[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Analfabetyzm (gr. αναλφαβετος nieznający liter) – w rozumieniu potocznym, brak umiejętności pisania i czytania oraz wykonywania czterech podstawowych działań matematycznych u osób dorosłych, tj. według kryteriów UNESCO – powyżej 15. roku życia. Osoby nie posiadające takiej umiejętności nazywane są "analfabetami".
Hmmm... ktory z jurorów nie potrafi pisać i czytać?
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X FACTOR

Post autor: Nayma »

Mam pytanie. Czy któryś z forumowiczów wybrał się na drugi dzień Bootcampu w tym roku?
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Jak ktoś był, to niech powie czy scenogrfia w 2. dniu była ta sama co w 1. (czerwona), czy fioletowa jak w UK?
Ontheotherside
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 14:14

Re: X FACTOR

Post autor: Ontheotherside »

sybic pisze:Jeden analfabeta, który nie umie się wysłowić, drugi wypalony pseudo-gwiazdor który nie jest śmieszny, ani inteligentny. Trzeciego członka, a właściwie członkini zostawiłem na koniec. Otóż ona nie umie śpiewać, co udowodniła w poprzednim odcinku. Poza tym w ostatniej edycji wykreowała człowieka o którym nic a nic nie słychać.
Słychać natomiast o Ewelinie Lisowskiej, którą w pośrednio wyeliminowali.
Skąd informacje o tym jakoby jeden z jurorów był analfabetą? Jeśli takowe posiadasz to może zechcesz się podzielić bo to może być ciekawe. To że Ciebie ktoś nie bawi nie znaczy, że nie jest zabawny. Znam wiele osób, które lubią tego typu humor. Również byłbym daleki od osądzane czyjejś inteligencji mając z kimś kontakt jedynie przez szklany ekran i to tylko przez parę godzin tygodniowo. No chyba, że znasz tę osobę prywatnie. Wtedy to co innego. Natomiast o "członkini" też bym nie powiedział, że nie potrafi śpiewać. Sam nie jestem fanem jej głosu, a jej ostatni popis był według mnie słaby. Niemniej opinia, iż nie potrafi śpiewać jest dosyć odważną tezą. Ma na swoim koncie ileś tam utworów, które sprzedały się również za granicą. Zagrała również określoną liczbę koncertów, które znalazły widownię. Myślę, że beztalenciu by się to niekoniecznie udało. A to czy komuś się jej twórczość podoba czy nie to już kwestia gustu. A co do "wykreowanego przez nią człowieka" - może rzeczony człowiek potrzebuje trochę więcej czasu na odpowiednie wejście na rynek, np. zbiera materiał. Czasem lepiej swój krok dwa razy przemyśleć niż później żałować pochopnie podjętej decyzji.

Tak też się zastanawiam... jeśli masz do programu aż tyle uwag, a ludzie w nim występujący Ci przeszkadzają to poco się męczysz i go ciągle oglądasz? ;) Jakieś osobiste zamiłowanie do permanentnego zamęczania się przed odbiornikiem TV, czy po prostu czysta chęć "pohejtowania" sobie czegoś w internecie? ;)
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: sybic »

Ontheotherside pisze: Skąd informacje o tym jakoby jeden z jurorów był analfabetą?
Bo nie umie się wysłowić i ma mały zasób słów. Wg mnie nie powinni pokazywać takich niedouczonych cudaków w TV, bo młodym ludziom przekazuje kiepskie wzorce. Potem się wszyscy dziwią, że nasza młodzież tylko przeklina, ma mały zasób słów i nie czyta książek. No cóż... jeśli ma się takie wzorce.
Ontheotherside pisze: Tak też się zastanawiam... jeśli masz do programu aż tyle uwag, a ludzie w nim występujący Ci przeszkadzają to poco się męczysz i go ciągle oglądasz? ;) Jakieś osobiste zamiłowanie do permanentnego zamęczania się przed odbiornikiem TV, czy po prostu czysta chęć "pohejtowania" sobie czegoś w internecie? ;)
Jakbyś wnikliwie czytał moje wypowiedzi to byś wiedział. Otóż parę postów wyżej wyraziłem zachwyt nad talentem uczestników. To jest wystarczający powód by oglądać ten program, prawda? No ale przy okazji jego oglądania widzę jego niedoskonałości wiec wyrażam swój pogląd do czego mam prawo. Jury to jedna wielka pomyłka. Mogą być, ale żebym ich nie widział, ani nie słyszał. Niech z oddzielnego pokoju przekazują swoje głosy.
TheXF
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 04 gru 2012, 13:49

Re: X FACTOR

Post autor: TheXF »

sybic pisze:Jakbyś wnikliwie czytał moje wypowiedzi to byś wiedział. Otóż parę postów wyżej wyraziłem zachwyt nad talentem uczestników. To jest wystarczający powód by oglądać ten program, prawda? No ale przy okazji jego oglądania widzę jego niedoskonałości wiec wyrażam swój pogląd do czego mam prawo. Jury to jedna wielka pomyłka. Mogą być, ale żebym ich nie widział, ani nie słyszał. Niech z oddzielnego pokoju przekazują swoje głosy.
Mam dla Ciebie radę: wchodzisz na http://www.XFactor.tvn.pl w dział wideo i oglądasz każdy występ bez żadnych "niedoskonałości".
Proponuję zakończyć ten wątpliwy off-topic, bo do niczego to nie doprowadzi :) Mi też może COŚ się nie podoba, ale nie marudzę tu w taki sposób, bo... co to zmieni? :) X-Factor to program rozrywkowy. Jeżeli nie dostarcza komuś "rozrywki" - może przełączyć na inny kanał.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Nie wiem @sybic co Ty masz do niezwykle pozytywnego gościa, którego kaleczenie polskiego jest tylko zabawnym dodatkiem. Ja mam zupełnie odmienne zdanie - dla mnie jury X Factor jest najbardziej trafionym jury w polskich talent show. Kuba jest mega inteligentnym gościem, który czasem palnie coś głupiego typu "Twoja matka jest pewnie już w moim wieku", ale każdemu się zdarza. Poza tym większość jego wypowiedzi jest naprawdę trafna. Tatiana. Skąd wniosek, że nie umie śpiewać? Po jednym nieudanym Skyfall? Na tym utworze poległo wielu. A to tylko dlatego, że chciano zaśpiewać go naprawdę mocno. Sama Adele śpiewa go bardzo delikatnie i ostrożnie. Gdyby Tatiana nie śpiewała go tak nisko i, być może, trochę delikatniej - wyszłoby zajebiście. Wyszło średnio, ale jak mówię - to jest mega trudny utwór. Po jednej wpadce nie można kogoś oceniać, czy jest dobrym, czy złym wokalistą. Dla przykładu (też występ na żywo) - finałowy odcinek II edycji i występ jurorów. "Fever" w wykonaniu Tatiany - mega. Zaśpiewała czysto, z sercem, i, przede wszystkim wiedziała, o czym śpiewa. Nie odśpiewała utworu, tylko zaśpiewała go mega inteligentnie, wiedząc o czym śpiewa. Poza tym zna się na technice śpiewania i udziela wiele dobrych, technicznych rad, które w programach talent show są obecnie rzadkością, bo królują opinie typu "podobało mi się", "nie podobało mi się".
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: sybic »

TheXF pisze: Mam dla Ciebie radę: wchodzisz na http://www.XFactor.tvn.pl w dział wideo i oglądasz każdy występ bez żadnych "niedoskonałości".
Ale na TV mam HD i lepszy dźwięk ;)
TheXF pisze: Proponuję zakończyć ten wątpliwy off-topic, bo do niczego to nie doprowadzi :)
A to dlaczego?
Tak jak w tego typu programach dominują wypowiedzi - "podoba mi się" lub "nie podoba mi się" o czym wspomniał mój szanowny przedmówca, to tak jak my widzowie mamy do tego prawo.
Nie kto inny jak Wojewódzki jest zdania, że jak coś jest do dupy, to trzeba to po prostu bez pardonu mówić. Dlatego mówię : jest to dupy, ale uczestnicy super. Talent, klasa i profesjonalizm.
Jeśli będziemy siedzieć chicho to ktoś może popaść w samozachwyt :)
TheXF pisze: X-Factor to program rozrywkowy. Jeżeli nie dostarcza komuś "rozrywki" - może przełączyć na inny kanał.
Mnie dostarcza i rozrywki i nerwów. Jeśli przełączę kanał pozbawię się rozrywki.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

X-Factor - 3,8 mln.
Must be the music - 3,5 mln.
The voice - 2,2 mln.
Czyli tak jak przewidywałem XF rozniósł TV :D
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

woooooow ! ale się cieszę ! wreszcie x factor najlepszy w Polsce ! ;D
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Czyli X Factor na wejściu Alexa i TVoP nic nie stracił. A w niedzielę premiera Rancza zabrała MBTM prawie milion. Tak czy siak świetny wynik X Factora?
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

Od razu widać , że wieśnioki oglądają MBTM , bo jak weszło Ranczo to straciły 700 tys. widzów ;p haha
Ontheotherside
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 14:14

Re: X FACTOR

Post autor: Ontheotherside »

sybic pisze: Bo nie umie się wysłowić i ma mały zasób słów. Wg mnie nie powinni pokazywać takich niedouczonych cudaków w TV, bo młodym ludziom przekazuje kiepskie wzorce. Potem się wszyscy dziwią, że nasza młodzież tylko przeklina, ma mały zasób słów i nie czyta książek. No cóż... jeśli ma się takie wzorce.
Zabawnym jest to, że zarzucasz Czesławowi analfabetyzm "bo nie umie się wysławiać i posiada ograniczony zasób słownictwa" a sam źle posługujesz się tym terminem ;) Pragnę zauważyć, że często zdarza się tak, że jednostki uważane za bardzo dobrych ekspertów w danej dziedzinie są ekscentrykami. Dodatkowo Czesław większość swojego życia spędził w Danii, która zarówno językowo jak i kulturowo różni się od Polski. Stąd pewne jego niedostatki w wysławianiu się. Też nie do końca rozumiem o co Ci do końca chodzi z "takimi wzorcami". Określenie to w takim kontekście nabiera pejoratywnych walorów, a ja bym wolał trzymać się z dala od tego typu stwierdzeń. Nie wiem w jaki sposób Czesław Mozil jako juror programu rozrywkowego ma wpływać w sposób destrukcyjny na młodzież. Mają zaczerpnąć od niego już wymieniony wcześniej "ograniczony zasób słow"? ;) Dosyć odważnie postawiona teza. Czesław sprawia wrażenie niezwykle pozytywnie zakręconego człowieka, a jeśli przez pojawianie się jego osoby w telewizyjnym show w Polsce pojawi się więcej tego typu ludzi to nie widzę w tym nic złego.
sybic pisze: Jakbyś wnikliwie czytał moje wypowiedzi to byś wiedział. Otóż parę postów wyżej wyraziłem zachwyt nad talentem uczestników. To jest wystarczający powód by oglądać ten program, prawda? No ale przy okazji jego oglądania widzę jego niedoskonałości wiec wyrażam swój pogląd do czego mam prawo. Jury to jedna wielka pomyłka. Mogą być, ale żebym ich nie widział, ani nie słyszał. Niech z oddzielnego pokoju przekazują swoje głosy.
Twoje narzekanie na program przybrało taki rozmiar, iż myślałem, że w Twoich oczach minusy wzięły górę nad plusami. Nikt nie odbiera Ci prawa do przedstawiania swojego zdania. Tak samo każdy ma prawo się z tym zdaniem nie zgadzać. Bo w mojej skromnej opinii jury programu zostało dobrane w odpowiedni sposób. Potrafią zarówno podzielić się fachowymi spostrzeżeniami jak i skomentować występ w zabawny sposób. Pamiętam nawet, że oglądałem kiedyś filmik zza kulis drugiej edycji XF i uczestnicy mocno sobie chwalili rady zasłyszane od Czesława, Tatiany i Kuby.

Ale to wszystko to tylko moje zdanie.

No i fajnie, że XF wygląda coraz lepiej pod względem oglądalności. Oby dobry wynik z tego tygodnia okazał się dobrym omenem na przyszłość.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Kasia Zielińska, Diana John - one jeszcze pokażą swoje. Tak mi się wydaje.
Agneiszka Czachor, Kaja Czulewicz i Filip Metler - o matko, no fenomenalni, fantastyczni. Myślałem że już nikt mnie nie zaskoczy tak jak Lisowska i Klaudia Szafrańska. A tu prosze! Nieprawdopodobni, kurcze, martwie się tylko tym co Tatiana powiedziała w DDTVN, że faworyci właściwie odpadli w Bootcampie.
tvn - latem programowo najgorsza!
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X FACTOR

Post autor: Nayma »

Może za wcześnie na tego typu stwierdzenia, ale wydaje mi się że Maja Hyży i Kasia Zielińska będą śpiewać razem w grupie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość