Roman Giertych i jego wymysły

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

Giertych ma za ÂżonĂŞ ÂładnÂą blondynkĂŞ i nie ma w tym ironii. Teraz pewnie posypiÂą siĂŞ komentarze odnoÂśnie koloru wÂłosĂłw pani Giertych. :devil: To na WOSie jest nauczane wychowanie seksualne? :shock: Za moich czasĂłw to byÂł normalny przedmiot bez Âżadnych udziwnieĂą a koĂączyÂłam liceum kilka lat temu. :shock: :mhm: A o wychowaniu seksualnym nie sÂłyszeli nawet potencjalni chĂŞtni do zdobywania wiedzy na ten temat, chociaÂż juÂż zaczĂŞto o tym przebÂąkiwaĂŚ. :devil: W ogĂłle od czasu tej reformy edukacja siĂŞ porÂąbaÂła. Najpierw cyrk z maturami i studiami a teraz to. ÂŚwiat siĂŞ przewraca do gĂłry nogami. :spiewa:
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Mandi pisze:To na WOSie jest nauczane wychowanie seksualne? :shock: Za moich czasĂłw to byÂł normalny przedmiot bez Âżadnych udziwnieĂą a koĂączyÂłam liceum kilka lat temu. :shock: :mhm:
TeÂż siĂŞ zdziwiÂłem. :devil: U mnie na WOS'ie nic o wychowaniu seksualnym nie byÂło. :> Dopiero byÂł osobny przedmiot - Wychowanie do Âżycia w rodzinie i tam o tym byÂło, ale to w latach w podstawĂłwce... :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
italianaa
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 224
Rejestracja: poniedziałek 31 lip 2006, 19:54
Lokalizacja: W-wa

Post autor: italianaa »

ja mialam w LO jedna godzine wychowania do zycia w rodzinie ale to byly takze ogolne problemy spoleczne typu alkoholizmu, narkomania, patologie, ogolem przedmiocik byl fajny :D
no ale to tak abstrahujÂąc od tego co majÂą wprowadzic
kafar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: piątek 21 lip 2006, 22:11

Post autor: kafar »

a co myslicie o powrocie do szkolnych mundurkow? ja osobiscie uwazam ze to swietny pomysl. ale na dluzsza mete jest skazany na porazke bo dzieci i tak zrobia po swojemu i nie beda chcialy sie w nie ubierac :devil:
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Na pewno na te dzieci i mÂłodzieÂż, ktĂłre nie bĂŞdÂą chciaÂły nosiĂŚ mundurkĂłw znajda jakiÂś sposĂłb. :> Ale zmusiĂŚ nikogo siĂŞ nie da wiĂŞc co wywalÂą ich ze szkoÂły? :D To dla uczniĂłw lepiej, bo nie bĂŞdÂą do niej musieli chodziĂŚ. :D Mi nie widzi siĂŞ chodziĂŚ do szkoÂły w mundurku. :/ Jeszcze jak jakiÂś gÂłupi bĂŞdzie... :/ :/ Wrr... MyÂślĂŞ, Âże w ogĂłle pomysÂł jest skazany na poraÂżkĂŞ. :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Mog¹ sobie wybiÌ z g³owy ¿e bêdê chodzi³ w mundurku. Nigdy nie ubieram siê ekstrawagancko a uwagi dostawa³em g³ównie za gadanie na lekcjii. Piszê dostawa³em bo w tym roku nie dosta³em ¿adnej uwagi. Ubieram siê prwie zawsze na czarno wiêc to ekstrawagancj¹ nazwaÌ chyba nie mo¿na. Ale jeœli Roman bardzo chce mnie wkurzyÌ to walne sobie irokeza i bêdê tak chodzi³ do szko³y. Za irokeza wyrzuciÌ mnie nie mog¹. Najwy¿ej dostanê nieodpowiednie zachowanie ale za to bêdê pierwszym mêczennikiem w "szkole Giertycha".
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Ten pan stara siĂŞ po prostu robiĂŚ jak najwiĂŞcej, Âżeby mĂłwiĂŚ o nim moÂżliwie duÂżo. :hyh: On jest niezrĂłwnowaÂżony psychicznie. :twisted: Wprowadza wÂłaÂśnie plan cofania polskiej szkoÂły w rozwoju.
Matura - dostaje siĂŞ jÂą z urzĂŞdu
Uczniowie - z przymusu ubrani jak 100 lat temu
WOS - a na co to komu?
Historia - zÂła i dobra.
:spiewa:

Ocena nieodpowiednia? O, teraz bĂŞdzie kara chÂłosty, ba moÂże nawet Âśmierci. :twisted:
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

:D :D No jestem ju¿ po rozpoczêciu i tak jak chyba we wszytskich szko³ach by³ przeczytany list Romana Giertycha. Ale pompa szczególnie jak wspomnia³ o MUNDURKACH. :devil: :lol: :lol: By³o te¿ wiele innych zdaù na które reakcja by³a du¿a np. obowi¹zkowa matematyka na maturze od roku szkolnego 2008/2009 i coœ tam jeszcze nie pamiêtam. :twisted: Ale najpierw siê cieszyli, ¿e rozpoczêcie jest parê dni póŸniej, a kilka minut szok... :hahaha: :hahaha: Mnie nic nie zaskoczy³o, bo ju¿ wczeœniej o wszytskim wiedzia³em... :/
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

pawell pisze: :D :D No jestem ju¿ po rozpoczêciu i tak jak chyba we wszytskich szko³ach by³ przeczytany list Romana Giertycha. Ale pompa szczególnie jak wspomnia³ o MUNDURKACH. :devil: :lol: :lol: By³o te¿ wiele innych zdaù na które reakcja by³a du¿a np. obowi¹zkowa matematyka na maturze od roku szkolnego 2008/2009 i coœ tam jeszcze nie pamiêtam. :twisted: Ale najpierw siê cieszyli, ¿e rozpoczêcie jest parê dni póŸniej, a kilka minut szok... :hahaha: :hahaha: Mnie nic nie zaskoczy³o, bo ju¿ wczeœniej o wszytskim wiedzia³em... :/
Ojej a u mnie w LO nie czytali takiego listu... Ojoj masz moÂże jakis dotep do treÂści tego listu .. Chetnie przezczytam. Ojoj,....Moja szkoÂła jest z ukladu.. :D

Obrazek
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Jest, jest ten list: :szalony: :szalony: :szalony:
MEN pisze:List Ministra na rozpoczĂŞcie roku szkolnego

Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok szkolny. Pierwszy raz mam zaszczyt prze¿ywaÌ ten dzieù jako Minister Edukacji Narodowej. To zaszczyt, ale te¿ odpowiedzialnoœÌ za ogromne dziedzictwo, jakim jest polska szko³a.
Wiemy, jaka polska szko³a by³a podczas zaborów - podczas okupacji hitlerowskiej, kiedy walczy³a o przetrwanie i sowieckiej, kiedy stawa³a siê terenem walki ideologicznej. Dlatego pamiêtaj¹c o przesz³ych zagro¿eniach, w jakich siê znalaz³a, musimy otoczyÌ j¹ szczególn¹ trosk¹ i wspólnymi si³ami naprawiÌ system edukacji oraz przywróciÌ presti¿ zawodu nauczyciela. G³êboko wierzê, ¿e jest to mo¿liwe przy wspólnym zaanga¿owaniu wszystkich, którym szko³a jest droga.

W polskiej tradycji nie brakuje wzorcĂłw sÂłuÂżby dobru wspĂłlnemu naszego Narodu.

Te przyk³ady odwagi i pokory, wiernoœci idea³om i poœwiêcenia wyzwala³y najpiêkniejsze uczucia i postawy wielu Rodaków, którzy bezinteresownie ratowali polsk¹ szko³ê, gdy by³a poddawana najciê¿szym próbom.

Szko³a przecie¿ obok rodziny pe³ni najwa¿niejsz¹ rolê w wychowywaniu i kszta³towaniu postaw m³odych Polaków. M³odzie¿ i dzieci s¹ przysz³oœci¹ Narodu, s¹ t¹ przysz³oœci¹ w³aœnie w oparciu o rodzinê i szko³ê.

Uzdrowienie polskiej szko³y chcemy rozpocz¹Ì od wprowadzenia do Karty Nauczyciela zapisu o podniesieniu presti¿u zawodu nauczyciela poprzez nadanie mu statusu funkcjonariusza publicznego. Kolejnym wa¿nym zadaniem jest wzmocnienie roli szko³y w zakresie programu wychowania patriotycznego. Jestem przekonany, ¿e gruntowniejsze poznanie naszej historii i jak¿e bogatego dorobku kulturowego Polski bêdzie kszta³towa³o postawê patriotyczn¹ m³odzie¿y, jak i u³atwi jej podejmowanie œmia³ych i m¹drych decyzji w przysz³oœci.

Ministerstwo Edukacji Narodowej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej bĂŞdzie nadzorowaÂło przygotowanie nowych podrĂŞcznikĂłw do nauki historii oraz do nauki jĂŞzyka polskiego. BĂŞdziemy teÂż realizowaĂŚ narodowy program wyjazdĂłw mÂłodzieÂży do miejsc historycznych i miejsc pamiĂŞci narodowej.

Szko³a musi byÌ tak¿e miejscem bezpiecznym. Dlatego dla bezpieczeùstwa naszych dzieci chcemy wprowadzaÌ program monitorowania wejœÌ na teren szko³y. W szkolnych komputerach bêd¹ instalowane programy zabezpieczaj¹ce przed szkodliwymi treœciami w Internecie.

ZachĂŞcamy teÂż dyrektorĂłw do wprowadzania jednolitego stroju dla uczniĂłw. Mundurki szkolne nie tylko zwiĂŞkszÂą bezpieczeĂąstwo w szkoÂłach i wprowadzÂą Âład w ubiorze, ale jesteÂśmy pewni, Âże stanÂą siĂŞ piĂŞknÂą tradycjÂą i dumÂą kaÂżdej szkoÂły.

KolejnÂą inicjatywÂą, jakÂą podjĂŞliÂśmy, jest przywrĂłcenie gabinetĂłw lekarskich w szkoÂłach, aby dzieci zostaÂły objĂŞte profilaktykÂą medycznÂą. TrwajÂą juÂż prace nad tym projektem w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia.

Ponadto zmieniÂą siĂŞ niektĂłre zasady egzaminu maturalnego, m.in. system oceniania
prac. Skróci siê te¿ czas oczekiwania na wyniki. W roku szkolnym 2008/2009 wprowadzimy obowi¹zkow¹ matematykê na maturze. W ca³ym kraju rozpoczyna siê w tym roku pilota¿owy program nauki jêzyka angielskiego w pierwszych klasach szkó³ podstawowych.

To tylko niektĂłre ze zmian, nad ktĂłrymi pracuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Cztery miesiÂące mojej obecnoÂści w resorcie byÂły bardzo pracowite. MogĂŞ dziÂś PaĂąstwa zapewniĂŚ, Âże polska szkoÂła zmieni siĂŞ na lepsze.

Wiem, ¿e polscy nauczyciele to wspaniali pedagodzy, którzy zas³uguj¹ na docenienie, a nie stwarzanie im biurokratycznych barier. Dlatego ju¿ w nied³ugim czasie zostan¹ zniesione uci¹¿liwe procedury tzw. oceny wewnêtrznej. W tej sprawie w ci¹gu najbli¿szych tygodni zostanie wydane stosowne rozporz¹dzenie.

Wszystkim ÂżyczĂŞ dobrego, pracowitego i owocnego roku szkolnego.

Roman Giertych
Minister Edukacji Narodowej

P.S. Przy okazji dziĂŞkujĂŞ tym wszystkim, ktĂłrzy przesÂłali mi kartki z Âżyczeniami
i pozdrowieniami z wakacji.
Aaa jeszcze P.S. byÂł Âśmieszny... :devil: :devil: :devil:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Dzieki serdeczne za list - a ztym P.S. to rzeczywisci fajne.. Chyba wrescie wynajaÂł czÂłowieka od marketingu :D
aveo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 01:56
Lokalizacja: Danzig

Post autor: aveo »

Giertych przegi¹³ z t¹ wypowiedzi¹ dot.Kuronia..Ta koalicja chce chyba kolejnego rozbioru Polski(który to z kolei?).Nie doœÌ,¿e zwiêkszy³ próg przyznawania stypendiów,to mo¿e teraz raczy zaproponowaÌ,¿e granice Polski powinny byÌ jak w XVI wieku,za króla Sasa - pij i popuszczaj pasa.Giertych tym razem popuœci³ za wiele i sta³ siê politycznym tzw.œmierdz¹cym jajem.£ybacka przy nim to,mówi¹c slungiem,'pikuœ'.Ten facet jest niebezpieczny,to dzika bestia po¿eraj¹ca wywalczon¹ demokracjê.Gdyby Rodia Raskolnikow ¿y³ w naszych czasach to rozwali³by mu te plugawe lico o têpym wyrazie twarzy.Wqrzy³em siê! :evil:
work work work
gdzie są te wakacje??!!
жду тебя...
Lepus Voltalius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2006, 18:48

Post autor: Lepus Voltalius »

Hej wszystki :) No jeœli chodzi o pomys³y pana Giertycha to mówie NIEEEE :( A tak nawiasem to po internecie sporo siê gada ¿e Giertych mia³ by wprowadziÌ dla gimnazjum coœ co siê nazywa:::?wskazówki dla rodziców: jak pilnowaÌ ¿eby dziecko siê nie masturbowa³o?::: oraz coœ co nazywaj¹ ??? u¿¹dzeniami przeciw masturbacji ??? S¹ to tylko pojedyùcze zdania, ale jeœli ten pomys³ jest prawdziwy to obawiam siê ¿e dom ministra zostanie rozwalony przez uczniów :D (nareszcie)
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

"WskazĂłwki dla rodzicĂłw" - a to dobre :lol: Napewno wszyscy sie beda do nich stosowaĂŚ...A tak wogĂłle to ja proponuje wydaĂŚ "WskazĂłwki dla ministra oswiaty".. duzo by sie tych wsakzĂłwek wtedy zebraÂło - kilka tomĂłw... :? :D

A tak wogĂłle to w GW pisali ze podobno Giertych chce zmienic wykaz lektur szkolnych - np. maja wejÂśc podobno "OpowieÂści z narni " jako przykÂład katolickiej skiazki gdzi Lew jest symbolem Jezusa.. :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości