy bo sobie darowali gadki, było jakby więcej muzyki - trzymali w jako takim tempie ten koncert, ale faktycznie dużo mniej osób chce to widowisko oglądać - nie zgadzam się jednak z opiniami - darować sobie tego IDOLA - pomyślcie, tu narodziły się gwiazdy, już pomijając te dziesiątki narodzone za PRLu tutaj to tylko o tych ostatnich powiem - Feel i Doda, właśnie tutaj się narodzili - szczególnie Feel i za paręnaście lat ich będziemy wspominać jak Vondraczkową, tylko SF powinien przypominać wszystkim, że to właśnie tutaj ich kariera się zaczęła :) ostatnio przeczytałem, że Feel wygrał w tamtym roku (2007) premiery w Opolu, co było kompletną wpadką redaktora :P

Uważam więc, że koncertu nie trzeba się pozbywać, a biorąc pod uwagę, że piosenki które tam co roku biorą udział, są znane w całej Europie i moim zdaniem przy 200 stacjach TV w każdym kraju na pewno można sprzedać transmisję i zrobić koncert międzynarodowym. Niech wezmą kasę za transmisję, a nie męczą nas aż tyloma reklamami :) Sopot stoi na 100 razy lepszym poziomie niż Eurowizja (którą ogląda kilkadziesiąt milionów ludzi ten raz w roku), można by się nawet porwać na reaktywację Interwizji ;D

Ponownie pozdrawiam wszystkich którzy doczytali do końca :D
mateusz240
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 16 sie 2005, 10:06

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: mateusz240 »

A ja z przyjemnością chciałbym zobaczyć Richanne :) I co spełni TVN moją prośbe?
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: D00 »

Byłaby większa szansa, jakbyś umiał napisać poprawnie jej imię. :P
mateusz240
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 16 sie 2005, 10:06

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: mateusz240 »

hehe :P Ale różnica czy przez CH czy samo H :) Ale i tak chcialbym aby to ona miała koncert :P
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: corner »

Obawiam się, że skoro tvn osiągnął całkiem dobrą oglądalność stosunkowo niewielkim nakładem kosztów, to festiwal już taki zostanie. Czyli końcówka sierpnia i tylko dwa niezachwycające dni. A gdy obejmowali Sopot Festival to się zarzekali, że będzie się odbywał we wrześniu, powróci trzydniowa formuła oraz wysoki poziom artystyczny.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: r_r16 »

Ja jeszcze odnośnie newsa na tvnfakty.pl:
tvnfakty.pl pisze:Na pytanie dziennikarki Anny Nalewajk, czy złamał bojkot TVN, pojawiając się na koncercie w Sopocie, tak odpowiedział: -Nie wiedziałem, że jest to festiwal TVN, bo przestałem je rozróżniać. Myślałem, że to impreza telewizji publicznej szczerze mówiąc.
Pytanie moje brzmi: Jak Jacek Kurski mógł myśleć, że jest to festiwal organizowany przez Telewizję Publiczną? Nie wiem jak wyglądały bilety, ale prawie na pewno było tam logo TVN. Zamawiał przez Internet? Tam również była informacja o organizatorze festiwalu. Nie mówiąc już o Operze Leśnej, która była cała w niebieskich kółeczkach z żółtym/pomarańczowym napisem "TVN". I co? Kurski dopiero widząc Majewskiego na scenie zorientował się, że jest na festiwalu organizowanym przez TVN? :lol:
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Post autor: maxxx »

r_r16 pisze:Pytanie moje brzmi: Jak Jacek Kurski mógł myśleć, że jest to festiwal organizowany przez Telewizję Publiczną?
To proste. Kurski nigdy nie mówi tego co myśli. No , może z małymi wyjątkami ( ' ciemny lud to kupi ' ). :spiewa:

Na wirtualnemedia.pl jest taki krótki artykulik krytykujący tegoroczny SF.A bardziej ukazujący krytykę z bliżej nieokreślonych źrodeł.Na pewno nie będe bronił tego festiwalu od strony muzycznej , ale co sądzicie o tym fragmencie :arrow:
wirtualnemedia.pl pisze:Dziennikarze prasowi wytknęli również TVN-owi, że przeznaczanie na pomoc dzieciom niesłyszącym środków zebranych SMS-owo podczas imprezy muzycznej jest co najmniej nietaktowne, a może być odbierane jako niezamierzony czarny humor.
Dla mnie to już trochę szukanie dziury w całym. :stop:
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: r_r16 »

Jak dla mnie to jest idealny moment - nie wszyscy mogą usłyszeć tego, czego inni słuchają i dlatego trzeba im pomóc. TVN robi to co roku i jakoś nigdy nikt nic do tego nie miał. Zresztą... jak można krytykować zbieranie pieniędzy na cele charytatywne?! Każda okazja jest dobra!
Dawidex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 12:11
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: Dawidex »

Niestety nie widziałem Sopotu, ale mysle ze telewizja bedzie powtarzac Sopot bo poprzedni powtarzali
Obrazek
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: Adrian ;P »

W pierwszym tygodniu września będą powtórki.
Dawidex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 12:11
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: Dawidex »

No to super napewno bede oglądał, bo ze wszystkich Sopotów TVN ma najlepszy :P
Obrazek
Batthew88
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 22
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:28
Lokalizacja: localhost

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: Batthew88 »

Jak znajdę czas to pewnie zobaczę :)
Obrazek
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: chandler »

Ja z ciekawości przełączałem na Sopocik ale i tak bardziej słuchałem radia niż oglądałem tv
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość