X-Factor - edycje zagraniczne

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X-Factor - edycje zagraniczne

Post autor: Nayma »

Start 10 edycji The X Factor w Wielkiej Brytanii 31 sierpnia. Emisja od samego początku w soboty i niedziele. Sobotnie odcinki będą poświęcone relacji z castingów w pokoju, natomiast niedzielne to występy przed publicznością tych uczestników, którym udało się przejść w odcinku emitowanym dzień wcześniej.
Jeżeli finał odbędzie się 7/8 grudnia, odcinków będzie 30, jeżeli zaś 14/15 grudnia, odcinków będzie 32. Byłoby to najwięcej epizodów jednej serii do tej pory.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X-Factor - edycje zagraniczne

Post autor: r_r16 »

Ciekawy pomysł. Dwa pierwsze etapy zostaną pokazane niemal jednocześnie.
Pjotreeek
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:44

Re: X-Factor - edycje zagraniczne

Post autor: Pjotreeek »

Jeszcze nie jest pewne czy 31ego - ITV nadal tego nie potwierdziło a tellymix użyło magicznego słowa "reportedly" co oznacza że nic nie jest pewne jeszcze.
Chociaż osobiście uważam, że byłaby to najrozsądniejsza data bo napewno 24 premiera miejsca mieć nie będzie.
Ale szczerze nie podoba mi się pomysł z tymi castingami. Lepiej jakby przez 2 tygodnie nadawali castingi z pokojów co daje 4 odcinki a potem tak samo postąpili z castingami z Wembley. Trochę chaotycznie może im to wyjść.
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X-Factor - edycje zagraniczne

Post autor: Nayma »

Podoba mi się nowa formuła castingów, ale przyznam, że mam co do niej pewne wątpliwości. Wydaje mi się, że w większości osoby, które przejdą pierwszy casting, przejdą i ten drugi. Ile może odpaść osób w drugiej turze? Z 10, 15? To bardzo mały odsiew porównując do tego, co zadzieje się na Bootcampie. Takie dwu-etapowe castingi miałyby większy sens, gdyby w pierwszym podejściu wystarczyły 2 głosy od jury by przejść dalej, a dopiero w drugim 3. Przy minimum 3 głosach na "Tak" w obu przypadkach może wyjść z tego masło maślane. Minusem przy tym jest także to, że wszystkich uczestników poznamy w 3 lub 4 castingach, bo dzień później w kolejnym odcinku będą Ci sami. To bardzo mało porównując do dwóch ostatnich lat. Chyba, że wydłużą długość odcinków castingowych, przynajmniej tych sobotnich.
Pjotreeek
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:44

Re: X-Factor - edycje zagraniczne

Post autor: Pjotreeek »

właśnie chyba jednak tak nie jest skoro do bootcampu przeszło zaledwie ok 100 osób, przeważnie liczba na bootcampie wynosiła od 180 do ok 200
Kylo
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 31 paź 2010, 17:36
Lokalizacja: South Poland
Kontakt:

Re: X-Factor - edycje zagraniczne

Post autor: Kylo »

Pojawił się albumik czterech utworów Janet Devlin – Nothing Lost :D Cieszę się że Janet udało się wypłynąć po X-factor, bo ma naprawdę super głosik
http://newalbumreleases.net/57339/janet ... lost-2013/
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X-Factor - edycje zagraniczne

Post autor: musicomaniakk »

Moja top12 w The X Factor Australia to:

Boys : Omar Dean, Mitchell Thompson, Jai Waetford
Groups: Mixed Group, Boy Band, Straight Up
Girls: Joelle, Riv Ngwenya, Ellie Lovegrove
Over's: Dami Im, Barry Southgate, Tyler Hudson,
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X-Factor - edycje zagraniczne

Post autor: r_r16 »

Orientuje się ktoś ile kosztują bilety na XF LIVE SHOWS UK?
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X-Factor - edycje zagraniczne

Post autor: sb »

r_r16 pisze:Orientuje się ktoś ile kosztują bilety na XF LIVE SHOWS UK?
W wielkiej Brytanii za wejściówki do programów TV sie nigdy nie płaci.. trzeba sie zapisać na listę i może ci sie uda. Do programów jak X Factor czy np Top Gear jest długa lista i produkcja zazwyczaj bardzo uważnie wybiera widownię - bo to cześć 'scenografii' i atmosfery programu.

Po za tym, ponieważ wejsciowki sa darmowe, nie mozna narzekać ze sie długo czeka podczas nagrania!

Jest kilka agencji które sie zajmują wejsciowkami - na X Factor jest to Applause Store: http://www.applausestore.com/
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X-Factor - edycje zagraniczne

Post autor: Nayma »

http://tellymix.co.uk/reality-tv/the-x- ... -vote.html
Rozumie ktoś całkowicie te nowe zasady głosowania?
Bo ja zrozumiałam tyle, że po występie każdego uczestnika będzie można oddawać na niego głosy przez 200 sekund, a tych późniejszych zasad nie rozumiem. Chcą ujawniać dolną dwójkę już w sobotę? ...
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X-Factor - edycje zagraniczne

Post autor: matik »

sb pisze:
r_r16 pisze:Orientuje się ktoś ile kosztują bilety na XF LIVE SHOWS UK?
W wielkiej Brytanii za wejściówki do programów TV sie nigdy nie płaci..
W Polsce jest podobnie - zdaje się tylko w TVN na programy live są bilety.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X-Factor - edycje zagraniczne

Post autor: r_r16 »

matik pisze:
sb pisze:
r_r16 pisze:Orientuje się ktoś ile kosztują bilety na XF LIVE SHOWS UK?
W wielkiej Brytanii za wejściówki do programów TV sie nigdy nie płaci..
W Polsce jest podobnie - zdaje się tylko w TVN na programy live są bilety.
Tak, tylko że w Polsce na programach live (oprócz produkcji TVNu) jako widownia siedzą wynajęci statyści, a w Wielkiej Brytanii (oraz w takich polskich produkcjach jak X Factor, czy Mam Talent) widzowie przychodzą, dlatego, że chcą, a nie dlatego, że ktoś im za to płaci. A to jest dla mnie bardzo ważna różnica, gdyż polskie programy telewizyjne i tak już są zbyt "udawane".
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X-Factor - edycje zagraniczne

Post autor: bartek09 »

Nayma pisze:http://tellymix.co.uk/reality-tv/the-x- ... -vote.html
Rozumie ktoś całkowicie te nowe zasady głosowania?
Bo ja zrozumiałam tyle, że po występie każdego uczestnika będzie można oddawać na niego głosy przez 200 sekund, a tych późniejszych zasad nie rozumiem. Chcą ujawniać dolną dwójkę już w sobotę? ...
Ja to rozumiem tak, że te 200 sekund na głosowanie to będzie pod koniec sobotniego odcinka, gdy wszyscy już wystąpią. Po zakończeniu głosowania Dermot ujawnia nazwisko uczestnika z najmniejszą ilością głosów i jest on pierwszym z bottom two. Następnie linie ponownie zostają otwarte (tylko nie można już oczywiście głosować na tego jednego uczestnika) i głosowanie normalnie kończy się podczas niedzielnego programu. Uczestnik z najmniejszą ilością głosów w drugim głosowaniu trafia jako drugi do bottom two. Dogrywka. W przypadku deadlock'u automatycznie odpada uczestnik, który przegrał sobotnie głosowanie. Ja mam nadzieję, że to nieprawda, albo że jeszcze z tego zrezygnują, bo kompletnie tego nie widzę i myślę, że producenci będą tego wkrótce bardzo mocno żałowali. Chcą zachęcić widzów do oglądania sobotniego show, tymczasem myślę, że prędzej to spowoduje, że ludzie znienawidzą ten program. Poz tym, mało już było sytuacji, gdzie absolutnie niewłaściwe osoby znajdowały się w bottom two (James i Ella)? Teraz dzięki "genialnemu" pomysłowi producentów o wynikach głosowania będzie decydować jeszcze czas :brawa: Już widzę te dogrywki... A i samo głosowanie jurorów też jakoś dziwnie teraz będzie wyglądać. Bo sprowadzi się do jednej kwestii: czy chcą uratować tego jednego uczestnika, który odpadłby w przypadku deadlock'u, czy też nie. Czuję, że to będzie ogromny niewypał. Niby chcą, żeby więcej ludzi oglądało sobotni program, a ja widzę, że zależy im tylko na większej kasie z telefonów. Jeśli faktycznie chcą uatrakcyjnić sobotnie odcinki, które faktycznie momentami stają się trochę nudne, to niech ewentualnie wprowadzą dodatkowy występ gwiazdy.
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X-Factor - edycje zagraniczne

Post autor: Nayma »

Czy ja wiem, zawsze to coś nowego. Chociaż to już nie ten sam X Factor co kiedyś. Nie wydaje mi się, żeby oglądalność w tym roku jakoś stanowczo się podniosła. Może nawet spadnie. W końcu po odejściu Sharon 5 lat temu oglądalność skoczyła o 2 miliony, nie zmalała.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X-Factor - edycje zagraniczne

Post autor: bartek09 »

Nayma pisze:Czy ja wiem, zawsze to coś nowego. Chociaż to już nie ten sam X Factor co kiedyś. Nie wydaje mi się, żeby oglądalność w tym roku jakoś stanowczo się podniosła. Może nawet spadnie. W końcu po odejściu Sharon 5 lat temu oglądalność skoczyła o 2 miliony, nie zmalała.
Ale wtedy dołączyła Cheryl :) Poza tym, był to czas, kiedy Leona odnosiła duże sukcesy i to też bardzo pomogło programowi. Myślę, że ludzie będą ciekawi nowego formatu castingów i jednak powrót Sharon też przyciągnie trochę widzów. Cały panel wydaje się dosyć interesujący. Promocja programu też jest dosyć intensywna, więc myślę, że oglądalność na pewno wzrośnie. Nie wiem jeszcze, co zaoferują wtedy konkurencyjne stacje, ale myślę, że odcinek z 31 sierpnia może przyciągnąć nawet 10 mln. :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości