Materiały w głównym wydaniu "Faktów"

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

Mocne_ogniwo
Bywalec
Bywalec
Posty: 672
Rejestracja: niedziela 22 sie 2004, 00:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mocne_ogniwo »

Ja rowniez mam takie zdanie i wresczie obserwuje dobra serie katarzyny kolendy zaleskiej, juz drugi po wczorajszym dobry nawet bardzo dobry, dobrze zrobiony material, a cale fakty rowniez doskonale przygotowane
W ekscytacji czwartym sezonem... w oczekiwaniu na...piaty...szosty...siódmy
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

Ale martwi mnie Âże teraz co raz mniej bĂŞdzie Tomka Sianeckiego w FAKTACH. ChoĂŚ wczoraj miaÂł i materiaÂł i SZKÂŁO KONTAKTOWE w TVN24.
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Alre i tak pozostali daleko w tyle za Wiadomosciami. (Postanowi³em nagraÌ film Holocaust in Memoriam, a na drugim telewizorze ogl¹da³em Fakty a potem Wiadomosci). Podoba³y mi siê badania opinii publicznej, które przytoczy³a Kolenda, ale reszta materia³ów by³a ju¿ kiepska. O rocznicy i sprawach z ni¹ zwi¹zanych mówili ok³o 13 minut (Wiadomoœci blisko 17). Pe³ne t³o wydarzeù pokaza³y dopiero Wiadomosci.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Zrobimy takiego moda na forum, Âże moÂżna bĂŞdzie sobie wybraĂŚ uÂżytkownikĂłw, ktĂłrych postĂłw nie bĂŞdziecie chcieli widzieĂŚ. Ja juÂż mam takiego jednego na oku. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

IdĂŞ oglÂądaĂŚ Kroniki Auschwitz wiĂŞc odpowiem jutro drogi ÂŁukaszu.
PS w temacie o WiadomoÂściach zmieÂściÂłem link do wydania - pobierz i obejrzyj a siĂŞ przkonasz.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Ogl¹da³em. Wiadomoœci beznadziejne jak zawsze. Za to Fakty jeszcze lepsze ni¿ zawsze jak ju¿ ktoœ napisa³ na forum. Œwietna Pochanke, znakomity live Kunicy i jego bardzo dobry materia³, równie dobry Koleny, potem kolejny live z Bruksel¹ i przez ca³y program taka atmosfera. Fakty mia³y nie tylko lepsz¹ oprawê i materia³y, ale tak¿e, a mo¿e przede wszystkim, prowadz¹c¹ i reporterów. Mieliœmy Pochanke, Kunice, Kolende, Kajdanowicza... Same gwiazdy i œwietne materia³y. A w Wiadomoœciach wci¹¿ staraj¹ siê wmówiÌ, ¿e Putin nie przylecia³ bo pada³ œnieg. Jakoœ w Wydarzeniach pokazali wypowiedŸ pana z lotniska, który mówi³, ¿e p³yta by³a dobrze przygotowana i inne samoloty londowa³y bez problemu. Jakoœ ruska maszyna Juszczenki wyl¹dowa³a, a Putin ma przecie¿ lepsz¹, wiêc w gadkê o pogodzie mogli uwierzyÌ tylko widzowie Wiadomoœci w TVP. W Wydarzeniach i Faktach jasno powiedziano, ¿e nie przylecia³, bo nie chcia³. Mo¿e redaktorka Grad-WoŸniak macza³a w tym palce. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

ÂŁukasz pisze: MieliÂśmy Pochanke, Kunice, Kolende, Kajdanowicza... Same gwiazdy i Âświetne materiaÂły.
SkÂład Pochanke, Kolenda, Sekielski, Nowicki i Sianecki teÂż byÂłby wystrzaÂłowy :lol: MateriaÂł Kolendy poruszyÂł mnie i moich Ukochanych :D

Czy teraz w dni kiedy Sianecki ma Szk³o w TVN24 nie bêdzie robi³ materia³ów, choÌ wczoraj mia³.
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Ale jak Fakty prowadzone s¹ przez Pochanke, zaczynaj¹ siê od kolejnej afery wykrytej przez Sekielskiego, potem maj¹ materia³ Kolendy-Zaleskiej z sejmu i Kunicy o polityce, póŸniej Kajdanowicza o Unii, a w miêdzy czasie jeszcze jakiœ live z Baterem i materia³ z USA od S³awiùskiej, a na koniec œwietny materia³ o spo³eczeùstwie Sianeckiego to Wiadomoœci siê mog¹ zakopaÌ pod norkê. Fakty nie doœÌ, ¿e maj¹ najlepszych prowadz¹cych, to jeszcze gwiazdorski zespó³ reporterów i najnowoczeœniejszy w Europie newsroom + nowoczesn¹ oprawê graficzn¹ i muzyczn¹. I co tu porównywaÌ? Z czym? Wiadomoœci przy nich pod ka¿dym wzglêdem wygl¹daj¹ beznadziejnie. G³upie dyskusje i zachwycanie siê pierdo³ami TVP.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

ÂŁukasz pisze:OglÂądaÂłem. WiadomoÂści beznadziejne jak zawsze.
.........
A w Wiadomoœciach wci¹¿ staraj¹ siê wmówiÌ, ¿e Putin nie przylecia³ bo pada³ œnieg. Jakoœ w Wydarzeniach pokazali wypowiedŸ pana z lotniska, który mówi³, ¿e p³yta by³a dobrze przygotowana i inne samoloty londowa³y bez problemu.
.......
MoÂże redaktorka Grad-WoÂźniak maczaÂła w tym palce. :D
Ta jasne, a moÂże od razu biaÂłe myszki lub ufo ingeruje w ich materiaÂły.
ÂŁukaszu moÂże wreszcie obejrzysz to wydanie...

MateriaÂł o Putinie przygotowali SÂławomira ÂŚliwiĂąska i M. WarsiĂąski.
Ju¿ na samym pocz¹tku podano, ¿e oficjalnym powodem opóŸnienia przylotu Putina by³y z³e warunki atmosferyczne. Ale oczywiœcie ka¿dy rozs¹dny cz³owiek, wie co znacz¹ tzw. oficjalne powody.
Zaraz potem powiedziano o napiĂŞtych stosunkach spowodowanych BiesÂłanem, oskarÂżeniami o rusofobiĂŞ, zaangaÂżowanie Polski na Ukrainie, wspomniano sprawĂŞ wywiadu KwaÂśniewskiego i protestĂłw antyputinowskich w Krakowie komitetu "Wolna Czeczenia". CzyÂż trzeba byÂło mĂłwiĂŚ coÂś wiĂŞcej? Przy okazji wspomnieli, Âże nie ma szans na poprawĂŞ stosunkĂłw.
No ale Ty ÂŁukaszu musisz mieĂŚ wszystko podane na tacy - inaczej nie zrozumiesz. PamiĂŞtaj rĂłwnieÂż, Âże to stacja publiczna, ktĂłra nie moÂże w otwarty sposĂłb krytykowaĂŚ Âżadnego z zagranicznych politykĂłw. (Patrz BBC World - Mr. Saddam Husajn, ewentualnie President Husajn.)

Wracaj¹c do materia³ów w Wiadomoœciach. Pocz¹tek by³ po prostu œwietny. Najpierw ujêcie na rampê kolejow¹ w Birkenau, potem p³on¹ce tory, potworne dŸwiêki wje¿d¿aj¹cego poci¹gu i jego roz³adunku, jak¿e dramatyczne wyst¹pienie Merki Szewach z wo³aniem "Dlaczego?", zdjêcia bliŸni¹t uwolnionych z Auschwitz i fragment wyst¹pienia W³adys³awa Bartoszewskiego. Wszytko niezwykle przejmuj¹ce, wsparte równie przejmuj¹c¹ muzyk¹. Dopiero po tym ponad 60 sekundowym materiale normalna czo³ówka i bez zbêdnych zapowiedzi Krzysztof Ziemiec.

Có¿ ani TVN ani Polsat nie mia³y czegoœ takiego. WidaÌ komu chce siê robiÌ dobry dziennik, a kto próbuje "jechaÌ na rzekomo dobrej opinii"


W relacjach na ¿ywo pokazali siê Rafa³ Kurowski i Edyta Suchacka. Pierwszy o obchodach rocznicy w Auschwitz - Birkenau, wyst¹pieniach polityków, orêdziu papie¿a, i tzw. "œwiecie po Auschwitz". W materiale znalaz³y siê rozmowy z by³ymi wiêŸniami - o ich ¿yciu po wojnie, wizytach w obozie Ca³oœÌ o wiele lepsza i ciekawsze (a¿ 5 minut) ni¿ materia³ Twojego gwiazdora Miko³aja Kunicy. Jego materia³ by³ zwyczajny - tj nic nowego, nie zmusza³ do myœlenia.
Zaraz potem Edyta Suchacka i relacja o Forum "Let my people live" w Teatrze Juliusza SÂłowackiego. Na samym poczÂątku wspomniaÂła o Schindlerze, potem najwaÂżniejsze fragmenty wystÂąpieĂą, krytyka aliantĂłw ze strony Mosze Kacawa, jako jedyni wspomnieli o Elie Wiselu i co najwaÂżniejsze - wypowiedzi mÂłodych ludzi. WstrzÂąsajÂące zakoĂączenie o narodzinach na nowo - 27 stycznia.
Potem materiaÂł o wizytach zagranicznych delegacji - Jacques Chirac i blok 20 o francuskich ofiarach, potem Horst Keller i Niemcy, Putin i odznaczenia dla wyzwolicieli, na koĂącu Brytyjczycy i wizyta Monowitz . O Âżadnym z tych wydarzeĂą nie wspomniaÂły ani Fakty, ani Wydarzenia. Czemu? Widocznie mieli waÂżniejsze tematy
Kolejny materiaÂł - o rezolucji z okazji wyzwolenia z hasÂłem, Âże obĂłz zostaÂł zaÂłoÂżony przez nazistowskich NiemcĂłw, a nie nazistĂłw bez twarzy. Przy okazji dowiedziaÂłem siĂŞ, czemu 10 osĂłb wstrzymaÂło siĂŞ od gÂłosu - w Faktach chyba tego nie powiedziano.
Kolejne okr¹¿enie przed konkurencj¹ to relacja Piotra Kraœki z Jerozolimy z pod Œciany P³aczu. Wiêc komu chcia³o siê wydaÌ pieni¹dze i wys³aÌ reportera za granice?

Nastêpnie kolejny materia³ Edyty Suchackiej z podk³adem muzycznym i animacj¹ komputerow¹ Auschwitz Birkenau (widok obozu z góry). Ca³y materia³ w kilku minutach przedstawi³ historiê obozu - od jego za³o¿enia do wyzwolenia. W miedzy czasie wypowiedzi W³adys³awa Bartoszewskiego i Witolda Kuleszy. Ca³oœÌ uzupe³niona archiwalnymi zdjêciami i co najwa¿niejsze - jako pierwsi mówi¹c o historii Rudolfa Hosse'a pokazali jako jedyni zdjêcia z jego egzekucji. Widzia³em wiele zdjêÌ ilustruj¹cych historiê obozu (znam historiê wiêkszoœci zachowanych fotografii, wiem kto, kiedy i dlaczego robi³ zdjêcia) - jednak o istnieniu zdjêÌ z egzekucji Hosse'a nie mia³em pojêcia. Có¿ - wiêkszoœÌ widzów Faktów pewnie nie wie, kim by³ Hosse.

Potem by³y ju¿ inne tematy - tj Irak i Piotr Górecki na ¿ywo, wypadek Paw³a Bergera z D¿emu, opady œniegu. Na koùcu rozmowa o pogodzie i zaproszenie na sport. Ca³oœÌ trwa³a a¿ 26 minut i 59 sekund, wiec blisko tyle co Fakty i o kilka minut d³u¿ej ni¿ Wydarzenia (jakieœ 24 minuty).

ÂŁukaszu podaĂŚ Ci wiĂŞcej argumentĂłw? WidziaÂłem fragment WydarzeĂą - nie byÂły szczegĂłlne. WidziaÂłem caÂłe Fakty - rĂłwnieÂż nie byÂły szczegĂłlnie dobre - ciekawy materiaÂł Kolendy, reszta nudnawa i bez pomysÂłu. WidziaÂłem caÂłe WiadomoÂści - byÂły bardzo dobre, oryginalne i z pomysÂłem. W ciÂągu 26 minut pokazali wszystkie najwazniejsze wydarzenia mijajcego dnia, w dokÂładny sposĂłb omĂłwili caÂłe uroczystoÂści.

PS oczywiscie Fakty mogÂą sobie pokazywaĂŚ swoje gwaizy i gwiazdeczki, ale poziomu programu na pewno w taki sposĂłb nie podniosÂą. Wczorajsza "gwiazdorska ekipa" pokazaÂł na co ich staĂŚ - na nic szczegĂłlnego, tylko puste gadanie.

W Wiadomoœciach w myœ³ has³a: Codziennie najpe³niejsze uda³o siê im powiedzieÌ naprawdê o wszystkim, co tego dnia wydarzy³o siê w Krakowie i Auschwitz Birkenau.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

przeczytaj jeszcze raz ostatnie zdanie i zobacz jakie glupie zdanie napisales. Brawo, ze tym zdaniem uswiecasz reszte w przekonaniu, ze to Fakty i Wydarzenia przekazuje informacje z calego dnia i ze wszystkich wydarzen :wink:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Bary³a a Ty jeszcze raz przeczytaj ca³¹ moj¹ wypowiedŸ, a dowiesz siê o czym jeszcze mówiono w Wiadomoœciach. Natomiast w ostatnim zdaniu, chodzi³o mi o to, ¿e uroczystoœci zwi¹zane z rocznic¹ najpe³niej przedstawi³y Wiadomoœci - jako jedyne omówi³y przebieg wizyty najwa¿niejszych delegacji w obozie Auschwitz Birkeanu. Zreszt¹ napisa³em to wyraŸnie, a Ty najwidocznie nie potrafisz czytaÌ ze zrozumieniem.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

A dzisiaj w Faktach mieliÂśmy aÂż 4 wejÂścia na Âżywo: na poczÂątek Bagdad, potem Sejm i na koĂącu Zakopianka i samo Zakopane. I we wszystkich tych miejscach byÂły gwiazdy FaktĂłw, a nie jacyÂś regionalni reporterzy tak jak w TVP.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
karaka
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 8
Rejestracja: piątek 28 sty 2005, 17:01

Post autor: karaka »

FAKTY - jak zwykle - najlepsze. Co nie zmienia faktu, Âże bez Lisa (moÂże nie powinnam tego pisaĂŚ, bo nie ma go juÂż prawie od roku) ich poziom siĂŞ obniÂżyÂł.
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

no rzeczywiscie - dzis Fakty the best. A w "Wiadomosciach" kompromitacja. Texty po prostu ÂŻENUJÂĄCE!
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Android <3
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość