[TVN] Sopot Festival 2005-2009

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: bartek09 »

kamilkomentuje pisze:Jeśli chodzi jednak o oglądalnoś tegorocznego festivalu, myślę, że drugi dzień i promocja tego dnia - koncert wspomniej o tematyce Cz. Niemena przyciągnie przed telewizory dużą grupę widzów , powód: po prostu, jasne przywiązanie Polaków do tego wspaniałego artysty. Chociaż, kto wie, może TVN za rok, dalej będzie organizował SF.... oby :)
PS. A na Sopockim molo, chorągiewki reklamująe SF już wiszą ;p
PS2. Oprócz wczsniej wypisanych osób biorących udział w drugim dniu festivalu, wystąpi równiez nieznana mi - Gaba.... (niepamietam dalej) > Oprócz tego rekalamują uczestników Konkursu PL i Międzynarodowego :D

Pozdrawiam.
Zapewne chodzi Ci o Gabę Kulkę, która pojawia się w spotach reklamowych. Ostatnio widziałem tez reklamę z udziałem Stanisława Soyki.
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: ktos »

Znamy kolejne szczegóły Sopot Festiwal 2009, który między 22 a 23 sierpnia odbędzie się na deskach Opery Leśnej. Jak ustaliliśmy drugiego dnia podczas koncertu ku czci Czesława Niemena wystąpią między innymi Stanisław Soyka, Maryla Rodowicz oraz Maria Peszek.

Specjalny koncert poprowadzą Magda Mołek oraz Zbigniew Wodecki. Transmisja wydarzenia rozpocznie się o 20.00, koniec przewidziano na 21.45.

TVN organizuje Sopot Festiwal po raz piąty, wiele wskazuje na to że ostatni. Stacja okroiła imprezę, w tym roku zabraknie między innymi koncertu dużej zagranicznej gwiazdy.
http://www.wirtualnemedia.pl/article/27 ... iemena.htm
Pawlous
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 19 lis 2008, 18:29

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Pawlous »

Koniec o 21.45? Jestem w szoku - to żenada! TVP czy Polsat organizują festiwale, w których jeden dzień trwa po 5 godzin a w TVN nie będzie nawet 2-godzinne! Cieszę się, że to ostatni SF w TVN...
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Adrian ;P »

Też byłem nieco zdziwiony. O ile pierwszy dzień tak jak rok temu trwa do 23, to drugi tylko do 21:45... Rok temu drugi dzień trwał chyba do około 22:30-40 :?
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: piotrek888 »

Szczerze mówiąc TVN nie ma dobrej ręki do festiwali. Sopot Festival to pewne awangardowe święto muzyki bo już od 46 lat. Wylansował wiele sław i podkreślił rolę piosenki w Polsce. Ale jak widać po wynikach oglądalności, od czasu kiedy TVN organizuje ten festival to nasze społeczeństwo nie jest chyba zainteresowane takimi formami. Lepsza dla niektórych jest Doda czy Feel w TVP2 czy Polsacie.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: DJ Ice »

Po pierwsze - Doda na TOPTrendach występuje tylko wtedy, kiedy jej płyty są jednymi z najlepiej się sprzedających. W tym roku takiej nie było i nie wystąpiła na festiwalu a sami wykonawcy, którzy wystąpili na koncercie TOP w Polsacie są jednymi z najbardziej uznawanych.
Po drugie - Doda prócz występu na tegorocznym Sopot Hit Festiwal w TVP2 wystąpi też na Międzynarodowym Festiwalu w TVN.
Po trzecie - Międzynarodowy Sopot Festiwal w TVN wielokrotnie pokazywał artystów rodem z Eski, Zetek, RMF.
Po czwarte - To TVN tnie koszty na festiwalu, obniżył znacznie jego prestiż i czas trwania. Także Dody, Feele (którego wylansował sopocki festiwal w TVN) nie mają w sumie nic z tym wspólnego.
Po piąte - dziwne pretensje w stronę Polsatu i TVP. Najważniejsze jest dotarcie do również komercyjnej widowni i tak też robią te wydarzenia muzyczne a zwłaszcza TVP2, która w zeszłym roku całkowicie trafiła w grupę komercyjną.
Po szóste - warto się zastanowić dlaczego MSF w TVN wygląda tak jak wygląda. Daleko raczej szukać nie trzeba.
Po siódme - się rozpisałem. :shock:
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: tetar »

ITI nie potrafi produkowac sportu i koncertow.
Lepiej, ze by sie tego nie tykali bo wychodzi jak zawsze - duzo szumu, a potem powietrze schodzi i jest wstyd!

Na przykladzie festiwalu sopockiego widac jak slabo to wyszlo TVNowi. W tym czasie Polsat i TVP wykreowaly zupelnie nowe imprezy od podstaw, ktore trafily w rynek i skutecznie konkutuja z MSF by TVN.
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: kamilkomentuje »

piotrek888 pisze:Szczerze mówiąc TVN nie ma dobrej ręki do festiwali. Sopot Festival to pewne awangardowe święto muzyki bo już od 46 lat. Wylansował wiele sław i podkreślił rolę piosenki w Polsce. Ale jak widać po wynikach oglądalności, od czasu kiedy TVN organizuje ten festival to nasze społeczeństwo nie jest chyba zainteresowane takimi formami. Lepsza dla niektórych jest Doda czy Feel w TVP2 czy Polsacie.
Otóż to. SF w tvnie to połączenie wszystkich form muzycznych zebranych spośród inych poslkich festivali. Niestety, ale Polska nie jest gotowa na taki "mix" muzczny... A szkoda.
Pozdrawiam ;D
tvn - wiosną programowo najlepszy.
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Kork »

Cóż koledzy zobaczcie sobie jeszcze na stronie biura reklamy jak pocięte są te koncerty reklamami :D Rozkosz.

Szczerze to miałem cichą nadzieję, że przynajmniej trwający AŻ 1:45 koncert piosenek Niemena nie będzie cięty, jak za dawnych czasów ponad 2 godzinny koncert Eltona np. ale gdzie. Jestem kompletnie załamany TVNem. Nie wiem gdzie oni podziali chociaż odrobinę klasy. Polsat robi przerwę na TOP TRENDY przynajmniej co 50 minut, a oni najchętniej by walnęli proszki i majonezy po każdej piosence. Czeka nas chyba najbogatsza z tych 5 edycja "TVN reklama Sopot reklama Fesitval"
tomas40
Początkujący
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: wtorek 30 sie 2005, 19:38
Lokalizacja: 3miasto

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: tomas40 »

Otóż to. SF w tvnie to połączenie wszystkich form muzycznych zebranych spośród inych poslkich festivali. Niestety, ale Polska nie jest gotowa na taki "mix" muzczny... A szkoda.
Pozdrawiam ;D[/quote]





...i to się nazywa pełen obiektywizm :brawa:

mix muzyczny to może i jest tylko że z list przebojów ;(
TVN - MARKETINGOWO NAJLEPSZA
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Adrian ;P »

2 dnia Festivalu wystąpi Kasia Kowalska :)

http://www.plejada.pl/4,22297,news,1,1, ... tykul.html
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: kamilkomentuje »

i to się nazywa pełen obiektywizm
Wiesz, ja jak już wcześniej pisałem, 18 lat ukończonych nie mam, więc mi TVN nie płaci za to, aby mu robić dobrą reklamę, tylko piszę to i wyłącznie dobrowolnie. Mnie w TVNie też wiele rzeczy się nie podoba, lecz to nie jest miejsce, w którym mogę to "wygadywać" bo jak dobrze wiesz, wątek ten należy do tematu SF 2009. Chyba że masz na myśli "pełen obiektywizm" w dobrym tego znaczeniu... Jeśli tak to sory :)

mix muzyczny to może i jest tylko że z list przebojów ;(
Inne festiwale też owy mix prezentują... Kwestia upodobań i gustu...
Tak jak mówię, po to w naszym nadwiślańskim kraju jest aż 3 festiwale, aby każdy z nich dogodził każdemu z odbiorców... mnie np. dogadza MSF i to tyle w tym temacie.

I w końcu mozecie sobie darować to "beznadziejne" wyśmiewanie się i wyciąganie danego punktu widzenia danej sprawy z danego komantarza który według was jest śmieszny i może danego człowieka "zrównać z błotem". Ale niestety, bo i wasze są równie "głupie", jednakże ja wam tego nie wypominam.
Oczywiście tyczy się to niektórych z was.
I konczę już tego typu "wymiany zdań" .Trzeba sięgnąć po rozum do głowy.
Kropka.
Pozdrawiam :D
tvn - wiosną programowo najlepszy.
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: ktos »

Znamy szczegóły drugiego dnia Sopot Festivalu TVN

W amfiteatrze zobaczymy: Kayah, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, Kasię Kowalską Piotra Cugowskiego, Trebunie Tutki, Marylę Rodowicz, Marię Peszek, Ewę Bem, Stanisława Soykę, Gabę Kulkę i Zbigniewa Wodeckiego.
http://www.plejada.pl/4,22568,news,1,1, ... tykul.html
waldas007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 10 sie 2009, 13:44

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: waldas007 »

wydaje mi sie, ze Sopot festiwal TVN-u i jego przyszlosc na antenie trzeba rozwazyc w 2 wersjach:
1 wersja - TVN organizuje festiwal po raz ostatni
wg mnie troche bardziej wiarygodna, o czym swiadczy fakt, iz impreza jest skracana do minimum, oszczedza sie na reklamie i promocji - po prostu golym okiem widac, ze Sopot festiwal dla TVN nie jest rentowny w stopnu bardzo zadawalajcym
2. wersja - TVN nadal festiwal bedzie organizowac za rok
w tym wzgledzie TVN ogranicza ciecia w sposob przemylsany, a wiec: nie reklamujemy Sopotu, bo Ci co chca to i tak beda ogladac, a pieniadze i tak beda (15 minutowe bloki reklamowe). wiec pokazmy, ze teraz o imprezie jest najglosniej nie jest, a za rok, kiedy podpiszemy umowe na kolejene lata pokazmy, ze Sopot to najlepsza impreza
tak wiec w takim mysleniu jest sens - teraz cisza, a za rok sie postaramy i bedzie bardzo dobrze
nie ma co zwalac na kryzys - kazda stacja wklada duza kase na festiwale. inaczej piszac, jesli jest decyzja o tym, ze festiwal ma sie odbyc, to kasa musi byc juz z gory dostepna
poza tym konkurenci sie juz postarali (tvp, polsat), wiec jednak ten kryzys ich az tak bardzo nie mogl dopasc
to sie nazywa przypominaniem odbiorcom co jakis czas intensywniej o produkcie...
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: qmate »

A kiedy będzie wiadomo, kto zorganizuje SF 2010? Bo pamiętam, że w 2004 roku jeszcze przed startem 41. SF 2004 było wiadomo, że w 2005 roku SF wędruje do tvn.
//////////
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości