[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

4 390 450 27,18%

Jest ! W końcu lepsi , a za tydzień będzie jeszcze lepiej :)
tomas40
Początkujący
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: wtorek 30 sie 2005, 19:38
Lokalizacja: 3miasto

Re: X FACTOR

Post autor: tomas40 »

adik1148 pisze:4 390 450 27,18%

Jest ! W końcu lepsi , a za tydzień będzie jeszcze lepiej :)


skąd ty to masz?????
TVN - MARKETINGOWO NAJLEPSZA
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

Z media2.pl :) Co tydzień z tego bierzemy !
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

bartek09 pisze:Dokładnie tak samo myślę odnośnie Kuby. Lepiej żeby został w MT a w XF w przyszłym roku zastąpił go ktoś inny.

Co do wersji australijskiej to ona jak dla mnie jest super. A przynajmniej druga edycja w 7 Network. Chociaż nie wiem jak to będzie teraz wyglądać skoro z jury odeszli Kyle Sandilands i Natalie Imbruglia.

Wracając do Polski, to myślę, że podstawowym problemem, powodem kiepskiej promocji XF i robienia programu "na szybko" są ograniczenia budżetowe. Weźmy np taką ukraińską edycję - program cieszył się ogromnym sukcesem, a finał obejrzała ponad połowa kraju :!: Z tym, że telewizja STB skupiła się głównie na XF i zrobiła z niego swoje największe show. TVN emituje aż pięć takich wielkich formatów w ciągu roku. To bardzo dużo. Na wiosnę mamy dwa formaty na raz, a na jesieni aż 3 (3 duże show tygodniowo :!: ). Wydaje mi się, że to bardzo dużo. Przez to wydatki (w tym na promocję) muszą być dzielone. W Wlk. Brytanii, USA i podejrzewam, że w wielu innych krajach te formaty są emitowane po sobie. Tu też pojawia się osobny problem - to że w Polsce tylko okresy marzec - czerwiec i wrzesień - grudzień są czasem premier w telewizji. Jakoś w innych krajach potrafią wykorzystać też styczeń i luty, a w niektórych nawet wakacje. Po prostu w TVN jest to strasznie upchane. Nie mówię, żeby z czegoś rezygnować, ale jakoś to rozłożyć w miarę możliwości.

Właśnie mnie to dziwi, że mimo 'ograniczeń' budżetowych, to stacje w Polsce produkują więcej na raz niż wielkie ITV w UK, i FOX, ABC w Stajnach.... czy lepiej póść na jakość czy ilość? Polska jednak myśli inaczej..
Do zeszłego roku ITV miał straszne kłopoty finansowe, ale na X Factor dalej wydawał majątek, z tego powodu teraz ITV zarabie wielką kasę, bo widzów jest ogroma, więc z reklam zarobili rekordowe sumy - w ostatni jeden weekend finałowy łącznie 25milionów funtów - czyli ok 115 milonów zł z samych przerw reklamowych!

W anglii rok można podzielić na trzy okresy wrzesień - grudzień, styczeń-marzec, i kwiecień-czerwiec. Duże hity zwykle jesienią. Czasem jeszcze przez wakacje letnie coś leci, np Big Brother.. z finałem na początku września. Ale każdy rynek jest inny, z różnych powodów..
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

mojpierwszyraz pisze:A ja wciąż proszę o zdjecia z US - o ile takowe są.
PS. Widzieliście moze 'nową' (bo nie wiem czy to oficjalna nowa) grafikę XF? ;) Jak znajdę to wkleję linka, bo gdzieś w piątek na takową natrafiłem...
Tu jest nowa grafika X Factor o ktorej mowisz. Uzywana teraz w wersji francuzkiej, ale widac z logo na stronie X Factor USA, ze raczej to jest nowy wyglad na 2011, który pewnie zastosuja w wersji w UK tez (i moze w Polsce za rok):
http://www.youtube.com/watch?v=zgjWUXgv ... re=related

A tu pierwsze wideo z amerykanskich castingow. Widac ze dalej niebieski wyglad, ale wszystko na jeszcze wieksza skale niz w Angli/Francji... troche odmieniona scenografia.. ale podobnie:
http://www.youtube.com/watch?v=4-0koZVJZ1M
http://www.youtube.com/watch?v=Vi0ktJhl4qk
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

sb pisze:
mojpierwszyraz pisze:A ja wciąż proszę o zdjecia z US - o ile takowe są.
PS. Widzieliście moze 'nową' (bo nie wiem czy to oficjalna nowa) grafikę XF? ;) Jak znajdę to wkleję linka, bo gdzieś w piątek na takową natrafiłem...
Tu jest nowa grafika X Factor o ktorej mowisz. Uzywana teraz w wersji francuzkiej, ale widac z logo na stronie X Factor USA, ze raczej to jest nowy wyglad na 2011, który pewnie zastosuja w wersji w UK tez (i moze w Polsce za rok):
http://www.youtube.com/watch?v=zgjWUXgv ... re=related

A tu pierwsze wideo z amerykanskich castingow. Widac ze dalej niebieski wyglad, ale wszystko na jeszcze wieksza skale niz w Angli/Francji... troche odmieniona scenografia.. ale podobnie:
http://www.youtube.com/watch?v=4-0koZVJZ1M
http://www.youtube.com/watch?v=Vi0ktJhl4qk
Kurcze, ta grafika jak i nowa scenografia. Niby fajna, niby ok. Ale mimo wszystko nijak ma się do tego, co jest oryginalnie w UK :/ jednak na razie mało możemy na ten temat powiedzieć, a co najbardziej - oceniać, bowiem to są dopiero początki XF u US , i mimo wszystko nie wiemy jeszcze jak to wygląda w rzeczywistości. Poczekamy, na razie wygląda to co najmniej średnio, i dziwne - bo wygląda ten casting nawet gorzej niż w Polsce...
tvn - latem programowo najgorsza!
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Jeśli taka czołówka miałaby zastąpić obecną czołówkę X Factor - ja mówię NIE! Ona jest taka powolna i bez życia... Zresztą coś mi mówi, że żadna nowa czołówka nie będzie lepsza od obecnej X Factor - obecna jest po prostu genialna! Program muzyczny wcale nie musi mieć czołówki w której ktoś śpiewa, tańczy. Szczególnie takiej bez życia jak na wklejonym linku. Znak "X" lecący w stronę Ziemi był pomysłem genialnym, dynamicznym. Czołówka wyróżniała się na tle innych czołówek innych programów muzycznych gdzie głównie można oglądać mikrofony, śpiewających ludzi. Obecna czołówka X Factor (czyli ta z 7-mej edycji w UK) ma w sobie to coś, wyróżnia się i mam nadzieję, że długo nikt jej nie tknie.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

Ta nowa czołówka bardziej by pasowała na program taneczny
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

matik pisze:Ta nowa czołówka bardziej by pasowała na program taneczny
To widać, że tę grafikę robili graficy z So You Think, You Can Dance :D (tak się domyślam). Ona stylem wykonania i 'pomysłem' jest niemal identyczna. Dodam iż XF jak i amerykański YCD emitowane są/będą na FOXie ...
tvn - latem programowo najgorsza!
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

mojpierwszyraz pisze:
sb pisze:
mojpierwszyraz pisze:A ja wciąż proszę o zdjecia z US - o ile takowe są.
PS. Widzieliście moze 'nową' (bo nie wiem czy to oficjalna nowa) grafikę XF? ;) Jak znajdę to wkleję linka, bo gdzieś w piątek na takową natrafiłem...
Tu jest nowa grafika X Factor o ktorej mowisz. Uzywana teraz w wersji francuzkiej, ale widac z logo na stronie X Factor USA, ze raczej to jest nowy wyglad na 2011, który pewnie zastosuja w wersji w UK tez (i moze w Polsce za rok):
http://www.youtube.com/watch?v=zgjWUXgv ... re=related

A tu pierwsze wideo z amerykanskich castingow. Widac ze dalej niebieski wyglad, ale wszystko na jeszcze wieksza skale niz w Angli/Francji... troche odmieniona scenografia.. ale podobnie:
http://www.youtube.com/watch?v=4-0koZVJZ1M
http://www.youtube.com/watch?v=Vi0ktJhl4qk
Kurcze, ta grafika jak i nowa scenografia. Niby fajna, niby ok. Ale mimo wszystko nijak ma się do tego, co jest oryginalnie w UK :/ jednak na razie mało możemy na ten temat powiedzieć, a co najbardziej - oceniać, bowiem to są dopiero początki XF u US , i mimo wszystko nie wiemy jeszcze jak to wygląda w rzeczywistości. Poczekamy, na razie wygląda to co najmniej średnio, i dziwne - bo wygląda ten casting nawet gorzej niż w Polsce...
No nie mow ze castingi w USA wygladaja gorzej niz w Polsce... pamietaj ze jest to nagranie amatorskie. Scena jest i widownia bardzo duza jak w UK, grafika na ekranie taka sama, tyle ze scenografie boczna nie-co zmienili, i wiecej jeszcze swiatel - czego brakowalo w Polskiej... tak Polska wygladala z kamery amatorskiej - jak u kogos w salonie: http://www.youtube.com/watch?v=RxqaBC89fwU

Nowa czolowka/grafika, rzeczywiscie inna, ale niestety na pewno pojawi sie w UK. We Francji juz jest, w USA bedzie (bo logo uzywaja juz nowe). W Angli szykuja sie duze zmiany w X Factor, oraz trzeba pamietac, ze Simon Cowell jest rownoczesnie producentem wykonawczym wersji UK i USA, i producenci z Anglii robia wersje USA.. wiec to w sumie ta sama ekipa robie obie edycje.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

mojpierwszyraz pisze:
matik pisze:Ta nowa czołówka bardziej by pasowała na program taneczny
To widać, że tę grafikę robili graficy z So You Think, You Can Dance :D (tak się domyślam). Ona stylem wykonania i 'pomysłem' jest niemal identyczna. Dodam iż XF jak i amerykański YCD emitowane są/będą na FOXie ...
Watpie, You Can Dance to produkcja Simon Fuller (Idol itd), konkurencja Cowella. Grafika X Factor zajmuje sie producent i wlasciciel formatu Fremantle Media (i moze SyCo TV - Simona Cowella) ale nie stacja Fox - wiec z czasem wyglad Fremantle upodobni wszedzie w swoich produkcjach na swiecie. Warto zaznaczyc ze Holandia i Niemcy uzywaja grafiki z X Factor UK (2004-2007), wiec moze i w Polsce przez kilka lat jeszcze uzyja tej drugiej wersji co mamy....
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: X FACTOR

Post autor: mfdtv4 »

Nie zapominajmy, że nie o czołówkę chodzi w tym programie :D Mnie się bardzo podoba ta nowa. Jest bardziej nowocześniejsza niż ta obecna ;) Ta obecna zalatuje trochę ubiegłym dziesięcioleciem ;)

Zapomniałem dodać, że te budynki, ten klimat wielkiego miasta, nocy itd jest podobny do tego z czołówki z 10. edycji American Idol :D Bardzo podobne ;)

A widział ktoś nową czołówkę brytyjskiego Mam talent? :D Moim zdaniem jest lepsza niż poprzednia, ale nie powala na kolana ;) Zdecydowanie lepsze czołówki ma X Factor ;)
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

Ciekaw jestem czy w finale zmienią kolorystykę studia na złotą jak tu:
http://www.youtube.com/watch?v=mOBxIFafjxI
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: X FACTOR

Post autor: szym »

Proszę, proszę, proszę... niech Kuba "Dziękujemy, Dziękujemy" Wojewódzki odejdzie z tego programu. :rydzyk:
Kolejność występów dzisiaj ułożona od słabych do mocnych. Nie napiszę, że od najsłabszego do najmocniejszego, bo Mats występował jako drugi.

Pewnie on i Małgorzata w dogrywce, hm?
:)
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Dzisiejszy odcinek dużo lepszy od poprzedniego ale...

Występ grupowy pozytywnie mnie zaskoczył, ale tylko tym, że się pojawił. Jego realizacja - fatalna. W Wielkiej Brytanii to jest zawsze ogromny opening, choreografia, pomysł, energia na scenie. Tutaj siodemka, czy ilu ich tam było, stali sobie, śpiewali, czasami wyszli naprzód i tyle było z openingu. Zreszta wogóle po jaką cholerę oceny jury występu grupowego?

Co do Matsa - dobrze, że odpadł. Jak na castingu śpiewał świetne, w programach na żywo, jak powiedziała Maja, fałsz za fałszem. Poza tym kompletnie nie potrafi się na scenie poruszać, a to co zrobił w piosence ratunkowej, bieganie po publiczności, wężyk, no jak na wiejskiej imprezie. :D

Program jest realizowany dosyć amatorsko. Moim zdaniem za mało pracy z uczestnikami. Każdy wychodzi, śpiewa, stoi, czasami połazi po scenie, ktoś poukłada pare krzeseł i tyle. Gdzie choreografia, ta cała otoczka? Ona także jest ważna. To jest widowisko telewizyjne, tutaj musi być nie tylko czego posłuchać, ale także na co popatrzeć. A jak narazie to spokojnie mogliby z tego zrobić audycje radiową bo patrzeć nie ma na co.

Co do wokalu uczestników to radę dają tylko Dziewczyny, Gienek Loska i Ada Szulc. Reszta wogóle nie powinna pojawić się w finałach live, gdzie powinna już być pełna profeska, a nie amatorszczyzna.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości