[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

mks pisze:No właśnie potwierdziłeś to o czym pisałem :) w sobotę brakowało tylko jeszcze 'Kołysanki dla nieznajomej' i 'Dziwny jest ten świat' :)

Formuła 'The Voice' to moim zdaniem najlepsza formuła talent-show na świecie, zakłada ona dużą ingerencje trenerów w skład programu i jest to jednocześnie sprawiedliwe i niesprawiedliwe, ale.. przez to chyba także bardziej interesujące. W wolny wybór uczestników nie wierzę. Niby Barwniki, zespół z kilkoma płytami na koncie i muzyką nieco ambitniejszą i mniej komercyjną mogąc pokazać się całej Polsce wybraliby oklepanego Bruno Marsa?! Wolne żarty.
Tak, uczestnicy wybierali 6 piosenek, z których tę na sobotę wybierała produkcja. Co do repertuaru, to właśnie w Voice ostatnio był Czerwony jak cegła i inne oklepane kawałki typu Aleja gwiazd itd.
Poza tym ta ingerencja trenerów ogranicza się do próby 30 minut z trenerem. A na wizji jest oczywiście pokazane jak to trwa i trwa...Dla mnie to jest mało interesujące, bo większość trenerów ma swoje typy i przepycha ich jak najdalej, czy dobrze im idzie, czy nie. I chyba dla ludzi też, skoro program nigdy nie przekroczył 3mln i 15% w komercyjnej...
majster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 29 kwie 2014, 23:33

Re: X FACTOR

Post autor: majster »

@mojpierwszyraz - zgoda. udziały są ważne. ale nie powinny one przesłaniać też całości.
x-factor to duże budżetowe show - i 1,8 mln widzów dla takiego formatu, nawet w obecnych realiach, to jest PORAŻKA. I nie bójmy się tego napisać.
Niskobudżetowy szpital potrafi zebrać 2,8 mln widzów. Realizacja dużych, budżetowych formatów to jedna z niewielu przewag dużej czwórki na tematyczną konkurencją.
I powinny one być motorem ramówek a nie wyrabiać tylko przyzwoite udziały. Bo je można robić czasem mniejszym nakładem.

Ostatni odcinek miał poniżej miliona widzów w grupie 16-49. Udziały nie przekroczyły 20 proc.
Nadawana niemal równolegle "Królewna Śnieżka" (pasmo 20.00 - 22.15) miała w komercyjnej 1,1 mln widzów i 18 proc. udziału w 16-49 (15 miejsce w top 20)
X-factor do TOP 20 nie wszedł. Wymowne - że wpadły do niego TOP CHEF I Piekielna Kuchnia :) a brak x-factora i tylko muzyki.
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

http://afterparty.pl/exclusive_artykul,16886.html

Piosenki , ktore zaśpiewają uczestnicy w 2 odcinku ;) ^
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Re: X FACTOR

Post autor: mks »

Muzycznie nadal bardzo po linii 'to znamy wszyscy' ale fajnie będzie usłyszeć AC/DC albo Scorpionsów - jeszcze jedna sprawa - dlaczego tak mało w X Factorze polskiej muzyki - nie mówię żeby śpiewali od razu Rafała Brzozowskiego i Sylwię Grzeszczak, ale szkoda, ze to wszystko jest tak na siłę 'światowe'
tevon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 03:49

Re: X FACTOR

Post autor: tevon »

W najbliższą sobotę zaśpiewa również Ewa Farna. Pogłoski chodzą, że będzie to premiera jej trzeciego singla z ostatniej płyty.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Wątpie, że ta lista jest prawdziwa. Trzynasta i ABBA?
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

Ewa zaśpiewa nawet 2 piosenki. Dziwne, że podają listę piosenek przed programem...

http://xfactor.tvn.pl/odcinki-online,4/ ... 587,o.html
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

W edycji UK takie podawanie listy piosenek jest normą.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

Dzisiaj najlepsi byli według mnie Artem Furman, Anna Tacikowska i Hatbreakers. Reszta jedynie przeciętnie. Ostatnie miejsce Kuby nie dziwi bo najbardziej odstawał od wszystkich i z wynikiem się zgadzam. W dogrywce widziałem jednak zupełnie inne osoby - Trzynastą w samo południe oraz Barwinków. Jak widać ich pozycja jest dość mocna, a Barwinków w szczególności - nie zdziwię się jak będą w finale. Wynik dogrywki mnie zadowala chociaż Daria jeszcze nie powinna odpaść.
Inarius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: środa 05 lut 2014, 00:35

Re: X FACTOR

Post autor: Inarius »

Jak dla mnie zestawienie Darii z Hatbreakers to jakieś nieporozumienie! Są o wiele gorsi uczestnicy w programie! Czesław mógł już w takiej sytuacji oddać głos widzom głosując tym samym na Darię i stwarzając sytuację pat.. Nie wierzę, że tak mocna osoba odpadła już w drugim odcinku live! Moim zdaniem dzisiaj powinna odpaść Cała Góra Barwinków. Kompletnie nie rozumiem gustu widzów, przepuszczających Barwinków, którzy każdą piosenkę robią w bardzo podobny sposób.. Na pewnym etapie mam wrażenie, że ich przepuszczanie jest reżyserowane, tym bardziej, że są to znajomi Kuby (co było z resztą powiedziane od razu na pierwszym castingu). Kiedy Kuba miał główną decyzję to dało się to jeszcze ogarnąć, ale teraz to jest całkowicie niezrozumiałe jak dla mnie.. W tym momencie powinni zrobić jakąś dziką kartę (coś podobnego chyba zrobil chyba w amerykańskiej edycji) i pozwolić Zawiałow wrócić do programu.. Dzisiejsze wybory (oprócz Kuby) są dla mnie całkowitym zdziwieniem! Masakra..
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

Ogromny szok! Nie zgadzam się z decyzją Tatiany i Czesława. Liczyłem, że może chociaż będzie deadlock. Naprawdę, myślę, że tak byłoby najsprawiedliwiej, skoro tak nie mogli się zdecydować. Chociaż dla mnie to wcale nie był trudny wybór. Ale przede wszystkim jestem zdziwiony, że Daria w ogóle znalazła się w najsłabszej trójce. Uważałem ją za jednego z kandydatów na zwycięzcę. Teraz zastanawiam się, kto zajmuje pierwsze miejsca w głosowaniu. Bijan? Tacikowska? Może Jonkisz? Bo naprawdę, mimo wszystko, nie wierzę, by był to któryś z zespołów. Jak tak dalej pójdzie, to za tydzień może odpaść Artem, Hatbreakers zapewne będą bezpieczni. Osobiście podziękowałbym już Trzynastej.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

Mnie jak już wspomniałem awansy Barwinków nie dziwią, bo zespół był już dość znany przed programem i ma sporą liczbę fanów.
Inarius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: środa 05 lut 2014, 00:35

Re: X FACTOR

Post autor: Inarius »

Powiedzmy sobie szczerze. Tą edycję musi wygrać zespół, bo od początku stawiali na to, że to edycja zespołów i w ogóle jaki one reprezentują wysoki poziom itp., itd. Nie mówię, że tak nie jest, ale to już chyba naprawdę jest reżyserka i z góry zostało ustalone, żeby zespół wygrał i koniec.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Więc:
Trzynasta..., Barwinki - każdy występ dosłownie identyczny. Ja nie wiem, nie chcę krytykować, ale dla mnie to się mija z celem, przepraszam. To jest wtórne, robi się nudne, a Barwinki to już w ogóle. Szanuję, podziwiam, ale nie rozumiem.
Hatbreakers - normalna alternatywa, bez żadnego polotu, raczej na jakiś alternatywny festiwal, ewentualnie fajne spokojne hałturzenie, lecz nie dla mas. To się nie obroni. Bo i też momentami nie ma czym się obronić.
Artem - dla mnie to nie jest śpiewanie. Przepraszam, ale każdy występ z tą samą momentami irytującą manierą i wokalną i "wzrokową" wokalisty. Mnie to po prostu męczy, nie wzrusza. A obrazki rzeczywiście poruszające i straszne - co stwierdziła Tatiana. Trochę nie podobało mi się połączenie ich z występem - i trochę nie wiem co o tym myśleć. Gdyby występ wokalnie był dobry, nie miałbym nic przeciwko. Lecz gdy zdarza się sytuacja, gdy czyjeś śpiewanie jest po prostu średnie w danym momencie, a anturaż robi jako napędzacz smsów i głosów, wzbudza się we mnie uczucie zwane oszustwem. A oszukiwany być nie lubię, i dziwię się że znaleźli się tacy, którzy mają inne zdanie. Bardzo się dziwię.
Kuba Jonkisz i Jurzyk i Magda Bal - mnie to nie urzeka, to jest po prostu ładne śpiewanie. Fajne, ale bez emocji dla mnie. Jednak nie obrażam, bo jest to śpiewanie, nie irytujące, lecz bez emocji dla mnie. Widocznie są tacy, którzy twierdzą inaczej.
Bijan - dziewczyna nadal porusza, ale gdzieś się zagubiła. Szuka siebie. Tylko prędko, nie zmarnuj czasu dziewczyno bo będą z Ciebie ludzie :)
Ania Tacikowska - nie powiedziałbym ale w live'ach to ewidentna rakieta no 1 do zwycięstwa. Porwała mnie z "Only girl", z "Firework", i z każdym występem live. Naprawdę... świetna wokalistka. Tatiana in plus :)
Zawiałow - brak słów. Strasznie mi jej szkoda, i dziwie się, że dano szansę komuś kto pokazał już wszystko co mógł, a zabrano ową szansę dziewczynie, która z odcinka na odcinek staje się gwiazdą. Gratuluję "I don't wanna miss a thing" i czekam na większą aktywność muzyczną. Wielka szkoda.

Ogółem stwierdzam, że zmorą XF4 nie jest scena, która jest świetna, nie Patrycja, która wygląda z klasą, nie Tatiana, której zarzucacie bóg wie co, i nie grafiki. Zmorą programu są zespoły, w szczególności w odcinkach live. To po prostu do tego programu nie pasuje! Szkoda, że nie można zlikwidować kategorii zespołów, i podzielić grupę 25+ na kobiety i mężczyzn. To jest rozwiązanie bardziej "polskie". I do tego Kuba i jego sztuczne napędzanie śmiechu na sali w sytuacji, gdy ktoś ma EMOCJE. On ich nie ma. Ewa jest świetna dowalając Kubie za każdym razem gdy coś jej się nie podoba, a ten... jak mysz pod miotłą - nic nie jest w stanie wówczas odpowiedzieć. Lubię Kubę w wersji z Mam Talent, w XF mnie nie przekonuje. A szkoda wielka, bo po castingach i bootcampie miałem inne zdanie.

PS. W końcu ten program live wygląda tak, jak powinien wyglądać. To nie jest szczyt możliwości łatwej de facto do osiągnięcia, lecz w takiej wersji mnie nic nie przeszkadza, jest na prawdę ok. i program do 22.15 - wow :D
tvn - latem programowo najgorsza!
Inarius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: środa 05 lut 2014, 00:35

Re: X FACTOR

Post autor: Inarius »

Dodam jeszcze tylko, że jeśli wprowadziliby aplikację na telefony, bądź głosowanie przez stronę internetową to wszystkie te sytuacje mogłyby ulec zmianie o 180 stopni.. Wiele osób nie głosuje, bo dla nich zdzierstwem jest płacenie kilku złotych za jednego sms'a. Ja rozumiem, że tvn musi sobie nabijać kase na konto, ale gdyby chociaż zmniejszyli wartość tego sms'a do złotówki, to już większa szansa, że więcej ludzi zagłosuje i wyniki będą bardziej sprawiedliwe

DODATKOWO WSŁUCHAJCIE SIĘ PODCZAS OGŁASZANIA WYNIKÓW W KOŃCÓWKĘ WYPOWIEDZI EWY! SŁYCHAĆ TAM JAK TATIANA MÓWI COŚ DO CZESŁAWA I MI SIĘ OSOBIŚCIE WYDAJE (JAK I KILKU OSOBOM ZE STRONY PROGRAMU), ŻE MÓWI MU, ŻE NIE MAJĄ JUŻ NA TO CZASU. Coś mam wrażenie, że chcieli zrobić deadlock jednak z powodu naglącego czasu (i tak program zakończył się chwilę po przewidywanej 22:10) ktoś zarządził, że muszą wybrać jednego uczestnika i koniec.

Sory, że capslockiem, ale chciałem zwrócić uwage na najważniejszą część tego postu :) Wam też się wydaje, że tatiana powiedziała tak do Czesława?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości