[TVP1] Wiadomości

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Wiadomości

Post autor: michal_borkowski »

Albo obiektywizmem niektórych dziennikarzy, np. Krzysztofa Ziemca, z poglądami z XIX wieku. Ostatnio na przykład w programie "Świat się kręci" w trakcie swojego wejścia, stwierdził, że jest zwolennikiem tradycyjnego modelu rodziny, w ktorym kobieta siedzi w domu i zajmuje się dziećmi, a mężczyzna pracuje, utwierdzając w przekonaniu wszystkich, że należy się cofać, a nie iść do przodu...
To tylko moje skromne zdanie
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wiadomości

Post autor: Trzeciak »

To, że ktoś wyraża swój pogląd, nie znaczy, że kogoś od razu do niego przekonuje.
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: Wiadomości

Post autor: ketjow »

mnie osobiście razi gdy redaktor/dziennikarz serwisów informacyjnych tak dosadnie przedstawia swoje poglądy, wtedy zaczynam wątpić w jego obiektywizm.
Ale to samo tyczy się dziennikarzy TVN, a w szczególności p. Olejnik, która chyba uważa że widz jest idiotą i nie potrafi wyrobić swojego zdania i w każdej rozmowie narzuca swoje zdanie odbiorcy.

Takie czasy... trudno o materiały w mediach, które są pozbawione osobistych ukierunkowań, dlatego kto ma czas ten powinien czerpać informacje z wielu źródeł.

Ale temat dotyczy Wiadomości... co do studia, mnie nie razi. Kolorystyka przyjemna a w info mi zalatuje tandetą.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wiadomości

Post autor: matik »

Greg Haus pisze:
ketjow pisze:nowej? ta która jest teraz jest ok. Zajęliby się lepiej oprawą TVP Info :) r
Zajęliby się lepiej studiem Wiadomości .
Lepiej niech poczekają jeszcze te 3 lata, aż wybudują nową siedzibę przy Woronicza i przeniosą się z Placu Powstańców.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wiadomości

Post autor: Camilo »

Co do Ziemca, to w tym tygodniu we "Wprost" ukazał się z nim wywiad, w którym odbija piłeczkę z Panią Rigamonti nt. zapraszania księży do studia telewizyjnego. Z jednej strony deklaruje wierność wartościom chrześcijańskim, z drugiej próbuje stosować jakieś tanie chwyty w stylu, że pielgrzymki nie są dla niego i że wolał Jarocin, ale nigdy nie było tam degeneracji, narkotyków itd. Jasne, ma prawo do wyrażania takich poglądów, ale od jakiegoś czasu stał się wręcz monotematyczny. Zero ikry.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wiadomości

Post autor: Trzeciak »

Tylko nawet tego nie nazwałbym tanimi chwytami.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wiadomości

Post autor: Camilo »

Klasyczne oczko puszczone w stronę liberalnych czytelników ;)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wiadomości

Post autor: Trzeciak »

A może powielanie powszechnych stereotypów "Polak Katolik" przez komentatorów? A od kiedy Jarocin jest "liberalną" imprezą?
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wiadomości

Post autor: Camilo »

Mianem liberalnych określiłem czytelników tygodnika "Wprost". Cała rozmowa, jak większość jego wypowiedzi po wypadku, poświęcona the facto jednemu tematowi. Na temat jego prywatnych intencji wypowiadać się nie zamierzam. Każdy, kto przeczytał cały wywiad mógł zauważyć, że facet najpierw wygłosił kilka dość odważnych tez, które raczej przełamywaniu stereotypów nie służyły, a jak się trochę zagalopował, to zaczął zmiękczać swój przekaz. To jest moja opinia.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Wiadomości

Post autor: prze_kw »

Ziemiec jest w mojej opinii najsłabszym ogniwem "Wiadomości". Facet pracuje w telewizji przeszło 12 lat, a wciąż popełnia niesamowitą ilość przejęzyczeń, błędów, wpadek - tak było w czasach TVN24, tak było w "Wiadomościach", "Panoramie", Pulsie i znów w "Wiadomościach". Poglądy i wiara to jego prywatna sprawa, jednak są tak widoczne - chociażby w przytoczonej wcześniej wypowiedzi w ŚSK czy właśnie we Wprost - że mnie to mocno razi i jest dla mnie jawnym kupczeniem swoją wiarą.

Natomiast jeśli chodzi o zmiany w "W" - tak szybko na Woronicza się nie przeniosą, a obecny design studia jest absolutnie nie do przyjęcia - małe studio ulokowane w podziemiach gmachu na pl. Powstańców wyglądało dobrze w październiku 2004, gdy szary i biel go powiększały, natomiast wszechobecny granat, który mamy teraz bezlitośnie pokazuje "klitkowatość" tego pomieszczenia. Dobrze, że rezygnują już z muzyki Rubika - owszem, jest ona dobra, ale nie można czegoś katować przez 10 lat, a osoba Dębskiego gwarantuje wysoki poziom.

Pozwolę sobie jeszcze nawiązać do watykańskiej korespondentki - p. Wolińskiej-Riedi - rozumiem że debiutuje niejako w roli reporterki, ale na litość boską, jak można tak tragiczne, przepełnione szkolnymi błędami materiały emitować o 19:30!?
Liczą się tylko Fakty.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Wiadomości

Post autor: prze_kw »

Oficjalnie: 1 stycznia o 19:30 nowa czołówka "Wiadomości".
Liczą się tylko Fakty.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Wiadomości

Post autor: Greg Haus »

W linku chyba fragment czołówki z PKiN

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wi ... lowka-w-3d

Obrazek
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Wiadomości

Post autor: Greg Haus »

Bardzo dobra czołówka!
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Wiadomości

Post autor: matik »

Czołówka wyraźnie inspirowaną ITV NEWS: https://www.youtube.com/watch?v=QW0njc6SGvY
W moim odczuciu sam kadr z PKiN wygląda dobrze, całość czołówki mimo dobrego wykonania, sztucznie (i nieco kojarzy mi się z jedną z poprzednich czołówek studia Lotto), zwłaszcza, że na co dzień widzę zupełnie inną Polskę, z Warszawą na czele. Jedynie oprawa muzyczna przypadła mi do gustu, aczkolwiek mam obawy, że w takiej formie szybko stanie się nieznośna.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Wiadomości

Post autor: avatar »

Dębski zrobił kawał dobrej roboty! Muzyka jest świetna (nie to co Fakty tvn... :P) ale w połączeniu z tą czołówką daje to mierny efekt. Jest ona za długa i jakoś nie pasuje mi do głównego wydania programu informacyjnego. Pomysł z PKiN na ekranie przez cały program też jakoś mnie nie porywa. Studio w obecnej formie gryzie się z tymi nowościami i ta "inspiracja" ITV NEWS... bez komentarza. ;P
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości