[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Może i TVN nie jest teraz stacją sprzed 5-7 lat temu, ale mimo to, nadal stacja z Wiertniczej wyznacza trendy, nadaje tempa całej telewizyjnej branży. Obstawiam, że gdyby Polsat był w takiej sytuacji finansowej jak teraz TVN, ciągle oferowałby powtórki Kiepskich i Rodziny Zastępczej. Choć s sumie i teraz tak po części jest... I wiem, że kilka ostatnich produkcji TVN nie było trafionych, a i z Showtime nie zapowiada się ciekawie, bo wg mnie PPD, SR, showtime , woli i tysio czy nawet Ugotowani, to nie są produkcje na miare TVNu, to jednak stacja robi je w dobrym smaku, jest o nich bardzo głośno. Jak kiedyś powiedziała Korwin-Piotrowska w wywiadzie, bodajże dla Club TVN (sory za źródło :D) - TVN ma naprawdę dobry PR, i z tym zgadzam się z w 200%.
tvn - latem programowo najgorsza!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

SevenUP pisze:TVP podkrada pomysły od TVN-u, najpierw w TVoP chcieli Markowską, a teraz wzięli się za Brodkę... A tak w ogóle zdaje się, że będziemy mieli 3 muzyczne show wiosną. Totalny bezsens. Szkoda, że stacje kopiują swoje programy, zamiast samemucoś wymyśleć... Albo raczej, stacje kopiują od TVN-u...
A może po prostu gwiazdy muzyczne trzymają kciuki za wszystkich uczestników programów talent-show niezależnie od tego w jakiej stacji jest program nadawany? Na takiej samej zasadzie mógłbym napisać, że TVN także podkrada pomysły od TVP, bowiem Ewa Farna w ostatniej edycji "X Factora" była doradczynią Czesława Mozila w domach jurorskich, a kilka miesięcy wcześniej wystąpiła jako gość specjalny w programie "The Voice of Poland".
mojpierwszyraz pisze:Może i TVN nie jest teraz stacją sprzed 5-7 lat temu, ale mimo to, nadal stacja z Wiertniczej wyznacza trendy, nadaje tempa całej telewizyjnej branży. Obstawiam, że gdyby Polsat był w takiej sytuacji finansowej jak teraz TVN, ciągle oferowałby powtórki Kiepskich i Rodziny Zastępczej. Choć s sumie i teraz tak po części jest... I wiem, że kilka ostatnich produkcji TVN nie było trafionych, a i z Showtime nie zapowiada się ciekawie, bo wg mnie PPD, SR, showtime , woli i tysio czy nawet Ugotowani, to nie są produkcje na miare TVNu, to jednak stacja robi je w dobrym smaku, jest o nich bardzo głośno. Jak kiedyś powiedziała Korwin-Piotrowska w wywiadzie, bodajże dla Club TVN (sory za źródło :D) - TVN ma naprawdę dobry PR, i z tym zgadzam się z w 200%.

Po prostu wszystko wina kryzysu. Niestety - ostatnie dwa sezony były trudne dla polskiej telewizji, i nic nie wskazuje na by do marca miałoby się to znacząco poprawić. Stąd stacje postawią na sprawdzone pozycje programowe, a nowości nie będą aż tak spektakularne - bowiem duża nowość - to duże ryzyko, które w kryzysie jest jeszcze większe.

Za granicą też jest kryzys, ale z racji dużo większych budżetów nie jest on tak odczuwalny, jak w polskim rynku telewizyjnym - i zwykle oszczędności są w sposobie produkcji w tych programów.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Tylko między pomocą w wyborze uczestników a byciem gościem specjalnym jest różnica. A między byciem jurorem i byciem jurorem już nie.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

@SevenUP - czepiasz się po prostu nie wiem czego i na siłę szukasz nawiązań na korzyść TVN-u. A Markowska nikomu z jurorów nie pomagała - wspierała tylko Marcina Spenera w finałowym odcinku programu. Poza tym - media plotkarskie mają to do siebie, że sporo wymyślają, i nie wiadomo ile rzeczywistych prawdziwych informacji, że dana stacja chce ściągnąć daną gwiazdę jest w tych artykułach.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Przepraszam, za post pod postem, ale z reklamy, jaka leci na antenie TVN-u wynika, że wejściówki na casting jurorski w Zabrzu można uzyskać także wysyłając SMS-a o treści ZABRZE na numer 7122 (koszt 1,22 zł brutto).
alik79
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: środa 15 cze 2011, 15:36

Re: X FACTOR

Post autor: alik79 »

TVN zamiast tworzenia nowych formatów czy nawet kosztem You can Dance. Powinie zająć się rozwojem X Factor jak i Mam Talent podobnie jak ITV w Anglii.

Oto jakie zmiany powinny być wprowadzone w X Factor:

- IV juror - (wokalistka) aby można było zrobić podział grupy 16-24 na chłopcy i dziewczyny

- realizacja castingów w halach widowiskowo - sportowych w większych miastach Polski np . Ergo Arena w Gdańsku, Atlas Arena w Łodzi, hale w Wrocławiu czy Poznaniu. Nowa scenografia castingów (ekrany Led jak w Anglii)

- w odcinkach live występ gwiazdy przed ogłoszeniem wyników

- program EXtra Factor (kulisy) zaraz po zakończeniu X Factor emisja w TVN 7 (dostępny naziemnie)

- ewentualnie finał X Factor na Stadionie Narodowym

Dobrze by było aby od IV edycji te zmiany były wprowadzone, powinien na nich to wymusić nowy właściciel Canal+
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

alik79 pisze:- realizacja castingów w halach widowiskowo - sportowych w większych miastach Polski np . Ergo Arena w Gdańsku, Atlas Arena w Łodzi, hale w Wrocławiu czy Poznaniu. Nowa scenografia castingów (ekrany Led jak w Anglii)

- ewentualnie finał X Factor na Stadionie Narodowym
Bezsensowne wydawanie pieniędzy
alik79 pisze:Dobrze by było aby od IV edycji te zmiany były wprowadzone, powinien na nich to wymusić nowy właściciel Canal+
Canal+ wcale nie jest nowym właścicielem TVN
antares140
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: środa 26 sie 2009, 08:27

Re: X FACTOR

Post autor: antares140 »

alik79 pisze:TVN zamiast tworzenia nowych formatów czy nawet kosztem You can Dance. Powinie zająć się rozwojem X Factor jak i Mam Talent podobnie jak ITV w Anglii.

Oto jakie zmiany powinny być wprowadzone w X Factor:

- IV juror - (wokalistka) aby można było zrobić podział grupy 16-24 na chłopcy i dziewczyny

- realizacja castingów w halach widowiskowo - sportowych w większych miastach Polski np . Ergo Arena w Gdańsku, Atlas Arena w Łodzi, hale w Wrocławiu czy Poznaniu. Nowa scenografia castingów (ekrany Led jak w Anglii)

- w odcinkach live występ gwiazdy przed ogłoszeniem wyników

- program EXtra Factor (kulisy) zaraz po zakończeniu X Factor emisja w TVN 7 (dostępny naziemnie)

- ewentualnie finał X Factor na Stadionie Narodowym

Dobrze by było aby od IV edycji te zmiany były wprowadzone, powinien na nich to wymusić nowy właściciel Canal+


Uważam że finał polskich edycji X Factora na Stadionie Narodowym to starta kasy i czy trzeba zadać pytanie czy zapełni się cały stadion ja to wątpię, castingi w halach to jak na razie wydawanie kasy może kiedyś ale teraz nie. Co do IV jura zgadzam się mógłby być choć teraz też nie jest źle,nie ma co narzekać Polska to nie Wielka Brytania i jak na nasze warunki X Factor to świetny program
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

alik79 pisze:TVN zamiast tworzenia nowych formatów czy nawet kosztem You can Dance. Powinie zająć się rozwojem X Factor jak i Mam Talent podobnie jak ITV w Anglii.

Oto jakie zmiany powinny być wprowadzone w X Factor:

- IV juror - (wokalistka) aby można było zrobić podział grupy 16-24 na chłopcy i dziewczyny

- realizacja castingów w halach widowiskowo - sportowych w większych miastach Polski np . Ergo Arena w Gdańsku, Atlas Arena w Łodzi, hale w Wrocławiu czy Poznaniu. Nowa scenografia castingów (ekrany Led jak w Anglii)

- w odcinkach live występ gwiazdy przed ogłoszeniem wyników

- program EXtra Factor (kulisy) zaraz po zakończeniu X Factor emisja w TVN 7 (dostępny naziemnie)

- ewentualnie finał X Factor na Stadionie Narodowym

Dobrze by było aby od IV edycji te zmiany były wprowadzone, powinien na nich to wymusić nowy właściciel Canal+
Wybacz, ale twoje postulaty czytam już po raz setny - i to, że się powtarzasz - robi się trochę nużące.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Dokładnie, ile można to pisać. Jeśli producenci się tym nie interesują i jeszcze na dodatek walną XF w sobotę to nieźle się zdziwią oglądalnością. I jeszcze Iwański będzie gadał, że jest za dużo talent shows...
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

A i tak jest dużo takich programów - zresztą nie tylko w Polsce.
alik79
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: środa 15 cze 2011, 15:36

Re: X FACTOR

Post autor: alik79 »

Chodzi mi o to że tak jak konwencją formatu Mam Talent jest to że są one nadawane w w teatrach tak X Factor to że powinny tak jak w orginale nagrywane być w halach i nie tylko w Zabrzu a w dużych miastach w całej Polsce, aby mieszkańcy tych miast mogli iść sobie na nagranie castingów.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

Stacja zaczyna mieć zero pomysłowości, oryginalności i chęci. Nagrywanie w halach jest możliwe przy funduszach jakimi dysponuje TVN, niestety od pewnego czasu widzimy jak marne postępy i jak już wspomniałem zero pomysłowości przedstawia pan reżyser Iwański.

Castingi w halach (na początku nie musi, być tak z wszystkimi miastami)
4 juror (rzecz niezbędna, jest więcej utalentowanej młodzieży)
Lepszy marketing (w Polsce mało "huczy" o tym programie, za mało reklam, bannerów itp.)
Niezbędna współpraca z stacją radiową (wbrew pozorom podnosi to oglądalność)
Brak wykorzystania możliwości studia (Studio LIVE jest zupełnie "wieśniacko" prezentowane, zero pomysłowości, słaba gra świateł ps. szkoda że lepszy oświetleniowiec przeszedł do Polszmatu)
Prowadzący (Czy to są jakieś żarty? 1. Kobieta w tym formacie pasuje jak mleko z ogórkiem. 2.Kuźniar był sztywny, ale to w pewien sposób dodawało uroku programowi, prezentował on program z klasą. 3. Kamerzyści będą musieli się namęczyć by pokazać Kazadi z perspektyw szczupłej, w stosunku do stołu i jurorów. [CIACH])

Powyżej przedstawiłem aspekty, które obniżają popularność programu. Po 2 edycjach powinny nastąpić odważne kroki. Fora huczą o 4 jurorze, TVN milczy. Pozdrawiam. "Dla jasności, TVN to moja ulubiona stacja, niestety staje się coraz bardziej obca..."
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Ja tam myślę, że nawet z 3-ką jurorów można byłoby wyciągnąć dużo więcej z tego programu. Bo poziom w 2. edycji był, ale to wszystko co było wokół raczej zniechęcało. O ile castingi były ok, to bootcamp moim zdaniem był słabo zmontowany, a live'y no cóż, jeśli w programie muzycznym jest problem z dźwiękiem, to o czym tu w ogóle dyskutować?

Swoją drogą, jeśli TVN zamiast X Factora kupiłby prawa do The Voice, to moim zdaniem wymiótłby konkurencję.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

SevenUP pisze:Ja tam myślę, że nawet z 3-ką jurorów można byłoby wyciągnąć dużo więcej z tego programu. Bo poziom w 2. edycji był, ale to wszystko co było wokół raczej zniechęcało. O ile castingi były ok, to bootcamp moim zdaniem był słabo zmontowany, a live'y no cóż, jeśli w programie muzycznym jest problem z dźwiękiem, to o czym tu w ogóle dyskutować?

Swoją drogą, jeśli TVN zamiast X Factora kupiłby prawa do The Voice, to moim zdaniem wymiótłby konkurencję.
Dokładnie ;) Wiele razy muzyka zagłuszała wykonawcę, jeśli tak nie było to słychać lekki szum, ucho laika wychwyci syf jaki robią dźwiękowcy. Zero profesjonalizmu... Życzę temu programowi jak najlepiej, ale obsadzając go takim prowadzącym jest skazany na porażkę. Ciekawe jaka zmiana w tej edycji, jedyne czego możemy się spodziewać to zmiana tła podczas bootcampu. Brawo dla ekipy realizacyjnej, jesteście pomysłowi i kreatywni inaczej... :D24
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości