Anna Kalczyńska

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

niss pisze:
10
wow... Czyli jest szansza, ¿e bêdzie w weekend ;) Tyle, ¿e to raczej ma³o realne :(

Szkoda, ¿e przez te zmiany w magazynie "24 godziny" o 17:30 nie ma ju¿ "Goœcia wieczornego" :(

prowadzi³a Goœæ poranny po9
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
ZeTek
Początkujący
Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: piątek 06 maja 2005, 15:24

Post autor: ZeTek »

Obrazek
ZeTek
Początkujący
Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: piątek 06 maja 2005, 15:24

Post autor: ZeTek »

Obrazek
arti
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2004, 10:09
Lokalizacja: ze Śląska

Post autor: arti »

kamrat pisze:
Kiedyœ TVN24 nadawa³ w rozdzielczoœci 720 x 576. Teraz ju¿ tylko 544 x 576 - ciekawe czy ju¿ tak zostanie ??
Jak na transponderze ITI bêdzie przybywaæ kana³Ăłw to wrêæz moze sie jeszcze pogorszyæ :/
Anna Kalczyńska, Anita Werner, Beata Tadla, Justyna Pochanke - czołowa czwórka :D
LordTomas
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 386
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2004, 16:50
Lokalizacja: Warschau

Post autor: LordTomas »

kamrat pisze:Kiedyœ TVN24 nadawa³ w rozdzielczoœci 720 x 576. Teraz ju¿ tylko 544 x 576 - ciekawe czy ju¿ tak zostanie ??
Rozdzielczoœæ to tylko i wy³aczne kwestia softu :twisted: :twisted: :twisted:
"Nie sposób odpowiedzieć na argumenty płynące z pięknych ust." (Addison)
ZeTek
Początkujący
Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: piątek 06 maja 2005, 15:24

Post autor: ZeTek »

Obrazek

Obrazek
mmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 18:29

Post autor: mmar »

miko pisze:Wed³ug mnie najlepsz¹ prezenterk¹ w TVN-ach jest Anna Kalczyñska. Anita Werner mi siê wogĂłle niepodoba.
nie wiem w czym ona mia³aby byæ najlepsza niestety :o
Anna Kalczyńska nie ma górnej wargi!!!
Awatar użytkownika
Sylwinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 76
Rejestracja: środa 29 cze 2005, 19:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Sylwinka »

Dzies sÂą 54 urodziny Haliny Rowickiej. ÂŻyczĂŞ jej wiĂŞc dÂłuuuugich lat Âżycia peÂłnych radoÂści, wielu sukcesĂłw w Âżyciu osobistym i zawodowym.
Mam nadziejĂŞ, Âże jeÂśli pani KlaczyĂąska czyta to forum przekaze mamie Âżyczenia. :)
ZeTek
Początkujący
Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: piątek 06 maja 2005, 15:24

Post autor: ZeTek »

Obrazek
Kosik :D
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 187
Rejestracja: niedziela 24 lip 2005, 15:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kosik :D »

kurde ale ania tutaj wyszÂła extra :)
~*~ :) Anna Kalczyńska i Marta Kuligowska TVN24 :) ~*~

Co Wy ode mnie chceta? :D:D:D
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

a co to byÂło i kiedy?
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
Maciekw
Bywalec
Bywalec
Posty: 525
Rejestracja: środa 08 wrz 2004, 12:14
Kontakt:

Post autor: Maciekw »

Tobi to byÂła najprawdopodobniej rozmowa z ambasadorem Francji w Polsce w rocznicĂŞ wejÂścia Polski do UE.

Edit: Ma moÂże ktoÂś capy z dzisiejszego materiaÂłu Ani na temat frekwencji wyborczej? Jeju jak Ona Âładnie w nim wyglÂądaÂła :!:
Awatar użytkownika
Sylwinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 76
Rejestracja: środa 29 cze 2005, 19:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Sylwinka »

COÂś mniĂŞ naszÂła ochota na pisanie to napisaÂłam taki artykulik o Ani:

WschodzÂąca gwiazda TVN24 - tak moÂżna powiedzieĂŚ o Annie KalczyĂąskiej, ktĂłra w kanale informacyjnym pracuje juÂż prawie 4 lata, a pierwsze kroki w swej telewizyjnej karierze stawiaÂła w Telewizji Polskiej.

RODZICE i NAJWIÊKSZE MI£O¦CI

Anna Kalczyùska przysz³a na œwiat 29 lat temu. Ma dwójkê rodzeùstwa, jest z nich najstarsza. Jej mama, Halina Rowicka jest aktork¹ Teatru Narodowego. Na swoim zawodowym koncie ma tak¿e m.in. rolê w serialu "Dom". Halina Rowicka imponuje córce aktorskim talentem, gdy przekonuje policjantów, ¿e nie powinna p³aciÌ mandatu - Bez trudu udowadnia, ¿e bia³e jest czarne. Dziwi siê, ¿e przekroczy³a prêdkoœÌ, przejecha³a na pomaraùczowym, t³umaczy, ¿e zakaz skrêtu jest zupe³nie niepraktyczny... Robi to œwietnie. Do tej pory nie zap³aci³a mandatu. - podziwia mamê Anna. Dla Ani mama pozostaje najwiêksz¹ przyjació³k¹: - Jest lekiem na ca³e z³o, zawsze wie, co mnie boli i potrafi przepêdziÌ z³e myœli - mówi Ania o swojej mamie. Ojciec prezenterki podobnie jak mama jest aktorem. W tacie dziennikarka podziwia jego mi³oœÌ do ¿ony. Obdarowa³ swoje dzieci ciep³em, radoœci¹ i beztrosk¹. Mimo to du¿o od nich wymaga³. Ania, kiedy mia³a 4 lata wyjecha³a do swojej cioci mieszkaj¹cej w Belgii. Tata chcia³, aby nauczy³a siê mówiÌ w jêzyku francuzkim, a przy okazji sta³a siê bardziej samodzielna.

Anna Kalczyùska zazdroœci swoim rodzicom ³¹cz¹cej ich mi³oœci. Szuka mê¿czyzny podobnego do swojego ojca i wierzy, ¿e go znajdzie. Za sob¹ ma zwi¹zek z du¿o starszym mê¿czyzn¹. Przyznaje, ¿e tata okaza³ siê niedoœcig³ym wzorem. Krzysztof Kalczùski kontrolowa³ ka¿dego ch³opaka swojej córki. W klasie maturalnej Ania pierwszy raz powa¿nie siê zakocha³a, w MaÌku. - Tata rozmawia³ z nim, zadawa³ mu mnóstwo pytaù, sondowa³ jego inteligencjê - opowiada. Jej ostatnii mê¿czyzna, Grek, urzêdnik Komisji Europejskiej, Yiorgos równie¿ przypomina³ ojca Kalczyùskiej - i charakterem i wygl¹dem fizycznym. Jednak i ten, trwaj¹cy dwa lata zwi¹zek rozpad³ siê. Ania wróci³a z Brukseli do Warszawy, a Yiorgos do Salonik.

STUDIA I PRACA

UkoĂączyÂła Kolegium Europejskie i LingwistykĂŞ StosowanÂą na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarstwo na Boston University oraz Nauki Polityczne College of Europe w Natolonie.

Po 5 latach studiĂłw przyszedÂł czas na staÂż - odbyÂła go w dziale Prasy i Komunikacji Komisji Europejskiej w Brukseli. PrzygotowywaÂła serwisy dla telewizji Komisji Europejskiej - Europe By Satelite. - StaÂż w Brukseli... to byÂło pierwsze powaÂżne zetkniĂŞcie siĂŞ z politykÂą i PR. DoÂświadczenie nie do przecenienia. SzczegĂłlnie poranne kolegia rzecznikĂłw prasowych, na ktĂłrych ustalana jest oficjalna strategia Komisji wobec aktualnych wydarzeĂą. Przewidywanie pytaĂą dziennikarzy, Breydel (ulica, przy ktĂłrej mieÂści siĂŞ KE) zna juÂż konkretne nazwiska dziennikarzy z konkretnych dziennikĂłw i wie czego moÂżna siĂŞ po nich spodziewaĂŚ. I potem konfrontacja na konferencji prasowej, wtedy Âżadne pytanie nie moÂże pozostaĂŚ bez wyczerpujÂącej, przygotowanej odpowiedzi - tak wspomina swĂłj dziennikarski staÂż Anna KalczyĂąska.

Na trzecim roku studiów rozpoczê³a pracê w TVP1. By³a felietonistk¹ w elitarnym programie "Pegaz". Jej pierwszy materia³w "Pegazie" by³ o Gustawie Herlingu-Grudziùskim. By³o to prawdziwe wyzwanie dla pocz¹tkuj¹cej dziennikarki. Zuzanna £apicka-Olbrychska, Andrzej Rychcik, Magdaleny Gachewicz, Janusza Wróblewskiego - to osoby wœród których Anna Kalczyùska zaczyna³a pracê w telewizji. Wspomina ich jako wymagaj¹cym, m¹drych oraz ¿yczliwych ludzi. Nastêpnie w karierze Anny przyszed³ czas na TV Polonia. Pojawia³a siê na wizji i prowadzi³a wywiady. - Dziœ jak je ogl¹dam... có¿, przeby³am pewien etap. Pierwszy etap.

Czas Telewizji Polskiej w ¿yciu Anny Kalczyùskiej dobieg³ koùca. Od 1 maja 2002 roku jest reporterk¹ TVN24. Jej pierwszy materia³ w tej stacji mówi³ o œrodkach bud¿etowych dla nowych paùstw cz³onkowskich. - Pamiêtam z kim robi³am materia³, treœÌ stand up`a, recenzjê szefa - Adama Pieczyùskiego... mówi dziennikarka. Na pocz¹tku swojej pracy w kanale informacyjnym by³a wydawc¹ "Studia Europa". Magazyn ten informaowa³ o Unii Europejskiej, za co dosta³ nagrdê Efficom. W grudniu 2003 roku po raz pierwszy poprowadzi³a serwis informacyjny w TVN24. Obecnie prowadzi tak¿e rozmowy w "Studiu24".

Mówi biegle w dwóch jêzykach - francuzkim i angielskim. By³a t³umaczk¹ francuzkiego przy jednym z filmów W³odys³awa Pasikowskiego. Jest chwalona za doskona³y akcent przy wymowie s³ów z jêzyka franzuzkiego.
ZeTek
Początkujący
Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: piątek 06 maja 2005, 15:24

Post autor: ZeTek »

Obrazek
Kosik :D
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 187
Rejestracja: niedziela 24 lip 2005, 15:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kosik :D »

Kurde Ania jak zwykle piĂŞkna :)
~*~ :) Anna Kalczyńska i Marta Kuligowska TVN24 :) ~*~

Co Wy ode mnie chceta? :D:D:D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 16 gości