TVP - sprawy bieżące

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Racjonalista
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 07 wrz 2004, 13:11

Post autor: Racjonalista »

arrow pisze: no jak to? nie widzisz nawaÂłu katolicyzmu? pseudoliberalizmu Platformy Obywatelskiej?
Po pierwsze i najwaÂżniejsze, to _nigdy_ nie da siĂŞ zrobiĂŚ np. programu informacyjnego, ktĂłry byÂłby obiektywny. No chyba, Âże podawanoby tylko suche fakty w stylu "prezydent Bush przyleciaÂł dziÂś do Londynu na spotkanie z Blairem" i koniec. Po drugie: o tym, czy powiedzmy "WiadomoÂści" sÂą skatolicyzowane, to zaleÂży od dziennikarzy i reporterĂłw. JeÂśli robiÂą oni swoje materiaÂły pod presjÂą gĂłry i na zlecenie, to nie sÂą dziennikarzami.

Ale faktycznie ostatnio - nie tylko TVP, ale te¿ "Fakty" w TVN - robi¹ siê prawicowe i wyj¹tkowo katolickie. Przymykam oko na formê mówienia o papie¿u "ojciec œwiêty" (niech ju¿ bêdzie, ¿e to popularny w Polsce synonim s³owa "papie¿"), to jednak na inne rzeczy nie mogê patrzeÌ. Szczytem s¹ audycje Pospieszalskiego, który (nie wiem czy w dalszym ci¹gu) wita siê z widzami "SzczêœÌ Bo¿e!" i zaprasza 100 "ekspertów" zwi¹zanych z LPR i jedn¹ osobê z lewicy (np. Szyszkowsk¹). Wychodzi z tego pastwienie siê na "ofiar¹". Tefa³enowski Ryman te¿ nie jest lepszy. Pochanke nied³ugo otworzy obozy pracy dla homoseksualistów a Sianecki znów powie: "No to po co komu taka ustawa [o zwi¹zkach partnerskich]?"
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

MoÂże bedzie trochĂŞ nie na temat ale jestem przeciw abonamentowi. Skoro takie satcjie jak TVN, Polsat, czy choĂŚby TVN Meteo sÂą w stanie utrzymaĂŚ siĂŞ z reklam, SMSĂłw, sponsorĂłw, to moÂże zrobiĂŚ to teÂż Telewizja Polska. Tymbardziej, Âże nie mam ochoty pÂłaciĂŚ na 1000 odcinek Klanu, na kampaniĂŞ wyborczÂą Leppera, na gÂłupie gadki Moniki Olejnik w WiadomoÂściach i na katolickÂą telewizjĂŞ!
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

Dlatego na razie nie musisz jeszcze pÂłaciĂŚ, Marcin. WiĂŞc siĂŞ za wczasu nie przejmuj. :spoko:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
kajtek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 12 paź 2004, 17:46

Post autor: kajtek »

marcin_pabianice pisze:MoÂże bedzie trochĂŞ nie na temat ale jestem przeciw abonamentowi. Skoro takie satcjie jak TVN, Polsat, czy choĂŚby TVN Meteo sÂą w stanie utrzymaĂŚ siĂŞ z reklam, SMSĂłw, sponsorĂłw, to moÂże zrobiĂŚ to teÂż Telewizja Polska. Tymbardziej, Âże nie mam ochoty pÂłaciĂŚ na 1000 odcinek Klanu, na kampaniĂŞ wyborczÂą Leppera, na gÂłupie gadki Moniki Olejnik w WiadomoÂściach i na katolickÂą telewizjĂŞ!
z tym, Âże komercyjne stacje nie finasujÂą artystĂłw, nie tworzÂą tylu wÂłasnych pozycji...
Artur
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: czwartek 27 sty 2005, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur »

marcin_pabianice pisze:MoÂże bedzie trochĂŞ nie na temat ale jestem przeciw abonamentowi. Skoro takie satcjie jak TVN, Polsat, czy choĂŚby TVN Meteo sÂą w stanie utrzymaĂŚ siĂŞ z reklam, SMSĂłw, sponsorĂłw, to moÂże zrobiĂŚ to teÂż Telewizja Polska. Tymbardziej, Âże nie mam ochoty pÂłaciĂŚ na 1000 odcinek Klanu, na kampaniĂŞ wyborczÂą Leppera, na gÂłupie gadki Moniki Olejnik w WiadomoÂściach i na katolickÂą telewizjĂŞ!
Dokladnie. Tez nie ogladam tvp prawie w ogole. Chyba jedyn co ogladam, to Zlotopolscy (ale nie zawsze), poza tym to juz chyba nic. TVP3 nie wlaczam w ogole, tvp1 tez, a abonament (zdaje sie 18 zÂł za tylko 4 kanaÂły, ktorych nie ogladam) jest wyzszy niz zbonament calej mojej kablowki (15 zÂł za ponad 40 programow polskich i koÂło 20 zagranicznych). Dlatego uwazam, ze tvp powinna byc kodowana i kto by chciaÂł to by sobie wykupil dekoder. Zupelnie nie rozumiem dlaczego trzeba placic za cos, z czego sie nie korzysta i nie ma mozliwosci, zeby za to nie placic (chyba tylko jak sie udowodni, ze nie ma sie telewizora)...
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

arrow pisze: no sorry, a co robi publiczna od w zasadzie poczÂątku istnienia? najpierw byÂła tubÂą propagandowÂą socjalistĂłw, a po OkrÂągÂłym Stole jak chorÂągiewka powiewa to na prawo to na lewo, w zaleÂżnoÂści z jakiej partii jest prezes :? :arrow:
Arrow przykro mi, ale nie masz racji. Mo¿e trudno Ci w to uwierzyÌ, ale przez kilka pierwszych lat swojej dzia³alnoœci TVP cieszy³a siê spor¹ niezale¿noœci¹. Polscy komuniœci byli zbyt g³upi do wykorzystania telewizji jako œrodka propagandy. Zreszt¹ by³a to swego rodzaju nowoœÌ, jeszcze nie w pe³ni rozwiniêta, ograiczona technicznie do kilku najwiêkszych miast oraz ich okolic. W latach 50 XX wieku to by³a kultura przez du¿e "K". Jednak wraz z rozwojem komuniœci powoli zaczêli zdawaÌ sobie sprawê do czego mo¿na jej u¿yÌ. I u¿yli - oko³o 62r. 1966 i 1968 potwierdzi³y pe³ne "opanowanie" telewizji przez komunistów. Tak siê sk³ada, ¿e pisze pracê na ten temat... Zreszt¹ trudno miêÌ od nich o to pretensjê. TVP sta³a siê jedn¹ z instytucji PRLu, a te, jak wiadomo mia³y wyznaczony cel. Czemu np nikt nie ma pretensji do Rzeczpospolitej? Ta gazeta te¿ ma swoj¹ czarn¹ historiê.

Widzê, ¿e weszliœcie na jak¿e dra¿liwy temat - abonament rtv. Nie zamierzam czyniÌ tutaj jakiœ wywodów, powiem tylko tyle, ¿e popieram taki sposób utrzymywania nadawców publicznych, jestem za ograniczeniem reklam (w przysz³oœci nawet wycofaniem). Mam jednak ma³e "ale" - abonament za radio i TV nie powinien przekraczaÌ 10 z³. Wówczas byÌ mo¿e wiêkszoœÌ osób zdecydowa³by siê zap³aciÌ. Proponowane 18 z³ to zdecydowanie za du¿o, to rozbój w bia³y dzieù. :D

:arrow: Wybacz arrow ale pomysÂł z przetargami na programy misyjne jest beznadziejny. Takiego rozwiÂązania nie ma w Âżadnym paĂąstwie Unii Europejskiej, nie widzĂŞ rĂłwnieÂż powodu, aby byÂł w Polsce. Po pierwsze nikt nie bĂŞdzie kazaÂł nadawcÂą prywatnym uczestniczyĂŚ w takim przetargu. Nie sÂądzĂŞ rĂłwnieÂż, Âże w taki sposĂłb obetnie isĂŞ koszty - niektĂłrzy oprĂłcz pieniĂŞdzy na produkcjĂŞ bĂŞdÂą chcieli zrekompensowania strat spowodowanych emisjÂą takiego programu. wiadomo kultura nie cieszy sie popularnoÂściÂą. Nawet na tym forum znajdzie siĂŞ kilku miÂłoÂśnikĂłw Ciao Darwin. Sama produkcja jest niezwykle droga i kosztowna - trzeba miĂŞĂŚ sprzĂŞt, ludzi etc. Nikt nie zdecyduje siĂŞ na takie wydatki nie wiedzÂąc jak dÂługo bĂŞdzie mĂłgÂł produkowaĂŚ programy misyjne. OczywiÂście mam zastrzeÂżenia do TVP - misja nie jest realizowana tak jak powinna. W niektĂłrych kwestiach - np dokument - jest gorzej niÂż za Kwiatkowskiego. Dworak podziĂŞkowaÂł Fidykowi (wiadomo tniemy konkurentĂłw aby w przyszÂłoÂści nie zagrozili nam w ponownym wyborze na szefa TVP). Publicystka polityczna teÂż lezy - praktycznie ograniczono jÂą do Moniki Olejnik. Nie sÂądzĂŞ aby np TVN byÂł w stanie wyprodukowaĂŚ taki cykl jak "Kroniki Auschwitz" czy film "Holocaust in memoriam"

:arrow: Arturze nie interesujĂŞ mnie co oglÂądasz, ale nie pozbawiaj innych dostĂŞpu do programĂłw kulturalnych, dobrych polskich filmĂłw, teatru, wieczorynki etc. Nie pozbawiaj rĂłwnieÂż artystĂłw pracy - muzykĂłw, kompozytorĂłw, piosenkarzy, grafikĂłw, scenografĂłw etc. Tak sie skÂłada, Âże TVN czy Polsat wraz z danym formatem telewizyjnym dostajÂą scenografie. Polacy mogÂą ja tylko skrĂŞciĂŚ....
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

tak, prze pierwszych kilka lat byÂła niezaleÂżna bo maÂło kto mial telewizor i w ogĂłle, ale to tylko kilka lat w ponad 50-cio letniej historii telewizji


co do "programĂłw misyjnych", czemu tylko tvp ma dostawac pieniadze na programy np. kulturalne, nawet jeÂżeli sÂą to programy denne i nie warte oglÂądania? czy np. "Wydanie drugie poprawione" nie zasÂługuje namiano programu misyjnego? czemu tvn24 nie miaÂłoby dostawac pieniĂŞdzy z abonamentu za informacyjny charakter kanaÂłu? :arrow:
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

doktorfaustus1 pisze:Arrow przykro mi, ale nie masz racji. MoÂże trudno Ci w to uwierzyĂŚ...
Buahahahahaha. :D :D :D :D :D

To trzeba coœ w regulaminie zmieniÌ i daÌ punkt, ¿e Faustus nie jest wyroczni¹. :D Przyznaje siê, ¿e nie czyta³em tego d³ugiego posta Faustusa, bo nigdy nie zgadza³em sie z jego pogl¹dami, wiêc i czytaÌ takich - moim zdaniem - bredni mi siê nie chce. I specjalnie podkreœli³em te dwa stwierdzenia. I mo¿e warto je zacz¹Ì stosowaÌ. Bo Faustus jako jedyny bawi siê w wyroczniê has³ami typu: kompromitujesz siê, znowu siê kompromitujesz, przykro mi, nie masz racji, nie wiesz co piszesz. :D Nie wmawiaj arrowi i innym, ¿e nie maj¹ racji wyra¿aj¹c w³asne pogl¹dy. Ja Ci nie wmawiam, no chyba, ¿e nieœwiadomie siê tego od Ciebie nauczy³em. Zawsze staram siê tego unikaÌ i mówiê o w³asnej opinii, a nie udaje, ¿e jestem s¹dem najwyzszym, Bogiem i wyroczni¹.

Mo¿e na praktykach to by³o okej, gdy gimnazjalistka Ci powiedzia³a z³¹ datê powstania. Ale to nie szko³a, gdzie Ty wiesz najlepiej a inni siê od Ciebie ucz¹. To forum - wymiana pogl¹dów. Opanuj siê!
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Jest jedna ró¿nica - Walter robi takie programy bo chce, nikt go do tego nie zmusza. TVP che poszerzyÌ swoj¹ ofertê, ale albo jej na to nie staÌ, albo ogranicza j¹ prawo - patrz uruchomianie kana³ów tematycznych, których do niedawna nie mogli zak³adaÌ.
To tak gdyby prywatne uczelnie mia³y dostawaÌ pieni¹dze od paùstwa za swoj¹ dzia³alnoœÌ.
"Wydanie drugie poprawione" nie jest ¿adn¹ rewelacj¹ - podobny kszta³t mia³ Ksiêgozbiór oraz Dobre ksi¹¿ki (obie pozycjê z TVP). W dodatku jest to program trwaj¹cy zaledwie 30 minut, nadawany w TVN oko³o pó³nocy. Kilkakrotnie trafi³em na program Szczuki w TVN24 i prawdê mówi¹c nie rzuci³ mnie na kolana. Ach jakie to poœwiêcenie, ilu reklamodawców im uciek³o. TVP musi robiÌ takie programy, ale nie ma na to pieniêdzy. Z roku na rok zapisuj¹ coœ nowego w misji - np tworzenie kolejnych oœrodków regionalnych, ale pieniêdzy nie daj¹. Z abonamentu wszystkiego nie da siê utrzymaÌ, a reklamodawców trzeba czymœ przyci¹gn¹Ì - tj. tani¹ komercj¹.
Jest jeszcze jedna sprawa - w pewnym momencie Solorz czy Walter mog¹ siê rozmyœliÌ, powiedzieÌ, ¿e siê im to nie op³aca, zamkn¹Ì swoje stacje i przerzuciÌ na handel pietruszk¹. Maj¹ do tego pe³ne prawo. Natomiast TVP ma trwaÌ, rozwijaÌ siê, wprowadzaÌ nowe techniki i wypracowywaÌ standardy. 11 wrzesnia 2001 r Solorz pokaza³ jakim szacunkiem darzy widzów, 27 stycznia 2005r (60 rocznica wyzowlenia Auschwitz) razem z TVN potwierdzi³ sowje prawdziwe zamiary.

Przypominam rĂłwnieÂż, ze TVN24 nie jest kanaÂłem darmowym! Wydanie drugie poprawione finansowane jest przez osoby posiadajÂące kablĂłwki oraz platformy cyfrowe. W TVN leci juz za darmo.

ÂŁukaszu przeczytaj mojego posta, a dopiero potem pisz takie rewlacje. W tym przypadku wiesz co zrobiÂłeÂś (nie musisz edytowaĂŚ), tym bardziej, Âże arrow, bÂądÂź co bÂądÂź, zgodziÂł siĂŞ z moja opinia. Widze rĂłwnieÂż, Âże racji nie ma mĂłj promotor, u ktĂłrego pisze pracĂŞ o poczÂątkach telewizji w Polsce. Ty wiesz lepiej - co nadawaÂła, jak wyglÂądal program etc. Nie bawiĂŞ siĂŞ w wyroczniĂŞ, pragnĂŞ natomiast zwrĂłciĂŚ uwagĂŞ ze do 62 r TVP byÂła w miarĂŞ niezaleÂżnÂą instytucjÂą. Komunisci byli zbyt gÂłupi aby wykorzytac jÂą do swoich celĂłw. Arrow powiedziaÂł, ze od poczatku byÂła na usÂługach komunistĂłw, co nie jest prawdÂą. GratulujĂŞ dobrego samopoczucia!
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Nie Faustuszq. Nie obchodzi mnie co arrow powiedziaÂł. Nawet mnie nie obchodzi TwĂłj ostatni post i to, co promotor sÂądzi o telewizji lat 50.

Mi chodzi o to, Âże jak ktoÂś ma inne zdanie od Twojego to bardzo czĂŞsto piszesz tej osobie, Âże siĂŞ skompromitowaÂła, Âże nie ma racji. Piszesz tak, gdy dyskusja polega na wymianie poglÂądĂłw, a nie na faktach, ktĂłre potwierdzaÂłbyÂś jakimiÂś podrĂŞcznikami. Na moje zarzuty, Âże dziennik jest lewicowy, odpowiadasz, Âże nie jest, a ja tym pojĂŞciem siĂŞ skompromitowaÂłem. To jest normalne? To z autorem jest coÂś nie tak! Bo pojĂŞcie "lewicowy" chyba moÂżna nazwaĂŚ pojĂŞciem wzglĂŞdnym. Dla jednych jest, dla innych nie, ale to nie oznacza, Âże osoba ktĂłra ma inne zdanie od Twojego siĂŞ skompromitowala albo nie ma racji. Ja juÂż nie mĂłwiĂŞ o tej odpowiedzi dla arrowa, ale o caÂłym Twoim stylu pisania postĂłw. To Ty wszystkich atakujesz, a jak sobie nie radzisz to jak dziecko. Najpeirw wyzwiska: nie masz racji, kompromitujesz siĂŞ, znowu siĂŞ kompromitujesz itd. Jak to nie pomaga to pogrubienie. Pogrubienie za maÂło? No to kolorki. Nic nie pomogÂło? Nom to siĂŞ trzeba obraziĂŚ, robiĂŚ show i spadaĂŚ... koĂączyĂŚ tej historii nie bĂŞdĂŞ, bo Wielka Faustyszyca, Wyrocznia Swiata i WszystkowiedzÂący BĂłg w jednej osobie majÂą zawsze racjĂŞ, a ja skoromny forumowicz miaÂłem odwagĂŞ powiedziec, Âże mam inne zdanie. Aaaalllleeee siĂŞ skompromitowaÂłem, kompromitacja...
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

I znowu siĂŞ kompromitujesz! :D :D :D
PrzecieÂż Faustus i tak wie lepiej. :D :D :D
LubiĂŞ te jego gadki. :D :D :D
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

£ukaszu problem polega na tym, ¿e to w³aœnie Ty nie podajesz ¿adnych argumentów. Wyra¿asz jak¹œ opiniê - np o lewicowoœci programu, ale argumentów ju¿ brak. Ba - w ogóle nie wiesz o czym piszesz, ale piszesz. Ot taka Twoja natura.
Nie pisze wiĂŞcej, bo podobno to same brednie i nudy....

PS ÂŁukaszu dobrze wiesz dlaczego odszedÂłem i proszĂŞ nie dorabiaj do tego Âżadnych historii - wszak odpowiednich wyjaÂśnieĂą udzieliÂłem na gg.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
zadra
Bywalec
Bywalec
Posty: 649
Rejestracja: czwartek 25 lis 2004, 23:58
Lokalizacja: w-wa

media publiczne

Post autor: zadra »

http://www.przeglad-tygodnik.pl/index.p ... j&name=178

powyÂżej tekst o sztandarowym ostatnio programie telewizji publicznej. Przy okazji troche ÂświatÂła jak sie teraz robi w tv programy.

tutaj fragment: "Jeden odcinek programu dziennikarzy "Wprost" kosztuje a¿ 40 tys. z³. Przy czym studio, ekipê techniczn¹ i realizatora zapewnia... telewizja publiczna kupuj¹ca program! Wk³ad producenta to scenografia, re¿yser i prowadz¹cy. Wspó³w³aœcicielem firmy producenckiej jest Andrzej Horuba³a, znajomy dawnego prezesa TVP, Wies³awa Walendziaka. By³ on szefem rozrywki w Programie 1 TVP. PóŸniej Horuba³a zaczepi³ siê w Telewizji Familijnej. Nale¿a³ do jej kierownictwa. Stacja mia³a s³u¿yÌ promowaniu wartoœci etycznych, tymczasem sta³a siê znana g³ównie z powodu wpompowania w ni¹ 180 mln z³ ze spó³ek skarbu paùstwa. Do telewizji publicznej wróci³ teraz z ekip¹ Jana Dworaka.
Umowa ma byÌ przed³u¿ona, mimo ¿e program ma dramatycznie nisk¹ ogl¹dalnoœÌ - 3,4% (1,2 mln widzów, czyli zaledwie co 10. ogl¹daj¹cy wtedy telewizjê). Dla porównania poprzednio nadawany w tym czasie program "Retroteyada" skupia³ 5,9% widowni (2,1 mln, co czwarty telewidz). Jednak z punktu widzenia dziennikarzy mo¿liwoœÌ promowania w³asnego pisma (na koùcu pada: "Czytajcie nas we >>Wprost<<") wœród 1,2 mln osób jest nieoceniona. Reklama kosztowa³aby
3,4 mln zÂł miesiĂŞcznie."
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Podobno ludzie o prawicowym rodowodzie lepiej robiÂą media, poniewaÂż majÂą zakodowany pluralizm. To sÂłowa mgr Grzywaczewskiego. WidaĂŚ nie potrafi powiedzieĂŚ zdania, w ktĂłrym nie ma kÂłamstw. NidÂługo bĂŞdzie miaÂł nos jak Pinokio.

A czego¿ innego mo¿na by³o spodziewaÌ siê po cz³onku Platforym Obywatelskiej Jasiu Dworaku i mgr Macieju Grzywaczewskim z PiS. Do w³adzy dosz³a kilka prywatnych producentów i daje zarobiÌ swoim kumplom, a przy okazji zagarnia paùstwowy maj¹tek. No ale teraz Rzepa i Press nie protestuj¹. Teraz rz¹dz¹ nasi, a wiêc problemu nie ma. Ma³o tego - mo¿e siê uda zgarn¹Ì coœ dla siebie. Chyba rozumiecie czemu prezesem nie móg³ zostaÌ dokumentalista Andrzej Fidyk?
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

ZarzÂąd TVP wystawia do wiatru

Post autor: Maciek »

Jak donosi portal WirtualneMedia, Telewizja Polska w ostatniej chwili odwoÂłaÂła produkcjĂŞ nowego programu "ÂŁowcy talentĂłw", nagrywanego we wrocÂławskim studiu.
WirtualneMedia pisze:"£owcy talentów" to program z udzia³em uzdolnionych dzieci, które prezentuj¹ swoje osi¹gniêcia, projekty i wynalazki. Ich pomys³y ocenia zespó³ ekspertów, naukowców z ró¿nych dziedzin. Telewizja Wroc³aw zarejestrowa³a na razie tylko odcinek pilota¿owy. We wtorek o godz. 15.30 mia³ byÌ pokazany na antenie Dwójki, ale zrezygnowano z jego emisji. O sprawie napisa³ w œrodê wroc³awski dodatek "Gazety Wyborczej".

DwĂłjka takÂże bez uprzedzenia odwoÂłaÂła wczorajsze nagranie kolejnych czterech odcinkĂłw programu.

Ekipa realizatorów zgodnie z planem zjawi³a siê o godz. 8 na planie. W studiu sta³y ju¿ dekoracje. Scenograf przyjecha³ je montowaÌ a¿ z Krakowa. Realizator œci¹gniêty ze Szczecina ustawi³ œwiat³o. W re¿yserce czeka³y gotowe do emisji felietony o m³odych, ambitnych ludziach, marz¹cych o karierze naukowej. Realizatorzy zjeŸdzili ca³¹ Polskê, by je przygotowaÌ. Ich bohaterowie s¹ ze Szczecina, Kutna, Hrubieszowa, Krakowa, Warszawy, Opola i Legnicy. Wszystkich zaproszono na wczorajsze nagranie kolejnego odcinka. TVP2 zaprosi³a tak¿e £ukasza Fo³tyna, twórcê komunikatora Gadu-Gadu, Grzegorza BliŸniuka z Ministerstwa Nauki i Informatyzacji i dwunastu ekspertów.

OdwoÂłanie spadÂło na wszystkich jak grom z jasnego nieba. - PracujĂŞ w telewizji od 30 lat i pierwszy raz spotkaÂłem siĂŞ czymÂś takim - komentowaÂł jeden z kierownikĂłw produkcji - czytamy w "GW".

Barbara Biliùska, zastêpca dyrektora ds. programowych w TVP2 t³umaczy "GW": - Zarz¹d wprowadzi³ nowe procedury. Teraz program cykliczny musimy przebadaÌ pod wzglêdem jego op³acalnoœci i sensu. "£owcy talentów" musz¹ przejœÌ tê procedurê, st¹d zamieszanie.

Telewizja tylko czĂŞÂściowo finansowaÂła program. Jego budÂżet (okoÂło 700 tys. zÂł) w wiĂŞkszoÂści stanowiÂły pieniÂądze Ministerstwa Nauki i Informatyzacji. - OczywiÂście nasze zachowanie byÂło maÂło profesjonalne, ale kaÂżdemu zdarzajÂą siĂŞ wpadki. Osoby odpowiedzialne za ten baÂłagan zostanÂą ukarane - zapowiada BiliĂąska.

Zaproszony do programu Antoni GucwiĂąski, dyrektor wrocÂławskiego zoo, odwrĂłciÂł siĂŞ tylko na piĂŞcie i wyszedÂł ze studia. Tomasz Garbarz, student I roku Politechniki Warszawskiej miaÂł byĂŚ bohaterem jednego z odcinkĂłw. OpracowaÂł technologiĂŞ wytwarzania paliwa, ktĂłrego skÂładnikiem w 80 proc. jest rzepak. Do WrocÂławia przyjechaÂł przedzierajÂąc siĂŞ przez zaspy z Hrubieszowa, spod wschodniej granicy. TowarzyszyÂła mu caÂła rodzina, nawet ciotka. Ojciec specjalnie przyjechaÂł z Niemiec. - WziĂŞÂłam urlop w pracy. By byĂŚ z synem w telewizji poÂświĂŞciÂłam trzy dni - ÂżaliÂła siĂŞ matka Tomka.

Oburzony postaw¹ telewizji by³ te¿ £ukasz Foltyn z Gadu-Gadu. - Telewizja siê skompromitowa³a, zachowali siê zupe³nie niepowa¿nie. Je¿eli decyzjê o odwo³aniu nagrania podj¹³ zarz¹d TVP to kompletnie siê oœmieszy³. Mo¿e za¿¹dam odszkodowania za stracony czas - mówi Foltyn.
Có¿ - trzeba przyznaÌ, ¿e TVP sama siê oœmieszy³a. Wspó³czujê tym ludzion, którzy zostali tak podle wykorzystani. No tak, ale przy Woronicza rz¹dz¹, jak siê okaza³o, wy³¹cznie procedury. A ile publicznych pieniêdzy zmarnowano? ChoÌ, mo¿e siê mylê, mo¿e to jest ta misja? :neutral:
Ostatnio zmieniony czwartek 24 mar 2005, 17:14 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości