Zagadka logiczno słowna :D

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Zagadka logiczno sÂłowna :D

Post autor: kamuii »

Tak czasami najda mnie takie filozoficzne rozwaÂżania :D to siĂŞ z wami nimi podzielĂŞ :D
Otó¿ jak wiemy w Polsce mamy telewizjê TVP i TVN
Czyli TE FAU PE i TE FAU EN
Mamy teÂż w Polsce alfabet.... :]
I wÂłasnie z tego co ja pamiĂŞtam to nie ma w nim litery "V"
SkÂąd wiĂŞc bierze siĂŞ tefauen i tevaupe ? Wszak TV w tym skrĂłcie to skrĂłt od television co jak byk ani po Polsku nie jest ( ukÂłon w stronĂŞ TVP za wykonywanie misji :evil2: ) ani nie czyta siĂŞ przez "fau" :D
Teraz 2 rzecz jeszcze pó³ biedy z tvn bo to jest poprostu TVN ale TVP to TELEWIZJA POLSKA gdzie tu "v" ??? Skoro TV to skrót od television czyli po polskiemu telewizja to nie bardziej logicznie i misyjnie by³o by siê nazywaÌ TWP i TWN.... ?
Android <3
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Aniu! Szukasz dziury w caÂłym. W Polskim alfabecie jest litera V, a polski skrĂłt od sÂłowa telewizja to nie TW, a TV!
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Ehhh Marcinie po kim jak po kim ale po Tobie siĂŞ takiej bzdury nie spodziewaÂłam :/

Alfabet polski (czyli abecadÂło) oparty jest na alfabecie ÂłaciĂąskim i skÂłada siĂŞ obecnie z 32 liter:

A ¡ B C Æ D E Ê F G H I J K L £ M N Ñ O Ó P R S ¦ T U W Y Z ¬ ¯

Obecnie litery z alfabetu ÂłaciĂąskiego: Q, V i X nie sÂą zaliczane do liter polskiego alfabetu, gdyÂż w polskim sÂłowotwĂłrstwie nie ma potrzeby ich stosowania.


Wikipedia

Podstawowego abecadÂła ucza juÂż w podstawĂłwce i nie przypominam sobie aby ta coÂś o V,x czy q byÂło... co nie znaczy ze ich nie wymawiamy. Zdaje siĂŞ z epodstawowych znakĂłw w polskim alfabecie jest 24 nie 25 ;/
OczywiÂście Âże teraz ulepszony alfabet i jakieÂś tabelki fonetyczne bedÂą uwzglĂŞdniaÂły "V" jednak w podstawowym alfabecie jej nie ma

Nie istnieje coÂś takiego jak polski skrĂłt od telewizja czyli tv bo TV to skrĂłt od television a to nie po polsku :]
Wiem ze siĂŞ tego uÂżywa i tak jest przyjĂŞtnie niemniej jednak troche logiki by siĂŞ przydaÂło...
Android <3
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Re: Zagadka logiczno sÂłowna :D

Post autor: terraX »

kamuii pisze:Skoro TV to skrĂłt od television czyli po polskiemu telewizja to nie bardziej logicznie i misyjnie byÂło by siĂŞ nazywaĂŚ TWP i TWN.... ?
Terminu TEWUEN juz uÂżywajÂą "psychole od R" :evil2: a do TEWUPE to by nawet pasowaÂło... TWP- GTW :evil2:
"Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie" :)
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Jeszcze kiedyÂś podczas programu "Teraz MY!" JarosÂław KaczyĂąski powiedziaÂł: "No to sÂłabo wam w tym TEWUENIE pÂłacÂą" :evil2: :evil2: :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Akurat w obecnej sytuacji kiedy mamy w skrĂłcie TVN i TVP to mĂłwienie tewuen i te wu pe trÂąci wiochÂą i nieuctwem :] ale mocherowym beretom moÂżna to wybaczyĂŚ bo to starsze osoby . A do "ich" nowego prezia tez mi takie okreslenie paduje :evil2:

Tewuen tak samo pasuje jak i tewupe :D
powiedzmy Tewupe - GTW Tewuen - TKM :evil2:
Android <3
Mocne_ogniwo
Bywalec
Bywalec
Posty: 672
Rejestracja: niedziela 22 sie 2004, 00:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mocne_ogniwo »

Swieta :D :D ...Choinka... :D :D Karp plywajacy w wannie :D :D ...dyzooo wolnego czasu i przedswiateczna nuda :P :P :P , nie bede sie smial :D :D ....rozumiem ze niektorym nuda moze doskwierac tak mocno, ze zaczynaja myslec o takich rzeczach:P :P :P
W ekscytacji czwartym sezonem... w oczekiwaniu na...piaty...szosty...siódmy
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość