[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

Tak troche nie na temat, przepraszam.. ale w Wielkiej Brytanni dzis pierwszy dzien przesluchan z jurorami (tzw 'castingow' w Polsce) do nastepnej edycji - z nowym (powracajacym) jurorem, Sharon Osborne.

Nowa formula w 10 urodziny brytyjskiej edycji - w tym roku dochodzi nowy etap - przesluchania z jurorami w pokoju (jak kiedys), dopiero pozniej przesluchania na arenie koncertowej znow z jurorami, potem jak zwykle bootcamp, domy i live-y. Oczywiscie jest tez etap przesluchan z producentami (w Polsce 'pre-castingi') ale o tym etapie sie nie mowi oficjalnie... :P
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Skoro jednak w tym roku odbędą się przesłuchania z udziałem publiczności, ponawiam moje pytanie. Czy ktoś posiada wiedzę, w jaki sposób można dostać się na widownię w lipcu? Czy, tak jak w Polsce, wpuszczają ludzi z ulicy, czy trzeba jakoś zdobyć wejściówki?
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

r_r16 pisze:Skoro jednak w tym roku odbędą się przesłuchania z udziałem publiczności, ponawiam moje pytanie. Czy ktoś posiada wiedzę, w jaki sposób można dostać się na widownię w lipcu? Czy, tak jak w Polsce, wpuszczają ludzi z ulicy, czy trzeba jakoś zdobyć wejściówki?
Trzeba zamówić darmowe wejściówki, z ulicy nie da sie - tym zajmuje sie strona: http://www.applausestore.com/
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Dzięki za informację ;)
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

sb pisze:Tak troche nie na temat, przepraszam.. ale w Wielkiej Brytanni dzis pierwszy dzien przesluchan z jurorami (tzw 'castingow' w Polsce) do nastepnej edycji - z nowym (powracajacym) jurorem, Sharon Osborne.

Nowa formula w 10 urodziny brytyjskiej edycji - w tym roku dochodzi nowy etap - przesluchania z jurorami w pokoju (jak kiedys), dopiero pozniej przesluchania na arenie koncertowej znow z jurorami, potem jak zwykle bootcamp, domy i live-y. Oczywiscie jest tez etap przesluchan z producentami (w Polsce 'pre-castingi') ale o tym etapie sie nie mowi oficjalnie... :P
I tu fotka.. w pokoju z widokiem na miasto. Moze w 4 polskiej edycji tak postapia, ciekawie, inaczej, intymnie, ORAZ taniej dodac etap w pokoju (z widokiem na Warszawe?), przed etam z publicznoscia?

Obrazek
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

W Polsce takich przesłuchań nie potrzeba. Nikt tego nie kupi, ja się cieszę z tego co mamy i nie ma co wymyślać. Najważniejsze, żeby był 4 juror. :P
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

A moim zdaniem to jest świetny pomysł, bo małym kosztem można zrobić castingi w wielu miastach, co najmniej Warszawa, Gdańsk, Rzeszów, Kraków, Poznań. No chyba jest to dużo mniej pracochłonne niż zrobienie castingów z widownią. W tej sytuacji u nas castingu z widownią mogłoby nie być. Poza tym łatwiej odnależźć talenty w takim miejscu.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

sb pisze:
sb pisze:Tak troche nie na temat, przepraszam.. ale w Wielkiej Brytanni dzis pierwszy dzien przesluchan z jurorami (tzw 'castingow' w Polsce) do nastepnej edycji - z nowym (powracajacym) jurorem, Sharon Osborne.

Nowa formula w 10 urodziny brytyjskiej edycji - w tym roku dochodzi nowy etap - przesluchania z jurorami w pokoju (jak kiedys), dopiero pozniej przesluchania na arenie koncertowej znow z jurorami, potem jak zwykle bootcamp, domy i live-y. Oczywiscie jest tez etap przesluchan z producentami (w Polsce 'pre-castingi') ale o tym etapie sie nie mowi oficjalnie... :P
I tu fotka.. w pokoju z widokiem na miasto. Moze w 4 polskiej edycji tak postapia, ciekawie, inaczej, intymnie, ORAZ taniej dodac etap w pokoju (z widokiem na Warszawe?), przed etam z publicznoscia?

Obrazek
Taniej? Chyba nie bardzo, skoro dodany jest nowy etap programu, a pozostałe (czyli przesłuchania na sali koncertowej, Bootcamp, Domy Jurorskie na Live'ach kończąć) zostają bez większych zmian.
Dla mnie nowy etap programu jest w pewien sposób ciekawy, ale mam zbyt duże wątpliwości, czy to się w ostateczności sprawdzi. W Polsce ten etap dla przeciętnego widza byłby mało atrakcyjny i pewnie nie miałby dużego powodzenia.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

Trzeciak pisze:
sb pisze:
sb pisze:Tak troche nie na temat, przepraszam.. ale w Wielkiej Brytanni dzis pierwszy dzien przesluchan z jurorami (tzw 'castingow' w Polsce) do nastepnej edycji - z nowym (powracajacym) jurorem, Sharon Osborne.

Nowa formula w 10 urodziny brytyjskiej edycji - w tym roku dochodzi nowy etap - przesluchania z jurorami w pokoju (jak kiedys), dopiero pozniej przesluchania na arenie koncertowej znow z jurorami, potem jak zwykle bootcamp, domy i live-y. Oczywiscie jest tez etap przesluchan z producentami (w Polsce 'pre-castingi') ale o tym etapie sie nie mowi oficjalnie... :P
I tu fotka.. w pokoju z widokiem na miasto. Moze w 4 polskiej edycji tak postapia, ciekawie, inaczej, intymnie, ORAZ taniej dodac etap w pokoju (z widokiem na Warszawe?), przed etam z publicznoscia?

Obrazek
Taniej? Chyba nie bardzo, skoro dodany jest nowy etap programu, a pozostałe (czyli przesłuchania na sali koncertowej, Bootcamp, Domy Jurorskie na Live'ach kończąć) zostają bez większych zmian.
Dla mnie nowy etap programu jest w pewien sposób ciekawy, ale mam zbyt duże wątpliwości, czy to się w ostateczności sprawdzi. W Polsce ten etap dla przeciętnego widza byłby mało atrakcyjny i pewnie nie miałby dużego powodzenia.
Taniej bo sezonu nie wydłużają, tylko cześć na arenach (które są wyjątkowo drogie do wynajęcia i obsługi) bedzie krótsza i bardziej skoncentrowana na lepszych uczestnikach. Odcinek w pokoju stanowczo tańszy niż odcinek w dużej hali koncertowej.

A co do koncepcji, ten etap cieszył sie wielką popularnością w UK, ludzie woleli intymność tych pomieszczeń gdzie uczestnik spiewajac a capella nie mógł sie schować za podkładem. Nie wiem jakby było w Polsce, ale wiem ze takie zmiany, eksperymenty i ciągłe odswiezanie formatów w UK spowodowało ze osiągnęły niesamowite wyniki oglądalności, z roku na rok - ryzyko ale im sie wielokrotnie zwróciło! Taki Mam Talent w UK tez zaczął z 4M widzów ale nawet doszło do 15M pózniej.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Akurat jeśli chodzi o hale koncertowe w Polsce (w przypadku X Factor jedynie Dom Muzyki i Tańca) to TVN nie wydaje na nie praktycznie nic. W I edycji DMiT nie dostał od TVNu żadnych pieniędzy za udostępnienie hali. Czytałem artykuł w lokalnym serwisie internetowym na ten temat. W przypadku II i III edycji też TVN nie był zbyt hojny i, jak wypowiadała się osoba zarządzająca obiektem, na takich castingach nie da się zarobić. Chodzi tu głównie o promocję DMiT oraz samego Zabrza. Z tego więc wnioskuję, że TVN płaci za wynajęcie hali grosze.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

r_r16 pisze:Akurat jeśli chodzi o hale koncertowe w Polsce (w przypadku X Factor jedynie Dom Muzyki i Tańca) to TVN nie wydaje na nie praktycznie nic. W I edycji DMiT nie dostał od TVNu żadnych pieniędzy za udostępnienie hali. Czytałem artykuł w lokalnym serwisie internetowym na ten temat. W przypadku II i III edycji też TVN nie był zbyt hojny i, jak wypowiadała się osoba zarządzająca obiektem, na takich castingach nie da się zarobić. Chodzi tu głównie o promocję DMiT oraz samego Zabrza. Z tego więc wnioskuję, że TVN płaci za wynajęcie hali grosze.
Ale bardzo duzo nie bierzez pod uwage... w hali jest scena, scenografia, telebimy, koncertowe oswietlenie, naglosnienie, obsluga widowni, produkcja na multi-kamery z wozem transmisyjnym, ekipa za scena z cala 'scenografia'.. z tym o wiele wieksza ekipa i obsluga tego wszystkiego - a w pokuju jest stol przed oknem, kilka bialych lamp, proste mikrofony i ekipa moze z dwoch czy trzech kamer wolnostojacych - bez wozu, do montazu pozniej. Nie porownywalne koszta, nawet jezeli hala za darmo!

Mniesza o to, jest to pomysl by nastepna edycje troche urozmaicic!
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

Moim skromny marzeniem jest, aby jako 4 juror zasiadła Kasia Wilk.
Jedyna charyzmatyczna, inteligentna, skromna, z "jajem" osoba z wszystkich znanych polskich muzycznych gwiazdeczek. Pasuje do tego formatu jak ulał.
https://www.youtube.com/watch?v=Xo4udKC-rLY

Wojewódzki, Mozil, Wilk, Okupnik - moim zdaniem idealne jury do tego formatu. Na 100% Kasia nie będzie żądała jakiś ogromnych kwot za swój udział w programie.

Producenci zastanówcie się, idźcie w końcu po rozum do głowy.

Frematlemedia Polska - "Nie schrzańcie kolejnego sezonu"
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Tylko że mamy teraz casting tylko w Zabrzu, jeden! A żeby zorganizować castingi na halch w różnych miastach to jest to dużo roboty. A w pokoju postawi się stół, krzesła, światła, kamery i jest ok.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Dawid Podsiadło w tydzień po premierze debiutanckiego albumu "Comfort And Happiness" debiutuje na #1 miejscu OLiS (Oficjalna Lista Sprzedaży), ze statusem ZŁOTEJ PŁYTY (+15 tys egzemplarzy). Albumów w sklepach muzycznych brakowało już 1-2 dni po premierze, kolejna dostawa w większości miała dotrzeć do sklepów m.in. 6-go czerwca. Gratulacje.
Dodatkowo, Lisowska z jej AERO-PLAN utrzymuje się nadal na liscie OLISu. 1. tydzień - 10 miejsce, 2. tydzień - 22 miejsce, 3. tydzień - ? zobaczymy. :) Gratuluję obojgu ARTYSTOM!
tvn - latem programowo najgorsza!
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

mojpierwszyraz pisze:Dawid Podsiadło w tydzień po premierze debiutanckiego albumu "Comfort And Happiness" debiutuje na #1 miejscu OLiS (Oficjalna Lista Sprzedaży), ze statusem ZŁOTEJ PŁYTY (+15 tys egzemplarzy). Albumów w sklepach muzycznych brakowało już 1-2 dni po premierze, kolejna dostawa w większości miała dotrzeć do sklepów m.in. 6-go czerwca. Gratulacje.
Dodatkowo, Lisowska z jej AERO-PLAN utrzymuje się nadal na liscie OLISu. 1. tydzień - 10 miejsce, 2. tydzień - 22 miejsce, 3. tydzień - ? zobaczymy. :) Gratuluję obojgu ARTYSTOM!
Także jestem pozytywnie zaskoczony płytą Dawida. Szkoda, że polskie rozgłośnie radiowe nie grają dobrej muzyki m.in Dawida...
Do tej pory jego utwory słyszałem tylko w Polskim Radiu.
Niestety RMFMF, czy Radio Zet nie grają inteligentnej muzyki, szkoda. ;(
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość