Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

Faktomaniak
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 247
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Faktomaniak »

Fakty wyjazdowe i to za Kamila Durczoka to naprawdĂŞ niecodzienne i zaskakujÂące wydarzenie.

Wydanie te moÂżna bedzie porĂłwnac do 2 wydaĂą z wrzeÂśnia z 2003 kiedy to flagowy dziennik TVN-u byÂł nadawany z Bagdadu 1 wrzeÂśnia i dwa dni pĂłzniej z Babilonu .
ByÂły one poswiĂŞcone przejĂŞciu przez polskie wojska stefy stabilizacynej w Âśrodkowym Iraku. Do Iraku Tomasz Lis zabraÂł tylko 2 dziennikarzy - korespondenta wojennego MaĂŚka Worocha i Tomasza Sekielskiego. Tworca FaktĂłw rozmawiaÂł na antenie takÂże z Ăłwczesnym ministrem obrony narodowej - Jerzym SzmajdziĂąskim i zastĂŞpcÂą cywilnego administratora Iraku- Markiem BelkÂą. O informacjach z Polski donosiÂł Âśp. Marcin PawÂłowski.


Jutrzejsze wydanie moÂże byĂŚ ciekawe. Na pewno zobaczymy tak jak 4 lata temu ( tyle ze w Afganistanie) MaĂŚka Worocha. Kto jeszcze ???
KoÂże ktoÂś z sekcji zagraniczej - Kasia SÂławiĂąska bÂądz Cezary Grochot ( Anna CzerwiĂąska relacjonowaÂła francuskie wybory wiĂŞc prawdopodonie zostanie w Warszawie)
Liczy³em ze zobacze Grzegorza Kajdanowicza i Pawla P³uœkê . Jednak pierwszy prowadzi³ dzisiejsze g³ówne wydanie Faktów a drugi mia³ w nich dziœ materia³ (o wyborach na Podlasiu )
Ale jest duÂża szanasa na zobaczenie Jakuba Sobieniowskiego- nie byÂło go dziÂś w Faktach.

Czy bĂŞdzie to riposta na polsatowskie paryskie wydania WydarzeĂą to sie okaÂże juz jutro - o 19 .
NOWA ERA W TVN
journalist
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 09 sty 2007, 15:02
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: journalist »

"FAKTY" z bazy Bagram byÂły naprawdĂŞ profesjonalne.Podziwiam klasĂŞ p.Kamila.
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Ptr15 »

Fakty z Afganistanu obejrzaÂło prawie 3 miliony widzĂłw. MoÂże niewiele ale patrzÂąc na serwisy informacyjne innych stacji to nie jest tak Âźle:
Nietypowe wydanie serwisu TVN obejrzaÂło 2,91 mln osĂłb, program zapewniÂł kanaÂłowi 29,77% udziaÂłu w rynku, wynika z danych AGB NMR przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl. NajchĂŞtniej Âśledzone tego dnia „WiadomoÂści” zainteresowaÂły dokÂładnie milion widzĂłw wiĂŞcej, dajÂąc Jedynce 35,92% udziaÂłu w rynku. NajsÂłabiej poradziÂła sobie „Panorama” (18.45), przyciÂągnĂŞÂła tylko 1,12 mln osĂłb (12,57% udziaÂłu).
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Kilka postĂłw wczeÂśniej napisaÂłem Âże goÂściem "FaktĂłw" miaÂł byĂŚ Alekander SzczygÂło. Jednak Durczok prowadziÂł "Fakty" z Bagram - SzczygÂło byÂł w Kabulu. Wywiad jest dosĂŞpny tu :arrow: http://www.tvn24.pl/-1,1507664,wiadomosc.html
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

W piÂątek specjalne wydanie "FaktĂłw" TVN z GdaĂąska w zwiÂązku z wizytÂą Georga W. Busha w Polsce. :D Watro dodaĂŚ, Âże "WiadomoÂści" TVP1 teÂż bĂŞdÂą nadawane z GdaĂąska... :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Nie chce tu zachwalaĂŚ piÂątkowych faktĂłw z GdaĂąska - bo byÂły doskonaÂłem. Ale chce zapytaĂŚ czy ktos widziaÂł jakie studio przygotowaly sobie wiadomoÂści a jakie fakty? :devil:
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Nie ma co tu porównywaÌ. :devil: Ma³ego "namiociku" Jedynki z du¿¹ scen¹ TVN. :devil: Jestem ciekawy jak wygl¹da³o to w przypadku "Wydarzeù"? :> Niestety ani "Wydarzeù", ani "Faktów" i "Wiadomoœci" nie widzia³em, ale te dwa ostatnie programy mo¿na zobaczyÌ w internecie...
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

pawell pisze:Jestem ciekawy jak wyglÂądaÂło to w przypadku "WydarzeĂą"? :>
"Wydarzenia" wyglÂądaÂły lepiej niÂż "WiadomoÂści". Jednak u nich nadawanie programu z GdaĂąska jest dosÂłowne... :devil: Z takiego miejsca moÂżna nadaĂŚ "Wydarzenia" z okazji sierpnia '80, a nie z okazji wizyty prezydenta USA. Kilka capsĂłw:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ÂźrĂłdÂło capsĂłw

A namiot "WiadomoÂści" byÂł rzeczywiÂście fantastyczny. :devil: Pod koniec "FaktĂłw" moÂżna byÂło sobie porĂłwnaĂŚ oba stanowiska i scena "FaktĂłw" wyglÂądaÂła bardzo imponujÂąco. :D
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: michal641 »

Fakty dot. wydarzeù politycznych zwi¹zanych z Lepperem prowadzone w pierwszej czêœci na stoj¹co by³y ciekawe i interesuj¹ce. Jednak z pewnym momencie mo¿na by³o zauwa¿yÌ sytuacjê, gdy skoùczonoi komentowaÌ g³ówny temat i Duroczok kierowa³ siê w kierunku sto³u. W mojej ocenie to przedstawianie kolejnych informacji (w tym przypadku o zerwaniu rozmów z pielêgniarkami chyba) w chwili gdy Durczok idzie sobie z pod aekranu, wchodzi na podest i zasiada przy stole robi z serwisu informacyjnego jakieœ show.... alkbo conajmniej program w stylu magazynu czy jakiegoœ d³u¿szego podsumowania.

Z druiej strony podoba mi siê ta ró¿norodnoœÌ, ¿e najwa¿niejsze wydarzenie prezentowane jest sprzed ekranu, podoba mi siê t³o za prezenterem - gdy jest przy ekranie nebieskie t³o normalne ale nie przerywane tymi ³¹czeniami monitorów na ekranie, czego bardzo nie lubiê. A gdy na ekranie by³o coœ wyœwietlanie ciekawie prezentowa³o siê t³o z dwoma monitorami z logo Faktow i fragmentem studia.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

michal641 pisze:Jednak z pewnym momencie mo¿na by³o zauwa¿yÌ sytuacjê, gdy skoùczonoi komentowaÌ g³ówny temat i Duroczok kierowa³ siê w kierunku sto³u. W mojej ocenie to przedstawianie kolejnych informacji (w tym przypadku o zerwaniu rozmów z pielêgniarkami chyba) w chwili gdy Durczok idzie sobie z pod aekranu, wchodzi na podest i zasiada przy stole robi z serwisu informacyjnego jakieœ show....
A Ty widziaÂłeÂś, Âże zasiada przy stole? Bo ja nie. :roll: WidziaÂłem jak Durczok staÂł na podeÂście przy stole, ale nie usiadÂł. Zapewne uczyniÂł to jak juÂż oglÂądaliÂśmy zdjĂŞcia z zagranicznych stacji. :]

A co do tego, Âże siĂŞ przemieszczaÂł - dla mnie to nie byÂło wraÂżenie, Âże z serwisu informacyjnego robi siĂŞ show. ByÂłoby tak gdyby stosowali to codziennie, a to takie urozmaicenie na waÂżne wydarzenie. :P Fajnie to wczoraj wszystko wyglÂądaÂło. :)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Ptr15 »

Nie mog³em w to uwierzyÌ. Wczoraj prezydent Kaczyùski udzieli³ krótkiego wywiadu na ¿ywo Wronie w Faktach. Có¿ to sie sta³o. Czy¿by zmieni³ zdanie o TVN?
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

A moÂże przyszedÂł za wczeÂśnie na wywiad do "WiadomoÂści" TVP i ktoÂś z "FaktĂłw" postanowiÂł wykorzystaĂŚ tĂŞ sytuacjĂŞ? :D A tak na serio - to mnie jakoÂś to nie dziwi. :] Bo raczej gÂłupio byÂłoby gdyby nie skorzystaÂł z zaproszenia TVN, a za parĂŞ minut rozmawiaÂłby z Piotrem KraÂśko z TVP. :uhh:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
arczi
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2218
Rejestracja: sobota 07 lip 2007, 11:27

Post autor: arczi »

Zmiany- nic nowego siĂŞ nie dowiadujemy- bĂŞdÂą od paÂździernika
W paÂździerniku br. program informacyjny telewizji TVN - "Fakty" - bĂŞdzie wraz ze stacjÂą ÂświĂŞtowaÂł 10-lecie.

Z tej okazji "Fakty" przejd¹ ma³¹ metamorfozê - zarówno w sposobie prowadzenia jak i oprawie czy formie przekazywania informacji.

Efekty zmian widzowie zobaczÂą w paÂździerniku.
dziennikarze.info

[ Dodano: Wto Sie 07, 2007 2:29 pm ]
Szkoda mi troche oprawy, bo uwaÂżam Âże obecna jest nowoczesna, dynamiczna i inna od wszystkich pozostaÂłych. Po prostu charakterystyczna ;(
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Heh... TrochĂŞ mnie to denerwuje, bo zmiany w "Faktach" miaÂły zachodziĂŚ co 3 lata. I tak byÂło do 2006 roku, gdzie zaledwie 1,5 roku po ogromnych zmianach znĂłw wprowadzono nowoÂści. Teraz mija 1,5 roku od tamtych zmian i juÂż dowiadujemy siĂŞ o kolejnych...
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Mi tez siĂŞ obecna oprawa podoba, no ale moÂże to co przygotowujÂą na paÂździernik spodoba nam siĂŞ jeszcze bardziej . Jedyny sens zmiany "czegoÂś" w faktach widzĂŞ wtedy gdy zmienia siĂŞ studio ( a te obecne jest nowoczesne i przegania konkurencjĂŞ ).

"Fakty" przejd¹ ma³¹ metamorfozê - zarówno w sposobie prowadzenia
:arrow: Dwoje prowadzÂących?
i oprawie
:arrow: znów zmiana jedynie belek i ozdobników czy mo¿e te¿ czo³ówki?
czy formie przekazywania informacji.
:arrow: wiĂŞcej wejÂśc na Âżywo, wiĂŞcej faktow z poza studia, nowy helikopter tvn?

Ciekawe czy tvn zmieni "coœ" w samym studiu, jakieœ kosmetyczne zmiany ( bo raczej studia nie zmieni). Mo¿e powiêksz¹ ekran tylnoprojekcyjny do wielkoœci ca³ej tylniej œciany? Mo¿e zmieni ten drewniany stó³ prezenterski? Poczekamy zobaczymy, pewnie siê jakies nowe informacjê pojawi¹.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości