Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: kamiiloo »

aaa tam zmiana potrzebna, zmiana na lepsze :)
TVN innowacja i nowoczesność...
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: piotrek888 »

Fajnie by było coś tam odświerzyć najwyższy czas.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: r_r16 »

Zmiany na lepsze - jak najbardziej. :D Zmiany podobne, jak te w styczniu - zdecydowanie nie! :stop:
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: piotrek888 »

TVN.PL
Na wiosnę widzów czeka mała rewolucja.

Rewolucja dotyczy przede wszystkim oprawy programu, która zadebiutuje na antenie w kwietniu. Zmiany dotyczą zarówno wystroju studia, oprawy, czołówki i muzyki.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: r_r16 »

Na tvn.pl ta informacja jest przynajmniej od stycznia - nie ma co czerpać informacji z tej strony - rzadko aktualizowana. Do tej pory na stronie głównej brakuje kilku programów.
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: kamiiloo »

no ale jak to strona tvn to powinna być wiarygodna :\
TVN innowacja i nowoczesność...
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: r_r16 »

Powinna - ale taka jest prawda, że rzadko jest aktualizowana. Informacja przytoczona przez piotrek888 widnieje na niej od co najmniej 8 miesięcy.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: Greg Haus »

Fakty z poza studia. Początek czołowki jak przy najważniejszych wydarzeniach. Szkoda tylko, że to specjalne wydanie przy tak smutnej okazji ;(
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: r_r16 »

Dziś na zakończenie Faktów Beata Tadla odczytała krótki komunikat, który brzmiał mniej więcej tak: "Fakty przepraszają Telewizję Polską za bezprawne wykorzystanie materiałów z Igrzysk Olimpijskich".
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: pop »

Witam po dłuższej przerwie. ;)

Kiedy przeczytałem post Greg'a o specjalnym wydaniu "Faktów" spoza studia w tak smutnych okolicznościach myślałem, że chodziło o katastrofę samolotu w Hiszpanii. Niestety, nie było mnie w Polsce, więc o tym co się działo w kraju - a działo się baaardzo dużo - dowiaduję się dopiero teraz.

Obejrzałem to wydanie właśnie w Internecie i bardzo skojarzyło mi się ono ze specjalnymi wydaniami "NBC Nightly News" w USA. Nie wiem czy ktoś oglądał ten dziennik po tym jak nad Stanami przeszedł huragan Katrina, ale wyglądało to bardzo podobnie - Brian Williams na tle wozów strażackich (tylko bez marynarki i krawata i z rękoma w kieszeni). Cieszę się, że taki amerykański styl - nie tylko w "Faktach" - coraz częściej możemy oglądać w polskich serwisach.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Batthew88
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 22
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:28
Lokalizacja: localhost

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: Batthew88 »

Fakty to jest coś :) Tak, to jest najlepszy program informacyjny w Polsce, kawał dobreej roboty :D
Obrazek
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: corner »

Dla was wyznacznikiem najlepszości jest ilość wydań spoza studia? Moim zdaniem lepiej zrobić rzetelne wydanie w studiu. Zresztą uważam, że program informacyjny nie powinien przekazywać dużych ładunków emocjonalnych wraz z informacjami. Dla mnie ważniejsze byłoby wiarygodne i wielostronne zrelacjonowanie sytuacji, niż pokazywanie płaczu, łez, smutnych kadrów i prawie łkającego prezentera odczytującego informacje. Nie mówię tutaj o konkretnym wydaniu Faktów, ale ogólnie. Mam wrażenie, że pod rządami Kamila Durczoka Fakty zrobiły się właśnie takie, SuperExpress w telewizji.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: r_r16 »

Co nie zmienia faktu, że Fakty z poza studia to bardzo dobry pomysł. :D Typowe, zwykłe suche przedstawianie infromacji też nie jest najlepsze, na co wpadły już Wiadomości, które są prowadzone "na stojaka", a nie typowo "na siedząco".
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: corner »

Tańczenie Hani Lis wokół stołu wygląda troszkę komicznie, podobnież jak akcent Pana Kraśko. Natomiast w Wiadomościach podoba mi się to, że materiałów i informacji jest dużo.

Widocznie mamy inne zdanie na temat wydań spoza studia. Pewnie widzom się to podoba, że dziennikarze stają się tacy hmm... "wizualnie ludzcy". Ponadto w Faktach jest tylko kilka informacji i jak dla mnie są niewystarczające, aby po ich obejrzeniu orientować się w tym, co się dzieje w Polsce i na świecie.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: pop »

Ale na wydanie spoza studia też trzeba mieć pomysł. Jeśli jest to tylko czytanie z promtera z miejsca, gdzie akurat coś się wydarzyło, to nie ma to sensu, bo to samo robi konkurencja w studio. Wydania spoza studia dają o wiele więcej możliwości. Durczok pokazał trochę takiego amerykańskiego stylu w "Faktach" z Afganistanu i Katowic.

Tak dla przykładu - "NBC NN" :arrow: http://pl.youtube.com/watch?v=c3wp25sihFY

Skoro już jesteśmy przy temacie "Faktów" spoza studa, to pozwolę sobie na małe podsumowanie:
:arrow: od 2006 roku (odkąd Durczok jest szefem "Faktów") nadano siedem wydań spoza studia, i kilkanaście w całości lub w części "na stojąco",
:arrow: po odejściu Lisa (2004-2006) nadawano wydania z Watykanu w trakcie choroby i śmierci papieża, a w dniu pogrzebu także z Krakowa; było jeszcze wydanie z Moskwy,
:arrow: 1997-2004 - 32. wydania spoza studia.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości