[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Nie dysponuje? X Factor zarobił tyle, że by starczyło na ho ho i jeszcze troche.
MandM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 12 gru 2011, 15:58

Re: X FACTOR

Post autor: MandM »

W 3 edycji powinni też zrobić castingi nie tylko w Zabrzu. Tak jak pre-castingi są w Zabrzu, Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie to tak samo powinno być z castingami. Np. do MBTM są one w kilku miastach.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

Z tego co wiem castingi do MBTM i GTD do obecnych edycji nagrywane były tam, gdzie są programy live, czyli w warszawskiej Hali Mera.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

W UK wlasnie rozpoczynaja sie programy na zywo w X Factor w najblizszy weekend. Co roku sa jakies drobne zmiany w formule, zasadach, w wygladzie - i to ludzi ciekawi. Np w tym roku pod koniec odcinka domow jurorskich, zamiast przedstawic wystylizowane sylwetki 12 finalistow - nagrali krotki utwor (i tez zostali na nowo wystylizowani):
http://www.youtube.com/watch?v=G62d86E4SKI&hd=1

Chialbym zobaczyc w polskiej edycji w 2013 nastepujace zmiany:
- czwarty juror i 12 finalistow... bo za malo jest mlodych w tej chwili i byloby to 'nowoscia' jaka moga publicznosc / prase zainteresowac
- odswierzony wyglad, styl montazu.. tak jak w USA i UK ostanio, w filmowym stylu, pieknie nabarwione, nowoczesne podklady muzyczne itd
- wydluzone programy na zywo (jak w Tancu.. albo podzielony na dwie czesci jedenego wieczoru - jak Bitwa)
- wystepy gwiazd (polskich, bylych uczestnikow X Factor itd.. nie wielka koszta, aby byloby ciekawie) - w X Factor chodzi o to ze kazdy uczestnik aspiruje to bycia 'gwiazda' a w Polsce tych gwiazd brakuje.
- Domy jurorskie bardziej egzotyczne (bo na razie nudno - np Tatiana w jakims penthousie w Londynie (bo tam mieszka), Kuba w willi w Sopocie z widokiem na morze, itd.. troche urozmaicenia, a nie jakies zupelnie incognito domy). Nie koniecznie musi byc drogo - nie musi byc Vegas, czy Dubai... ale po prostu ciekawie w Polsce / Europie.
- i ostatencznie - i to tylko bo mnie to denerwuje osobiscie.. koniec z 'przewodniczacym jury', jurorzy sa rowni, szczegolnie w programach na zywo, gdzie rywalizuja.. i prezenter dyryguje jury a nie Kuba. Nie wiem skad sie w polskiej edycji ta koncepcja wziela!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Wy tu o zmianach, a nie wiadomo, czy program jeszcze powróci, przynajmniej na wiosnę 2013. :mhm: Wojewódzki bowiem wspomniał, że nic jeszcze nie jest przesądzone i że póki co to mają na pensję tylko dla Czesława. :spiewa: Może i konwencja wypowiedzi żartobliwa, ale o wysokich kosztach produkcji mówiło się jeszcze przed startem polskiego X FACTOR. Obecnie jest kryzys na rynku reklamowym, a będzie jeszcze gorzej. Do tego notowania TVN spadają i tną ile się da. :> Sytuacja więc nie do końca napawa optymizmem.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re:

Post autor: sb »

Camilo pisze:Wy tu o zmianach, a nie wiadomo, czy program jeszcze powróci, przynajmniej na wiosnę 2013. :mhm: Wojewódzki bowiem wspomniał, że nic jeszcze nie jest przesądzone i że póki co to mają na pensję tylko dla Czesława. :spiewa: Może i konwencja wypowiedzi żartobliwa, ale o wysokich kosztach produkcji mówiło się jeszcze przed startem polskiego X FACTOR. Obecnie jest kryzys na rynku reklamowym, a będzie jeszcze gorzej. Do tego notowania TVN spadają i tną ile się da. :> Sytuacja więc nie do końca napawa optymizmem.
Idealny powod by przerwac X Factor wiosna i przesunac na jesien, bo moim zdaniem o wiele lepiej program wypadl by, gdy jest nagrywany latem i emitowany (tak jak UK) w ciemne jesienne wieczory kiedy wiecej ludzi oglada telewizje. A wiosna dac jakas tansza produkcje, lub w ogole zrezygnowac z programu takiego w jeden z weekendowch dni.. w maju i czerwcu po prostu ludzie chca byc na dworzu!

Ale, to ze TVN ma malo kasy, moze racja, ale X Factor stosunkowo do innych produkcji zarobil dla stacji majatek, wiec powinien byc finansowo wynagrodzony za to a nie splacac inne malo popularne produkcje stacji. I tak mysle ze TVN za duzo 'show' na raz produkuje... ITV czy BBC w UK, czy FOX w USA prawie nigdy nie nadaja w tym samym okresie dwoch producji 'live show' - jak to czesto bywa w Polsce. Moze dla tego tez brakuje pieniedzy i widzow..?
po31
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 212
Rejestracja: czwartek 03 maja 2012, 16:01

Re: X FACTOR

Post autor: po31 »

Tak szczerze według mnie to jak dla mnie TVN powinna już powoli zakończyć program Mam talent! Wydaje mi się że formuła tego programu zaczyna się powoli kończyć przy czym program po 4 latach emisji zaczyna robię się nudny i oglądalność już nie jest tak wysoka jak przy wcześniejszych edycjach. A co do X Factora to rzeczywiście wolałbym, aby stacja 3 edycje przesunęła na jesień 2013 rok i program mógłby zastąpić w ramówce Mam talent! I porządnie odświeżyć program! Tak by był ciekawszy. Ja obecnie nie oglądam 5 edycji Mam talent! Wolę Bitwę na głosy!
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

Choć sam w to nie wierzę co piszę to także sądzę , że X FACTOR TVN powinien przesunąć na jesień 2013. Czekalibyśmy jeszcze cały rok , ale efekt byłby wielki ! Oprócz dłuższego czasu dla produkcji w przygotowaniu to jeszcze lepsza pogoda i o wieeele większa widownia ( jeśli przełożyliby program na niedzielę ) ;) Czekam z niecierpliwością na rozwój wydarzeń !
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

Czy teraz skoro znana nam postac telewizyja w Polsce uslyszala zazuty i ma sprawe sadowa, czy jest mozliwosc ze bedzie musiala zostac odsunieta od obowiazkow w TVNie i X Factorze na okres do roztrzygniecia sprawy?

(wiadomo o kim mowie, ale prawo do anonimowosci w Polsce jest troche nie logiczne w tych sytacjach - nie mozemy danej osoby wymienic chyba w ogole?)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

A czy Kora przypadkiem nie ma tego samego problemu (nie wiem, nie interesuję się tą sprawą), a mimo to występuje nadal w MBTM?
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

Z informaji, które posiadam TVN rezygnuje z X-Factor i 2 sezon był zarazem ostatnim.
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: X FACTOR

Post autor: wafel »

felek pisze:Z informaji, które posiadam TVN rezygnuje z X-Factor i 2 sezon był zarazem ostatnim.
Może szykuje się wielki powrót Tańca z gwiazdami :D
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

Jakoś w to nie wierzę. Fakt, oglądalność była dość niska, ale program i tak dużo zarobił. Poza tym, czy TVN nie ma czasem praw do jeszcze jednej edycji? Nie zdziwiłbym się (a nawet wolałbym), gdyby nie odbyła się ona na wiosnę 2013. Ale to wcale nie musi oznaczać końca programu. Może po prostu przełożą go na jesień?
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

felek pisze:Z informaji, które posiadam TVN rezygnuje z X-Factor i 2 sezon był zarazem ostatnim.
Jest jakiekolwiek źródło tych debilnych bredni?
tvn - latem programowo najgorsza!
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Oglądalność oglądalnością, w pierwszym sezonie bardzo wysoka (najwyższa wśród talent show oprócz MT), w drugim akceptowalna biorąc pod uwagę okoliczności. Ale oglądając tegoroczny XF USA i UK poziom drugiej edycji był wysoki. W Anglii w finale mamy z 5 uczestników dobrze śpiewających, w USA w ogóle katastrofa. Szkoda, że nie jest jesienią i że tylko 3 jurorzy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość