[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

hothead
Początkujący
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: sobota 11 sie 2012, 13:00

Re: X FACTOR

Post autor: hothead »

Fantastyczna- świetny głos. Jednak po tym krótkim występie scenografia niemieckiej edycji nie przypadła mi do gustu. Mają prawie identyczne ekrany jak w PL, natomiast nie podoba mi się panel jurorski i podnoszenie z podłogi "X-ów"... dziwne. Backstage też nie jest szczytem innowacji w programach TV.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

In Germany jury is much better?! Noż ku.... :D A tak serio - świetny głos.

Co do tego fragmentu widać, że niemiecki X Factor to nieudolna próba połączenia X Factora z The Voice. Co to za fotele, co to za iksy? Scenografia przepompowana. Backstage - dziwny. Nie podoba mi się.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

r_r16 pisze:In Germany jury is much better?! Noż ku.... :D A tak serio - świetny głos.

Co do tego fragmentu widać, że niemiecki X Factor to nieudolna próba połączenia X Factora z The Voice. Co to za fotele, co to za iksy? Scenografia przepompowana. Backstage - dziwny. Nie podoba mi się.
Innymi słowy - tragedia. A co gorsza - zero klimatu i oryginalności. Toż już nasz XF jest bardziej magnetyczny i... "prawdziwy".
tvn - latem programowo najgorsza!
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: X FACTOR

Post autor: Ksero »

Kulisy - zgodzę się, u nas są lepsze. Ale ogólnie mnie się podoba. Taka wariacja, jak wspomniał r_r16, na temat połączenia The Voice i X-Factor. Belki są fajne, moim zdaniem lepsze niż w polskiej edycji.
KKK
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

r_r16 pisze: Co do tego fragmentu widać, że niemiecki X Factor to nieudolna próba połączenia X Factora z The Voice.
Muszę się zgodzić. Nawet o tym wspominałem w wątku "Programy na świecie".
MandM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 12 gru 2011, 15:58

Re: X FACTOR

Post autor: MandM »

Ada nagrała piosenkę do bajki o wróżkach... Szkoda, że na razie nic nie słychać o jej płycie :(

http://www.youtube.com/watch?v=IAhuRJHQlD0 - można posłuchać piosenki :D
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

tvn - latem programowo najgorsza!
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

O 3 sezonie X-Factor nadal cicho. Choć oficjalnie ma być na wiosnę to oby nie skończyło się jak z Top Model czy Przepisem na życie, które przeniesiono o 1 sezon lub z TzG, który zawieszono. 2 sezon X-Factor miał przeciętną oglądalność, jesli w 3 sezonie nie dojdzie do dużych zmian to ja tego nie widzę dobrze.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Jeszcze trochę poczekaj - bez przesady. Rok temu castingi do "X Factora" ogłoszono 12 października, a te pewnie się odbędą na przełomie listopada i grudnia.
hothead
Początkujący
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: sobota 11 sie 2012, 13:00

Re: X FACTOR

Post autor: hothead »

Jeśli X-F 3 ma ruszyć wiosną 2013, informacja o precastingach pojawi się najpóźniej na początku listopada. Liczę, że TVN wreszcie zaangażuje 4 jurora do programu oraz odświeży trochę ten format, np. będzie zapraszać gwiazdy do odcinków live. Nie liczę na zmianę scenografii, miejsca castingów jurorskich,formuły bootcamp'u czy domów jurorskich. TVN mógłby pomyśleć nad programem "Xtra Factor" co mogłoby się przyczynić do zwiększenia zainteresowania programem. Wiosną ma powrócić "The Voice of Poland" i właśnie ten format może stać się dużą konkurencją dla "X-Factora", ponieważ TVP zamierza odświeżyć jego formułę, nie mówiąc o zmianach personalnych. Kogo widzicie w fotelu czwartego jurora?
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

hothead pisze: Wiosną ma powrócić "The Voice of Poland" i właśnie ten format może stać się dużą konkurencją dla "X-Factora", ponieważ TVP zamierza odświeżyć jego formułę, nie mówiąc o zmianach personalnych. Kogo widzicie w fotelu czwartego jurora?
Ale to na razie i tak tylko plotki i domysły. Nie wiem, czy wiosną będzie stać TVP (która jest w coraz gorszej kondycji) na duże show telewizyjne.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

Myślę, że niestety na razie nie ma co liczyć na jakieś większe zmiany w programie czy czwartego jurora.

Chociaż uważam, że jeśli TVP faktycznie zdecyduje się na drugą edycję "The Voice" na wiosnę, a Polsat zapewne także pokaże kolejną edycję "Must Be The Music", to "X Factor" powinien zostać przeniesiony na jesień. Bo przy takiej konkurencji nie można liczyć na poprawę oglądalności, gdyż widzowie będą mieli zwyczajnie dość muzycznych talent shows. "Mam Talent" natomiast wysłałbym na przerwę i 6. edycja odbyłaby się wiosną 2014. Chociażby z tego względu, że MT zawsze ma 13 odcinków, a XF już 14, a po ewentualnym wprowadzeniu 4. jurora jeszcze więcej. Tak długi program najrozsądniej byłoby emitować jesienią. Finał spokojnie mógłby się odbyć tuż przed świętami. Natomiast wiosną 2013 w sobotnie wieczory umieściłbym "You Can Dance", który cały czas cieszy się popularnością wśród widzów, ma bardzo dobre jury i prowadzącą i przede wszystkim nie ma dla niego w Polsce konkurencyjnego programu (trzeba przyznać, że do "Got To Dance" przychodzą inni ludzie i w obecnym kształcie program ten nie jest żadną konkurencją dla YCD).

A co do samego "X Factora": w obecnej sytuacji, gdy w Polsce mamy tak wiele muzycznych programów, ważne jest by XF się od nich wyróżniał. Chodzi o to, żeby pokazać widzowi, że to XF jest lepszym formatem i kreuje prawdziwe gwiazdy. Warto wprowadzić w tym celu trochę zmian: czwarty juror, Xtra Factor, nowa oprawa, castingi w różnych miastach, może też nowy prowadzący i przede wszystkim ogromna kampania promocyjna. Dokładnie tak jakby był to zupełnie nowy program na polskim rynku. Często wspominacie też o występach gwiazd w programach na żywo. Oczywiście, zgadzam się, byłoby miło. Jednak osobiście chciałbym, żeby jakaś jedna duża gwiazda pojawiła się w programie w roli mentora. Chociaż jedna duża gwiazda na edycję. To na pewno podniosłoby jakość występów. Na miejscu TVN robiłbym wszystko, żeby sprowadzić do Polski Leonę Lewis. Jest ona chodzącym dowodem na skuteczność formatu. Taka żywa reklama.

A kogo widziałbym w roli czwartego jurora? Kiedyś myślałem o Ani Wyszkoni. Teraz już sam nie wiem. Myślę, że powinna to być jakaś młoda wokalistka. Ostatnie przykłady pokazują, że cieszą się one największą popularnością wśród widzów (sukces Ewy Farnej i Juli w "Bitwie na głosy"). Poza tym na świecie można dostrzec trend polegający na "odmładzaniu" paneli jurorskich (Demi Lovato, Tulisa, Jessie J).
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

Ja tez sie zgadzam z tym ze X Factor powinni przeniesc na Jesien 2013.. bo rynek jest nasycony w Polsce programami muzycznymi chyba bardziej niz w Wielkiej Brytanni nawet - wtedy mogliby castingi / domy jurorskie przeprowadzic pozna wiosna / latem, wyglad bylby bardziej kolorowy, sloneczny i cieply - a programy bylyby jak w UK, podczas ciemnych jesiennych i zimowych wieczorow - wiecej widzow na pewno w donach, wiecej zyskow i lepiej wygladajacy program na ogol.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Lana Del Rey podczas gali Polacy z werwą (której retransmisja w TVP1) to idealny przykład tego, że do Polski w celach promocyjnych łatwo sprowadzić wielką gwiazdę. Widocznie TVN nie chce tego zrobić. Choć kto wie - może po II edycji TVN chce robić program co raz lepiej i lepiej?
tvn - latem programowo najgorsza!
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

Tvn nie dysponuje takimi środkami finansowymi. Poza tym dałeś kompletnie nie trafne porównanie...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości