[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Jutro w DDTVN zaśpiewają państwo Hyżowie :)
TheXF
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 04 gru 2012, 13:49

Re: X FACTOR

Post autor: TheXF »

Pjotreeek pisze:Powiem tak - od początku przeczuwałem że dadzą starą muzykę do czołówki. Nie jest to może w 100% czołówka brytyjska (widzę nawet element z Australii :D) ale powiem że muzyka się naprawdę wkomponowała.
?? Słabo właśnie. Niby w "rytm" czasem do animacji, ale to nie to... jakieś świsty nie wiadomo skąd (brak odbicia w animacji).
Puść sobie dla porównania z tvnplayer i to: http://www.youtube.com/watch?v=qKO5gd54WOE (lubiłem te "BOOM" itp.)
Albo się daje jedność albo wcale. Po cholerę kombinowali ;p no tak po prawdzie... ;p
Ostatnio zmieniony niedziela 24 lut 2013, 00:30 przez TheXF, łącznie zmieniany 3 razy.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

Pierwsze wrażenia zdecydowanie pozytywne. Odcinek wydał mi się bardziej interesujący niż przed rokiem, pewnie m. in. dzięki temu, że pojawiło się małżeństwo. Zabrakło trochę skrótu występów. Nowa formuła jest niestety mniej zauważalna niż myślałem. Spodziewałem się więcej materiału zza kulis, takiego jaki pojawił się przed czołówką. Niestety później gdzieś to zniknęło. Scenografia i kulisy prezentują się bardzo ładnie. I też byłem zdziwiony, gdy usłyszałem "Up All Night" na początku. Spodziewałbym się "What Makes You Beautiful", "Live While We're Young", "Kiss You", a nawet "One Way or Another", ale nie piosenki, która nawet nie została wydana jako singiel.

Już przed programem liczyłem się z tym, że mogą pozostać przy starej muzyce podczas czołówki, więc nie było to wielkim zaskoczeniem. Z jednej strony nie rozumiem, po co takie "udziwnienie", ale z drugiej - przyznaję, że muzyka pasuje do animacji i wygląda to całkiem nieźle. A poza tym, cieszę się, że producenci wnoszą coś od siebie do programu, a nie korzystają tylko z brytyjskich "gotowców".

Poziom uczestników jak na razie średnio, zdecydowanym "highlight'em" były dla mnie występy Grzegorza Kopycińskiego i małżeństwa Hyżych. Kiedy usłyszałem, że zaśpiewa "Use Somebody" byłem lekko poirytowany, gdyż ta piosenka pojawia się praktycznie w każdej edycji każdego talent show. Ale gdy ją zaśpiewał widać było, że wniósł w nią bardzo wiele od siebie i mogę z pewnością stwierdzić, że to najlepsza interpretacja tej piosenki jaką słyszałem. Generalnie w tym odcinku bardzo podobały mi się komentarze Tatiany i uważam, że w większości były one bardzo trafne.

Co do Patricii: było ok, ale jak na razie bardziej podobała mi się w You Can Dance. Myślę, że montaż odcinka tak naprawdę bardzo ograniczył jej udział w programie i nie zobaczyliśmy jeszcze pełni jej "możliwości". A trochę szkoda. No, ale zobaczymy za tydzień.

Nie zgodzę się, że "Skyfall" Tatiany było niepotrzebne. Bardzo fajnie zaśpiewała i jej występ był ciekawym uzupełnieniem odcinka. Zwłaszcza, że tamta dziewczyna kompletnie zamordowała tą piosenkę.

I oczywiście duży plus za okienka i nowe belki. Bardzo cieszę się, że w końcu pożegnaliśmy się z tą czcionką z Mam Talent.
Pjotreeek
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:44

Re: X FACTOR

Post autor: Pjotreeek »

TheXF pisze:
Pjotreeek pisze:Powiem tak - od początku przeczuwałem że dadzą starą muzykę do czołówki. Nie jest to może w 100% czołówka brytyjska (widzę nawet element z Australii :D) ale powiem że muzyka się naprawdę wkomponowała.
?? Słabo właśnie. Niby w "rytm" czasem do animacji, ale to nie to... jakieś świsty nie wiadomo skąd (brak odbicia w animacji).
Puść sobie dla porównania z tvnplayer i to: http://www.youtube.com/watch?v=qKO5gd54WOE (lubiłem te "BOOM" itp.)
Albo się daje jedność albo wcale. Po cholerę kombinowali ;p no tak po prawdzie... ;p

każdy ma inną opinię :) przypominam że to w końcu Polska więc nie oczekujmy OD RAZU cudów, małymi krokami program jest ulepszany.
a to całe jak to nazwałeś "boom" pasuje teraz idealnie i współgra z "X" a nie jak w poprzedniej wersji czołówki, nic nie pasowało.
bartek09 pisze: I też byłem zdziwiony, gdy usłyszałem "Up All Night" na początku. Spodziewałbym się "What Makes You Beautiful", "Live While We're Young", "Kiss You", a nawet "One Way or Another", ale nie piosenki, która nawet nie została wydana jako singiel.
dokładnie, właśnie o czymś takim pomyślałem, dlatego bardzo mnie to zdziwiło. Chociaż "One Way or Another" z chęcią bym usłyszał :D

bartek09 pisze:I oczywiście duży plus za okienka i nowe belki. Bardzo cieszę się, że w końcu pożegnaliśmy się z tą czcionką z Mam Talent.
co do czcionki. zawiodłem się, gdyż jest identyczna jak zeszłoroczna? tutaj liczyłem na jakąś zmianę, w UK w zeszłym roku była najlepsza z dotychczasowych 9 edycjii.
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X FACTOR

Post autor: Nayma »

Moim zdaniem najsłabsze otwarcie spośród wszystkich trzech edycji. Gdzie tacy uczestnicy jak Michał Szpak i Ada Styrcz (S01E01) czy Anna "Bajka" Antonik i Ewelina Lisowska (S02E01)? 1 edycja w ogóle była wielkim wysypem talentów podczas castingów, które niestety w większości musiały odpaść już na etapie Bootcampu.
Jednak nareszcie coś zaczęło się zmieniać, nie wszystko na lepsze i niestety nadal brakuje mi pewnych elementów.
Czołówka zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Stara muzyka nieźle się komponuje i jest to coś innowacyjnego. :) W 4 edycji pewnie ją odświeżą, jeżeli nadal będą stawiać na zmiany. Do tego wreszcie przyciszyli początek intra.
Miejsce castingu moim zdaniem jest za małe jak na tak duży program. W Mam Talent nieduże teatry pasują, bo i tego wymaga chyba format, ale tutaj castingi w halach to byłoby coś.
Podczas występów uczestników jest zbyt dużo wejść na backstage i komentarzy Patricii, na szczęście gdy pokazywany jest naprawdę magiczny występ (jak np. cover "Don't Speak" N Doubt w dzisiejszym odcinku) nie ma zbędnych "zakłóceń".
Prowadząca jest doskonała, tylko tyle mogę na ten temat powiedzieć. :) Jury moim zdaniem również jak dotąd spisywało się najlepiej spośród wszystkich edycji.
Element rodem z "Ukrytej Prawdy" gdy uczestnicy "spontanicznie" rozmawiają ze sobą w poczekalni (która jest straszna) według mnie bardzo, ale to bardzo zły, już pomijając sam wystrój poczekalni, to po prostu u nas wypada to strasznie sztucznie. Dużo lepsze były prezentacje gdy uczestnik siedział/stał na przeciwko kamery i opowiadał coś o sobie. Zostając przy wystroju to podobne odczucia co w przypadku poczekalni mam przy backstage'u. Jest taki sam jak rok temu i przy tym jest okropny! Mogli zostać przy tym z pierwszej edycji. Milej dla oka byłoby gdyby Patricia znajdowała się na wolnej przestrzeni, dookoła niej skrzynki (sama nie wiem po co są i co się w nich znajduje, ale jest to fajny pomysł), plazmy, jakieś rusztowania i grono najbliższych osób występującego. Wejście na scenę też nie powala. :) Do tego dochodzą jeszcze takie rzeczy jak to gdy kandydat przedstawia się publiczności i jury i widać tylko jego głowę i fragment telebimu z tyłu, lepiej byłoby gdyby kamera obejmowała cały tylny "X" na ekranie. Oprócz tego brakuje mi tu poruszających historii jak w YCD czy Top Model (oczywiście z umiarem) i czegoś, co stosuje się w wielu edycjach na świecie. Mianowicie gdy uczestnik opowiada przed występem o swoich marzeniach związanych z udziałem w programie, a w tle cicho leci podkład jakiejś piosenki, następnie po występie tego samego uczestnika i głosowaniu jury jest puszczana ta sama piosenka w swoim kulminacyjnym momencie, już głośno i z głosem wokalisty/wokalistki. Dokładniej chodzi mi o coś takiego - http://www.youtube.com/watch?v=PBBe21ZJyjo Tutaj użyto akurat "Footprints in the sand" Leony Lewis.
Na miejscu osoby odpowiadającej za oświetlenie zaprosiłabym też na scenę więcej świateł, ale to już taki niuans. :P
Belki na początku występów również mi się nie podobają, ładniejsze, choć całkiem podobne, wykorzystuje się w USA, kolejny niuans.
Nie mogę także zrozumieć czemu nie posilą się o własne konto na YouTube? Przecież to tak proste!
Dobrze, że zniknęła również ścianka na której uczestnicy stawali wraz z osobami, które im towarzyszyły podczas castingu i opowiadały o swoich wrażeniach po zejściu ze sceny. Wyglądało to podobnie do tego - http://cdn14.se.smcloud.net/t/photos/th ... ardowy.jpg. Scenki stamtąd były króciutkie, ale nie zmienia to faktu że niepotrzebne i kiczowate.
Żałuję, że program nie jest emitowany jesienią, Castingi i Domy Jurorskie latem wypadają o niebo lepiej, szczególnie castingi, podczas gdy do stojących zza barierkami tłumów w UK podchodzi prowadzący Dermot i rozmawia z uczestnikami. :) X Factor w jesiennej ramówce spokojnie mógłby zająć miejsce Mam Talent (który u nikogo nie wywołuje już chyba żadnych emocji i jest nudny) i MasterChef (tutaj jedynie przeniosłabym go na wiosnę w miejsce Surowych Rodziców którzy są jakimś nieporozumieniem, i to w niedzielę o 20.00 ... Zrozumiałabym środa lub czwartek 22.30 ...) przy dwóch dniach emisji, na co liczę od przyszłego roku, jednak realne szanse na to można będzie dopiero ocenić po dalszych etapach, jeżeli nadal będą trwać od 90 do 105 minut to raczej nic z tego.
Tragedii nie było, ale to już nie to samo co 2 lata temu, gdy program trafił do Polski. W związku ze zmianami nic tylko czekać na następne etapy, oby również były w większym niż dotąd stopniu wzorowane na wersji Brytyjskiej i Amerykańskiej.
Zapomniałabym jeszcze, że przy trybie emisji raz w tygodniu program nie straciłby gdyby castingi trwały 2 godziny, 1.5 to trochę za mało na połączenie uczestników zabawnych i tych naprawdę magicznych.
Oprócz tego jest jeszcze wiele drobiazgów, które bym dorzuciła, a które w polskiej edycji są pomijane lub trwają ułamek sekundy, ale nie chcę się już bardziej rozpisywać.

+ nie wiem czy ktoś oprócz mnie to zauważył, ale czy każdą edycję musi otwierać ktoś z zagranicy???
Mats Meguenni - 1 edycja. 1 występ castingowy w programie.
Thomas Grotto - 2 edycja. 1 występ castingowy w programie.
Teraz w 3 edycji ta szamanka. :P
Nie przeszkadza mi to, ale czy to już jakaś tradycja? Nie oszukujmy się, poziom naszego XF odbiega od światowych norm, zagraniczni goście nie pomogą. :)


PS: Proszę o usunięcie mojego poprzedniego postu, niestety nie mogłam go już edytować, stąd dwa takie same (choć z małymi modyfikacjami ;)) pod rząd.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

A ja mam pytanie - dlaczego Tatiana mogła nie śpiewać?
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Poziom pierwszego odcinka na prawdę bardzo bardzo wysoki. Nie oszukujmy się. Państwo Hyży, wykony Ewy Szlempo i Grzegorza Kopycińskiego fantastyczne. Najlepsza reinterpretacja Use Somebody i Don't Speak jaką słyszałem.
Realizacyjnie najlepiej spośród wszystkich trzech edycji. Scena prezentuje się fantastycznie, kulisy również, poczekalnia bardzo spójnie, a wejście na scenę w końcu wygląda jak trzeba. Kadrowania super, jedynie ciut więcej świateł bym prosił :)
Grafika w HD prezentuje się CUDNIE! Cieszę się także że zostawiono stary podkład muzyczny, choć czołówka mogłbybyć dłuższa. Szkoda że nie pokombinowano z napisami końcowymi. Belka z podpisami super.
Patricia świetna, a jury... nigdy bym nie przypuszczał ale Kuba chyba oglądał MT5 i zobaczył, że i tutaj trzeba się przebić. Wypoczęty, wrócił z najciekawszymi i w końcu zaskakującymi komentarzami spośród wszystkich 3. edycji XF. Oby było tak do końca, i za rok :) Tatiana, Czesław - świetni. Na prawdę z czystym sercem najlepsze jury w Polsce. Bez dwóch zdań.
Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, i podziękowania dla Pana Iwańskiego - wstęp, wszystkie zmiany jakie wprowadził, to znak, że czyta nasze uwagi i forum, a na dodatek ma ochotę na robienie ciekawego programu. I mam nadzieję że w kolejnych odcinkach będzie dokładnie taka sama równowaga materiałów zza kulis, a tych ze sceny. Świetny mix tego wzystkiego wczoraj nam zaserowano, ja licze że z każdym kolejnym odcinkiem będzie co raz lepiej. Nie oszukujmy się, z taką ekipą i włąsnym stylem jesteśmy na prawdę w czołówce europejskich edycji. Z pewnością przebijamy sztuczną i fałszywą edycję US. UK wiadomo, nikt nie dorówna. Ale z powodzeniem możemy porównywać nasze wersje do tych ukraińskich, na pewno australijskiej, francuskiej, włoskiej-tej od Sky. Najbliżej jest nam wydaje mi się holenderska, która ma to cos co nasza - fajne wyczucie, smak i jest po prostu inna od wszystkich. Choć i tak uważam że wiele, wiele ekip z innych edycji od naszej mogłoby się wiele nauczyć. gratuluję, czekam na więcej, no i co najważniejsze- na dłuższe odcinki, bo do 21.30 to na prawdę za krótko. 22 minimum. :/
tvn - latem programowo najgorsza!
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Mnie tylko brakowało lektora w materiale przed czołówką. Bez niego opening był troszkę ślamazarny.
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

Też jestem pod wrażeniem 1 odcinka ;D choć tak naprawdę para Hyży dla mnie uratowała ten odcinek pod względem merytorycznym :P Prowadząca świetna , jurorzy ok ( z 4 jurorem byłoby doskonale ! ) , grafika świetna , studio zaje**** ! Ogólnie 8/10 ;)
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Ogólnie w tamtym roku wszystkie talenty praktycznie upchano w pierwsze 3 odcinki i potem nie bylo co oglądać. Dlatego dobrze, że w 1. odcinku nie pokazali "wszystkiego" (ze zwiastunu wygląda, że muzycznie 2. odc. będzie dużo lepszy).
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

A i zapomniałem dodać- pojawi się Nella Marczewski i Anita Łazuta, dziewczyny z poprzedniej edycji.
MandM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 12 gru 2011, 15:58

Re: X FACTOR

Post autor: MandM »

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... bcmKUe7yjQ - przedsmak tego co usłyszymy na albumie Ady Szulc . : )
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X FACTOR

Post autor: Nayma »

SevenUP pisze:A i zapomniałem dodać- pojawi się Nella Marczewski i Anita Łazuta, dziewczyny z poprzedniej edycji.
Oprócz tego Estera z 2 edycji, dziewczyna z 1 edycji X Factora która zaśpiewała "Natural Woman", wówczas bardzo przykości, dziś jej nie poznacie :), nie wiem czy dobrze dostrzegłam także Martynę Gogołkiewicz i Asteyę również z 2 edycji.

Co do małżeństwa Hyżów - uważam, że skoro ta edycja przypomina trochę seriale paradokumentalne, to na Bootcampie odbędzie się ich rozdzielenie, by dodać dramaturgii, albo - jak podejrzewam - Maja trafi do zespołu. :) Jej mąż jest świetny i musi być w trójce 25+, nie widzę innego wyjścia. Dziewczyna jest niestety w grupie, gdzie rywalizacja jest ostrzejsza.
Ostatnio zmieniony niedziela 24 lut 2013, 15:09 przez Nayma, łącznie zmieniany 1 raz.
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Hyżowie zdobywają popularność - http://dziendobry.tvn.pl/video/malzenst ... 77490.html

I także dodam, że wczoraj Maja jak i Grzesiek na swoich fan page'ach na fb mieli po około 500 like'ów, a teraz każdy z nich przekroczył grubo ponad 2 tysiące :)
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X FACTOR

Post autor: Nayma »

musicomaniakk pisze:wczoraj Maja jak i Grzesiek na swoich fan page'ach na fb mieli po około 500 like'ów, a teraz każdy z nich przekroczył grubo ponad 2 tysiące :)
Tatiana Okupnik - 1.479 Lubię to!
:D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości