[TVN] Sopot Festival 2007

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Najlepszy wykonawca finału to:

Feel - "A gdy jest już ciemno"
11
30%
Emmanuel Moire - "Ca me fait du bien"
5
14%
Monrose - "Shame"
3
8%
September - "Cry for you"
6
16%
Thierry Amiel - "Coeur Sacré"
1
3%
Sophie Ellis Bextor - "Me and my imagination"
9
24%
The cloud room - "Hey Now Now"
2
5%
 
Liczba głosów: 37

tomu19
Początkujący
Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 22:08

Post autor: tomu19 »

czy gdzieÂś w internecie moÂżna kupiĂŚ bilety na Sopot Festival?
w internecie bĂŞdzie moÂżna kupiĂŚ bilety na stronie http://www.ticketonline.pl, ale jeszcze nie teraz
myÂśle, Âże okoÂło miesiÂąc przed festiwalem bĂŞdzie udostĂŞpniona oferta, teraz sÂą na etapie sprzedaÂży na toptrendy
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

Telewizje (szczególnie TVN) lec¹ za zyskiemm gdyby liczy³ siê presti¿ nie przerywaliby festiwalu co 25 minut reklamami, walczyli by o jakoœÌ i komfort ogl¹dania z TVP, która nie przerywa tak czêst otakich widowisk. Zdajê sobie sprawê i sam podkreœlam, ¿e festiwal jest o niebo ciekawszy i lepszy ni¿ "Niania", ale dla TV liczy siê zysk. Gdyby liczy³ siê presti¿ to zamiast "Za³ó¿ siê" o 21:00 lecia³by wyk³ad Prof. Miodka, a na TVN zamiast W 11 lecia³oby Wydanie 2 poprawione. Dla TV presti¿ przejawia siê w akcjach charytatywnych i festiwalach, ale i na tym zarabiaj¹ przerywaj¹c to reklamami po 10-15 minut.

Kiedy Sopot ogl¹da³o 12 mln to faktycznie by³o o co powalczyÌ. Teraz gdy ogl¹dalnoœÌ wszystkich festiwali jest na poziomie niskim ju¿ przestaje to byÌ op³acalne, a jak bêdzie na bardzo niskim, to i festiwal zrobi¹ na bardzo niskim poziomie bo szkoda im bêdzie kasy. To 7 mln to takie rozpaczliwe szukanie odwrócenia tej sytuacji, by na nowo ludzi zainteresowaÌ, mam nadziejê, ¿e siê uda i ¿e TVN nie bêdzie próbowa³ na si³ê z Festiwalu wynieœÌ z powrotem 15 mln siatkuj¹c go reklamami. Mam nadziejê, ¿e stacje wspó³transmituj¹ce nie pozwol¹ po prostu na takie czêste przerwy.

Jako przykÂład Âże siĂŞ mylisz podam np transmisje gali: wycofaliÂśmy siĂŞ z transmisji FryderykĂłw, co roku o maÂło nie rezygnujemy z transmisji OscarĂłw a pewno transmisja tych wydarzeĂą to teÂż pewne prestiÂżowe posuniĂŞcie. Nie transmitujemy bo maÂło ludzi oglÂąda te gale.

Ja osobiÂście wogĂłle OscarĂłw nie uznajĂŞ za cudo bo prawie zawsze nagrody otrzymujÂą tam filmy AmerykaĂąskie, kasiaste, ktĂłre zarobiÂły miliony, a Âżeby siĂŞ jeszcze lepiej sprzedawaÂły to dostajÂą Oscara, by potem chwaliĂŚ siĂŞ nagrodami w spotach reklamowych.

Ja mam nadziejê, ¿e ludzie po prostu zm¹drzej¹ i zamiast s³uchaÌ w kó³ko mp3 na kompie zobacz¹ raz coœ na ¿ywo, coœ nowego, specjalnie na tak¹ imprezê przygotowan¹ tj. zobacz¹ festiwal.
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

A wiĂŞc ( jak mawiaÂła Judyta z Nigdy w Âżyciu! : nie zaczynaj zdania od wiĂŞc) po dÂługim oczekiwaniu na , zdaniem forumowiczĂłw , najlepszÂą kompozycjĂŞ pochodzÂącÂą z Polski chyba czas na gÂłosowanie miĂŞdzynarodowe. DochodzÂąc do tego tematu chciaÂłbym dowiedzieĂŚ siĂŞ teÂż jak bĂŞdzie przebiegaÂło to glosowanie w tym prawdziwym Sopot Festival 2006 - czy komisja bĂŞdzie miĂŞdzynarodowa- przedstawiciele telewizji wielu krajĂłw, czy teÂż jedynie stronnicze :twisted: , polskie "rziri" ?



Ankieta zmnieniona
Ostatnio zmieniony wtorek 20 cze 2006, 21:01 przez Kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Fiu, fiu :spiewa: :D RuszyÂła (nie wiem kiedy - dopiero dziÂś jÂą zauwaÂżyÂłem) dosÂłona strony festivalu - http://www.sopotfestival.onet.pl :D :brawa: Jak zwykle jest bardzo Âładna z fajnymi elementami. :)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
alexander89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 30 kwie 2006, 22:48

Post autor: alexander89 »

Helena ma najciekawszÂą propozycjĂŞ! "Mambo" jest Âświetne.
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

W slosowaniu pominĂŞliÂście nie wiem ,czy celowo, czy nie Simona Webbbe, czekam na poprawĂŞ ankiety.
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

portalek pisze:Gdyby liczy³ siê presti¿ to zamiast "Za³ó¿ siê" o 21:00 lecia³by wyk³ad Prof. Miodka, a na TVN zamiast W 11 lecia³oby Wydanie 2 poprawione. Dla TV presti¿ przejawia siê w akcjach charytatywnych i festiwalach, ale i na tym zarabiaj¹ przerywaj¹c to reklamami po 10-15 minut.
JeÂżeli dla Ciebie tylko takie programy oznaczajÂą prestiÂż, to chyba siĂŞ nie rozumiemy.
portalek pisze:Kiedy Sopot ogl¹da³o 12 mln to faktycznie by³o o co powalczyÌ. Teraz gdy ogl¹dalnoœÌ wszystkich festiwali jest na poziomie niskim ju¿ przestaje to byÌ op³acalne, a jak bêdzie na bardzo niskim, to i festiwal zrobi¹ na bardzo niskim poziomie bo szkoda im bêdzie kasy.
Ogl¹dalnoœÌ jest wprost proporcjonalna do rozmachu i komercyjnej atrakcyjnoœci imprezy, a przede wszystkim samego na ni¹ pomys³u. Dlatego w dalszym ci¹gu nie rozumiem, na jakiej podstawie os¹dzasz o 'odwrocie od festiwali', skoro to w³aœnie brak pomys³ów i zbyt wielkie zamieszanie sprawi³y, ¿e ludzie siê w najnowszych, zesz³orocznych formu³ach nie odnaleŸli, co zaowocowa³o spadkiem ogl¹dalnoœci? Poza tym, jeœli ju¿ rozwa¿aÌ spadek widowni na przestrzeni lat, to mo¿e wartoby dostrzec ogolny trend spadkowy popularnoœci telewizji, dosz³y przecie¿ nowe media...

portalek pisze:To 7 mln to takie rozpaczliwe szukanie odwrĂłcenia tej sytuacji, by na nowo ludzi zainteresowaĂŚ (...)
Ropaczliwe...? SkÂąd takie informacje, ktĂłre pozwalajÂą Ci na takie wÂłaÂśnie okreÂślenie dziaÂłaĂą tych telewizji?
portalek pisze:Jako przykÂład Âże siĂŞ mylisz podam np transmisje gali: wycofaliÂśmy siĂŞ z transmisji FryderykĂłw, co roku o maÂło nie rezygnujemy z transmisji OscarĂłw a pewno transmisja tych wydarzeĂą to teÂż pewne prestiÂżowe posuniĂŞcie. Nie transmitujemy bo maÂło ludzi oglÂąda te gale.
"Fryderyki" same w sobie zosta³y po prostu uznane za nie warte uwagi i po¿a³owania godne. Nie bez znaczenia by³y przypadki wyró¿niania, nagradzania osób, które na to po prostu nie zas³ugiwa³y. Œrodowisko to zauwa¿y³o i zmarginalizowa³o swoim podejœciem znaczenie gali, ot co. Poza tym, co maj¹ wspólnego transmisje gali z festiwalami? Œmiem twierdziÌ, ¿e niewiele.

Co do Oscarów, to wcale nikt z nich nie rezygnowa³, tylko raz, ¿e ca³oœÌ jest przyd³ugawa i trudna do strawienia bez skrótów, a dwa, ¿e lepiej siê ogl¹da "na ¿ywo". A "na ¿ywo" w Polsce znaczy w nocy. To œrednio fajnie dla wielu ludzi, uwierz. A w takim razie, ma³o fajnie i dla reklamodawców. Czyli tak¿e dla szefów stacji. I ko³o siê zamyka. :D

PS UwaÂżaj na tÂą maniĂŞ pisania w pierwszej osobie liczby mnogiej, to chwilami brzmi dziwnie. :spiewa:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

nie no festival moze miec duz¹ ogl¹dalnoœÌ. ja na przyklad zasi¹de przed telewizor :P jak w tamtym roku :P wpakuj¹ wiêcej kasy bêdzie jeszcze bardziej spektakularne
TVN innowacja i nowoczesność...
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

Presti¿ gwarantuj¹ programy, które nios¹ coœ za sob¹ a nie takie "Za³ó¿ siê", czy "Rozmowy w toku" najlepiej z tematem rozmowy: by³am dziewic¹, albo Wyrwa³em siê ze wsi :P

Festiwale presti¿ mog¹ podnieœÌ, dla stacji TV presti¿ siê liczy, ale nie za wszelk¹ cenê. cZy Big Brother by³ presti¿owy ? raczej anty-presti¿owy tj wdeptywa³ presti¿ stacji Waltera w pod³ogê, ale dorobili siê na nim du¿o kasy. Od lat ogl¹dalnoœÌ festiwali spada zarówno w Polsce jak i na œwiecie, Opola i Sopotu. To nie jest problem jednoroczny. Mam nadziejê, ¿e to sie zmieni bo to nie œwiadczy o organizatorach festiwalu - TV s¹ cierpliwe i staraj¹ siê jak mog¹, to œwiadczy o tych telewidzach, którym szkoda czasu na festiwal, bo wol¹ pos³uchaÌ muzyki z mp3 playera, a nie szkoda na ogl¹danie Mody na Sukces i innych tasiemców. My jednak ni¿ na to nie poradzimy, mo¿emy tylko liczyÌ na rozs¹dek tych telewidzów. A tak pozatym chcia³em was zachêciÌ do zobaczenia ciekawego filmu: "Na krawêdzi prawdy", 5 odcinkowy miniserial. W tamtym roku lecia³ w porach dla nietoperzy: 23 do 1 w nocy. W tym roku ju¿ bardziej ludzko w miejsce M jak Mi³oœÌ - "Na Krawêdzi prawdy" 20:00 poniedzia³ek TVP chyba 2. Jak coœ wiêcej chcecie wiedzieÌ na ten temat to odsy³am tutaj:

http://www.***/kultura/index.php?id=13
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Polskie eleminacje rozstrzygniete! Oto wyniki gÂłosowania sÂłuchaczy Radia ZET i widzĂłw TVN:

1. Gosia Andrzejewicz z piosenkÂą "PozwĂłl ÂżyĂŚ"
2. The Jet Set z piosenkÂą "Just call me"
3. Mezo/Tabb i MieczysÂław SzczeÂśniak z piosenkÂą "Wstawaj"
4. Stachursky z piosenkÂą "Z kaÂżdym Twym oddechem"
5. Sumptuastic z piosenkÂą "Za jeden uÂśmiech TwĂłj"
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

portalek pisze:Festiwale presti¿ mog¹ podnieœÌ, dla stacji TV presti¿ siê liczy, ale nie za wszelk¹ cenê. cZy Big Brother by³ presti¿owy ? raczej anty-presti¿owy tj wdeptywa³ presti¿ stacji Waltera w pod³ogê (...)
Nie do koùca tak by³o. TVN zrobi³ tego typu program po raz pierwszy w historii polskiej telewizji. Opinie s¹ rozbie¿ne, ale nikt nie ma w¹tpliwoœci, ¿e by³a to produkcja, która zmieni³a historiê ma³ego ekranu w naszym kraju. By³ realizowany z ogromnym rozmachem, mimo, ¿e mo¿naby tê sam¹ ogl¹dalnoœÌ osi¹gn¹Ì przy mniejszych nak³adach finansowych. Co wiêcej, ta produkcja stworzy³a wizerunek TVN jako stacji innowacyjnej, rozdaj¹cej karty w mediach. To niew¹tpliwie sprzyja rozwojowi telewizji.
"Big Brother" wiĂŞc, choĂŚ moÂże nikogo nie zachwyciÂł, to jednak z pewnoÂściÂą nie byÂł tylko skokiem na kasĂŞ. To byÂł z pewnoÂściÂą jeden z powodĂłw, ale uwierz, Âże sÂą powody, dla ktĂłrych moÂżna uznaĂŚ, iÂż nie byÂł jedyny.

WracajÂąc do sedna tematu, wyniki eliminacji zaskoczeniem raczej nie sÂą. A z pewnoÂściÂą dziwnie wyglÂądaÂłaby ta tabela bez Gosi Andrzejewicz, o ktĂłrej ÂśmiaÂło moÂżna chyba mĂłwiĂŚ jako o odkryciu roku. GÂłos Âświetny - moim zdaniem. :D
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

No nie !! :D Tego siê nie spodziewa³em: Ok Gosia, Stachursky, The Jet Set spodziewa³em siê, ale ¿e Mezo i Sumptuastic ?? To zaskoczenie przecie¿ szczególnei Sumptuastic to zespó³ nieznany wrecz z nik¹d. Wydra ostatnio dosta³ nagrodê w Opolu a pozatym jest chyba doœÌ znany. Goya nagrywa³a tytu³ow¹ piosenkê do przeboju kinowego. Reni Jusis leci w radiu, a piosenki Sumptuastic nawet nie mo¿na by³o znaleŸÌ w necie :(.
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

Drogi Portaliku - to jest konkurs na piosenkê , a nie na znany zespó³. Piosenka Meza jest rzeczywiœcie straszna, ale Sumptuastic jest juz o wiele fajniejsza. A je¿eli uwa¿asz, ¿e `jest to zespó³ nieznany, to siê grubo mylisz. Zespó³ ten od dawna jest promowany nie w radiach ogólnopolskich, a lokalnych - i to ma si³ê przebicia. Ich "Ko³ysanka" zajmowa³a czo³owe miejsca list przebojów i by³a grana na wielu dyskotekach (najwiêkszych w Polsce - m.in w sieci Protector). Gadanie, ¿e s¹ znik¹d jest chyba przesad¹. A tak w ogóle to s¹ sk¹dœ - ze Œl¹ska.
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

Nie no dobra znam ich KoÂłysankĂŞ, nie sÂą z nikÂąd ale jednak sÂą mniej rozpoznawalni niÂż inni, ktĂłrzy przegrali.
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

No i co z tego, Âże sÂą mniej rozpoznawalni niÂż pozostali ?? Po prostu sÂłuchacz wybrali ich piosenkĂŞ, poniewaÂż uznali, Âże jest ona lepsza od niektĂłrych (ktĂłre przegraÂły).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości