Kamil Durczok

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Kamil Durczok

Post autor: Łukasz »

Pamiętam, że około 2003-2004 r. Kamil Durczok udzielał wywiadu do jakiegoś tygodnika. Został wtedy zapytany o to, co sądzi na temat Tomasza Lisa, który był wówczas główną gwiazdą "Faktów" TVN. Durczok powiedział wtedt mniej więcej coś takiego: "osiągnął już wszystko i następny krok może być już tylko w dół".
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: Kamil Durczok

Post autor: kamico7 »

No właśnie plotki się pojawiły, ale to są plotki, tak jak było ze sprawą Wiplera kiedy wszyscy go obrzucili błotem, a okazało się ze to on ma rację tak teraz.Możemy nie lubić TVN-u i Faktów i samego Durczoka, ale bądźmy obiektywni, ja poczekam na wyjaśnienie sprawy i wszystkim radzę to samo.Tygodnik Wprost zyskał uznanie w moich oczach kiedy opublikował taśmy z nagrań polityków i wtedy bardzo broniłem tego tygodnika, bo to co robiły służby było atakiem na wolność słowa, co przyznała OBWE.Lecz teraz ten tygodnik upadł i stracił swoją wiarygodność i ta dziennikarka podobno co się zwierzała, czemu ukryła swoje dana? Z takimi sprawami idzie się do prokuratury a nie do Mediów,wiec to jest argument czemu ten artykuł śmierdzi. Tygodnik Wprost i ta pseudo dziennikarka zachowali się jak medialne K... nie dokończę, bo jakby mi ktoś znany coś zrobił to poszedłbym na Policje a nie do gazety czy telewizji.Dziennikarze w tej sprawie są w większej części w zgodzie.Co pokazuje że ten artykuł nie powinien się pojawić.To była moja ostatnia wypowiedź na ten temat, poczekam na wyjaśnienie sprawy.
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Kamil Durczok

Post autor: miwaszkiewicz »

Nawet jeśli te "plotki" okażą się nieprawdą, to chyba nikt nie sądzi, że Durczok wróci do "Faktów". Jego kariera właśnie dobiegła końca. Teraz możemy zastanawiać się już tylko, kto zastąpi go w roli naczelnego i prowadzącego "Faktów" - czy będzie to jedna osoba, czy dwie, czy ktoś z dotychczasowego zespołu, czy ktoś nowy... Na pewno będzie to osoba czysta, bez przypiętej łatki, jaką teraz do końca życia będzie miał Durczok. Program informacyjny potrzebuje osób nieskazitelnych. To nie jest filmik z brudnym stołem, który można przekuć w żart.

Wczoraj nawet zacząłem się zastanawiać nad powrotem Lisa do "Faktów", ale to chyba jest jeszcze mniej prawdopodobne. "Wydarzenia" mają Gugałę, "Wiadomości" Kraśkę... Sama Pochanke nie da rady.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Kamil Durczok

Post autor: michal_borkowski »

Jest Werner, Marciniak, Kajdanowicz. W Tvp tylko Ziemiec i Tadla jeszcze.
To tylko moje skromne zdanie
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Kamil Durczok

Post autor: matik »

Z informacji portalu 300polityka.pl wynika, że od wczoraj Kamil Durczok przebywa w szpitalu.
http://300polityka.pl/stan-gry/2015/02/ ... checajaca/
Aleksander20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 17 lut 2015, 21:32

Re: Kamil Durczok

Post autor: Aleksander20 »

Czy Durczok jeszcze będzie prowadził w Faktach o 19 ? Bo właśnie widzę od matika , że Kamil przebywa w szpitalu.
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Kamil Durczok

Post autor: miwaszkiewicz »

Robi się ciekawie...

Wracając jednak do merytorycznej dyskusji: pamiętam jak dziś moment, kiedy okazało się, że Durczok przechodzi do TVN. To było coś - największa gwiazda w polskiej telewizji odchodzi z TVP, by zasilić szeregi TVN. Pisały o tym na pierwszych stronach wszystkie polskie dzienniki. W tym samym czasie zaczęły się pojawiać informacje o tym, że twarzą "Wiadomości" zostanie Bogdan Rymanowski. Pamiętam ostatnie wydanie "Debaty", w której Durczok pożegnał się z widzami TVP. Chwilę później z "Faktów" odszedł Bogdan Rymanowski. Wówczas "Fakty" prowadzili we trójkę: Pochanke, Kajdanowicz i Marciniak - Pochanke co drugi tydzień od poniedziałku do piątku, a Kajdanowicz z Marciniakiem w weekendy i po połowie co drugiego tygodnia. Kilka tygodni przed debiutem w TVN Durczok udzielił sporego wywiadu "Dziennikowi", opowiadając o tym, co zmieni się w "Faktach" (pamiętam jak autorzy wywiadu opisywali, że w trakcie rozmowy do Durczoka zadzwonił telefon, w którym melodią nadal był motyw muzyczny "Wiadomości"). Potem był wyczekiwany 1 maja, poprzedzony pamiętną reklamą w tramwaju i pierwsze "Fakty" Durczoka. Lament, że wprowadzone zmiany (widok na Warszawę, cytaty w ozdobniku, widok na hol główny siedziby TVN) nie są żadną nowością, tylko są skopiowane z poprzednich wersji "Wiadomości" i magazynu "24 godziny" oraz fakt, że w forszpanie pojawiły się aż dwa tematy o lewicy. Mi najbardziej w pamięci z tego wydania pozostała jedna rzecz: o wiele dłuższe materiały niż były do tej pory. Tak zostało do dziś. Była nadzieja, że będzie lepiej. Pamiętam jak Durczok zarzekał się, że nie zrobi z "Faktów" autorskiego programu informacyjnego, że ludzie oczekują rzetelenych i obiektywnych informacji. Niestety, tak się nie stało. Przez pierwszych kilka lat widać było, że "Fakty" szukają pomysłu na siebie, że sama twarz Durczoka nie wystarczyła, by pokonać "Wiadomości". Po drodze było m.in. pamiętne wydanie "Faktów", w którym Durczok chodził po studio i opowiadał o strajkujących pięlegniarkach. Wtedy zarzucono mu robienie show i to był moment, w którym na dłuższy czas w "Faktach" nie działo się zupełnie nic nowego. Stagnacja. Coś ruszyło dopiero po zmianach z okazji 15-lecia programu, ale od tego czasu nie śledzę już "Faktów" zbyt często...

Nie wiem jak wam, ale mi do tej pory Durczok bardziej kojarzy się z "Wiadomościami" niż z "Faktami", oglądając go w TVN zawsze czułem się jakoś dziwnie...
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Kamil Durczok

Post autor: Trzeciak »

No i dobrze, bo widać, że w "Faktach" przy takich zmianach panuje zasada "raz a dobrze" - w przeciwieństwie do "Wiadomości" TVP, które otrzymało super czołówkę, a nie potrafi zmienić studia, które już nijak pasuje do wizerunku programu, czy także jego realizacji.
miwaszkiewicz pisze:Nawet jeśli te "plotki" okażą się nieprawdą, to chyba nikt nie sądzi, że Durczok wróci do "Faktów". Jego kariera właśnie dobiegła końca. Teraz możemy zastanawiać się już tylko, kto zastąpi go w roli naczelnego i prowadzącego "Faktów" - czy będzie to jedna osoba, czy dwie, czy ktoś z dotychczasowego zespołu, czy ktoś nowy... Na pewno będzie to osoba czysta, bez przypiętej łatki, jaką teraz do końca życia będzie miał Durczok. Program informacyjny potrzebuje osób nieskazitelnych. To nie jest filmik z brudnym stołem, który można przekuć w żart.

Wczoraj nawet zacząłem się zastanawiać nad powrotem Lisa do "Faktów", ale to chyba jest jeszcze mniej prawdopodobne. "Wydarzenia" mają Gugałę, "Wiadomości" Kraśkę... Sama Pochanke nie da rady.
Równie dobrze dzięki takim nieuzasadnionym praktykom (jeśli takimi się okażą), można sobie będzie bezkarnie skasować wszystkich dziennikarzy wszystkich redakcji - nie tylko telewizyjnych. Tylko, chyba do niczego dobrego to nie doprowadzi.
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Kamil Durczok

Post autor: miwaszkiewicz »

Trafiłem dzisiaj na bardzo fajny komentarz odnośnie tego, co napisałeś powyżej:
Jakoś w sprawie Wiplera nie czekali na dowody i rozwiązanie sprawy, tylko wieszali na nim psy i opierali się na zeznaniach świadka przez nich podstawionego. A to tylko jeden z wielu przykładów ich podwójnych standardów. Obrzydliwe.
No właśnie, "jeden z wielu przykładów". Afera w "Faktach" po rzekomym molestowaniu w Samoobronie była niesłychana. Jak kto się skończyło - wszyscy dobrze wiemy. Jeśli ktoś współczuje Durczokowi, to gratuluję mu dobrego samopoczucia. Karma wraca.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Kamil Durczok

Post autor: Trzeciak »

Nawet jeśli, zacznijmy od tego, że nie ma twardych dowodów na to, że Durczok molestował, więc nie powinienem po nim jechać, póki sprawa nie zostanie wyjaśniona. Poza tym Kaczyński w 2007 roku nie miał twardych dowodów na to, że członkowie Samoobrony byli zamieszani w korupcję - nawet prawie nic nie było o tym w mediach, a mimo to rozwiązał koalicję, co skutkowało skróceniem kadencji Sejmu i przyspieszonymi wyborami. I jakoś nikt z upodobań prawicowych nie skreśla go jako polityka?

A propo wpisu powyżej - na początku grudnia 2013 roku - większość także jechała po Andrzeju Turskim, po tym, jak jeden z portali zasugerował, ze prowadził program pod wpływem alkoholu, co nie było oczywiście prawdą, bo Turski chorował na cukrzycę. Parę dni później doznał rozległego zawału serca, który (mimo długotrwałej walki) skończył się tragicznie, a cała sprawa miała finał w sądzie, gdzie TVP poszła na ugodę z Karnowskim.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Kamil Durczok

Post autor: Camilo »

Co do Turskiego, to faktem jest, że raz był jakiś nieswój i bez względu na przyczyny, nie powinien był prowadzić wtedy programu.

W sprawie Durczoka - szanse na powrót do "Faktów" wydają mi się mizerne. Nawet gdyby został oczyszczony przez sąd z zarzutu molestowania, straty wizerunkowe w tym momencie są już tak ogromne, że nigdy nie uda się tego odbudować. I jego osoba, bez względu na dotychczasowy dorobek życia, byłaby zbyt dużym obciążeniem dla programu i dla stacji. I to, że zwyczajnie, po ludzku, szkoda tego faceta, którego się tyle razy oglądało, to jest druga strona tego medalu.
Ostatnio zmieniony wtorek 17 lut 2015, 22:54 przez Camilo, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Kamil Durczok

Post autor: Trzeciak »

I paradoksalnie coraz więcej osób go broni - nawet Ci, po którym się tego nie można było spodziewać.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Kamil Durczok

Post autor: Camilo »

Bronią, bo względem kolegi czy nawet dziennikarza, którego przez tyle lat się oglądało częściej lub rzadziej w różnych okolicznościach, czuje się zwykle jakieś emocje po tych ostatnich szokujących publikacjach. Niestety tylko środowisko w tym wszystkim kompletnie zapomniało jak samo działa. Pisałem o tym szerzej w dziale "Na każdy temat" i powtórzę to tutaj.
wojtixx
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 3
Rejestracja: środa 18 lut 2015, 12:41

Re: Kamil Durczok

Post autor: wojtixx »

miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Kamil Durczok

Post autor: miwaszkiewicz »

Magdalena Środa:
Po pierwszej publikacji na ten temat, gdzie żadne nazwisko nie zostało ujawnione, reakcje internautów i niektórych publicystów nie pozostawiały wątpliwości, o kogo chodzi. Przypadek? Nagonka na niewinną osobę? Możliwe, ale niekoniecznie. Wiele osób w mediach o tym wiedziało lub słyszało, ale wolało milczeć. Teraz kilku oburzonych celebrytów redaktora wspiera. A co powiedzą, jeśli się okaże, że do molestowania doszło?
Maciej Nowak:
Fascynuje mnie, jak w ciągu jednej doby z osoby podejrzanej o molestowanie podwładnych, można stać się ofiarą, za której krzywdą wszyscy się ujmują.
I jeszcze ten tekst Miecugowa: "Pan ma kolegów?"... Żałosne. I jak tu się dziwić młodemu chłopakowi, który jakiś czas temu na Woodstocku czy gdzieś tam, dał Miecugowowi w pysk?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości