TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: r_r16 »

Czasy półtoragodzinnych Faktów minęły bezpowrotnie. Teraz od tego jest TVN24 i wątpię, że kiedyś zobaczymy jeszcze tak długie wydanie Faktów. Chyba, że na Ziemii wylądują kosmici :D
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: sybic »

Jak TVN24 manipuluje obrazem
Obrazek
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: r_r16 »

Tu akurat błąd jest w demotywatorze. Wystarczy spojrzeć na różnicę w wielkości słupków między Ruchem, a PiS, a potem między PiS a PO. Ruch Palikota ma o 5% mniejsze poparcie od PiSu, a PiS ma o 5% mniejsze poparcie od PO i różnica w wielkości słupków w tym przypadku jest taka sama. Bardziej to wygląda jakby słupki nie zaczynały się od zera, a od powiedzmy 5% albo nawet od większej wartości bo słupek SLD jest w stosunku do pozostałych za wysoki. Dodatkowo wypadało by wydłużyć wszystkie słupki identycznie ale "w dół", aby ich dolne krańce miały początek "w zerze".
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: sybic »

r_r16 pisze:Bardziej to wygląda jakby słupki nie zaczynały się od zera, a od powiedzmy 5% albo nawet od większej wartości
i to jest własnie typowa manipulacja, a nie żaden błąd demotywatora ;) Szkoła Urbana.
Dla tych, którzy mają kłopoty
Obrazek
nouze
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2374
Rejestracja: niedziela 10 paź 2010, 23:41

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: nouze »

Ktoś mógłby powiedzieć, że nieźle trzeba mieć z garem, żeby siedzieć z linijką przed telewizorem i mierzyć słupki, mające w przybliżeniu pokazać różnicę widoczną w procentach.
Można byłoby też ocenić, że nieustanne pisanie na forum o metafizycznej obecności Goebbelsa, Urbana, dziennikarzach-rządowych sierżantach, jasno wskazuje na schizofrenię, chore wizje i przede wszystkim brak dystansu do tego co się ogląda (skończy się na świętym przekonaniu że panoramy warszawy/podróże Katarzyny W. śledzimy z pokładu luftwaffe24).

Ale ja bym się nie czepiał, bo grunt to mieć jakieś hobby, koleżko sybic :plus:
patryk19
Początkujący
Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: środa 18 lip 2012, 12:15

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: patryk19 »

Ale Wy macie problemy... Kto normalny czepia się o takie bzdury?! :x
Liczą się tylko FAKTY! Codziennie o 19:00 w TVN
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: sybic »

nouze pisze: Ale ja bym się nie czepiał, bo grunt to mieć jakieś hobby, koleżko sybic :plus:
Moje hobby to matematyka, wiec rażą mieć takie szczegóły i jeszcze chwila i faktycznie zacznę wierzyć, że TVN to Ministerstwo Propagandy w rządzie Tuska.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: r_r16 »

sybic pisze:
r_r16 pisze:Bardziej to wygląda jakby słupki nie zaczynały się od zera, a od powiedzmy 5% albo nawet od większej wartości
i to jest własnie typowa manipulacja, a nie żaden błąd demotywatora ;) Szkoła Urbana.
Dla tych, którzy mają kłopoty
Obrazek
Tylko, że to 10%, które Ty przykładasz do 17% to de facto nie jest 10% tylko jakieś 3. Tak jak pisałem - słupki są ucięte od dołu i zaczynają się od jakiegoś 7-go procenta, więc przymierzanie 17%+10% nie ma sensu, bo idąc tym tropem, PIS też ma za wysoki słupek w stosunku do Ruchu Palikota. Też manipulacja? Hmmm... dziwne, bo od kiedy TVN jest proPisowska?
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: sybic »

r_r16 pisze: Tylko, że to 10%, które Ty przykładasz do 17% to de facto nie jest 10% tylko jakieś 3. Tak jak pisałem - słupki są ucięte od dołu...
A skąd ma mam niby o tym wiedzieć?
Matematyka to nauka ścisła i tu nie ma miejsca na coś w stylu "co autor miał na myśli".
Na wykresie, jeśli nie zaznaczono inaczej, liczy się od zera, tylko że te ćwoki z TVN są nie uczone i widać nie wiedzą...
Te "redaktory" tylko, na j. polski są wielce wrażliwi.
r_r16 pisze: PIS też ma za wysoki słupek w stosunku do Ruchu Palikota. Też manipulacja? Hmmm... dziwne, bo od kiedy TVN jest proPisowska?
No własnie nie jest...
To rządowa stacja, więc słupek PIS w stosunku do PO jest zaniżony. PiS w stosunku do PO licząc pix ze słupków ma 20%
Goebelsówka pierwszej wody, albo nieuctwo w TVN i tyle w tym temacie.
Rysunek zrobiony jest źle i każdy teraz może snuć swoje teorie na temat powodu tego stanu rzeczy.
Tak trudno zrobić poprawny rysunek?
Toż wystarczy Kononowicza zatrudnić i na bank zrobi to lepiej.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: r_r16 »

Skoro TVN jest prorządowa jak wytłumaczysz za długi słupek dla PiSu?
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: sybic »

W stosunku do PO słupek PIS jest za krótki, bo ma 20%, wiec to tylko potwierdza moja tezę. Tfu...
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: r_r16 »

A w stosunku do Ruchu Palikota jest za długi. Ja już analizujemy to całość, a nie tylko to, co potwierdza tezę. W końcu walczymy o obiektywizm, co nie?
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: sybic »

PIS jest największą partią opozycyjną i wciąż realnym zagrożeniem dla obecnie rządzącej władzuni. Tak więc obniżenia słupka dla PIS można odebrać jako celowy zabieg, a RP może tu nie mieć znaczenia. Sam widzisz jak wiele interpretacji i domysłów może dostarczyć nam spartolony przez TVN sondażowy słupek, na którym z grafiki wynika, że PO ma 27%, PIS 20%, RP 11%, SPD 5%. Przy założeniu, że PO ma 27% oczywiście.
marusiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sobota 30 mar 2013, 12:25

Cisza nad nc+

Post autor: marusiek »

Czy kogoś dziwi zupełna cisza w programach informacyjnych TVN i TVN 24 na temat porażki platformy nc+?
Na FB Anty nc+ jest już prawie 40 tys. lajków a największa telewizja informacyjna milczy?
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: avatar »

Chyba nie liczysz na to, że będą krytykować produkt z tej samej stajni... :roll:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość