[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

Dosyć pozytywnie jak na pierwszy odcinek. Minus to niestety reklamy, które psuły klimat :P No i większość występów z 1 odcinka już widziałem w internecie. Do jury jak i Kuźniara większych zastrzeżeń nie mam.

Dawno chyba nie byłem ciekaw wyników oglądalności jak w ten weekend. W niedzielę zapewne wygrało Ranczo, nie ma się co oszukiwać. Obstawiam, że X Factor oglądało 3-4 miliony. Myślę, że podobne wyniki mogły mieć wczorajsze show. Ciekawe też, który film animowany wygrał w piątkowy wieczór.
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: X FACTOR

Post autor: szym »

Tak jak już pisałem, szkoda, ze w czołówce nie ma żadnych polskich elementów - chodzi mi o ten moment, w którym "X" przylatuje z kosmosu i w wersji angielskiej jest takie ujęcie, że widać, jak on kieruje się ku Wyspom. Myślałem, że tylko w UK jest taki myk, bo edycja czeska też nie ma tego motywu, ale np. w Australii "X" do nich jednak też przylatuje:

http://www.youtube.com/watch?v=EclXbH-L7Cc (od 2:25).

No cóż, szkoda. W "Mam Talent" były jakieś migawki z polskich miast.

Nie bylem w stanie obejrzeć programu na Polsacie "Must be the music" /nie było mnie w domu/, więc nie będę porównywał, wiem jednak, że bardzo nie lubię Łozowskiego, nie podobał mi się już jako prezenter MTV Polska, bo zachowywał się jak idiota (a może nim jest?) i nie znoszę go w jakiejkolwiek formie medialnej, czy to wykonującego piosenki czy udzielającego wywiadu czy po prostu stojącego przed kamerą, więc chyba się nie przekonam do tego programu. :lol2:

"X Factor" bardzo mi się spodobał, i tak jak "Mam Talent" był jednym programem, który oglądałem jesienią, tak myślę, że w niedziele tej wiosny będę oglądał to. Kubę uwielbiam, Czesława bardzo lubię, Maja - wbrew pozorom i temu co pisali, jakoś sobie radzi. Uczestnicy, jak uczestnicy, mam nadzieję jednak, że ktoś się dobrze sprzeda na tym widowisku, odniesie sukces, a nie będzie ono służyło jedynie promocji nagrobka "jurora" Wojewódzkiego. :lol2:
:)
Kylo
Początkujący
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 31 paź 2010, 17:36
Lokalizacja: South Poland
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: Kylo »

Było ok.
Zarówno jury jak i prowadzący muszą się trochę doszlifować, i myślę że do odcinków na żywo trochę się wyluzują, szczególnie Kuźniar. Wkurzają mnie te wpisy na onecie, jak zwykle mnóstwo szczeniaków z wysoką inteligencją ma najwięcej do powiedzenia. Myślę że oglądalność będzie na poziomie Mam Talent, w końcu podobny format. Kuba jak zwykle w swoim żywiole, Maja pod względem wizualnym może śmiało konkurować z Cheryl Cole :D zaś Czesio no cóż... jest trochę dziwny ale o to chodzi aby było ciekawie.
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: X FACTOR

Post autor: ktos »

Obejrzałem 3 program i zdecydowanie X Factor najlepszy 8)
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: X FACTOR

Post autor: mfdtv4 »

Nie rozumiałem i nadal nie rozumiem tego ogólnoforumowego poruszenia tym programem. Obejrzałem cały odcinek i muszę napisać co mi się od razu nasuwa: Ubogie Mam Talent. X Factor wyglądał jak uboższy MT - gorsze jury -Sablewska beznadziejna a Mozil się wysłowić nie umie, jedynie Wojewódzki trzyma poziom; prowadzący - beznadziejny - sztywny, w sumie mogłoby go tam nie być. Oglądając castingi MT to było COŚ. A ten show wygląda tak jakby tylko zmienili dwójkę jurorów (Wojewódzki pozostaje), zmienili kategorię : z ogólnie rozumianego talentu na śpiewanie; zmienili z dwóch na jednego prowadzącego i oprawę a właściwie to kolorki - z fioletu na czerwony... Naprawdę słabo. Nie tego się spodziewałem po tych zapowiedziach... Najbardziej wzruszył Hubert i ten 16latek. X Factor na dzień dzisiejszy nie wyróżnia się ponad Must be the music i Bitwę na głosy. A szkoda... ;(
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

Wyróżnia się - swoją niekonwencjonalnością, ale to się zobaczy dopiero w późniejszych etapach. Na etapie castingów jest razie Mam Talent dla śpiewających.
tomas40
Początkujący
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: wtorek 30 sie 2005, 19:38
Lokalizacja: 3miasto

Re: X FACTOR

Post autor: tomas40 »

zgadzam sie z mfdtv4

Kuźniar strasznie drętwy (może się wyluzuje)
Wojewódzki klasa sam w sobie dla mnie bez komentarza
Czesław - maskotka programu (męska odmiana Pani Foremniak)
Sablewska - największa pomyłka tego programu
a program jak program mix Idola i MT
bardziej podobał mi się Must be the music
TVN - MARKETINGOWO NAJLEPSZA
peterq90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 20:08

Re: X FACTOR

Post autor: peterq90 »

1.Lepsi uczestnicy niż w MBTM
2.Na początku byłe na nie dla Czesława ale ten gość jest świetny inny niż wszyscy,czasami śmieszny ale to jak najbardziej na +
3.Maja na prawde fajnie myslałem że nie umie mówić a była świetna bardzo ładnie powiedziała o tym ostatnim chłopaku
4.Tez widze Mam Talent ale ja w MT najbardziej czekałem na śpiewajacych
5.Kuźniara jest za mało ale nie wypadł najgorzej
6.No ja tez może troszeczke oczekiwałem czego innego ale zawsze tak jest jak sie na cos czeka to jest lekkie zawiedzenie.4 miesiące wyczekiwałem ten program.
7.jury jest lepsze niż MBTM Kora tam jest beznadziejna Ela też gorsza niz w idolu Łozo to nie wiadomo po co tam
8.Jak sie nie sprawdzą juroży i prowadzący zawsze można zmienić w 2 edycji.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

Pamiętać trzeba, że pierwszy był format X Factor, a potem pojawił się Mam Talent na bazie formatu X Factor... tyle że prostrzy, więc nie dziwie się że dużo ludzi twierdzi że to słaba kopia, ale akurat nie jest to 'fair' skojarzenie, bo autentycznie było na odwrót!

Jak już było wpspomiane, jest to lepsze od Mam Talent i innych muzycznych 'show' pod względem rozmaitości dalszych etapów...

Za pięć tygodni będzie po castingach... znów zobaczmy ulubienców ale w eleminacjach 'bootcamp' gdzie tym razem już troche więcej wymagań będzie.. będą im dawane piosenki, troche trenigu wokalnego itp. Potem już w domach jurorskich zobaczymy potencjalnych finalistów. Jurorzy będą odzieleni od siebie, w domach mają juz odpowiedzialność za swoich uczestników, jest związanie emocjonalne... widać już podróż i uczestnikow i jurorów przez ostatnie tygodnie.

No i programy na żywo to 7 mega koncertów... wtedy zapomnimy o castingach, a z uczestnikami będziemy raczej związani... a jurorzy rozpoczynją 'walkę' między sobą, i wtedy naprawde wyjdą emocje... scysje... i troche charakteru między nimi.

Dobry start dzisiaj, ale dla pesymistów proponuje wtrzymanie się od poważnej krtyki i porównaniem do Mam Talent aż zobaczymi jak X Factor się rozkręci na dalsze etapy.
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

sb pisze:Pamiętać trzeba, że pierwszy był format X Factor, a potem pojawił się Mam Talent na bazie formatu X Factor... tyle że prostrzy, więc nie dziwie się że dużo ludzi twierdzi że to słaba kopia, ale akurat nie jest to 'fair' skojarzenie, bo autentycznie było na odwrót!
To prawda, ale do bardzo niedawna (bodajże do 2009/10) brytyjski X-Factor wyglądał jak Idol - castingi były dużych pokojach. Britain's Got Talent (2007-) już tego nie miał, od początku były castingi z widownią. Więc tak naprawdę było jeszcze odwrotnie niż piszesz.

Wracając jeszcze do odczuć - obejrzałem sobie jeszcze raz wczorajszy odcinek X-Factor i muszę powiedzieć, że wyglądało to o wiele lepiej niż za pierwszym razem, gdy to oglądałem o 20:00. Jednak to tylko moje odczucie. Być może to przez reklamę, być może musiałem się do naszej wersji przyzwyczaić.
peterq90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 20:08

Re: X FACTOR

Post autor: peterq90 »

http://www.medialink.pl/artykul/9566,X- ... tow,group4
X-FACTOR wygrał tak jak sie wszyscy spodziewali 4,44 mln
BNG 3,83 mln
MBTM 3,81mln
Stilic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 02 gru 2010, 23:02

Re: X FACTOR

Post autor: Stilic »

Pierwszy odcinek wywołał u mnie pozytywne uczucie.
Z tych premierowych muzycznych show wypadł najlepiej.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Ja akurat w weekend oglądałem tylko X-FACTOR, więc nie wiem, jak wypadła konkurencja. Dziwię się jednak wszystkim rozczarowanym, bo mogę się założyć, że TVN i tak wypadł najlepiej. Jury jest świetne, zwłaszcza Wojewódzki i Mozil. :lol2: Sablewska zdaje się, że chwilę przed castingami została zwolniona przez Górniak, więc na pewno w jakiś sposób odbiło się to na jej samopoczuciu. Pamiętajmy zresztą, że ona dopiero zaczyna. 8)
A Kuźniar jak to Kuźniar - może był rzeczywiście lekko spięty, ale nie było źle. Zobaczymy jeszcze jak się sprawdzi w odcinkach na żywo, jednak jestem dobrej myśli. :aniol:
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

Naprawdę mnie dziwi podejście TVN-u jeśli chodzi o marketing, który w większości odbywał się tylko w ramach stacji. W radiu słyszałem może o programie zaledwie ze 2-3 razy, a reklamy (oczywiście tylko na TVN) zaczęły się pojawiać na krótko przed premierą. Fanpage na Facebooku ma zaledwie 5000 fanów, a jedyną oficjalną rzeczą linkującą do niego jest strona X-Factor. W samym programie ani słowa o tym.
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

Oku rat reklama w RMF FM to jest duża ( baaardzo duża !) , a w TV to aż mnie denerwowały te ciągłe reklamy X FACTOR'A co przerwę.

Program jest super ! Dopracowany nawet lepiej niż Mam Talent. No i castingi są już w HD :-) To wielki PLUS ! Uważam , że to jest program , który podbije TV tak jak to podbił Mam Talent , bo w szkole rozmawialiśmy tak naprawdę tylko o X FACTOR'ze :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość