[TVP1] Wiadomości

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Komentarz jest, nawet dwa - mĂłgÂłbym skopiowaĂŚ to co tutaj napisaÂłem ale mi siĂŞ nie chcĂŞ. WidzĂŞ jednak ÂŁukaszu, Âże na argumenty nie da siĂŞ z TobÂą rozmawiaĂŚ.... :twisted:
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Nie, to z Tob¹ siê nie da. Takie rzeczy jak wczoraj w Wiadomoœciach nie zdarzaj¹ siê nawet w Informacjach Polsatu, czy Dzienniku TV4. Co z tego, ¿e odpowiada za to oœrodek regionalny? Ci w Warszawie robi¹ ten program ju¿ 15 lat i powinni mieÌ jakieœ doœwiadczenie, powinni uczyÌ siê na wczeœniejszych b³êdach - tak jak jest to w Faktach TVN.

Poza tym napisaÂłeÂś w komentarzy na stronie, Âże TVN przesadziÂł z tÂą relacjĂŞ. Ale TVN miaÂł live tylko z jednym reporterem. TVP miaÂła ich dwĂłch. Sam sobie zaprzeczasz.

A tak poza tematem to Warakomska ostatnio wspomniaÂła, Âże chciaÂłaby Âżeby poszczegĂłlni reporterzy WiadomoÂści specjalizowali siĂŞ w wybranych dziedzinach. Hmm... skÂąd ja to znam?
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

ÂŁukaszu, proponujĂŞ abyĂŚ czeÂściej oglÂądaÂł WiadomoÂści, a dowiesz sie wĂłwczas, Âże reporterzy tego programu od 1989r specializujÂą sie w poszczegĂłlnych dziedzinach. Wrakomska widzĂŞ sam nie wie co mĂłwi.
Dowody:
1. Janusz Sobieraj - tematyka religijna - koœció³, Episkopat, Polonia ze Wschodu.
2. JarosÂław OleÂś - tematyka gospodarcza.
3. Bogdan Ulka - wojsko, militaria, historia
4 Anna Sukmanowska - zdrowie.
5. ElÂżbieta Byszewska - oÂświata, nauka, szkolnictwo, zdrowie.
6. Hanna Szarkowska i Magdalena Gardowska - sztuka, a wiĂŞc wystawy, spektakle, malarstwo, muzyka, film
7. RafaÂł Kurowski - szeroko pojĂŞta interwencja
8. MiachaÂł Adamczyk - jak wyÂżej, plus tematy lekkie i obtyczajowe
9. Dariusz Ociepa - tematy lekkie - sport, wypoczynek, w sam raz na weekend
10. Monika Kaniewsak - sprawy kryminalne, prokuratura, sÂądy, gangi etc.
11. Joanna Wajda, Dominika DÂługosz, Ewa OgĂłrek - polityka
13. Milena Kruszniewska - zagranica
14. Barbara Grad WoÂżniak - zagranica
15. SÂławomira ÂŚliwiĂąska - zagranica
16. Jolanta WoÂłoska - zagranica
17. Marek CzyÂż- ostatnio zagranica
18. Katarzyna Nowicka - zagranica oraz szeroko pojĂŞta tematyka zwiÂązana z UniÂą EuropejskÂą
19. JarosÂław KuÂś - interewencja, polityka
20. Edyta Suchacka - historia
21. Karolina KoziĂąska - moda, researcher.

¯aden z tych dziennikarzy nie zajmuje siê inn¹ tematyk¹ - Sbieraj nie mówi o polityce rz¹du, Szarkowska o zagranicy, a Nowicka o edukacji. Tak samo Koanwieska nie zajmuje isê tematyk¹ unijn¹ i nigdy tego nie robi³a. Ten podzia³ nie jest nowym, redakcja Wiadomoœci zatrudnia jeszcze kilku innych dziennikarzy - sta¿ytów, którzy obecnie zajmuj¹ siê zbieraniem tzw. setek. Ca³a redakcja podzielona jest na sekcje z w³asnymi kierownikami, którzy decyduj¹ o dy¿urach etc. Tak wiêc Fakty nie by³y tutaj ¿adnym nowatorstwem CzêœÌ dziennikarzy na zmianê z redakcj¹ Panoramy zajmujê siê równie¿ obs³ug¹ podrózy zagranicznych prezydenta i premiera - zale¿y od znajomoœci jêzyka, kultury danego kraju etc - inny cz³owiek jedzie np do W. Brytanii, inny na Bliski Wschód lub do Chin.

Kilka miesiĂŞcy temu Durczok mĂłwiÂł o przygodach z oddziaÂłami regonalnymi, ale nie jest moÂżliwe aby dany dziennikarz pracowaÂł tylko dla WiadomoÂści, drugi dla panoramy a trzeci dla programu regionalnego - nawet TVN nie stosuje takich metod. WĂłwczas mielibyÂśmy trzy materiaÂły o jednej sprawie z regionu i trzy rachunki do zapÂłacenia za wykonanÂą pracĂŞ. Nie przeszkadza mi, Âże nadawali rĂłwnieÂż z GdaĂąska- wiem dziĂŞki temu, Âże wstrzÂąsy byÂły odczuwane rĂłwnieÂż w TrĂłjmieÂście,a nie tylko w okolicy SuwaÂłk.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Tak, ale najpierw piszesz w komentarzach, Âże TVN przesadziÂł ze swojÂą relacjÂą, a teraz mĂłwisz, Âże dwa wejscia na Âżywo Ci nie przeszkadzaÂły. W Faktach byÂło jedno i wg Ciebie... "przesadzili" i piszesz coÂś o kosmitach. Hmm... a to, Âże dowiedziaÂłeÂś siĂŞ, iÂż wstrzÂąsy odczuwalne byÂły takÂże w GdaĂąsku nie jest ÂżadnÂą rewelacjÂą. Widzowie FaktĂłw teÂż siĂŞ o tym dowiedzieli z materiaÂłu, z wejÂścia na Âżywo i z mapki. Mapka tak w TVN24 pokazywana byÂła juÂż przed 15:00.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Nie, nie przeszkadza³y - wzajemnie siê uzupe³nia³y i nawi¹zywa³y do materia³u K. Nowickiej. Reporterzy mówili przede wszytkim o reakcji ludzi na wstrz¹sy. Nie snuli natomisat ¿adnych domys³ów t³umacz¹cych powstanie wstrz¹sów (np w³aœnie kosmici lub Rosjanie). Owszem mapka mo¿e byÌ dobra ilustracj¹, ale je¿eli zebralibyœmy wskazania z wszystkich miast Polski to okaza³obysie, ¿e wstrz¹s by³ odczuwalny np w Krakowie (na pewno by³, zarejstrowa³y go urz¹dzenia pomiarowe, ale nie poczuli ludzie) - wiêc z takiej mapki nie dowiem siê czy np w Gdaùsku by³ odczuwalny, czy te¿ zarejestrowa³a go tylko aparatura.

PS nie zamierzam wiêcej rozmwiaÌ na ten teamt. Po raz kolejny powtarzam, ¿e sprawa nie jest wart zachodu - nikt nie zgin¹³, nic siê nie zawali³o. Np na Œl¹sku w wyniku szkód górniczych trzesiênia ziemi s¹ codziennie - zw³aszcza odczuÌ to mo¿na w wie¿owcach na ostatnim piêtrze (wiem, bo sam mieszka³em w Sosonowcu na 11 piêtrze). Owszem z ca³ej sprawy mo¿na zrobiÌ punkt g³ówny programu, rozmawiaÌ z ekspertami etc - tylko po co? Takie wielkie trzêsienia jak w Japonii, czy na zachodzie USA nam nie gro¿¹. Inn¹ natomiast spraw¹ by³oby gdyby TVP nie poinformowa³a o smierci polskich ¿o³nierzy lub jakiegoœ autorytetu, o œiwtowej randze. JEdnak jak narazie to fakty udowodni³y, ¿e od 17.00 do 19.00 mo¿na przygotowaÌ jedynie g³upkowate kalendarium zabitych w Iraku z niedopasowanymi zdjêciam. Ju¿ mówi³em o tym, w którymœ z tematów... A o telefonie do Szmajdziùskiego nikt nawet nie pomyœ³a³.....

PS prosze o ustosunkowanie siĂŞ do mojej porzedniej wypowiedzi, na temat "specjalizacji" dziennikarzy WiadomoÂści - bardzo Âłatwo rzucasz jakieÂś hasÂła, ale na dyskusjĂŞ nie masz ochoty. Wszak chyba nie brakuje Ci argumentĂłw? Ja podaÂłem aÂż 21
Hmm... skÂąd ja to znam? - to hasÂło byÂło wyjÂątkowo bezczelne, teraz milczysz.....
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

maciejek pisze:Zygmunt Chajzer prowadziÂł kiedyÂś "WiadomoÂści"? Nie do wiary! :shock:
Tak prowadziÂł , kiedyÂś nawet w Fakcie TV byÂł z nim wywiad i mĂłwiÂł jak bardz go bolaÂło gdy go zwolnili
michal pisze:
Warakomska w g³ównych - hmmm... Raczej chyba nie. Sk¹d o info? Prowadzi³a wieczorem Wiadomoœci Ekonomiczne i czasami dzienne w weekendy.
Pamiêtasz mo¿e to wydanie 17.11.1999r. pokazali w jedym z materia³ów jak rozwija³y siê Wiadomoœci, w jednej zajawce pokazali studio [czo³ówka by³a taka jak przerywnik do 2002r. (tu masz w³aœnie jest ten przerywnik : http://media2000.com/TVPANORAMA.html ) oczywiœcie tamten by³ nieco inny, a zamiast grafiki by³o tylko studio Wiadomoœci] w nim siedzieli Warakomska i chyba ale nie jestem pewien F. £obodziùski.
--------------------------------------------------------------------------------
Jeszcze jedno info o D. Warakomskiej: GdzieÂś przeczytaÂłem Âże to wÂłaÂśnie ona byÂła twĂłrcÂą "WIADOMÂŚCI GOSPODARCZYCH" (zdjĂŞcie z tych WiadomoÂści i jak zwykle G. Bukowska : http://www.ppt.friko.pl/grazyna-bukowska-23.jpg )
-------------------------------------------------------------------------------
Jedna sprawa Mnie jeszcze nurtuje: W studiu od 1995- 97 za prezenterem byÂł obrazek z logiem WiadomoÂści, czy to byÂł telebim czy dekoracja namalowana (lub powieszona) na Âścianie [ tu zdjĂŞcia z tych czasĂłw: http://www.ppt.friko.pl/grazyna-bukowska-23.jpg , http://www.ppt.friko.pl/grazyna-bukowska-19.jpg , http://www.ppt.friko.pl/grazyna-bukowska-25.jpg ,
i jeszcze takie tylko bez tedo loga: http://www.ppt.friko.pl/grazyna-bukowska-26.jpg (PS> Szkoda Âże nie ma juz takich ujĂŞĂŚ w WiadomoÂściach!! :cry: ) ]
Żartowałem.
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

ZresztÂą Kamuii zrobi to lepiej.
wiem ¿ epowinnam to pod newsem na stronie g³ównej skomentowaÌ ale skoro ju¿ zosta³am wezwana do tablicy :)to...Hehe nie wiem czy lepiej ale jakoœ tam zawsze skomentowaÌ mogê ;)
zacznĂŞ od tego ze jakoÂś przed 15.00 w³¹czyÂłam tvn 24 oczywiÂście zaczĂŞÂłam od przejrzenia belki muszĂŞ powiedzieĂŚ Âże na pewno mojÂą uwagĂŞ przykuÂła by lepiej czerwona belka bo jak dla mnie w odró¿nieniu od faustusa byÂł to news  No ale postanowiÂłam sprawdziĂŚ co tam nasze tvp powie o zajÂściu. W telegazecie w aktualnoÂściach byÂła informacja, wiĂŞc byÂło dla mnie naturalne Âże i w wiadomoÂściach bĂŞdzie. No i …. 15.00 DzieĂą dobry Danuta Holecka zapraszam na wiadomoÂści… 1news 2 ,3 czekam w napiĂŞciu a tam nic… Niestety kolejny minus dla tvp na moim koncie .SÂądze Âże efektem braku informacji nie moÂże byĂŚ brak reporterĂłw bo jak sam Faustus napisaÂł majÂą ich 200 wiĂŞc o co chodzi ? no wÂłaÂśnie tego chyba nie wie sama wszech wiedzÂąca Warakomska. Ale zgadzam siĂŞ za na antenĂŞ nie trafiajÂą najlepsi. PrzecieÂż ten koleÂś czytajÂący z kartki to juÂż byÂł poziom kablĂłwki.. ZresztÂą nie 1 raz siĂŞ to zdarza pamiĂŞtam kiedyÂś z lotniska w Warszawie Live miaÂł koleÂś ktĂłry chyba byÂł tam 1 raz bo caÂły siĂŞ trzÂąsÂł pociÂł myliÂł itp. Ja rozumiem tremĂŞ ale niech sobie najpierw poĂŚwiczÂą o 12.00 a potem eksperymentujÂą na widzach.
PS oczywiœcie TVP mog³a daÌ tam kogoœ w stylu Batera - emocjê gwarantowane, tragizm, napiêcie, dr¿¹cy g³os i mina jak z koùca œwiata etc. Ale po co?
Faustus sorry mam nadziejĂŞ Âże siĂŞ nie obrazisz ale czy ty czasem parĂŞ postĂłw wyrzej nie bronisz najwiĂŞkszego showmana od napiĂŞcia czyli Maxia ? ZastanĂłw siĂŞ na tym… Ja bardzo go ceniĂŞ oczywiÂście uwaÂżam go zresztÂą za jedynego dobrego reportera w tvp w tej chwili, co nie zmienia faktu Âże to aktor jakich maÂło a Wiktor jest bardzo dobry ale raczej chyba na wojne a nie trzĂŞsienie ziemi. Co do materia³ów Faktach i wiadomoÂściach to oba byÂły dla mnie dobre zarĂłwno Nowicki jak i ta babka z wiadomoÂści zrobili dobry materiaÂł jednak ³¹czenie z Janem BÂłaszkowskim byÂło nieporĂłwnywalnie lepsze od tego kolesia z tvp.

Oczywiœcie najwiêksz¹ klasê jak zwykle pokaza³a tvn 24 jednak zarówno tvn jak i tvp nale¿¹ siê s³owa uznania z a to ¿e nie próbowali widzom wciskaÌ kitu o naturalnych przyczynach trzêsienia.

No i zdanko podsumowania. Otó¿ wydajĂŞ mi siĂŞ Âże to co ostatnio wyprawiajÂą wszystkie telewizje w naszym kraju przekracza powoli granice paranoji. Wywala siĂŞ profesjonalnych dziennikarzy na szefĂłw serwisĂłw wystawia siĂŞ nie majÂące o tym pojĂŞcia osoby oszczĂŞdza siĂŞ na materiaÂłach reporterskich zapewnia widowni atrakcje w postaci roszad na dyÂżurach prezenterskich. Pytanie w imiĂŞ czego ? w imiĂŞ nowego studia ? W tvn juÂż obserwujemy przerost formy nad tresciÂą czy w tvp czeka nas to samo ? Zobaczymy ale powiem jedno ostatnio kiedy dowiedziaÂłam siĂŞ ze jakiÂś program w tvp o gwiazdach w Polsce prowadziÂły „pani” Doda zrĂłb loda i Mandaryna zastanawiaÂłam siĂŞ nad misÂą tvp o ktĂłrej tak Âładnie mĂłwi pan Dworak chciaÂłam to jakoÂś Âładnie ujÂąc ale jeden koleÂś charlie_x charcie forum gazety zrobiÂł to lepiej napisaÂł „ jaka misja taka misjonarka” moÂżna to Âłatwo zamieniĂŚ i napisaĂŚ „jacy misjonarze – taka misja” tyle ode mnie… ;)

PS. Faustus pamiĂŞtasz tÂą bluzkĂŞ Holeckiej w ktĂłrej wyglÂądaÂła jak marynarz ? a co powiesz o dzisiejszej  ??????
a i jak wam siĂŞ podoba pomysÂł wywalenia Gosi WyszyĂąskiej z Teleekspresu do kawy czy herbaty ? uwaÂżam ze po prostu ktoÂś musiaÂł Kenowi Kamelowi zrobiĂŚ miejsce … Lipa
:) to....
Android <3
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

1. Dzisiejsza bluzka Holeckiej wygl¹da dobrze - owszem w poziome paski (te¿ pomyœla³em o stoju marynarza) ale s¹ mnijesze, maj¹ ró¿n¹ gruboœÌ i ciemno czerwony kolor. Oggólnie mówi¹Ì wygladaj¹ lepiej ni¿ bluzka marynarska :P
2. Nie zrozumieliscie mnie - owszem to by³ news, ale nie a¿ taki, aby przerywac program, stawaÌ na uszach etc. Czemu nie by³o w Wiadomoœciach o 15.00 - sam nie wiem. Jednak gdybym to ja by³ redaktorem wydania o 19.30 ta informacja na pewno nie by³aby pierwsz¹, ewentualnie zespó³ musia³by mnie przekonaÌ :twisted: No, ale to nie ja tam decydujê (jeszcze... :P )
3. MateriaÂł zrobiÂła pani Nowicka, w Faktach byÂł pan Nowicki - jakiÂś spisek? :P
4. Owszem Kolonko to showmen, ale kiedy trzeba potrafi byc powa¿ny - np wczoraj mówi¹Ì o sporze miedzy USA a ONZ. PS przypominam, ¿e lis twierdzi³ w Faktach, ¿e USA rozpoczê³y wojnê w iraku za zgod¹ ONZ - ju¿ wiemy, ¿e pan Tomek nagi¹³ fakty...
5. Owszem pan z Bia³egostoku by³ kiepski, ale nie krzywdz¹ce jest porównanie do kablówki - chcia³ mieÌ swoje piêÌ minut, odsun¹³ lepszych i co? I puœci³y mu nerwy, lub nie mia³ promptera :P
6. SÂłyszaÂłem, Âże M. WyszyĂąska bĂŞdzie tylko w Kawie, ale np w ostatniÂą niedzielĂŞ siedziaÂła w Teleexpresie, wiĂŞĂŚ nie wiem co juÂż o tym myÂśleĂŚ...

Odpowiedzi dla Kwiatka - logo z wielk¹ liter¹ W na wymienionych przez Ciebie zdjêciach by³o chyba namalowane - pamiêtam studio i raczej nie by³ to telebim. W 1997r. podczas powodzi wci¹¿ korzytali z tego studia i mam wra¿enie, ¿e to obrazek namalowany na jakiœ przestrzennych panelach - tj posiadajacych jakieœ wg³êbienia etc. Niestety nie wiem, co to za zdjêcie z Bukowsk¹ na tle jakiœ kolumn i roœlin - mo¿e to nie Wiadomoœci, tylko jakiœ program publicystyczny, kto wie? Poprosi³em w mailu autora strony o dodanie fotek Holeckiej, Pieùkowskiej i Prokopiuk. Mam nadziejê, ¿e moje proœby zostan¹ wys³uchane.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

To napewno sÂą WiadomoÂści tylko ze byÂły takie wtedy ujĂŞcia!!!!!!!
PS zapomniales powiedziec o zdjeciachM Grzywacz i zdjec z sobotniego studia Waidomosci (jesli takie ma)
Żartowałem.
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

1. Dzisiejsza bluzka Holeckiej wygl¹da dobrze - owszem w poziome paski (te¿ pomyœla³em o stoju marynarza) ale s¹ mniejesze, maj¹ ró¿n¹ gruboœÌ i ciemno czerwony kolor. Oggólnie mówi¹Ì wygladaj¹ lepiej ni¿ bluzka marynarska
hehe nie no to dla mnie ta jeszcze w po³¹czeniu z t¹ bia³¹ marynark¹ to ju¿ jest totalna kakofonia kolorów... i ta marynarska dla mnie by³a bardziej strawna :)
Jednak gdybym to ja by³ redaktorem wydania o 19.30 ta informacja na pewno nie by³aby pierwsz¹, ewentualnie zespó³ musia³by mnie przekonaÌ No, ale to nie ja tam decydujê (jeszcze... )
u mnie na pewno byÂła by pierwsza raz Âże nie wiadmo co te ruskie kombinujÂą a dwa ze jeÂśli to z przyczyn naturalnych to takie anomlaie moga siĂŞ przydaÂżyĂŚ gdzie indziej:) hehe a wiĂŞc chcesz tam decydowaĂŚ to jest bas wiecej ale moÂże siĂŞ jakoÂś dogadamy i wszyscy pomieÂścimy w zarzÂądzie tvp :) Tylko co z WarakomskÂą ??? MyÂślisz ze nas wpuÂści ?

MateriaÂł zrobiÂła pani Nowicka, w Faktach byÂł pan Nowicki - jakiÂś spisek?
oczywiscie ze spisek oka¿e siê pewnie ¿e to ma³¿eùstwo i szpieguj¹ dla siebie wzajemnie ;) ale ju¿ ja to rozgryzê ;)

Owszem Kolonko to showmen, ale kiedy trzeba potrafi byc powaÂżny -
Bater w osetii byÂł jak najbardziej powaÂżny
SÂłyszaÂłem, Âże M. WyszyĂąska bĂŞdzie tylko w Kawie, ale np w ostatniÂą niedzielĂŞ siedziaÂła w Teleexpresie, wiĂŞĂŚ nie wiem co juÂż o tym myÂśleĂŚ...
no w³¹snie tez mnie jej obecnoœÌ w teleekspresie zdzwi³a ale by³a tez w kawie czy herbacie wiêc pewnie to tylko kwesyia czasu kiedy ja tam na sta³e waln¹

oooo atakowa³eœ kogoœ o zdjêcia Holeckiej ? :) bardzo dobry pomys³ ja siê nied³ógo zabieram za robienie strony o niej :)
Android <3
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

doktorfaustus1 pisze:2. Nie zrozumieliscie mnie - owszem to byÂł news, ale nie aÂż taki, aby przerywac program, stawaĂŚ na uszach etc. Czemu nie byÂło w WiadomoÂściach o 15.00 - sam nie wiem. Jednak gdybym to ja byÂł redaktorem wydania o 19.30 ta informacja na pewno nie byÂłaby pierwszÂą.
Ale jakoÂś dla FaktĂłw TVN, Informacji Polsatu, Super Expressu i Faktu byÂły to informacje numer 1. Co wiĂŞcej, ÂżebyÂś nie powiedziaÂł, Âże tylko tabloidy tak zrobiÂły, to zobacz na okÂładkĂŞ dzisiejszej Gazety Wyborczej. DuÂży tytuÂł na samej gĂłrze: POLSKA ZADRÂŻAÂŁA, obok mapka. To jest naprawdĂŞ niecodzienne zjawisko gdy w 1/6 kraju odczuwalne jest trzĂŞsienie ziemii. I dla ludzi o wiele ciekawsze niÂż to, czy sejm przyjmie raport Ziobry, czy nie. Wiadomo, Âże w sejmie i tak siĂŞ nic nie zmieni - ludzie wiedzÂą swoje, a trzĂŞsienie jest ciekawostkÂą, czymÂś o czym wszyscy wczoraj rozmawiali, z czego sobie Âżartowali i mieli to na statusach gg.
doktorfaustus1 pisze:4. Owszem Kolonko to showmen, ale kiedy trzeba potrafi byc powa¿ny - np wczoraj mówi¹Ì o sporze miedzy USA a ONZ.
Nawet jak prĂłbuje byĂŚ powaÂżny to jest niepowaÂżny i niewiarygodny.
doktorfaustus1 pisze:PS przypominam, ¿e lis twierdzi³ w Faktach, ¿e USA rozpoczê³y wojnê w iraku za zgod¹ ONZ - ju¿ wiemy, ¿e pan Tomek nagi¹³ fakty...
Chyba nie porównujesz Lisa do Maxa, który nadaje siê wy³¹cznie do prowadzenia randki w ciemno.
doktorfaustus1 pisze:5. Owszem pan z Bia³egostoku by³ kiepski, ale nie krzywdz¹ce jest porównanie do kablówki - chcia³ mieÌ swoje piêÌ minut, odsun¹³ lepszych i co? I puœci³y mu nerwy, lub nie mia³ promptera :P
I gdyby to wydarzyÂło siĂŞ w Faktach opowiadaÂłbyÂś o tym przez caÂły rok na forum. :D Ale w Wiadomosciach jakiÂś dziadziu moÂże chcieĂŚ mieĂŚ swoje 5 minut i nawet je dostanie. 8 milionĂłw widzĂłw, ktĂłrymi tak siĂŞ chwalÂą, oglÂądaÂło tego dziadka i o czym to Âświadczy? MoÂże nie tylko o dziadku i wydawcy, ale teÂż o samych widzach tego programu.

Co do promptera to reporterzy w terenie przy wejÂściach na Âżywo ich nie majÂą nigdy. Chyba, Âże sÂą to Fakty on location czy coÂś podobnego.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

kwiatek pisze:po rozmowie z moim Tat¹ dowiedzialem sie ze to studio na soboty bylo bardzo male ale byla taka dekoracje ze wygl¹da³o jak by bylo duze (jaki wlasciwie byl wtedy stó³??
A ja bym powiedzia³ odwrotnie, ¿e by³o du¿e (tzn normalne i wysokie), ale dekoracje tak by³y ustawione, ¿e sprawia³y kameralnoœÌ. A stó³ chyba ju¿ opisywa³em. Jakby bia³e kwadratowe bloki. Zreszt¹ to studio http://www.ppt.friko.pl/malgorzata-szelewicka-005.jpg równoleg³e do codziennych mia³o podobny, tylko ¿e wiêkszy, bo na jego prawym dla widza skrzydle siedzia³ prezenter sportu i prowadzi³ stamt¹d Wiadomoœci sportowe. Na skrzydle lewym by³ ewentulany goœÌ.

ZastanawiajÂą mnie te zdjĂŞcia Szelewickiej. CzyÂżby na wizji siĂŞ poprawiaÂła i nakÂładali jej mikrofon? Hehe, i jeszcze goÂściu od stronki to utrwaliÂł :D
kwiatek pisze: Pamiêtasz mo¿e to wydanie 17.11.1999r. pokazali w jedym z materia³ów jak rozwija³y siê Wiadomoœci, w jednej zajawce pokazali studio [czo³ówka by³a taka jak przerywnik do 2002r. (tu masz w³aœnie jest ten przerywnik : http://media2000.com/TVPANORAMA.html ) oczywiœcie tamten by³ nieco inny, a zamiast grafiki by³o tylko studio Wiadomoœci] w nim siedzieli Warakomska i chyba ale nie jestem pewien F. £obodziùski.
Nie pamiêtam sczegó³ów tego wydania z 10-lecia, mimo ¿e na pewno je ogl¹da³em. Co do przerywanika do 2002 to by³o inaczej. W 1998 nie by³o przerywników, potem ok 2000 roku je wpraowadzili, ale by³ nimstary sygna³ wiadomoœci flesza, dopiero na samym koùcu w 2001 roku zaminili do na przerywnik z muzyk¹ ze starego studia. A ta strona Kolonki ci¹gle mi nie dzia³a, chocia¿ wszelkie mo¿liwe kodeki ju¿ zainstalowa³em (nigdy nie mia³em z tym problemów). Je¿eli faktycznie jest tam w g³ownych Warakomska, to ja siê nie mam o co spieraÌ - widocznie Ÿle zapamiêta³em.
kwiatek pisze: Jeszcze jedno info o D. Warakomskiej: GdzieÂś przeczytaÂłem Âże to wÂłaÂśnie ona byÂła twĂłrcÂą "WIADOMÂŚCI GOSPODARCZYCH" (zdjĂŞcie z tych WiadomoÂści i jak zwykle G. Bukowska : http://www.ppt.friko.pl/grazyna-bukowska-23.jpg )
Zgadza siĂŞ - teÂż to gdzieÂś czytaÂłem. Ale nie jestem pewien czy to sÂą rzeczywiÂście WiadomoÂści Gospodarcze z BukowskÂą. Belka z kursami akcji byÂła prezentowana w wydaniach o 15.00, (wieczorne chyba juÂż nie) choĂŚ nie przypominam sobie, Âżeby Bukowska je prowadziÂła.
kwiatek pisze: Jedna sprawa Mnie jeszcze nurtuje: W studiu od 1995- 97 za prezenterem byÂł obrazek z logiem WiadomoÂści, czy to byÂł telebim czy dekoracja namalowana (lub powieszona) na Âścianie [zdjĂŞcia]
i jeszcze takie tylko bez tedo loga: http://www.ppt.friko.pl/grazyna-bukowska-26.jpg (PS> Szkoda Âże nie ma juz takich ujĂŞĂŚ w WiadomoÂściach!! ) ]
doktorfaustus1 pisze: logo z wielk¹ liter¹ W na wymienionych przez Ciebie zdjêciach by³o chyba namalowane - pamiêtam studio i raczej nie by³ to telebim. W 1997r. podczas powodzi wci¹¿ korzytali z tego studia i mam wra¿enie, ¿e to obrazek namalowany na jakiœ przestrzennych panelach - tj posiadajacych jakieœ wg³êbienia etc. Niestety nie wiem, co to za zdjêcie z Bukowsk¹ na tle jakiœ kolumn i roœlin - mo¿e to nie Wiadomoœci, tylko jakiœ program publicystyczny, kto wie?
Tak jak mĂłwi doktorfaustus1 o nie jest telebim tylko jakaÂś makieta. A zddjĂŞcie Bukowskiej z roslinami to zdjĂŞcia z kamery, ktĂłra staÂła z naszej lewej strony. Wtedy wiadomoÂści byÂły zawsze na dwie kamery i raz prezenter mĂłwiÂł do tej raz do tej i zmiana nastÂąpowaÂła czĂŞsto na naszych oczach. KiedyÂś to ujĂŞcie wykorzystano w dzienniku TV - Ulka prowadziÂł wiadomoÂści, a tam dorobili, Âże niby jakaÂś kobieta z redakcji siĂŞ rozbieraÂła.
doktorfaustus1 pisze: PoprosiÂłem w mailu autora strony o dodanie fotek Holeckiej, PieĂąkowskiej i Prokopiuk. Mam nadziejĂŞ, Âże moje proÂśby zostanÂą wysÂłuchane.
A ja spyta³em TVP o zdjêcie z sobotniego wydania z kroniki i czy sama kronika wróci. Niestety, kronika zosta³a zdjêta, trwaj¹ podobno prace nad now¹, ale nieprêdko j¹ raczej ujrzymy. A zdjêcia udostêpniaj¹ wy³¹cznie odp³atnie.
kamuii pisze: a i jak wam siĂŞ podoba pomysÂł wywalenia Gosi WyszyĂąskiej z Teleekspresu do kawy czy herbaty ? uwaÂżam ze po prostu ktoÂś musiaÂł Kenowi Kamelowi zrobiĂŚ miejsce … Lipa
:) to....
doktorfaustus1 pisze: 6. SÂłyszaÂłem, Âże M. WyszyĂąska bĂŞdzie tylko w Kawie, ale np w ostatniÂą niedzielĂŞ siedziaÂła w Teleexpresie, wiĂŞĂŚ nie wiem co juÂż o tym myÂśleĂŚ...
Kammel zaproponowa³ Warakowskiej telexpress, aby siê obroniÌ przed wyrzuceniem, ona przytaknê³a i obwiescili to œwiatu. Wyszyùsk¹ przesuniêto. Tymczasem dyzurów nie zlikiwdowano, a nawet mam wra¿enie, ¿e s¹ jeszcze bardziej wyeksponowane. Do tego odesz³a Mo³ek. Wiêc opóŸnienie siê pojawi³a, Kammel dopiero w po³owie, a nie na pocz¹tku wrzeœnia i Wysyùska na ostatni¹ zmianê. Wed³ug mnie ju¿ nie chcieli nic odwo³ywaÌ i ten ca³y Kammel jest w tym Telexpresssie, a EWyszyùska w Kawie, ale myslê, ¿e nadal Goœka w nim bêdzie ( w koùcu teraz i tak prze dwa tygodonie nie ma nic do roboty), a kammel jest potrzêdny jako prezenter do oprawy.

Sama GoÂśia Âładnie siĂŞ prezentuje, uÂśmiecha siĂŞ, fajnie gada w tej Kawie ale jednak ewidentnie to ona zostaÂła odrzucona, przesuniĂŞta, zdegradowana itp.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Nie £ukaszu, gdyby coœ takiego wydarzy³o siê w Faktach nie opowiada³bym o tym przez ca³y rok. Czytaj uwa¿nie - dla mnie nie by³a to wiadomoœÌ numer jeden. Ale skoro napisa³a o tym Wyborcza na pierwszej stronie... Rozumiem, ¿e od dzisiaj wszytkie programy informacyjne maj¹ posiadaÌ taki sam uk³ad tematów jak G. W. - gratulujê! Nie interesuje mnie o czym na pierwszej stronie pisze Fakt i Superexpres :twisted:
Ów niewiarygodny i niepowa¿ny dziennikarz Mariusz Max Kolonko ex equo z W. Milewiczem otrzyma³ nagrodê Grand Press w 2001r.
Przypominam rĂłwnieÂż, Âże Lis nie kryje swojego poparcia dla Busha - widocznie z miÂłoÂści do prezydenta USA nakÂłamaÂł w Faktach o zgodzie ONZ na wojnĂŞ w Iraku i specjalnych rezolucjach zezwalajÂących na dziaÂłania wojenne.
Ale¿ tak £ukaszu - nie ogl¹dam TVN-u wiêc jestem upoœledzony umys³owo, mieszkam na wsi, jestem biedny i bez wykszta³cenia - cóz taki wniosek mo¿na wysnuÌ z Twojej wypowiedzi, podobnie mówi¹ ludzie z TVN - wszelkie nowoœci okazuj¹ siê niewypa³em, wiêc dalej gadka o poziomie widzów etc. Powtarzaj¹ to niczym jak¹œ mantrê :twisted:

PS jak nie mia³ promptera to móg³ postawiÌ kogoœ za kamer¹ z podœwietlon¹ du¿¹ kartk¹ papieru i tekstem :lol:

PPS (nie myliÌ z parti¹ polityczn¹ dzia³aj¹c¹ w dwudziestoleciu miêdzywojennym) Kamuii - nie martw siê - wspólnymi si³ami na pewno wymy³œimy nowe zajêcie dla Warakomskiej :twisted: :twisted: :twisted:

ÂŁukaszu, rozumiem, Âże wytÂłumaczyliÂśmy juÂż sobiĂŞ sprawĂŞ specjalizacji dziennikarzy? Wybacz, Âże takÂą czcionkÂą, ale w tym momencie pokazaÂłeÂś swojÂą ignorancjĂŞ. Tak, tak ignorancjĂŞ - nie wiesz, a mĂłwisz. :twisted:
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

A ILE KOSZTUJE PRAWO DO OBEJRZENIA TEGO ZDJÊCIA??
Żartowałem.
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Nie wiem, nie pytaÂłem siĂŞ o to.

"(...)ZdjĂŞciami dysponuje nasz dziaÂł FOTO PAT lecz tylko odpÂłatnie."

http://www.tvp.com.pl/FOTOPAT/

Poczekaj do jubileuszu, mo¿e coœ poka¿¹. Ale to nie jest wg mnie a¿ tak innowacyjne studio, ¿eby kupowaÌ zdjêcie. A mo¿e ten koleœ, którego siê pyta³ doktorfaustus1 ma coœ :?:
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 2 gości