Tomasz Lis

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

tobi pisze:
Zjazdy kamery, studio, zapowiedÂż przez pokazanie studia przed programem.............To wszystko juÂż byÂło Mr Leesie.
To prawda, ale to wÂłaÂśnie Tomasz Lis ma najwiĂŞksze prawo, by te schematy powielaĂŚ, wszak to on wÂłaÂśnie wprowadziÂł te innowacje do TVN. :wink:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

:lol: :lol: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=19116414 :lol: :lol: Walternia ma teraz peÂłne gacie na pewno a pieniacz PieczyĂąski musi byĂŚ wÂściekÂły :)
Android <3
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Hehehe "Walternia" fajne okreÂślenie.

Wracaj¹c do Waszego sporu. Otó¿ ¿adne z Was nie ma racji. W rzeczywiœtoœci Lis niczego nie wymyœli - zobaczy³ kilka zabawek w USA i tyle. Ma³o tego - wiem, ¿e jesteœcie m³odzi i nie pamiêtacie DTV, ale ja w³aœnie mam kilka informacji na temat tego programu. Otóz pod wzglêdem realizacji by³ bardzo nowoczesny (jak na tamte czasy). Brali wszysyko co najlepsze z Zachodu. Wszak propaganda musi byÌ ³adnie podana, inaczej nikt tego nieweŸmie. Scenografiê zmieniali bardzo czêsto, stand upy tez by³y i rózne kadry studia. I w³aœnie z tego powódu w Wiadomoœciach zrezygnowali z tych bajerów w 1989r - nie chcieli byÌ kojarzeni przez takie zabwki z DTV. Zamiast œciany monitorów (œmieszne by³y te telewizory) pojawi³a siê szara œciana. I to na kilka lat. :D
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

doktorfaustus1 pisze:.
Otó¿ ¿adne z Was nie ma racji. W rzeczywiœtoœci Lis niczego nie wymyœli - zobaczy³ kilka zabawek w USA i tyle.
Ale kto mĂłwi, Âże on wymyÂśliÂł? PrzecieÂż nie jest amerykaĂąskim scenografem telewizji - tego od niego nie moÂżna wymagaĂŚ. On tylko, trzeba przyznaĂŚ - niezwykle trafnie, powieliÂł tamte schematy. Ale byÂł pierwszym w Polsce, to trzeba mu oddaĂŚ. :)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

MaĂŚku, w tym sĂŞk, Âże w kilku sprawach pierwszym w Polsce nie byÂł. CzĂŞÂśc takich trikĂłw stosowaÂł DTV. A obraz na studio dawaÂły nawet WiadomoÂści okoÂło 1995r.
Owszem Lis coÂś poprawiÂł, coÂś dodaÂł, ale jednak bĂŞdĂŞ siĂŞ upieraÂł, ze aÂż tak oryginalny nie byÂł. Z drugiej strony mĂłgÂł siĂŞ postaraĂŚ i zrobiĂŚ coÂś innego w Wydarzeniach. wiele osĂłb mĂłwi, Âże to kopia jego FaktĂłw - tj tch z przed wrzeÂśnia 2004. Podobno Ameryki nie da siĂŞ odkryĂŚ drugi raz - ale Fakty we wrzĂŞsniu odkryÂły coÂś innego, WiadomoÂści w paÂździerniku teÂż, a Wydarzenia juÂż niczego nie odkryÂły. To atawizm.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

Ale musisz przyznaĂŚ, Âże to wÂłaÂśnie Lis i "Fakty" rozpoczĂŞÂły nowÂą epokĂŞ w Polskim dziennikarstwie telewizyjnym. Nie wÂątpiĂŞ oczywiÂście, Âże nie wszystko byÂło i jego, i nowe. Doceniam, Âże nawet "Dziennik" siĂŞ staraÂł, ale jest sporo rzeczy, ktĂłre nijako "odkryÂł", oczywiÂście mam na myÂśli skalĂŞ krajowÂą, Tomasz Lis.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

to ze zapoczatkowal jakas epoke to nie znaczy ze ma ona trwac wiecznie i caly czas moze korzystac z tych samych pomyslow!
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

a korzysta i wprowadza teraz do PolKiczu.

MODERATOR: MAÂŁO ODKRYWCZA TA WYPOWIEDÂŹ... :o :wink:
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

Przyznam ¿e ogl¹da³em wtorkowe WYDARZENIA i Hanka Smoktunowicz chwali³a sie ¿e ju¿ 2 dzieù utrzymuje sie najwieksza w historii ogl¹dalnoœÌ wspomnianego programu-3.mln. Wszytsko fajnie ale czy podali ¿ród³o takich wynikó. Bo jak ma to byÌ porzadny program o ile taki mo¿e powstaÌpod mark¹ POLsatu to wypada³oby- wzorem kolegów z TVN od któych ju¿ chyba wszystko œci¹gneli lepiej lub gorzej -podaÌ.
Przyznam ze program co raz lepiej mi siĂŞ oglÂąda, materiaÂły MaÂślaka, Sobieniowskiego MachaÂły i Michalaka oraz MaÂłgosi ZiĂŞtkiewicz ( kiedyÂś chyba TVP), ktĂłra moÂże konkurowaĂŚ powoli z Sianeckim i GardowskÂą. Zreszto ekipa podobnie jak kiedyÂś TVN24 zÂłoÂżona z reporterĂłw Zetki(Piotr MaÂślak, RafaÂł Jas) TVP(ZiĂŞtkiewicz GugaÂła) TVN(Sobieniowski) TVN24( MachaÂła Kutyna).TVN24 takie zÂłoÂżenie wypadÂło dobrze i POLsatowi powoli teÂż wychodzi na dobre.

I zdarza siê mi nie prze³¹czaÌ o 19 na FAKTY o czym kiedyœ nawet nie by³o chwili zastanowienia. Czy¿bym da³ siê wmanewrowaÌ w sid³a Lisa?
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
Anonymus
Bywalec
Bywalec
Posty: 553
Rejestracja: sobota 12 cze 2004, 19:12
Lokalizacja: D-ca

Post autor: Anonymus »

no to masz lipe :x skoro daÂłes sie wmanewrowaĂŚ w sidÂła lisa
ja tak jak powtarzaÂłem wiele razy: polsatu nie oglÂądam i za nic w Âświecie oglÂądaĂŚ nie bĂŞdĂŞ, wiem tylko, ze nazywa sie polsat [dla ponizenia pisze zawsze z maÂłej litery :lol: ] i jest to najgorsza telewizja w polsce
Każdego dnia toczy się życie - Jesteśmy po to aby je pokazać - Cała prawda całą dobę - TVN24
TVN - PROGRAMOWO NAJLEPSZA
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

W najnowszym tygodniku Newsweek" jest artykuÂł o Lisie czyli o jego przypuszczalnej prezydenturze. :!:

Fragment artykuÂłu:
Tomasz Lis nadal na czele prezydenckich sondaÂży. Teraz rozglÂąda siĂŞ za polityczno-biznesowym zapleczem.


WieczĂłr, siedziba telewizji Polsat na warszawskiej Pradze. Na 10 minut przed programem Tomasza Lisa "Co z tÂą PolskÂą" nie ma jeszcze pierwszego goÂścia JĂłzefa Oleksego. Po Mariana Krzaklewskiego wysÂłano na lotnisko specjalnego pracownika. Lis zachowuje kamiennÂą twarz, ale leczy nerwy papierosami.
Ostatecznie rozmowa z Oleksym zaczyna siê punktualnie, a Krzaklewski zostaje dowieziony z lekkim spóŸnieniem. Po programie zmiana. Oleksy - zdenerwowany. O ma³o nie wyszed³ ze studia dotkniêty pytaniami o lustracjê. Krzaklewski - poruszony "przes³uchaniem" - zaczepia ludzi na korytarzu, ¿eby wyjaœniaÌ swoje racje. A Lis wyluzowany, odprê¿ony; zanurza siê w t³um publicznoœci.
- BĂŞdzie pan kandydowaÂł? - pytajÂą go nagle dwaj mÂłodzi lekarze z JasÂła. - Tu mam duÂżo roboty - odpowiada nie bez kokieterii. Grzegorz Juszczyk, ktĂłry przedstawia siĂŞ jako "raczej lewicowiec", i BartÂłomiej BanaÂś ("raczej konserwatysta" ) mĂłwiÂą reporterowi "Newsweeka": - Lis to kandydat dla mÂłodych, z charyzmÂą, mĂłwi konkretnym jĂŞzykiem.
Prawie równo rok temu "Newsweek" napisa³, ¿e jest temat: Lis a polityka. Wówczas - jeszcze jako dziennikarz TVN - zdoby³ w prezydenckim sonda¿u naszego pisma drugie miejsce. Promuj¹c swoj¹ polityczn¹ ksi¹¿kê "Co z t¹ Polsk¹", przyci¹ga³ t³umy, traktuj¹ce go jako przysz³ego zbawcê ojczyzny. "Polityka wsysa Lisa" - napisaliœmy. Po roku kolejny sonda¿ - PBS i "Rzeczpospolitej" - da³ mu tak¿e drugie miejsce (11 proc.) - po Jolancie Kwaœniewskiej, przed Zbigniewem Relig¹. Ca³a trójka znajduje siê na obrze¿ach polityki. A by³ to sonda¿ szczególny - ludzie sami zg³aszali, kogo widzieliby jako prezydenta.
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Ja staram siê ogl¹daÌ Wydarzenia (na szczeœcie dla mnie porê przenieœli), a kiedy jest œródszpan to jest znak, ¿e za chwilê zaczn¹ siê Fakty i od razu prze³¹czam na TVN (no chyba, ¿e coœ wybitnie interesuj¹cego bêdzie).

ZiĂŞtkiewicz pracowaÂła w TVP i byÂła tam gwiazdÂą - czoÂłowÂą reporterkÂą od polityki. W Wydarzeniach teÂż raczej zajmuje siĂŞ politykÂą (obszerniejsze analizy, ale nie jedynki), wiĂŞc nie wiem czemu, Tobi, porĂłwnujesz jÂą do Gardowskiej czy Sianeckiego.

DziÂś na kiosku widziaÂłem teÂż jakiÂś tabloid i byÂło rĂłwnieÂż o Lisie. ÂŻe jest cwany chytry, zmierza do prezydentury, a niczego nie potwierdza. I Âże jest to jego celowy zabieg, bo wie dobrze jak spoÂłeczeĂąstwo nie chce prezydenta - niepolityka. To chyba byÂł Fakt.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

To chyba byÂł Super Express :D
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Racja, to byÂł Super Express, ale on siĂŞ graficznie od jakiegoÂś czasu zrobiÂł faktopodobny. Chodzi o czcionkĂŞ, ukÂład ramek i kolory. U mnie w domu czasem kupuje siĂŞ SE i ostatnio ciÂągle siĂŞ pytam czemu mama kupiÂła Fakt, ktĂłrego nie znoszĂŞ, a to okazuje siĂŞ, Âże jest "SE"...

I teraz teÂż mnie zmyliÂło.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Tak, racja. Wystarczy porĂłwnaĂŚ ich strony internetowe - http://www.e-fakt.pl i http://www.se.com.pl. Prawie to samo :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: rex88 i 14 gości