Mija rok i Magda znów zrobiła cykl rozmów przed 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu w Auschwitz z byłymi więźniami. Sama opowiadała, że musiała to wręcz "odchorować", bowiem wspomnienia tych osób nadal porażają po latach. Mówiła, że spotykała się z odmowami, tym bardziej, że wywiady robiono na terenie obozu, co mogło być traumatyczne. Jednak kilka osób zmierzyło się z tym i opowiedziało swoją historię. Pierwszy wywiad już dziś po południu - Magda oczywiście zaprasza.
20/01/2020, "Wstajesz i wiesz" (screeny/streaming)
Tego dnia przedstawiono wywiad Magdy z Ireną Oleszek, żoną Bogdana, który był bohaterem pierwszego odcinka cyklu. Opowiadała ona ze swojej perspektywy wydarzenia sierpniowe, w których bezpośrednio uczestniczył jej mąż, zaangażowany w Międzyzakładowy Komitet Strajkowy. W czasie protestu przychodziła pod bramę Stoczni Gdańskiej, aby chwilę porozmawiać i przekazać mu jedzenie.
27/08/2020, "Sierpień'80" - dzień drugi (screeny/streaming)
Kolejny dzień cyklu rozmów z bohaterami Sierpnia'80 - tym razem Magda rozmawiała ze Zbigniewem Lisem, wieloletnim pracownikiem stoczni, uczestnikiem strajków w latach 70. i 80., internowanym podczas stanu wojennego.
28/08/2020, "Sierpień'80" - dzień trzeci (screeny/streaming)
Jak dziennikarka z dziennikarką... 29 sierpnia wyemitowano rozmowę Magdy z Barbarą Szczepułą, która w 1980 r. relacjonowała wydarzenia w Stoczni Gdańskiej i była jedną z sygnatariuszek oświadczenia "My, polscy dziennikarze", które sprzeciwiały się kłamstwu, które przekazywały rządowe media (zresztą gorzko stwierdziła, że dziś jest... podobnie, a ducha tamtej "Solidarności" już w narodzie niestety nie widzi).
29/08/2020, "Sierpień'80 - dzień czwarty (screeny/streaming)
W ubiegły czwartek, w Międzynarodowy Dzień Ziemi, Magda była gościem poranka i opowiadała o swoim nowym cyklu "Rozmowy o końcu świata", który jest dostępny w TVN24GO. Porusza on szeroko pojętą tematykę ochrony klimatu - reporterka przeprowadza wywiady z naukowcami i przedstawia ich prognozy dla przyszłości ludzkości.