[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Wiem, ale dla TVP jednak bardzo ważna jest grupa 4+, bo to te osoby są zwykle odbiorcami reklam emitowanych w TVP.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

Odcinki castingowe będą trwały od 20.00 do 21.30. Po X Factorze komedie jak zawsze w soboty np. 3 marca o 21.30 'Ile waży koń trojański'
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

A "Bitwa na głosy" będzie trwała (łącznie z częścią "Afterparty") aż do 22:10.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

Zastanawiam się właśnie co to za 'Afterparty' - zapewne jakieś kulisy :mhm: Za pewne cel jest taki żeby wyemitować reklamy między główną częścia i częścia 'Afterparty' :)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Dokładnie - kulisy po odcinku na żywo - tak jak w "TzG". ;)
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

adik1148 pisze:Polsat w niedziele i piątki , czyli wniosek jest taki : X FACTOR 6 MLN jak nic ! :)
To nie możliwe. Rok temu była Bitwa, MBTM i serial TVP (oraz TVN z niespełna 900 tys osób) i to rozłożyło się na ok 9 mln widzów. 4 mln to będzie na prawdę dobry wynik, choć bądź co bądź, mimo b. dobrej obsady BnG, wierzę w to, że tak po prostu będzie. o i tak :D
tvn - latem programowo najgorsza!
xxxfaktor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sobota 04 lut 2012, 13:20

Re: X FACTOR

Post autor: xxxfaktor »

Niestety polska wersja X - Factor jest bardzo kiepska, moi znajomi poprzechodzili (swietni wokalisci,oryginalni) i nie mają dobrego zdania ani o realizacji, ani o etapach, jurorach, ciągle brakuje profesjonalizmu, X Factor'owi brakuje czynnika X !! po prostu, nie ma tego czegoś, co jest w UK, USA, i w innych krajach.. jak Francja,
Niemcy. Ludzie lubią widzieć jak to się robi.. a TVN w ogóle,albo bardzo mało skupia sie na tzw backstage, czyli co dzieje się po live, jak cwiczą przed wykonaniem na zywo, w innych krajach wypowiadają sie eksperci tz nauczyciele śpiewu, producenci, oceniają poszczególnych uczestników, całej tej otoczki zza kulis brak.

po 2 wizualizacja , scena, tez słabo, wybór repertuaru rownież nie jest top,

sugerując się Top Model, 2 edycja moim zdaniem 2 była znacznie lepsza, trzymam zatem kciuki,żeby udało się i nam w tym roku z X-Factor,

po 3 sami uczestnicy to zwykle kolorowe ptaki, nie mające pojęcia o poprawnej technice wydobycia dzwieku, o emisji głosu, o oddechu, technikach wokalnych, itp
a przeciez to program muzyczny, dla wokalistów... w 1 edycji tylko Ola Nowak i Ania Karamon śpiewały bardzo dobrze,szczególnie Ola, Gienek Loska starał się jedynie wpoić odbiorcy , że potrafi,że on , facet w skórze, z gitarą, i z głosem jak papieros i whiskey potrafi... szczerze ? żalosne wykony.

Wielu moich znajomych nie dostało się już do tej ścisłej 40stki.. obawiam się,że Polacy nie lubią dobrego śpiewania, nie lubią kiedy ktoś 'wyje' (wysoko,mocno śpiewa)
kiedy ktoś używa obiegników(śpiewanie soulowe) i kiedy ktoś po prostu znakomicie śpiewa... wolą poznac jego historię, a to,że był z patologii, z domu dziecka, nie miał ojca i pół ręki :-)

TVN: Skończ z ofiarami!! X Factor dla prawdziwych,miazdzących wokalistów! nie dla naturszczyków i amatorów !!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

No chyba jednak - takie propozycje, to nie na ten format. Akurat w "X Factorze" nie do końca liczy się to, czy uczestnik dobrze śpiewa, czy nie, ale także osobowość. To nie "The Voice", gdzie liczy się tylko głos.

A Gienek Loska, to akurat facet, który ma mega-talent, jest prawdziwy i szczerze - zasłużył pośród finałowej dziewiątki na wygraną w tym programie.
xxxfaktor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sobota 04 lut 2012, 13:20

Re: X FACTOR

Post autor: xxxfaktor »

No co prawda to prawda, w Polskiej wersji się nie liczy, w UK wygrywają wokaliści na miarę Leony Lewis, Alexandry Burke, i czy ja wiem czy Lewis miała taką wielką osobowośc i charyzmę przed występami live ? i w ogóle w całym XFactor? media,ludzie wykreowały ją na divę.. ona sama nie bardzo, Alexandra Burke charyzma? jak kazda czarna miała po prostu dobry głos...Matt który wygrał nie potrafił śpiewać - to go wyróżniało, a Cher Ilyod była słodką,niedojrzałą dziewczyną.. po prostu.

I ja nie uwazam,ze trzeba tylko doskonale spiewac, nie, ale bazą jest śpiewanie, a przynajmniej być powinno
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Dobra, ale w Wielkiej Brytanii było już 8 edycji programu, a w Polsce jest dopiero druga - daj się programowi rozwinąć w Polsce.

Z resztą na castingach - na razie zapowiada się wyższy poziom niż w 1 edycji. Oby tylko nie skończyło się na castingach.
xxxfaktor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sobota 04 lut 2012, 13:20

Re: X FACTOR

Post autor: xxxfaktor »

Jasne, jako patriota i fan tvnu, kibicuję Polsce, żeby pryszła edycja byla na poziomie i mimo wszystko chcę w to wierzyć,
Natomiast Trzeciak, jestem fanem TVOP , i też nie zgodzę się,ze tam liczy się tylko śpewanie, jak widać wg jednej jurorki - A.Dąbrowskiej,jeśli ktoś jest za dobry, to nie jest sobą, bo jest maszyną do wydawania dzwieków, ... pytanie zatem gdzie zdolny człowiek ma iśc,żeby po programie wydał płytę i miał z czego żyć.. no i żeby stacja promowała go należycie...
Pjotreeek
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:44

Re: X FACTOR

Post autor: Pjotreeek »

xxxfaktor pisze:No co prawda to prawda, w Polskiej wersji się nie liczy, w UK wygrywają wokaliści na miarę Leony Lewis, Alexandry Burke, i czy ja wiem czy Lewis miała taką wielką osobowośc i charyzmę przed występami live ? i w ogóle w całym XFactor? media,ludzie wykreowały ją na divę.. ona sama nie bardzo, Alexandra Burke charyzma? jak kazda czarna miała po prostu dobry głos...Matt który wygrał nie potrafił śpiewać - to go wyróżniało, a Cher Ilyod była słodką,niedojrzałą dziewczyną.. po prostu.

I ja nie uwazam,ze trzeba tylko doskonale spiewac, nie, ale bazą jest śpiewanie, a przynajmniej być powinno
wgl się z Tobą nie zgadzam. Leona naprawdę ma świetny głos -a co do osobowości, ona wygrała jako "ta skromna" dziewczyna z Pizzy Hut. I bądź co bądź ale póki co jest jedynym zwycięzcą programu ,który odniósł znaczny sukces.
Matt nie umie śpiewać? Oglądałeś wgl 7 edycję? Nigdy nie spotkałem chłopa z takim głosem jak jego, naprawdę. Polecam obejrzeć "First time ever I saw your face" z bootcampu albo 5 live show. Gościu miał naprawdę wyjątkowy głos.
Cher słodką dziewczyną? Nieźle :D Nie powiedziałbym tak, poza tym ona też ma talent, świetny głos i mimo iż zajęła 4 miejsce wydała płytę, ma fanów i wydaje coraz to więcej singli. 7 edycja UK X Factora pod względem uczestników była i jest najlepsza, gdzie aż 4 finalistów wydała płytę i utrzymuje się na rynku muzycznym. Nawet Ci co nie wygrali - Rebecca czy 1D radzą sobie świetnie i nie chce mi się wymieniać tutaj ich sukcesów bo jest tego mnóstwo.]



Co do polskiego X Factora - w sobotę , fajnie. Ale że podział live show na sobotę i niedzielę? Nie uwierzę.
xxxfaktor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sobota 04 lut 2012, 13:20

Re: X FACTOR

Post autor: xxxfaktor »

A czy ja gdzieś podważyłem umiejętnośći wokalne Leony Lewis ? Napisałem,że w UK wygrywają wokalisci na miarę Leony, czyli znakomici, czego nie mozna powiedzieć o Polsce.

Nie będę polemizował z laikiem,który nie wie czym jest technika wokalna, której Matt nie posiadał za grosz, jedynym atutem był fakt,że to po prostu tenor, lub kontratenor, i robi wrażenie,że śpiewa bardzo wysoko, ale takich wokalistów na świecie jest masa! nie był jednak godny na miano X-Factor, moim zdaniem.
Pjotreeek
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:44

Re: X FACTOR

Post autor: Pjotreeek »

nie wiem czy oglądałeś wgl jakąkolwiek edycję brytyjskiego X Factora, ale może wiesz iż nie trzeba wygrać programu aby jakoś wybić się na rynku muzycznym. Śmieszny jest fakt iż zwycięzcy zazwyczaj gorzej sobie radzą od tych którzy zajęli dalsze miejsca. Np Matt w porównaniu z 1D czy Rebeccą jest w tyle. Joe w porównaniu z Ollym tak samo.

Masz rację, nie jestem profesjonalistą. Ale jestem jednym z tych wielu milionów widzów, którzy oglądają ten program dla przyjemności i oceniają co im się podobało a co nie. Matt miał naprawdę fajny głos i wyróżniał się z tłumu. A kto wygrał? Szczerze to nie ma znaczenia , jak historia pokazuje, zwycięstwo nie jest potrzebne aby odnieść sukces.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

A ja martwię się nie tyle o to jak będzie wyglądać XF, ale kto będzie w nim występować. 1 edycja, pod względem wokalnym (nie mówię o koncertach czy zespołach) była na prawdę imponująca. Dawno, w żadnym muzycznym show nie było tylu potencjalnych kandydatów na gwiazdy. Mam jedynie nadzieję, że ta edycja zdecydowanie przebije ubiegłoroczną. Bo rzeczywiście poziom musi być wysoki, skoro sama Ania Kłys nie dostała się dalej. Mam nadzieję że to nie błąd Tatiany, a po prostu za***iście wysoki poziom. Oby! Bo jak narazie to jedynie niejaki Piotr wydaje się ciekawy muzycznie. Reszta... dobrze, ale bez rozpędu.
tvn - latem programowo najgorsza!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość