[TVP1] Wiadomości

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Michos - poczytaj nasze posty na poprzednich postronach. Wiele nie wiemy o A. Dzikowskiej (np w ktĂłrym oÂśrodku TVP zaczynaÂła), ale doszliÂśmy do wniosku z MiachaÂłem, Âże jest dobra i fajnie siĂŞ prezentuje.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Michos, nazwisko Dzikowska powinno Ci byÌ znane z TV - El¿bieta Dzikowska, ¿ona Tonego Halika prowadzia³a kilkanaœcie lat temu bardzo popularny program podró¿niczy "Pieprz i wanilia".

Natomiast Agata Dzikowska od skrĂłtĂłw WiadomoÂści nie jest potworem - caÂłkiem fajna moim zdaniem.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

W³aœnie "Pieprz i wanilia" - to dobiero by³ program.pamiêtam z jakim zapa³em ogl¹da³em ka¿dy odcinek. Bardzo imponowa³a mi ta skóra lamparta w tle, kaset za prowadz¹cymi i wogólê ca³y program. Prawdê mówi¹c jeszcze nikt nie zrobi³ tak dobrego programu podró¿niczego.

Ok wracamy do WiadomoÂści.
Michos - trochĂŞ umiaru by siĂŞ przydaÂło :P Jak na razie skrĂłty prowadzÂą Werner i Dzikowska wymieniajÂąc siĂŞ co tydzieĂą.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

Michos - trochĂŞ umiaru by siĂŞ przydaÂło Jak na razie skrĂłty prowadzÂą Werner i Dzikowska wymieniajÂąc siĂŞ co tydzieĂą.
Ja nie pisaÂłem tego powaÂżnie. :lol: Specjalnie tak prowokacyjnie napisaÂłem :lol: BojĂŞ siĂŞ juÂż tej warakomskiej i jej decyzji. :twisted: :twisted: :twisted:
Ja skrĂłtĂłw nie ogladam a werner widziaÂłem tylko jako reporterkĂŞ.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Ok, w porzÂądku - nic siĂŞ takiego nie staÂło. :D
A w dzisiejszym g³ównym wydaniu bêdzie Krzytsztof Ziemiec - przed chwil¹ widzia³em zapowiedŸ. Swoj¹ drog¹ ale on ma si³ê - od poniedzia³ku do œrody mia³ dy¿ur w zwyk³ych wydaniach, a ju¿ dzisaj w g³ównym.
Ostatnio zmieniony czwartek 21 paź 2004, 19:00 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 1 raz.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

doktorfaustus1 pisze:Micha³, a pamiêtasz jak kiedyœ w poprzednim studiu Durczok pod koniec programu zawsze patrzy³ gdzieœ w górê? Oczywiœcie spogl¹da³w stronê re¿yserki i wydawcy, ale niektórym mog³o siê to kojarzyÌ z jak¹œ modlitw¹. Innym z kolei razem wstawa³ od biurka jeszcze przed zejœciem z anteny - na literach koùcowych - i podawa³ rêkê operatorowi kamery. A np Jola Pieùkowska ci¹gle siedzia³a na jednym miejscu.
Tak, Durczok w pomaraùczonym studiu nie móg³ jakoœ usiedzieÌ. Kiedyœ widzia³em nawet ja wsta³ i chodzi³ tam i z powrotem, a innym razem na tyle d³ugo kamera pokazywa³a napisy i na tyle wysoko siê przesunêla ¿e widzia³em drzwi studia i moment jak otwiera³ drzwi. Uœcisków z kamerzystami nie widzia³em. Ale nadal musi coœ zrobiÌ po zakoùczeniu - a to w³o¿yÌ d³ugopis do marynarki, a to wyci¹gn¹Ì "ucho", a to zapi¹Ì guzik marynarki. Rzeczywiœcie patrzy³ w górê, ale nie mysla³em na tym g³êbiej, ¿e to mo¿e byÌ do kogoœ z ekipy. Z modlitw¹ mi siê nie kojarzy³o.

Kobiety i S³awek trzyma³y klasê. Zawsze grzecznie siedzieli. A S³awek w studiu mia³ jeszcze ciekawy patencik. W studiu 1997-2002 kiedy prowadzi³ on wczeœniejsze wydania, przed czo³ówk¹ kamera zawsze pokazywa³a ujêcie z boku studia. To samo ujêcie by³o na koniec programu przed sygna³em koùcowym. S³awek zawsze pamiêta³, ¿e jest to kilkusekundowe ujêcie z tej kamery i obraca³ z uœmiechem g³owê w jej stronê, podczas gdy inny patrzyli sztywno ju¿(albo jeszcze) na g³ówn¹ kamerkê z prompterem.

Obrazek

Wielkanoc 2002. Najprawdopodobniej to wydanie: http://tvp.pl/View?Cat=119&id=30185 - Wielka Sobota
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Szkoda S³awka. Wed³ug ostatniego wydania magazynu Press wci¹z jest pracownikiem TVP, ale usunêli go z lity dy¿urów. Chodz¹ plotki, ¿e zosta³ PR jakiejœ firmy. Z drugiej strony Dworak mówi³, ¿e nie zwalnia nikogo, a jedynie na pewien czas odsuwa od programu. Nie wiem tylko za co Jeneralski zosta³ odsuniêty. Wszak ostatnio razem z Durczokiem przygotowywa³ g³ówne Wiadomoœci jako wydawca.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

S³awek Ÿle siê kojarzy³. Ze stronniczosci¹ TVP w kierunku lewicy. Jakieœ ataki na Kaczyùskiego z deklaracj¹ podatkow¹ w Monitorze. Poza tym jakaœ wybitnie w³azidupcza rozmowa z Leszkiem Millerem równie¿ w tym programie. Oczywiœcie by³o to jakiœ czas temu, ale liczy³ siê sam fakt. Rudnik osuniêty za Orlen, Orcholski za hienê, Gembarowski równie¿ za pro-SLDowskie wywiady. Po prostu nowa w³¹dza by³a pamiêtliwa, bo wszystkie te wydarzenie mia³y miejsce ponad rok temu.

SÂławek za kierownicÂą:

Obrazek
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

kurcze wielka szkoda SÂławka chyba juz nigdy nie usÂłyszymy:
Dobry wieczĂłr, SÂławomir Jeneralski, rozpoczynamy WiadomoÂści
Żartowałem.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Za Orlen powinien polecieÌ S³awiùski, a on tymczasem siedzi sobie w dziale publicytyki. Czyta³em wywiad z Bukowsk¹ (ona mia³a dy¿ur podczas dnia z Orlenem) i powiedzia³a, ¿e S³awiœnki praktycznie zmusi³ redakcjê do zrobienia tego materia³u, mówi¹c, ¿e Ÿród³o jest w 100% pewne etc. Innych wpadek Mariusz Rudnik ju¿ nie mia³. Orcholski z³y nie by³ (i nie jest to moja odosobniona opinia, np w Polityce napisali, ¿e zosta³ nies³usznie odsuniêty), chocia¿ on mia³ wiêcej wpadek - najg³oœniejsza z Gazet¹ Wyborcz¹ o Rywinem - w jednym stand up'ie dosadnie powiedzia³, ¿e Wyborcza te¿ nie jest œwiêta w tej sprawie. A Hienê dosta³, bo pani Makrasiùska chcia³a koniecznie nagordziÌ kogoœ z telewizji Kwiatkowskiego (nie by³o innego powodu, swoj¹ droga Mokrasiùska i jej kumple nigdy nie nagrodzili Milewicza, ale czêsto nagrody za reprta¿e z miejsc konfliktów dostawa³ Polsat). [Oj te zwi¹zki zawodowe - tylko polityka im w g³owie, ja nie zapiszê siê do ¿adnego!!!] Zamieszanie z deklaracj¹ maj¹tkow¹ Kaczyùskiego by³o przesadzone, to fakt, ale gdyby to ktoœ z SLD mia³ taki k³opot Rzeczpospolita i Fakty domaga³yby siê krwi. W³azidupczych rozmów z Millerem nie pamiêtam - mówi³ coœ o tym Tygodnik SolidarnoœÌ (ale jak wiadomo to w¹tpliwe Ÿród³o informacji). Z drugiej strony móg³ po prostu nie prowadziÌ rozmów z politykami. Po wyjeŸdzie Kozaka do Moskwy, Jeneralski udowodni³, ¿e jest œwietnym wydawc¹. Razem z Durczokiem robili bardzo dobre wydania Wiadomoœci i to oni zamierzali zreformowaÌ ten program i przybli¿yÌ Wiadomoœci m³odszej widowni. Ju¿ oko³o 19.35 wiedzia³em, ¿e wydawc¹ jest Jeneralski - widaÌ by³o jego charakterystyczny styl i rêkê. Ale mniejsza z tym. Prawdziwych powodów i tak nie poznamy.

Widzieliœcie dzisiejsze g³ówne Wiadomoœci? Ciekawe o czym Ziemiec tak usilnie myœla³ w trakcie programu. W liczbiê przejêzyczeù dogoni³ mistrza wpadek s³ownych S³awka Jeneralskiego.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

A ja tam Krzysia broniĂŞ. Wole Jego przejĂŞzyczenia nizDoroty Wysockiej. Poza tym jakbyÂście Wy prowadzili 2 wydanie najchĂŞtniej oglÂądanego programu w Polsce, po 3 letniej w stacji bÂądÂż co bÂądÂż niszowej i to prywatnej?


A CZY wiadomo kto prowadziÂł Âśrodowe WiadomoÂści. pewnie Krzysiek Ziemiec od czw-sob a w niedziele Wysocka. Natomiast od pon-Âśr DurCZOK.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Tobi, alez ja nie krytykujê Ziemca. Nawet nie zamierzam. Bardzo go ceniê i cieszê siê, ¿e jest w TVP. Jednak dzisiejsza liczba przejêzyczeù jest co najmniej dziwna - w g³ównym wydaniu by³ ju¿ trzeci raz (³¹cznie z dzisiejszym) i do tej pory nie mia³ takich problemów. Ba. Równie dobrze, a nawet lepiej sz³o mu w "zwyk³ych" wydaniach od poniedzia³ku do œrody.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

A ja tam bronie Krzysia.
To jak to. Mia³ od pon-œr w tym tygodniu czy w poprzednim.Ja spotka³êm -co prawda o 1.30 ale spotka³em na Polonii Durczoka.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

W sobotê i niedzielê Ziemiec mia³ dy¿ur w g³ownym wydaniu, od poniedzia³ku do œrody w³acznie pracowa³ w wyadanich o 8.00, 12.00 i 15.00. Dzisiaj znowu w g³ównych, na jutro nie zapowiedzia³ nikogo, wiêc moze znowu?
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

Oby. Jak tak, to licz¹Ì ¿e ma wp³yw na prezentowane materia³y bêde ogl¹da³.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość