[TVN] Milionerzy

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Milionerzy

Post autor: DJ Ice »

~ pisze:
DJ Ice pisze: Nie wiem czy wiecie, ale zmian w poszczególnych edycjach ''Milionerów'' w krajach gdzie jest emitowany wymusza się pewne zmiany w teleturnieju - tak, aby zgarniał widownię, był jak najdłużej emitowany, przyciągał widzów, reklamodawców
Najlepszym sposobem na przyciągnięcie widowni jest zwiększenie wygranej. W dzisiejszych czasach milion to za mało. A nie ma chyba w Polsce teraz teleturnieju, który by zaoferował większa wygraną.
10 milionów złotych z pewnością zadziałałoby jak magnes. To byłby wielki hit.
Pomarzyć zawsze można. ;)

A zresztą - po co? To są chyba jakieś żarty. Nikt u nas nie wygrał nawet miliona a Wy chcecie powiększenie nagrody w tym teleturnieju? :lol2: W tym? Jeszcze na dzisiejsze działania stacji telewizyjnych i na ''kryzys''... :rozglada:

Choć nie powiem - widownia przed TV by się zwiększyła - chyba. To fakt niezaprzeczalny. :rozglada:
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Milionerzy

Post autor: sybic »

Wg mnie najlepszym sposobem na zwiększenie oglądalności jest z rezygnowanie z nadawania reklam podczas emisji programu. No np. ja podczas przerwy na reklamę zmieniam kanał w poszukiwaniu czegoś lepszego, na 'ten czas' ale bywa tak, że zapominam przełączyć się z powrotem i tak po 30 min łapię za pilota, krzycząc - zaraz, tam lecą milionerzy... przełączam... za późno. Właśnie rozpoczynają się Fakty ;)
Jacek-t
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 02:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Milionerzy

Post autor: Jacek-t »

DJ Ice pisze:
~ pisze:
DJ Ice pisze: Nie wiem czy wiecie, ale zmian w poszczególnych edycjach ''Milionerów'' w krajach gdzie jest emitowany wymusza się pewne zmiany w teleturnieju - tak, aby zgarniał widownię, był jak najdłużej emitowany, przyciągał widzów, reklamodawców
Najlepszym sposobem na przyciągnięcie widowni jest zwiększenie wygranej. W dzisiejszych czasach milion to za mało. A nie ma chyba w Polsce teraz teleturnieju, który by zaoferował większa wygraną.
10 milionów złotych z pewnością zadziałałoby jak magnes. To byłby wielki hit.
Pomarzyć zawsze można. ;)

A zresztą - po co? To są chyba jakieś żarty. Nikt u nas nie wygrał nawet miliona a Wy chcecie powiększenie nagrody w tym teleturnieju? :lol2: W tym? Jeszcze na dzisiejsze działania stacji telewizyjnych i na ''kryzys''... :rozglada:

Choć nie powiem - widownia przed TV by się zwiększyła - chyba. To fakt niezaprzeczalny. :rozglada:
Był kiedyś, nie pamiętam na którym kanale, taki teleturniej gdzie zgadywało się ceny różnych produktów. Główną nagordą był samochód. Nikt tej głównej nagrody nigdy nie wygrał, a w kolejnych odcinkach samochód - główna nagroda był coraz to inny :shock: . Niektóre były nawet naprawdę wypasione. Nie wiem czemu to służyło. Czy zrobieniu wrażenia na tych co nie oglądali regularnie, że ktoś te samochody wygrywa?
Merlin_89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: niedziela 02 mar 2008, 22:21

Re: Milionerzy

Post autor: Merlin_89 »

Zwiastun nowej serii znajdziecie tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=qwJ776JmwaE

Uważam, że mimo wszystko dobrze że producenci starają się coś zmienić w programie. Jeżeliby nic by nie zostało zmienione, program pomału umarłby śmiercią naturalną.
Obejrzałem wszystkie nowe odcinki 10 jubileuszowej edycji amerykańskich Milionerów i muszę powiedzieć że wprowadzone u nich zmiany wyszły programowi na dobre. Zwłaszcza wprowadzenie zegara dynamizuje grę, przez co program ogląda się przyjemniej. U nich tak samo pojawiło się koło - pomoc eksperta, tyle że Amerykanie zostawili jednocześnie telefon do przyjaciela - widocznie TVN bał się że 4 koła = większe nagrody i pewnie by tak było. Poza tym u nich zastosowane są bardziej dynamiczne ujęcia kamery, i chyba nagrywany jest bardziej spontanicznie, szybciej. Nie tak jak u nas gdzie jeden odcinek jest nagrywany ok 5h (przynajmniej w moim przypadku) i czeka na emisję kilka miesięcy. W US odcinki nagrywane były rano i puszczane tego samego dnia.
Życzę Milionerom wysokiej oglądalności, wielu lat na antenie, a przede wszystkim miejsca w primetimie!
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Milionerzy

Post autor: Greg Haus »

Podczas łączenia z ekspertem jest muzyka, która jest kompatybilna do tej pierwotnej muzyki z milionerów ( tak jest w edycji amerykańskie). Wiele bym dał by ta muzyka znów wróciła, zamiast tej dzisiejszej, a zwłaszcza ta: http://www.youtube.com/watch?v=Iqwh6bxJ ... L&index=13
matebe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 19:54

Re: Milionerzy

Post autor: matebe »

Zgadzam się z tym, że brakuje u nas dynamizmu - nawet w momencie, gdy nie było ogranicznika w wersji amerykańskiej, to prowadzący zazwyczaj się trochę niecierpliwi i wymusza jakąś decyzję, a u nas to trwa i trwa... ;] Nie wiem dlaczego ograniczono u nas ekspertów do tych czworo, opcji wybrania sobie kogoś raczej nie ma, na każdy program przypada kto inny. Szkoda, że nie zmieniono dodatkowo koła 50:50, denerwują mnie już trochę różne teorie na jego temat ;> Odpowiedzi, które zostają nigdy nie są losowe, są najbardziej prawdopodobne ;] Double Dip, czyli podwójna odpowiedź rozwiązała by problem.
Jeśli ma ktoś opcję nagrania jutrzejszego odcinka, to bardzo poproszę - powtórek w TVN chyba nie przewidziano?
Pemol
Początkujący
Początkujący
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 17:59

Re: Milionerzy

Post autor: Pemol »

Zdziwiłem się, jak przeczytałem w gazecie, że "Milionerzy" będą tylko w niedzielę. A co do dynamizmu, zgadzam się. Czasem można zasnąć z nudów.
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Milionerzy

Post autor: ~ »

Pemol pisze: A co do dynamizmu, zgadzam się. Czasem można zasnąć z nudów.
No tak, ale regulamin jest taki że gracz ma nieograniczony czas na odpowiedź więc nie ma co mu przeszkadzać.

Nowe koło jest "takie sobie". Trzeba zaznaczyć, że jesteśmy drugim krajem który wprowadził to koło. Bardzo podoba mi się muzyka puszczana podczas tego koła.
Jest nowy konkurs sms - do wygrania 10 000 zł. Są trochę inne zasady.
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: Milionerzy

Post autor: mfdtv4 »

Te podziękowania i przyrzeczenia uczestniczki w stronę Szczuki były co najmniej żenujące i niesmaczne... "obiecuję czytać więcej literatury i komiksów..." ;/ chyba nie miała co mówić. Szczuka jakby wstała właśnie z łóżka i zasiadła do kompa :D Fajnie Urbański naśmiewał się z tego gostka na widowni... Żenujące to było, może i śmieszne, ale postawmy się w sytuacji tego chłopaka. Urbański uważa się za zbyt dużą gwiazdę, żeby tylko się nie obudził z tego "snu"...
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Milionerzy

Post autor: kamilkomentuje »

Szczerze powiem że dla mnie wczorajszy odcinek programu był rewelacyjny. Przede wszystkim na plus jest to, że program był dosyć dynamiczny, czego nigdy w polskiej edycji nie spotkałem. Fajnie gadał prowadzącvy, nowe koło bardzo fajnie. Niekiedy powiemże fajne by były jeszcze inne zmiany np. jak w ABC: prowadzący rozpoczyna program schodząc ze schodów, co mi się podoba. Fajny jest ogranicznik czasu tylko powinien być dłuzysz niz 30 s - 1 minuta. Zmiana 50:50 na podwójną odpowiedz była by dobrym rozwiązaniem oraz co najciekawsze to zwiększenie nagrody do wyżej wspomnianych 10 milionów, albo chociaż do 3 mln :D co raczej nie możliwe. Fajnym pomysłem byłoby też wstawienie takiej mozliwosci jak w niemieckiej edycji: mianowicie przed rozpoczęciem gry wybór czy chcesz miec próg gwarantowany w wys. 40 tys czy 4 koło ratunkowe. mogło by nim być np. zmiana pytania. Ja tak proponowałbym zmiany w Milionerach.
tvn - wiosną programowo najlepszy.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Milionerzy

Post autor: DJ Ice »

Ja pamiętam. Pierwsze premierowe odcinki był jak najbardziej dynamiczne. ;]
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Milionerzy

Post autor: DJ Ice »

Aha - ludzie z TVN czytają niektóre Twoje propozycje i być może je wprowadzą. ;) Oczywiście joke.

Nie ma jednak jak konkret. :rydzyk: :)
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: Milionerzy

Post autor: mfdtv4 »

Twoje propozycje @kamilkomentuje są zbyt daleko idące, jak na razie format nie idzie na dno, świadczy o tym fakt choćby tego, że wrócił po 5 letniej przerwie i jak na razie święci triumfy... Myślę, że zmiany o jakich piszesz mogły by tylko uśmiercić legendę Milionerów.
Pemol
Początkujący
Początkujący
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 17:59

Re: Milionerzy

Post autor: Pemol »

"Milionerzy" w niedzielę, jak zwykle nudni. Pytania bardzo proste, nie rozumiem jak można pomylić tapczan z kanapą. Nowe koło takie sobie. Co z tego, że mamy eksperta skoro padnie pytanie z dziedziny fizyki, a ekspert jest np. politologiem. Już lepsze byłoby koło "zamiana pytania", albo stary "telefon do przyjaciela", a wprowadziliby ograniczenie czasowe, bo czasem zastanawiają się przez 10 minut, a i tak pewnie część jest wycięta. Naprawdę, strasznie wieje nudą podczas tego programu.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Milionerzy

Post autor: r_r16 »

Tyle, że to właśnie odróżnia Milionerów od innych teleturniejów - nieograniczony czas na odpowiedź. Zresztą nie wyobrażam sobie, żeby gracz miał przykładowo 45 sekund na dokonanie wyboru czy grać o milion czy zostać przy 500 tyś.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości