Magnetowid do PC.

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Magnetowid do PC.

Post autor: :: Kamil »

Mam pytanko. Za pomoc¹ jakiego kabla pod³¹czacie magnetowid do PC? I czy to musi byÌ jakiœ specjalny model (magnetowidu) ?
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Ja trochê nietypowo to robiê, bo tym samy kablem co do antenty pod³¹czam magentowid z PC. :? Wtedy jest obraz, ale nie ma dŸwiêku. Wiêc muszê pod³¹czyÌ do magnetowidu specjalny kabel mojej w³asnej roboty - sam lutowa³em, bo nie mog³em nigdzie dostaÌ. :D Mianowicie: ze strony magnetowidu takie coœ jak "czincze", a ze strony karty tv do takiego wejœcia jak na s³uchawki. :lol:

Inni to chyba robiÂą bardziej profesjonalnie. W kaÂżdym razie u mnie to dziaÂła i nic siĂŞ nie spaliÂło. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

Ja mam video pod³¹czone z kart¹ tv - jeden kabel [do obrazu] mialem juz w zestawie, a drugi mam do kamery - i jest do dzwieku
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

£ukasz pisze:Ja trochê nietypowo to robiê, bo tym samy kablem co do antenty pod³¹czam magentowid z PC. :? Wtedy jest obraz, ale nie ma dŸwiêku. Wiêc muszê pod³¹czyÌ do magnetowidu specjalny kabel mojej w³asnej roboty - sam lutowa³em, bo nie mog³em nigdzie dostaÌ. :D Mianowicie: ze strony magnetowidu takie coœ jak "czincze", a ze strony karty tv do takiego wejœcia jak na s³uchawki. :lol:

Inni to chyba robiÂą bardziej profesjonalnie. W kaÂżdym razie u mnie to dziaÂła i nic siĂŞ nie spaliÂło. :D
hmm.. nic z tego, nie mam karty tv :/ :/ :/

DziĂŞki ;)
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

£ukasz pisze:Ja trochê nietypowo to robiê, bo tym samy kablem co do antenty pod³¹czam magentowid z PC. :? Wtedy jest obraz, ale nie ma dŸwiêku. Wiêc muszê pod³¹czyÌ do magnetowidu specjalny kabel mojej w³asnej roboty - sam lutowa³em, bo nie mog³em nigdzie dostaÌ. :D Mianowicie: ze strony magnetowidu takie coœ jak "czincze", a ze strony karty tv do takiego wejœcia jak na s³uchawki. :lol:

Inni to chyba robiÂą bardziej profesjonalnie. W kaÂżdym razie u mnie to dziaÂła i nic siĂŞ nie spaliÂło. :D

A ja mam taki kabel. Mo¿na sobie zamówiÌ w sklepie lub pojechaÌ na gie³dê komputerow¹. No ale gratulujê umiejêtnoœci obs³ugi lutownicy. Czy w szko³ach wci¹¿ s¹ Zajêcia techniczno - praktyczne (ZPT) ?
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kolumbus
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 19 paź 2004, 12:04

Post autor: kolumbus »

Jak nie masz karty telewizyjnej,karty graficznej z wejÂściem video (tzw karty graficzne vivo - Video In Video Out) albo specjalnej karty video do komputera to niestety nie zgrasz materiaÂłu z kamery/video do komputera (no chyba Âże masz magnetowid albo kamerĂŞ cyfrowÂą ale to inna bajka).Polecam zakup karty TV sÂą dosyĂŚ tanie.
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

kolumbus pisze:Polecam zakup karty TV sÂą dosyĂŚ tanie.
a moÂżna jÂą tak oddzielnie kupiĂŚ?

A ja mam taki kabel. Mo¿na sobie zamówiÌ w sklepie lub pojechaÌ na gie³dê komputerow¹. No ale gratulujê umiejêtnoœci obs³ugi lutownicy. Czy w szko³ach wci¹¿ s¹ Zajêcia techniczno - praktyczne (ZPT) ?
doktorze, podaj jego nazwê i œredni¹ cenê jeœli mo¿esz, to bêdê ju¿ wszystko wiedzia³ i nie bêdzie potrzeby dopytywania siê póŸniej :)
kolumbus
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 19 paź 2004, 12:04

Post autor: kolumbus »

No tak kupujesz sam¹ kartê telewizyjn¹ i ju¿, jeszcze kabel typu Chinch albo S-Video i to wszystko (polecam ten drugi o ile twój magnetowid ma takie wyjœcie- jest nieco lepsza jakoœÌ).
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

doktorfaustus1 pisze:A ja mam taki kabel. Mo¿na sobie zamówiÌ w sklepie lub pojechaÌ na gie³dê komputerow¹. No ale gratulujê umiejêtnoœci obs³ugi lutownicy. Czy w szko³ach wci¹¿ s¹ Zajêcia techniczno - praktyczne (ZPT) ?
A ja zapytaÂłem w sklepie w pobliÂżu, nie mieli, to nie chciaÂło mi siĂŞ szukaĂŚ i polutowaÂłem sobie sam ze starych kabli. :D A takich zajĂŞĂŚ w szkole nie ma i dobrze o tym wiesz. :evil:

aX, sorry, nie zwrĂłciÂłem uwagi. MyÂślaÂłem, Âże masz kartĂŞ. :)
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

ÂŁukaszu niestety nie wiem czy sÂą, czy ich nie ma. Dlatego wÂłaÂśnie pytam. W starym sytstemie szkolnym miaÂłem ZPT jeszcze w siĂłdmej klasie podstawĂłwki - lutowaliÂśmy, robiliÂśmy na drutach, szyliÂśmy, rzeÂźbiliÂśmy w drewnie, gotowaliÂśmy etc. Najgorsze byÂły ĂŚwiczenia z pisma technicznego.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

dokÂładnie tak... masakra.. nikomu to potrzebne nie byÂło... jeszcze lutownica rozumiem ale druty ??? po cholerĂŞ :?
Android <3
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: michal641 »

£ukasz pisze:Ja trochê nietypowo to robiê, bo tym samy kablem co do antenty pod³¹czam magentowid z PC. :? Wtedy jest obraz, ale nie ma dŸwiêku. Wiêc muszê pod³¹czyÌ do magnetowidu specjalny kabel mojej w³asnej roboty - sam lutowa³em, bo nie mog³em nigdzie dostaÌ. :D Mianowicie: ze strony magnetowidu takie coœ jak "czincze", a ze strony karty tv do takiego wejœcia jak na s³uchawki. :lol:

Inni to chyba robiÂą bardziej profesjonalnie. W kaÂżdym razie u mnie to dziaÂła i nic siĂŞ nie spaliÂło. :D
prawie dokladnie tak samo robie, tylko, ze dÂźwiek udalo mi sie uzyskac w inny sposob. do eurozlÂącza w wideo podlÂączam przewod od kamery i lÂącze nim wideo z pc. mowa o tym kabelku audio
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

kamuii pisze:dokÂładnie tak... masakra.. nikomu to potrzebne nie byÂło... jeszcze lutownica rozumiem ale druty ??? po cholerĂŞ :?
Kamuii myœ³a³em, ¿e Tobie bardziej odpowiada³y druty ni¿ lutownica, lub cheblowanie desek :D :D :D :D :D A ja mam do tej pory fartuszek kuchenny, który pilnie szy³em w pi¹tej klasie podstawówki. Mój dziatek by³ krawcem, wiêc byÌ mo¿e mam coœ w genach ( :D :D ) i za fartuszek dosta³em 5. 8)
Szkoda, Âże nikt inny nie chce rozmaiwaĂŚ z nami o ZPT :cry: :cry: :cry:
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Teraz juÂż nie ma ZPT. Teraz jest "Technika". :D
kolumbus
Początkujący
Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 19 paź 2004, 12:04

Post autor: kolumbus »

Nie trzeba kombinowaÌ z euro z³¹czem, zazwyczaj dzwiêk z magnetowidu jest wyprowadzany za pomoc¹ gniazda Chinch,wystarczy tylko kupiÌ b¹dŸ zrobiÌ kabel Chinch-MiniJack (bo takie wejœcie jest na karcie dzwiêkowej w komputerze ) i tyle.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość