[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

czerk pisze: Polecam obejrzeć powtórkę wczorajszej bitwy w Voice, wykonania tam miażdżą :D
Jedyne dobre wykonanie jakie tam było to Beata Jankowska Tzimas (rok temu w X Factorze odpadła...) i dwóch panów "All for Love". Reszta to fałsz na fałszu, najśmieszniejsze było "I wanna dance with somebody" cały czas pod dźwiękiem i branie oddechu w ciągu frazy, no przynajmniej można było się pośmiać.
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Wam nigdy nic nie pasuje. Widać wyraźnie, że są już jakieś postępy w porównaniu z 1 kiepską edycją. Jakby nie było to i tak byście coś znaleźli, żeby po marudzić... nie rozumiem tego :P
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

musicomaniakk pisze:Wam nigdy nic nie pasuje. Widać wyraźnie, że są już jakieś postępy w porównaniu z 1 kiepską edycją. Jakby nie było to i tak byście coś znaleźli, żeby po marudzić... nie rozumiem tego :P
To marudzenie mobilizuje producentów. :P
Ciągle ten sam problem z dźwiękiem, za dużo niebieskiego koloru świateł i monotoniczność gry świateł. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony. Oby poziom przy kolejnych odcinkach był utrzymany.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: X FACTOR

Post autor: prze_kw »

Nie wiem czy było to już wspomniane - "panna młoda" z reklamy tabletek dla kobiet (zdaje się że Asequrella?) jest łudząco podobna do Olgi Barej. A jak można wyczytać na stronie programu, ta dziewczyna czasem występuje w spotach, więc może to być ona :D
Liczą się tylko Fakty.
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: X FACTOR

Post autor: szym »

TheXF pisze:
szym pisze:- Chłopak, który śpiewał Bruno Marsa, usiadł przy fortepianie, na którym nawet nie udawał, że gra. Co najmniej komiczne. Jego ruchy na scenie też jakoś uderzały w moją estetykę, ale głos ma bardzo dobry.
Fortepian "należał" do dziewczyny z ekranu (która na nim tam grała) - wspomnienie. Tak to zrozumiałem, bo wydaje się to logiczne/czytelne. Moim zdaniem to był najlepszy występ (i najładniejsza scenografia).
Być może, ale to nie było tak, że ta dziewczyna na ekranie pojawiła się dopiero pod koniec? Nie widziałem jej wcześniej, a ta 2 sekundowa sekwencja z nią, powtórzona kilka razy pojawiła się dopiero, jak już nikt nie śpiewał, nie było muzyki, nawet fortepian już nie grał. Więc jeżeli nie było jej wcześniej - ale mogłem to przeoczyć - to i tak mało czytelne. Ja tylko napisałem, ze dla mnie to było komiczne, że jest sam fortepian, siedzi sobie koło niego koleś i miałem wrażenie, że chyba zapomniał, że miał trochę poudawać grę, więc nie wie co teraz zrobić. Coś tam dotknął, coś tam machnął i w końcu sobie wstał od tego instrumentu.

Co do playbacku w piosence Matta Pokory też miałem wrażenie, że w połowie, gdzieś tam gdzie on mniej śpiewał, a bardziej rapował (?) to była taśma, ale raczej w całym występie było słychać też prawdziwe głosy.
tomalapt pisze:
musicomaniakk pisze:Wam nigdy nic nie pasuje. Widać wyraźnie, że są już jakieś postępy w porównaniu z 1 kiepską edycją. Jakby nie było to i tak byście coś znaleźli, żeby po marudzić... nie rozumiem tego :P
To marudzenie mobilizuje producentów. :P
Ciągle ten sam problem z dźwiękiem, za dużo niebieskiego koloru świateł i monotoniczność gry świateł. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony. Oby poziom przy kolejnych odcinkach był utrzymany.
Serio producenci tu zaglądają? Bo pewne zarzuty od ludzi z forum pojawiają się tu nieustannie od I edycji, więc nie wiem, czy to działa. :)
:)
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Aranżacja i przesłanie występu Filipa całkowicie dla mnie zrozumiana. Trzeba znać piosenkę i jej tekst by to zrozumieć. Może jak na XF raczej jak dla widzów XF, którzy pewnie większości nie znają tej piosenki to może nie zrozumiałe, ale trzeba patrzyć na to obiektywnie, jeżeli się zwraca na takie rzeczy uwagę :)
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

Po tygodniu i 1 odcinku live strony fanpage na fb uczestników kształtują się następujo:
1. Maja Hyży - 45,6 tys. (+19,8 tys.)
2. Grzegorz Hyży - 34,4 tys. (+15,2 tys)
3. Filip Mettler - 9,8 tys. (+3,2 tys)
4. Asteya i Aicha - 2 tys. (+ 300 )
5. Klaudia Gawor - 1,4 tys. (+ 700)
6. Girls on Fire - 1 tys. (+300)
7. Olga Barej - 936. (+200)
8. Wojciech Ezzat - 724
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: X FACTOR

Post autor: szym »

musicomaniakk pisze:Aranżacja i przesłanie występu Filipa całkowicie dla mnie zrozumiana. Trzeba znać piosenkę i jej tekst by to zrozumieć. Może jak na XF raczej jak dla widzów XF, którzy pewnie większości nie znają tej piosenki to może nie zrozumiałe, ale trzeba patrzyć na to obiektywnie, jeżeli się zwraca na takie rzeczy uwagę :)
Myślę, że nie trzeba być specjalnym geniuszem, żeby wiedzieć o czym jest piosenka "When I Was Your Man" i dla każdego pojawienie się tej kobiety na końcu było raczej proste do interpretacji, z tym, że na początku, kiedy on usiadł przy tym fortepianie to nie było jej nigdzie. W tle leciał sam instrument, na ekranie - zupełnie nieużywany, więc to nie współgrało. W klipie Bruno Mars, z tego co kojarzę, na fortepianie GRA. :)

I tyle. Dla mnie to było nieco śmieszne. Dla fanów X Factora, jak widać nie, ale przepraszam, bo nie doceniłem, że odbieracie rzeczywistość telewizyjną na tak wielu płaszczyznach.
Choć - coś za coś, gramatyka dostała tu nieźle po głowie.
:)
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Najlepszy odcinek ze wszystkich trzech edycji! Bardzo podobał mi się opening w wykonaniu Matta i Patrycji. Patrycja jako prowadząca sprawdziła się znakomicie. Zdecydowanie lepiej od Kuźniara (którego też lubiłem). Widać także, że szczerze kibicuje uczestnikom nie tylko przed kamerami, ale także poza nimi (wiem, bo widziałem).

Wg mnie The Voices odpadli niezasłużenie. Najgorszy występ to Olga Barej i to ona powinna pożegnać się z programem. Najlepszy występ? Zdecydowanie FILIP METTLER. Faworyt, mam nadzieję, że wygra ten program. Prócz Olgi, wszystkie występy znakomite. Znakomite wokale i znakomita otoczka występu. Animacje, światła, taniec, pomysł.

Co do realizacji - też nie mam większych uwag. Szkoda tylko, że nie zmieniono animacji na ekranach, tak jak to zrobiono na castingach.

Ogromny plus za repertuar. Nie było do tej pory odcinka z tak świeżymi, nowymi kawałkami. Odcinek kompletnie nie balladowy - i dobrze. Było czego posłuchać, było co oglądać. Mam nadzieję, że będzie takich kawałków więcej. Ciekawy wybór piosenki Grześka Hyży. Uczestnik polskiego X Factora zaśpiewał utwór finalisty X Factor 2009 UK - Olly'ego Mursa. :D

Odcinek obejrzałem w studio, a następnie powtórkę w TV. To, co dzieje się tam, po drugiej stronie ekranu jest naprawdę niesamowite. Każdemu zdecydowanie polecam!
shortise
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Katowice-Śródmieście

Re: X FACTOR

Post autor: shortise »

Osobiście mi najbardziej podobały występy Mai Hyży (Hyżej?), Filipa Mettlera, Olgi Barej i Klaudii Gawor.

BTW. Czy tylko mi Olga Barej przypomina we wczorajszym makijażu Kasię Nosowską?
5 lat na forum ;)

Na innym forum także @brk
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

oglądalność dobowa z soboty baardzo ciekawa... (16/49)
16,5% (-0,4%) tvn
10,4% (-1,5) tvp1
9,2% (-4,0%) polsat
7,8% (+0,5) tvp2
a w niedzielę: (16/49)
tvn 16%
polsat 13,1%
tvp1 11,6%
tvp2 7,9%
tvn - latem programowo najgorsza!
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

TVN w pogodowe ładne dni radzi sobie lepiej, bo ma silny prime time - a to podczas niego w takie dni ludzie siędzą przed TV. Nie oznacza to wcale, że X-Factor pobił rekord oglądalności - mimo, że to najwyższy udział dobowy w sobotę od początku emisji 3 sezonu X-Factor. Można się spodziewać, że także dziś TVN zanotuje lepszy wynik niż zwykle :)
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

Oglądalność - nieco ponad 3 mln.
"Must Be The Music" słabo jak na niedzielny wieczór - 50 tys widzów mniej od XF
Jestem za to zaskoczony stosunkowo dobrym wynikiem "The Voice" - 2,5 mln.
http://muzyka.interia.pl/pop/news/x-fac ... 1910242,50
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

http://www.youtube.com/watch?v=SO2KZ_cJGTM - przykład ładnej scenografii. Oby więcej.
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Założyłem konto na YT, gdzie wrzuciłem i będę się starał wrzucać wszystkie występy live. Moim zdaniem XF zasługuje na takie konto na YT, zawsze wszyscy mogą wrócić do tych występów. Będę je prowadził póki mi go nie usuną. http://www.youtube.com/user/XFactorPolskaTVN
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości