[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

To musi być przykre dla Dermota O'Leary, który przecież też starał się o tę posadę
A co ich kurde tak ciągnie do tej amerykańskiej wersji? Ja żałuję, że i Simon i Cheryl zregygnowali z jurorowania w brytyjskiej wersji. Coś mi mówi, że edycja amerykańska będzie kiepska. Może dlatego, że nie jestem przekonany do amerykańskich programów rozrywkowych, za to jestem zafascynowany brytyjską wersją X factor, która jest po prostu genialna! To, że sporo osób w edycji amerykańskiej pochodzi z UK wygląda trochę tak, jakby Simon chciał "przenieść" program z Wielkiej Brytanii do Ameryki. Zdziwił mnie także fakt, że do edycji amerykańskiej mogą się zgłaszać już dzieci powyżej od 12-go roku życia. To mi się zdecydowanie nie podoba, gdyż moim zdaniem przez to program straci hmmmm na powadze? Nie wiem czy dobrego słowa użyłem.

Co do dzisiejszego polskiego odcinka - dla mnie jak na razie tragedia. Jeden wielki chaos, przekrzykiwanie siebie nawzajem i Kuba wtrącający się we wszystko.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

Kuba zaczyna się kompromitować, i za bardzo dyktuje. Maja MA racje, że to uczestnicy a nie jury są naważniesi, a Kuba p**przy że to część formatu, tak... ale nieoficjalne skutki tego formatu, Kuba nie pownien wymieniać tego by bronić swoje chamskie wypowiedzi.... bardzo dziecinne i niezawodowe..
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

Kuba się dziś skompromitował powołując się na Elę Zapendowską. Musi po programie dzwonić po poradę? Sam nie umie ocenić ? Głupi przecież nie jest, a tak się zachowuje. Dobrze że w odpowiedzi na to co Kuba mówił, Czesław zwracając się do niego przejęzyczył mówiąc Kupa :brawa:
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

No i jak zwykle tylko występy Gienka, Szpaka i Ady były na wysokim poziomie. Zawiodły mnie trochę Dziewczyny i Mats (już drugi raz). Wygląda na to, że w dogrywce znowu zobaczymy dwa zespoły Mai.
sb pisze:Kuba zaczyna się kompromitować, i za bardzo dyktuje. Maja MA racje, że to uczestnicy a nie jury są naważniesi, a Kuba p**przy że to część formatu, tak... ale nieoficjalne skutki tego formatu, Kuba nie pownien wymieniać tego by bronić swoje chamskie wypowiedzi.... bardzo dziecinne i niezawodowe..
Owszem, występuje rywalizacja między jurorami, ale nie może być tak, że widz głosuje na uczestnika nie na podstawie występu, tylko tego kto jest jego mentorem. Maja ma rację.
Kylo
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 31 paź 2010, 17:36
Lokalizacja: South Poland
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: Kylo »

Dokładnie!
Nie liczyłem że to napiszę, ale zaczyna mi się ten X factor nie podobać. Kuba zaczyna prowadzić ten format na dno, bo w końcu chodzi o znalezienie najlepiej śpiewającej osoby, a jak widać ktoś tu chce na siłę wypromować swoich uczestników.
Panie Wojewódzki zero obiektywizmu! nie tędy droga! nie o to chodzi w tym formacie. :grozi: Nawet kontrowersyjny Simon Cowell nie zachowuje się tak chamsko na odcinkach live
Co do uczestników dziewczyny faktycznie słabo, Genek i Ada na poziomie, bardzo dobry występ Szpaka (choć już mnie wpienia te promowanie go w TVN) :twisted: no a
Małgorzata Szczepańską-Stankiewicz kolejna masakra i zarazem samobójstwo na scenie. :rozglada:
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Nie mam pojęcia dlaczego Mats przeszedł... nie dość, że zaplątał się w marynarkę, śpiewał moim zdaniem od niechcenia, bez żadnego większego powera, to jeszcze nie potrafił się wbić w ścieżkę dźwiękową. A o tym jak on się rusza na scenie się nie wypowiem gdyż... nie ma tak naprawdę o czym. Kompletnie nie potrafi się ruszać!

Poziom tego odcinka moim zdaniem był tragiczny. Kompletny, niezorganizowany chaos!
peterq90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 20:08

Re: X FACTOR

Post autor: peterq90 »

Grupa Mai w dogrywce zaśpiewała lepiej niż Mats moim zdanie ale były słabe chciaż to Pani Małgosia powinna polecieć.Wojewódzki szkoda słów.
Brakuje mi numerów bardziej nowoczesnych ciągle tylko te stare przeboje są ładne ale trzeba troche z czasem isc.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

Maja straciła znów, ale myślę, że jest super jurorem i również dobrym mentorem, tyle że ma tradycyjnie słabą kategorię która nigdzie na świecie nie wygrywa... więc nie powinna się martwić, lecz czekać jak dostanie lepszą grupę za rok w jeszcze lepszym X Factor..

Myślę, że gdyby miała w tym roku kategorię 16-24, to byłaby to o wiele lepsza grupa niż Kuby! Kuba ma szczęśliwą kategorię ale moim zdaniem jest słabym mentorem i chamskim jurorem...
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

Dzisiejszy odcinek ratuje to, że był zabawny chociaż nie powinno o to chodzić w tym formacie. A Kupa nie powinien się bawić w reżysera i mówić kto kiedy ma mówić.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

r_r16 pisze:Nie mam pojęcia dlaczego Mats przeszedł... nie dość, że zaplątał się w marynarkę, śpiewał moim zdaniem od niechcenia, bez żadnego większego powera, to jeszcze nie potrafił się wbić w ścieżkę dźwiękową. A o tym jak on się rusza na scenie się nie wypowiem gdyż... nie ma tak naprawdę o czym. Kompletnie nie potrafi się ruszać!

Poziom tego odcinka moim zdaniem był tragiczny. Kompletny, niezorganizowany chaos!
Dziewczyny miałyby lepszą szanse jako grupa zrobić choć małą karierę, a Mats (jako solista) to bardzo przeciętny wokalista który beczy wysokie nuty... ja bym uratował dziewczyny mimo że nie są wspaniałe, bo więcej jest dla nich w tym X factorze i na Polskim rynku potencjału niż dla Matsa... ci jurorzy nie myślą pod tym względem.....
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

Mats zawodzi już od pewnego czasu. Może to stres?
Szkoda mi trochę "Pani Małgosi" bo ta kobieta ma niesamowity głos, ale każdą piosenkę psuje jej akcent (a właściwie jego brak). Gdyby tylko śpiewała po polsku, myślę że dawałaby świetne występy. No i wkurzyło mnie jak Kuba wyleciał z tą Zapendowską. Opinie tej kobiety nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem czyjegoś talentu. Niepotrzebnie o niej wspominał. Przecież nie jest jurorką w "X Factor" (dzięki Bogu :rydzyk: ) i nie ma tam prawa głosu. Jest stara i kompletnie nie na czasie. Jej czas już minął.
Jeśli Mats nie poprawi swoich występów, to za tydzień on wyleci. Jestem niemal pewien, że w finale zobaczymy Adę, Szpaka i Gienka.

A tak wracając do USA, to wkurzyło mnie to co zrobiła dziś Paula Abdul. W ostatniej chwili wycofała się z ustaleń i wznowiono negocjacje jej kontraktu. Przez to kazała czekać Cheryl, Simonowi i LA dwie godziny :nie: A kimże ona jest, że może opóźniać castingi przez jakieś "widzimisię"?
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

O dzisiejszym odcinku mam wiele do powiedzenia. Wojewódzki irytuje jeszcze bardziej niż zwykle, dzisiaj skrytykował wszystkie wykony z nie swojej grupy. Do tego chyba potwierdził, że wywalił Malcolma aby pozbyć się konkurencji mówiąc, że przepuszczając Sweet Rebels spodziewał się słabego wykonania. Kuba traktuje walkę między jurorami za serio...
Co do występów to był to najgorszy z 3 odcinków live. Najlepsi dzisiaj Szpak i Loska, którzy chyba jako jedyni trzymali poziom. Sweet Rebels i Małgorzata zdecydowanie najgorsi. Małgorzata Stankiewicz ze swoim angielskim się kompromituje... Chociaż dzisiaj poszło jej lepiej niż w 2 odcinku. Sweet Rebels podobnie jak Mats zawiedli. Po zeszłotygodniowym wykonie Dziewczyn liczyłem może na coś więcej i dlatego czułem niedosyt. Pozytywnie Ada Szulc. Kiedy podano kto jest zagrożony byłem pewny, że Czesław wyrzuci Matsa za to, że Kuba wyrzucił Williama. W dogrywce przekonał mnie Mats, Sweet Rebels zero charyzmy. I szacun dla Czesława, że nie zachował się jak Wojewódzki tydzień temu. Za tydzień już po raz ostatani jurorzy zdecydują kto odpada, potem już tylko widzowie. Najwyższy czas na pożegnanie Małgorzaty Stankiewicz.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

Po pierwsze, dlaczego śpiewają wszyscy po Angielsku... tematy miłosne nie koniecznie muszą równać się język Anglielski... przecież Małgosia (mimo że fałszuje okropnie, nie oszukujmy się!) dałaby sobie radę o wiele lepiej po Polsku, nie rozumiem dlaczego tego Kuba czy Maja nie podkreślili do końca od początku!

Po drugie, czy któś wie czy ludzie z TVNu czasem tu na forum zerkają by zapoznać się z opiniami bardziej 'wyrafinowanych' fanów?? :)
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: X FACTOR

Post autor: szym »

^ Też mnie to ciekawi. Jedna i druga kwestia. Co do piosenek po angielsku, to może to jest jakiś wymóg? Nikt jeszcze chyba nic nie zaśpiewał po polsku, dziwne.

***

To zabawne, jak z odcinka na odcinek maleje poparcie dla Kuby Wojewódzkiego. Dziwię się Mai, że dzisiaj była taka spokojna i próbowała wyciszać konflikty na linii Wojewódzki-Czesław, ale Czesiowi nie dziwię się w ogóle, bo Kuba pierd*li pół godziny te swoje farmazony, a potem mówi "Maja, ale szybko" czy "Czesław, szybciutko, szybciutko". Coraz, coraz gorzej, to jest nachalna promocja jego własnej osoby, póki jeszcze w miarę wygląda i się nie rozlatuje. Bo, prawdę mówiąc, Wojewódzki zaczyna odcinać kupony od marki, jaką sobie wypracował. Jego komentarze, jak już kiedyś pisałem, są tak do bólu schematyczne i powoli przestają być ciętymi ripostami, a po prostu czystym chamstwem.

Ja wiem, że on się nie przejmuje opiniami, najważniejsze jest zarobić X-Money za każdy odcinek, żeby sobie dogodnie żyć, no i świetnie. Dla niego. Dla widzów już trochę mniej, bo po prostu nie coraz mniej z nas ma ochotę oglądać jego twarz na ekranie telewizora. Proszę poczytać teraz fora - nie tylko takie wyrafinowane, jak to :lol2: , ale też plotkarskie czy nawet na Onecie. No, mało kto go lubi. I to nie są tylko opinie tej internetowej hołoty, która ograniczy się do krzyknięcia "Wojewódzki to ch*j!", a naprawdę rzeczowe argumenty i celnie wypunktowane słabości "wielkiego jurora".

To, co powie Kuba po występie Gienka było do przewidzenia po zapowiedzi jego występu. Zresztą pewnie wszystkie jego komentarze są przez cały tydzień obmyślane... mam taką wizję od jakiegoś czasu, ze siedzi sobie gdzieś pod ścianą, przy małym stoliczku ze świecą i notuje w brudnopisie, co komu i kiedy powie :devil:

Wracając do tematu... to czego on się spodziewa? Że Loska odegra coś z repertuaru Hannah Montana? Nie trzeba być artystą uniwersalnym (choć to duży atut, moim zdaniem np. P!nk jest świetną artystką uniwersalną), żeby być artystą świetnym. Nikt nie łyknie tego, że kolejna przebieranka Szpaka (kiedy był podjazd na scenę, myślałem, że ta kobieta przy fortepianie to on, LOL!) jest lepsza niż Gienek. Jasne, Michał na świetny głos, ale powoli jak go widzę to zbiera mi się na wymioty. Dzisiaj był w "Uwadze" przed programem (widziałem kawałek), a słyszałem, że jeden odcinek już o nim robili...

Ta akcja z tym telefonem do Zapendowskiej, zgadzam się - słaba. Jeżeli Kubie tak brakuje tej pani, to trzeba było wrócić do Polsatu i siedzieć w jury obok niej i Łozowskiego. :lol2: Może i miejsce dla Bachledy-Curuś by się znalazło? Takie jury, niepodskakujące Wojewódzkiemu, to pewnie jego marzenie. W sumie Agnieszka i Gosia z "Mam Talent" zawsze były trochę pod jego władaniem (choć obie bardzo lubię, Gosię nawet bardziej).

W "X Factor" jest inaczej.

Prawdę mówiąc oglądam ten program głównie dla Mai oraz Czesława plus dla rozrywki i tak jak "Mam Talent" był jedynym show, na które zwracałem uwagę jesienią to teraz jest to "X Factor". Historia pokazuje, że te programy "nowej generacji" jakoś za bardzo nie produkują nowych gwiazd na naszym rynku, no ale kto wie? Może tym razem się uda? RMF FM promuje program u siebie, więc może w końcu jakiś singel kogokolwiek trafiłby do mainstreamu? RMF FM i tak jest mniejszą przeszkodą do przeskoczenia niż Radio Zet, które totalnie selekcjonuje kogo puści, a kogo nie, no ale przydałoby się i eremefce więcej luzu w doborze repertuaru.

Podsumowując, mam nadzieję, że Kuba nie "dopnie swego" i nie wykosi Mai z jury, by na jej miejscu usadzić swoją kumpelę. Jedyną osobą do wymiany jest on.

Co do uczestników, to podtrzymuję swoją opinię co do Matsa. Nawet Benedykt XVI ma więcej powera niż on. I, szczerze mówiąc, ani razu nie spotkałem się z komentarzem w Internecie (a śledzę to na bieżąco) o rasistowskim charakterze. Kuba lubi przyprawiać gębę Polakom. Mats jest po prostu słaby. Nawet pani Gosia lepiej wypada od niego na scenie, co nie znaczy, że nie powinna się już pożegnać z programem. :lol2: Jego występ w dogrywce moim zdaniem był słabszy od Sweet Rebels, z tym że dziewczyny się rozkręcały i mogły jeszcze zostać, a on to raczej leci równo w dół razem ze swoim mentorem.
:)
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

Zgadzam się tu z opiniami. Tak naprawdę widzę teraz że Polski X Factor dałby sobie radę bez Kuby.. może bardziej pasuje do Mam Talent jednak, gdzie powinno być trochę zabawniej i mniej na serio..

Martwią mnie pogłoski że Kuba wywiera presje na TVN by na drugi sezon wywalić Maję, bardzo nie ładnie jeżeli to prawda, i mam nadzieje że mu TVN trochę powie jak naprawdę jest! Moim zdaniem Maja jest bardzo dobra, chyba dobrze oglądała taśmy z brytyjskiej wersji, bo jej zachowanie i komentarze trochę mi przypominają Dannie Minogue. Teraz potrzebujemy czwartego jurora, może jakąś polską Cheryl Cole, przemiłą piosenkarkę którą Kuba może sobie uwielbiać - ALE Maję zostawmy w programie!

Proszę tu zauważyć jak jury zachowuje się w X Factor UK, gdzie Simon Cowell jest prawie 'bogiem' a mimo tego nie wzkazuje kto mam mówić i każdy mowi w jakiejś wyznaczoniej koleności. Wydaje się bardziej na równo i bardziej płynnie. Kuby Wojewódzki musi wziąć z tego przykład, jeżeli już poucza ludziom (i Maji) o 'formacie':

http://www.youtube.com/watch?v=L_2oNLY1 ... be#t=2m43s
http://www.youtube.com/watch?v=YkP9KEWe ... UL#t=2m50s
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości